با 5 روش موثر رفتار پرخاشگرانه همکار خود را کنترل کنید

رفتارهای پرخاشگرانه در محیط کار

برعکس بسیاری از افراد که فکر می کنند رقابت بین کارمندان امر نادرستی است، رقابت در محیط های کاری بسیار هم تاثیرگذار و مفید است. چرا که در این صورت همه کارمندان تلاش می کنند مهارت ها و ویژگی های شخصیتی خود را ارتقا دهند. در نتیجه همه افراد در یک سازمان در تلاش برای پیشرفت خود هستند، این موضوع خود باعث پیشرفت کل سازمان می گردد. شاید سوال باشد پس چرا در بسیاری از سازمان ها رقابت باعث رفتار پرخاشگرانه در بین همکارها می شود؟

اگر انگیزه پیشرفت و تعالی از کنترل افراد خارج شود و در جهت تحقق اهداف منفی به کار گرفته شود در نتیجه رفتارهای رقابتی به سمت رفتارهای پرخاشگرانه سوق پیدا می کنند. در این شرایط، کارکنان یا همکارانی که تلاش می کنند کارشان را به خوبی انجام دهند و با دیگران کنار بیایند، در سازمان بیگانه می شوند.

اگر شما هم در سازمان خود با این مشکل روبرو هستید و با همکاری که رفتار پرخاشگرانه دارد رو به رو شده اید، با ما همراه باشید تا با این ۵ راهکار مفید که ارائه می دهیم بتوانید به شدت این رفتارها را کنترل کنید.

از خودتان دفاع کنید

اگر رفتارهای همکارتان اهانت آمیز است، بهتر است به جای گفتگو با او، به مدیر منابع انسانی بخش خود مراجعه کنید و موضوع را با او در میان بگذارید.

البته این را فراموش نکنید که شما جزئی از یک سازمان هستید و نباید با کوچکترین رفتاری به سراغ مدیران خود بروید. با این وجود و انجام روند بالا اگر باز هم رفتار پرخاشگرانه همکارتان به حدی تشدید شد که به فرصت ها و مهارت هایتان در سازمان صدمه وارد کرد، به صورت کاملا حرفه ای و با آرامش کامل شرایط را به مدیر خود گزارش دهید.

روابط دوستانه شکل دهید

گاها رفتارهای رقابتی افراطی همکارانتان باعث می شود، آن ها شما را در جلسات نادیده بگیرند و بخواهند دیگران را نسبت به شما حساس کنند تا روابط اجتماعی شما به خطر بیافتد و شما را منزوی کنند.

بهترین کار برای خنثی کردن رفتار پرخاشگرانه همکار خود در چنین شرایطی این است که با دیگر همکاران خود روابط دوستانه برقرار کنید.

همچنین باید سعی کنید که به آن ها احترام بگذارید و از این طریق برای خودتان نیز به عنوان یک هم تیمی عالی، ارزش و احترام کسب کنید.

روابط دوستانه خود را واقعی برقرار کنید و در همه شرایط با آن ها صادق باشید. به هیچ عنوان خودتان را از سایر همکارانتان جدا نکنید چرا که این باعث میشود شما به فردی منزوی تبدیل شوید که این دقیقا همان هدف خصمانه ی همکار شما است.

برروی کارهای خود بیشتر تمرکز کنید

یکی از کارهایی که برای خنثی کردن رفتار پرخشاگرانه همکارتان می توانید انجام دهید این است که به هیچ عنوان با او وارد بازی رقابتی نشوید و بیشترین تمرکز خود را برروی کارهایتان قرار دهید.

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که رقابت های خصمانه هیچ برنده ای نخواهد داشت، از این رو بهترین رقیبتان خودتان هستید پس بر روی هدفتان و کارهایتان متمرکز باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن انجامش دهید.

رفتار پرخاشگرانه همکار خود را کنترل کن

برداشت خود را از وضعیت موجود تحلیل کنید

همیشه چندین بار برداشت خود را در مورد رفتار پرخاشگرانه همکارتان بررسی کنید. چرا که گاهی ممکن است شما دچار سوءتفاهم شده باشید.

برای جلوگیری از این سوء تفاهم سعی کنید فرصتی را به خود و همکار خود بدهید تا با یکدیگر صحبت کنید. در این مذاکره از او علت رفتارهایش را بپرسید و تاکیید کنید که تمایلی به رقابت با او ندارید.

شاید همه اختلافات شما و همکارتان از یک سوء تفاهم سرچشمه گرفته باشد.

فرهنگ کاری سازمانی که هستید و یا می خواهید در آن استخدام شوید را بررسی کنید

برخی شرکت ها رفتارهای رقابتی افراطی و پرخاشگرانه در آن ها نهادینه شده است. بهتر است قبل از ورود به سازمان و شروع به کار کردن درباره این فرهنگ ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید.

بهترین حالت این است که شما در شرکتی شروع به کار کنید که با تیپ شخصیتتان سازگاری داشته باشد. پس لازم است ابتدا تیپ شخصیتی خود را بشناسید. برای شناخت تیپ شخصیتی می توانید از آزمون های آنلاین تیپ شخصیتی استفاده کنید.

سخن پایانی

در سازمان بیشترین تمرکز را برروی انجام کارهای خود قرار دهید چرا که رقیب شما خودتان هستید.

 

دسته بندی : ارتباطات و مذاکره, منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست