پدیده متقاضی استخدام غایب

استخدام غایب

با پدیده متقاضی استخدام غایب آشنا شوید

همه افراد در هر رشته تحصیلی به فکر داشتن یک شغل رویایی برای خود می باشند .این موضوع باعث می شود که بعد از اخذ مدرک تحصیلی خود به سراغ آگهی های استخدام و شرکت در مصاحبه های شغلی بروند. حال در این مصاحبه های شغلی چه اتفاقی روی می دهد که بعضی صرف فرستادن رزومه را انجام داده و دیگر به سراغ شرکت در مصاحبه استخدامی اصلی نمی روند؟

ارسال رزومه به امید مصاحبه استخدامی

مطمئنا یا خودتان و یا افراد دیگری را در اطراف خود دیده اید بعد از اخذ مدرک تحصیلی به دنبال پیدا کردن کار می روند، برای این که کار مورد نظر خود را پیدا کنند صدها آگهی استخدام را می خوانند و برای تمام آن ها رزومه خود را می فرستند تا شاید رزومه اشان مورد قبول منابع انسانی یکی از این شرکت ها واقع شود و با آن ها قرار مصاحبه استخدامی بگذارند. اما این همه تلاش می کنند و به مصاحبه نمی روند؟

ممکن است شغل هایی نیز با استفاده از رابطه هایی که می شناسند به آن ها معرفی شود.اما بعد از کلی کش و قوس ممکن است دیگر نخواهند برای وقت مصاحبه بروند اما علت این موضوع چیست؟حتی این موضوع باعث برانگیختن تعجب بخش منابع انسانی در شرکت های مختلف شده است.

در این دوره افراد بسیار زیادی در فکر و استخدام در یک شرکت و یا محل با حقوق و مزایایی درست هستند. برای همین به هر شرکت و یا اداره ای رزومه می فرستند و مصاحبه استخدامی در تعداد بالا شرکت می کنند. تعداد این مصاحبه ها آنقدر زیاد است که فرد فراموش می کند که تا به حال چه تعداد از این مصاحبه ها رو انجام داده است. هر کدوم از شرکت ها و ادارات هم برای استخدام نیروی جدید خط مشی خود را دارند. اما این شرکت ها به علت تعداد زیاد افراد که رزومه می فرستند و انتظارات بالایی از شرکت برای دریافت حقوق و مزایا خوب دارند بیشتر این افراد را بدون دلایل خاص و مهمی استخدام نمی کند و این افراد ناامید از در یافت یک حقوق خوب و مزایای مناسب به سمت یک کار دیگر می روند.

خروج از کشور یک امید

بیشتر افرادی که برای کاریابی در شرکت ها و ادارات دولتی و یا غیر دولتی رزومه ارسال می کنند بهترین سال های عمر خود را به تحصیل در انواع دانشگاه ها و کسب مدارک لیسانس و بیشتر با پرداخت هزینه های گزاف کردند. این افراد همیشه به این تفکر پایبند بودند اگر شغل مناسب هم پیدا نکنند می توانند مانند دوستان و آشنایان به خارج بروند و در آن جا برای خود شغل درآمد زایی داشته باشند. برای همین هنگام مصاحبه های استخدامی کار را جدی نمی گیرند و با اولین حرف و حرکت مسئول مصاحبه به علت نداشتن دانش کافی ارتباط متقابل از شرکت بیرون آمده و دیگر سراغی از آن نمی گیرند. بعضی از شرکت ها هم با نیاز به چند فرد متخصص اقدام به مصاحبه با تعداد زیادی افراد می کند و بعد از پیدا کردن نیروی مفید بقیه را به عناوین گوناگون از سر خود باز می کنند. این شرکت ها که عرف تعامل با متقاضیان کار را نمی دانند با برخورد های بد این افراد را ناامید می کنند.

استخدام غایب

دلایلی که افراد بعد از ارسال رزومه و انجام کارها باز هم به مصاحبه های شغلی خود نمی روند بسیار زیاد است. چند نمونه آن عبارتند از:

۱-تعداد زیاد مصاحبه افراد میدهند.

۲-انتظارات بالایی که در برابر تخصص اندک خود دارند.

۳-تعامل زیاد شرکت هایی که عرف تعامل با متقاضی کار را نمی دانند.

۴-عدم بهره از حداقل دانش ارتباط متقابل.

۵-ناامیدی از یک بهره کافی از حقوق و مزایا در مدت زمانی که در یک شرکت کار می کنند.

۶-چشم انداز خروج از کشور.

این دلایل و شاید هزار دلیل دیگر افراد را از دستیابی به یک شغل خوب و آینده دار در کشور ناامید می کند و آنها را از رسیدن به اهداف خود باز می دارد.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست