تیپ شخصیتی واقع‌گرا در تست هالند

تیپ شخصیتی واقع‌گرا در تست هالند

تیپ شخصیتی واقع‌گرا در تست هالند به‌عنوان افرادی واقع‌گرا، پایدار و عمل‌گرا توصیف شده‌اند. آن‌ها معمولا خجالتی هستند و با خواسته و آرزوهای دیگران خود را تطابق می‌دهند. تیپ شخصیتی واقع‌گرا معمولا از مهارت‌های مکانیکی و فنی خوبی برخوردار است. واقع‌گرایان نسبت به مسائل انتزاعی و نظری چندان علاقه‌ای ندارند. ‎

روابط انسانی برای این تیپ کم‌اهمیت است و ارزش‌های این افراد معمولا پول، ثروت و مقام است. اگر با یک فرد واقع‌گرا روبه‌رو شوید، خواهید دید او در بیان احساساتش مقاومت می‌کند و بیشتر سعی می‌کند درباره فعالیت‌ها و تخصص‌هایش صحبت کند. چراکه او حرف زدن درباره این مسائل را دوست دارد.

خصوصیات تیپ شخصیتی واقع‌گرا

از خصوصیات افرادی که در این تیپ قرار می‌گیرند می‌توان جدیت در کار، واقع‌بینی در امور، مهارت‌های مکانیکی، تفکر عملی، قدرت جسمانی، علاقه و هماهنگی در کارها را نام برد. این افراد معمولا خیلی راجع به مسائل فکر نمی‌کنند و سعی می‌کنند تا با راهکارهای عملی، مسئله مربوطه را حل و یا عملی کنند.

افراد با تیپ شخصیتی واقع‌بین چنانچه با مشکلاتی روبه‌رو شوند، راه‌حل‌های عملی برای مشکلات جستجو می‌کنند. افراد واقع‌گرا بیشتر به مشاغلی که به مهارت‌های فنی نیازمند است، علاقه‌مندند.

شغل مناسب افراد با تیپ شخصیتی واقع‌گرا

افراد عمل‌گرا، فیزیکی، عینی، کنشی، ماشینی و ابزارگرا

مشاغل متناسب با تیپ واقع‌گرا اغلب مشاغلی است که شامل کارهای عملی، مسائل و راهکارهای یدی (دستی) می‌شود. آن‌ها اغلب با گیاهان، حیوانات و مواد دنیای واقعی مانند چوب، ابزار و ماشین‌آلات سروکار دارند. بسیاری از این افراد به مشاغلی نیاز دارند که در فضای باز باشد و نیاز زیادی با سروکار داشتن با دیگران یا دفتر و کاغذ نداشته باشد.

تیپ شخصیتی واقع‌گرا در تست هالند

برخی از مشاغل مناسب تیپ شخصیتی واقع‌گرا بر اساس تست هالند:

  • مهندس مکانیک
  • مهندس ماشین آلات سنگین
  • خلبان
  • تکنسین ( در هر رشته ای)
  • تعمیرات و تاسیسات ( در هر رشته ای)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست