متری شیش و نیم فیلم جذاب و پر مخاطب

بررسی روانشناسی فیلم متری شیش و نیم نقش اصلی نوید محمد زاده

چرا فیلم متری شیش و نیم را باید ببینیم؟

در فیلم متری شیش و نیم سعی شده دلایل کشیده شدن جوانان به راه خلاف در جامعه به تصویر کشیده شود. زندگی محنت بار و فقر می توانند هر کسی را وادار به انجام کارهای نامتعارف کند. در فیلم متری شیش و نیم ناصر خاکزاد ( نوید محمد زاده ) به خاطر نداری و فقر به قاچاق مواد مخدر روی می آورد. فراز و نشیب هایی که در این راه می کشد و خودش را به اوج می رساند تا خانواده اش را نجات دهد.

همچنین در این فیلم شما می توانید ببینید که از طریق روانشناسی پلیس آگاهی چقدر خوب می توانست آن ها را مجبور کند تا اعتراف کنند. در برخی از سکانس ها می شد این را به خوبی دید برای مثال پیمان معادی خوب توانست بفهمد که چگونه از باید از دوست دختر سابق ناصر خاکباز اعتراف بگیرد تا آدرس خانه او را بگیرد.

در ادامه بیشتر به بررسی دلایل محبوبیت بیش از حد فیلم متری شش و نیم می پردازیم.

داستان اصلی فیلم متری شیش و نیم:

داستانی پلیسی و در عین حال درام که قصه را جذاب تر کرده است. این مضمون فیلم متری شیش و نیم است: تلاش برای نجات خانواده و عشق از فقر و بدبختی و در نهایت از دست دادن جان خود. قصه ایی که به زیبایی و به قلم و کارگردانی سعید روستایی به خوبی جا افتاده. کاراکتر ناصر خاکزاد که نقش آن را نوید محمد زاده بازی می کند باعث جذابیت بیش از حد فیلم شده.

ناصر خاکزاد ( نوید محمد زاده ) به دلیل قرار داشتن در تنگنا و شرایط بد اقتصادی خانواده ی پر جمعیتی که دارد راه خلاف را برای ثروتمند شدن انتخاب می کند. تمام عقده های کودکیش را جبران می کند. به دختری که علاقه دارد می رسد. اما به دلیل فشار روانی که دارد او را از دست می دهد.

تبدیل شدن ناصر خاکزاد ( نوید محمد زاده ) به یک قاچاقچی بزرگ مواد باعث می شود تا پلیس ها بیش از پیش در پی دستگیری اش باشند. دستگیری ناصر خاکزاد توسط پلیس ها و در نهایت اعدامش پایانی غم انگیز بر این قصه ی زیبا است. چه بسیارند افرادی که همانند ناصر خاکزاد حاضرند به خاطر خانواده و عشقشان خود را قربانی کنند.

بخش های مثبت و اوج فیلمنامه:

مردم همیشه برای فیلم هایی که بدبختی و فقر آدم ها را روایت می کند انتظار یک پایان خوش را دارند. اما برخلاف این تصور پایانی غم انگیز توام با هیجان پیش می آید. پایانی که کسی تا دقیقه ی آخر انتظارش را ندارد. زمانی که ناصر خاکباز ( نوید محمد زاده ) پای چوبه ی دار می رود مخاطب انتظار دارد با یک معجزه نجات یابد.

یا زمانی که پلیس نقش اصلی که پیمان معادی نقش او را بازی می کند ناصر را در یک انبار تنها می گذارد انتظار می رود که ناصر بتواند از دست پلیس ها فرار کند. اما در عین ناباوری این اتفاق ها نمی افتد. این سورپرایز ها و پیش بینی های اشتباه مخاطب داستان را به سوی جذابیت هر چه بیشتر می برد. بخش هایی که مخاطب حتی انتظار اتفاق افتادن این لحظات را ندارد اما در عین نباوری رخ می دهند، اوج هیجان فیلمنامه هستند.

بازخوردهای مردم بعد از تماشای فیلم متری شش و نیم:

مطمئنا کسی که یک دید روانشناسی و سلیقه شناسی را از مردم داشته باشد می تواند فیلم نامه های درخشانی بنویسد. سعید روستایی نیز به خوبی با نوشتن این فیلمنامه ی شاخص توانست نظر مردم را جلب کند. بیشتر افرادی که این فیلم را دیده اند تا یک هفته تحت تاثیر داستان قرار می گیرند. دوست دارند بیشتر به اطرافیان شان و خانواده شان برسند. دنیایی که در آن زندگی می کنیم همواره با سختی ها و ناملایمات همراه بوده و این شرایط است که انسان را به سمت بیراهه می کشاند. کاراکتر ناصر ( نوید محمد زاده ) مثال بارزی از صدها انسان است که بخاطر نجات خانواده شان به چه کارهایی که دست نزده اند. اما در آخر این قانون است که آنها را مجازات می کند. اما همچنان برای خانواده شان محبوب و دوست داشتنی می مانند.

دلیل محبوبیت فیلم متری شیش و نیم:

یک فیلم را بازیگران و داستان مهیج و قابل باورش هیجان انگیز و محبوب می کند. در فیلم متری شیش و نیم نقش آفرینی بازیگران محبوبی هم چون نوید محمد زاده، پریناز ایزدیار و پیمان معادی باعث می شود تا امتیاز انتخاب بازیگر را در لحظه ی اول دریافت کند. جا افتادن نقش با چهره بازیگر و بازی های درخشانی که از آنها می بینیم این مسئله را اثبات می کند. نکته ی بعدی مسائل مخفی و البته مهم در جامعه هستند.

مسئله ایی هم چون رفتار پلیس ها با هم دیگر؛ اینکه قدرت می تواند حتی دو همکار پلیس را نیز بر علیه هم کند. لحظاتی که حتی خود پلیس ها نیز می دانستند که جامعه و فقر باعث ناخلفی ناصر خاکزاد شده و دوست داشتند به او کمک کنند. اما به دلیل اطاعت از قانون نمی توانستند کاری کنند. این واقعیت ها و نمایش آنها بر روی پرده ی سینما ارتباط را بین بیننده و داستان فیلم برقرار می کند.

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست