توانمندسازی منابع انسانی با 5 نکته ساده

توانمندسازی منابع انسانی

برای کسب موفقیت پایدار، کسب و کارها و سازمان ها نیازمند تغییر و بهبود در حوزه های مختلف هستند. در میان این حوزه ها، منابع انسانی نقش مهم تر و کلیدی تر را ایفا می کند. چرا که برای هر تغییر درست در سازمان عاملین تغییر و بهبود، افراد در شرکت ها هستند. به همین دلیل است که توانمندسازی منابع انسانی بسیار مهم است.

به طور کلی می توان گفت منابع انسانی محور دستیابی به اهداف سازمانی است. اما آیا تا به امروز فکر کرده اید که واحد منابع انسانی باید چه ویژگی داشته باشد تا سازمان بتواند به اهداف عالی خود برسد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم طبعا منابع انسانی توانمند در سازمان می توانند به اهداف بسیار عالی دست پیدا کنند.

امروزه با وجود پیشرفت جهان دوره نگاه از بالا به پایین و فعالیت های رباتی کارمندان گذشته است. نیروی انسانی به عنوان یکی از منابع ارزشمند سازمان شناخته شده است. به طوری که  اگر برای توانمندسازی منابع انسانی تلاش کنید تمامی منابع سازمان شما قدرتمند خواهند شد.

با توانمندسازی منابع انسانی می‌توان مزیتی دائمی برای سازمان ایجاد کرد. وقتی کارمندان احساس توانمندی کنند، اعتماد به‌ نفس وانگیزه‌ بیش‌ تری دارند تا انرژی و توان خود را برای موفقیت سازمان خرج کنند. در این مقاله، ۵ قانون طلایی برای توانمندسازی منابع انسانی توضیح داده شده است که می‌تواند دیدگاه هر مدیری را توسعه دهد.

تا نام توانمندسازی منابع انسانی همیشه قطعا به دنبال توصیه های طلایی از مدیران حرفه ای هستید.در این مقاله، به توضیح ۵ قانون پرداخته‌ایم که توانمندسازی منابع انسانی، موفقیت و همکاری را ممکن می‌کند. همراه ما با باشید.

توانمندسازی منابع انسانی با ۵ اصلی که باید در هر سازمانی اجرا شود

قانون اول: “نشان دهید برای کارمندان خود ارزش قائلید”

همیشه یادتان باشد، احترامی که برای دیگران قائل هستید، در تمام رفتارها و کلام شما دیده می شود. حالت چهره، زبان بدن و کلماتی که به کار می برید، کاملا نشان میدهد که چه طرز فکری درباره منابع انسانی دارید.

در توانمندسازی منابع انسانی شما در ابتدا باید بیاموزید قدردانی از ارزش منحصر به فرد هر کدام از کارمندان تان، را ابراز کنید. فرقی ندارد عملکرد فعلی آن ها در چه حدی است، ارزشی که شما برای هر یک از کارمندان در مقام یک انسان قائل هستید، هیچ وقت نباید پایین تر از سطح اخلاق باشد.

قانون دوم: “چشم انداز مدیریتی را با کارمندان خود به اشتراک بگذارید”

باید کارمندان این را حس کنند که جزئی از سازمان بزرگ شما هستند. مطمئن شوید همه ی پرسنل از اهداف و چشم اندازهای شرکت آگاهند. حتی اگر می خواهید در زمینه ی توانمندسازی منابع انسانی یک قدم فراتر بروید، آنها را در جریان برنامه های خود قرار دهید و نظرشان را درباره کلیت برنامه ها بپرسید.

در این صورت آن ها خودشان را صاحب برنامه ها می دانند و سعی می کنند تمام تلاششان را بکنند تا به شما متعهد باشند.

قانون سوم: “به کارمندتان اعتماد کنید”

یکی از اصول توانمندسازی منابع انسانی این است که به کارمندان خود اعتماد کنید. اطمینان کنید که برای انجام کار درست و تصمیم گیری درست نهایت تلاششان را می کنند. انتظار نداشته باشید که کارمندان شما همان مسیری را بروند که شما آن را انتخاب کرده اید. به مسیری که آن ها برای انجام کارها انتخاب می کنند اعتماد کنید.

وقتی کارمندان انتظارات مدیریت را به‌ طور شفاف دریافت و درک کنند، آرامش می‌گیرند و به شما اعتماد خواهند کرد. از آن پس، روی موفقیت و کسب رضایت شما تلاش خواهند کرد و انرژی‌ شان صرف اضطراب، نگرانی و سردرگمی نخواهد شد.

قانون چهارم: “تیپ شخصیتی کارمندان خود را بشناسید”

جهت توانمندسازی منابع انسانی باید به کمک برخی تست های حوزه ی منابع انسانی تیپ شخصیتی افراد را بشناسید. این باعث می شود شما بتوانید با آن ها تعاملی حرفه ای تر و متناسب تر داشته باشید. همچنین شناخت تیپ شخصیتی آن ها باعث می شود نقاط قوت و ضعف آن ها را شناسایی کنید. در نتیجه می توانید برروی نقاط قوت آن ها تمرکز کنید و به آن ها کمک کنید نقاط ضعف خود را به نقاط قوت خود تبدیل کنند.

برخی از این آزمون های عبارتند از: تست نئو، تست دیسک، تست هالند، تست mbti و…

قانون پنجم: “اختیاردهی را یاد بگیرید”

فقط کارهای سخت و تکراری را به نیروهایتان محول نکنید. برای توانمندسازی منابع انسانی باید جسارت به‌خرج دهید و کارهای جالب را هم به آنها بدهید. ملاقات‌های مهم را به‌عهده‌ی کارمندان‌تان بگذارید، آنها را عضو کمیته‌ای کنید که تصمیمات توسعه‌ی محصول در آن گرفته می‌شود و پروژه‌های مهم مورد توجه کارمندان و مشتریان را به یکی از نیروها محول کنید.

در شرایط مسئولیت است که کارمندان رشد می‌کنند و مهارت‌های جدیدی را در خود توسعه می‌دهند. وظایف شما هم کمتر می‌شود؛ پس می‌توانید روی تصمیمات راهبردی و کارآمدتر تمرکز کنید. ایمان داشته باشید که کارمند مذکور خواهد درخشید و نتیجه‌ی اعتمادتان را خواهید گرفت.

دسته بندی : کار تیمی, منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست