راهکارهای تست دیسک جهت پیدا کردن شغل مناسب

راهکارهای تست دیسک جهت پیدا کردن شغل مناسب

راهکارهای تست دیسک جهت پیدا کردن شغل مناسب

در این مقاله می خواهیم راهکارهای روانشناسی که به شما کمک می کند تا شغل مناسب خود را پیدا کنید مورد بررسی قرار دهیم. برای این منظور میخواهیم با کمک ابزار تست رفتارشناسی دیسک چگونگی پیدا کردن شغل مناسب روحیات فردی را بیان کنیم.

رفتارشناسی با استفاده از تست DISC بسیار آسان است. افراد از طریق این تست می توانند خود را بهتر بشناسند و زودتر به موفقیت برسند. استخدام در یک شرکت که متناسب با روحیات و مدل رفتاری هر فردی باشد می تواند برای او یک موفقیت شغلی تلقی شود. اما برای رسیدن به یک موفقیت شغلی، ابتدا افراد باید بدانند چه چیزی برای آن ها مناسب است.

ابزار تست رفتارشناسی دیسک و پیدا کردن شغل مناسب

امروزه از ابزارهای متنوع در حوزه روانشناسی برای کمک به کسب و کارها استفاده می شود. تست دیسک یکی از ابزارهای مفید و کارآمد در بهبود جنبه های پویای محیط کار، جنبه های اخلاقی و  بهره وری برای کارفرمایان به حساب می آید. اما بسیاری از افراد از استفاده از آن برای پیدا کردن و گرفتن کار توسط کارجوها بی اطلاعند.

در این مقاله متوجه خواهید شد که چطور فردی که جویای کار است می تواند از این تست بهره ببرد و از طریق اطلاعاتی که کسب می کند؛ چگونه می تواند شغل مناسب خود را پیدا کند.

اولین قدم برای موفقیت در مصاحبه شغلی آگاهی است

یک فرد جویای کار هنگامی که تست دیسک را انجام میدهد آگاهی زیادی در مورد خود به دست می آورد. او از نقاط قوت، ضعف و الویت های خود اطلاعاتی بدست می آورد که شاید تا به حال از آن ها آگاه نبوده است.

تا به حال به شغل رویایی خود فکر کرده اید؟ برای چند دقیقه به آن فکر کنید.

یک شغل و یا موقعیت شغلی که روی کاغذ و یا در رویای شما بر اساس ارقام و اعداد شاید بنظر شغل مناسبی برسد، اما ممکن است در نهایت در شرایط واقعی ناامیدی برای شما در پی داشته باشد.

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد!

تست دیسک به شما کمک می کند تا شما درست تر و واقعی تر تصمیم بگیرید. در این صورت شما می توانید در مسیر انتخاب شغل به موفقیت برسید. اینجاست که قدرت آزمون دیسک مشخص میشود. ابزار دیسک شخصیت شما را بررسی و براساس آن ویژگی های رفتاری ، اولویت ها، گرایش های شما و دیگر موارد را می سنجد.

تیپ های رفتاری دیسک و مسیر شغلی

پس از انجام آزمون رفتارشناسی دیسک شما تیپ شخصیتی خود را که از آن آگاهی نداشتید به دست خواهید آورد اما اطلاعات تیپ های دیسک در انتخاب شغل مناسب تان چه کمکی به شما می کند؟

برای مثال، فردی با تیپ رفتاری D در دسته تسلط گرا قرار می گیرد، ترکیبی از ویژگی های رفتاری فعال و وظیفه گرا را دارد. اگر شما دارای چنین تیپ شخصیتی هستید، احتمالا دوست ندارید از تمام جوانب تحت کنترل قرار بگیرید، بلکه همیشه به دنبال آزادی عمل می گردید و می خواهید کنترل اوضاع را به دست آورید.

از طرفی شما با این مدل تیپ شخصیتی به دنبال نتایج ملموسی هستید. همچنین دوست دارید وظایف چالش برانگیزی داشته باشید.

با توجه به اطلاعات بالا، با آگاهی از چیزی که واقعا در شما ایجاد انگیزه می کند، چطور کار کردنی را ترجیح می دهید و دوست دارید چه شغلی داشته باشید؟ شما می توانید به دنبال شغل هایی باشید که با نقاط قوت شما بیشتر هماهنگی دارند.

علاوه بر این افرادی که جویای کار هستند می توانند نتیجه کامل تست دیسک خود را در رزومه خود قرار دهند. آن ها قادر خواهند بود فورا به کارفرمایان بالقوه خود لیستی از قابلیت ها و نکات قوت خود را نشان دهند.

با این کار مسئول استخدام اطلاعات بیشتری از شما نسبت به کاندیدای دیگر بدست می آورد که باعث می شود شما را متمایز کند. علاوه بر این، قرار دادن گزارش آزمون دیسک به همراه رزومه شغلی نشان دهنده میل و ابتکار بیشتر است که در هر شرکتی یک امتیاز مثبت به شمار می رود.

در کمترین حالت ممکن، نتیجه این آزمون نقاط قوت شما را در اختیار کارفرمایان قرار میدهد که آن ها متوجه می شوند شما چه مزیتی برای شرکت به همراه خواهید داشت.

با آن که اکثر افراد از تست دیسک در محیط کار استفاده می کنند، اگر به دنبال کار هستید، وقت آن است که شما هم از آن بهره ببرید و استفاده کنید.

شما با انجام این آزمون به اطلاعات بیشتری در مورد خود پی خواهید برد و ابزار فوق العاده ای در اختیار خواهید داشت که به جستجوی شغل مناسب برای شما کمک خواهد کرد و شما را از دیگر کاندیداها متمایز می کند.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست