۴ قدم با شغل عالی زندگی خود فاصله دارید!

شغل

مطمئنم شما هم به دنبال یک شغل عالی هستی. شغلی که بتوانید از طریق آن به بهترین های دیگر در زندگی برسید، بهترین ماشین، بهترین خانه و بهترین شرایط زندگی. اکثر جوانان به امید پیدا کردن یک شغل عالی و ایده ال ادامه تحصیل می دهند. اما آیا فقط داشتن یک مدرک تحصیلی در پیدا کردن شغل عالی کافی است؟ تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه شغل ایده آل خود را پیدا کنید؟

در این مقاله می خواهیم به شما چهار ترفند حیاتی بیاموزیم تا بتوانید با انجام این راهکارها شغل عالی و ایده آل خودتان را پیدا کنید.

۴ قدم حیاتی برای داشتن شغل عالی :

فقط چند قدم حیاتی وجود دارد تا شما به شغل مناسب خود دست پیدا کنید. اگر شما فردی سخت کوش برای بدست آوردن شغل مناسب خود هستید، باید بگویم میان برها شانس شما را کم می کنند. پس سعی کنید چند قدم در مسیر درست گام بردارید تا به هدف خود برسید.

افرادی که می خواهند شغلی مناسب برای خود داشته باشند به این ۴ قدم نیازمندند.

ارزیابی خود

افرادی که به دنبال یک شغل ایده آل هستند تا مشغول کار شوند، در ابتدا باید به خود این فرصت را بدهند تا خود را ارزیابی کنند. این ارزیابی به آن ها کمک می کند تا  متوجه ضعف های خود شوند. در نتیجه با تمرین بر روی ضعف ها، می توانند توانایی های خود را بالا ببرند. افراد با شناخت خود می توانند در شغل مورد نظر توانمندتر عمل کنند. حال شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چگونه خود را ارزیابی کنیم؟

شما می توانید از یک سری آزمون های آنلاین رایگان کمک بگیرید. برخی از آزمون های مطرح عبارتند از: آزمون رایگان نئو، آزمون رایگان mbti، آزمون رایگان دیسک، آزمون رایگان هوش هیجانی و … .

 داشتن رزومه مشخص و خوب

هر فردی که به دنبال شغل است اول از همه چیز باید برای خود یک رزومه داشته باشد. اما اگر به دنبال یک شغل ایده آل هستید باید یک رزومه عالی هم تهیه کنید. شما باید برای خود یک رزومه متفاوت داشته باشید. دلیل متفاوت بودن رزومه این است که غالب رزومه‌ها معمولی هستند و تنها مواردی جزئی از آن‌ها به چشم می‌آیند و توجه را به خود می‌کنند. پیشنهاد می‌شود اجازه دهید رزومه‌ی حرفه‌ای شما توسط افراد متخصص این کار تنظیم شود.

شناخت موقعیت‌های شغلی

شناخت موقعیت های شغلی دقیقا همان هدف اصلی شما است. اما باید از کجا شروع کنیم و موقعیت های شغلی های خود را بشناسیم؟ برای اینکه موقعیت های شغلی خود را بشناسیم می توانیم از محیطهای مجازی مختلف کمک بگیریم. برای مثال به نام جستجوی شغل در تب شغل های لیندکین شروع کنیم و یا می توانیم از وب سایت های کاریابی کمک بگیرید.

اما یکی از مکان های بسیار مناسب برای پیدا کردن موقعیت شغلی، شرکت در گروه‌های شبکه‌ای پیدا کردن شغل است. به‌طور مشخص باید همیشه به دنبال موقعیت‌های جدید بگردید و آن‌ها را پیدا کنید. برای مثال با شرکت در گروه‌های مختلف در لینکدین می‌توانید سؤالات خود را مطرح کنید و به احتمال زیاد فردی پیدا خواهد شد تا این سؤالات را پاسخ دهد. بر شرکت‌های خاص تمرکز کنید و موقعیت‌های شغلی ایجادشده توسط آن‌ها را تحت نظر داشته باشید. لیستی از افراد کلیدی در شرکت‌های تحت نظرتان تهیه کنید و مدام با آن‌ها در ارتباط باشید.

آماده شدن برای مصاحبه

آماده شدن برای مصاحبه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است؛ چرا که این همه تلاش کردید تا به اینجا برسید و در نهایت برای هر موقعیت شغلی یک برنده وجود خواهد داشت. برای شنیدن و پاسخ دادن به این جمله آماده شوید: «در مورد خودتان صحبت کنید»

برای پاسخ به این سوال شما باید حداقل ۱۵ پاسخ از پیش تعیین‌شده و هدف‌دار آماده کرده باشید. این پاسخ‌ها برای مصاحبه هستند. شما با سوابق خود آغاز می‌کنید، با کارهایی که انجام دادید ادامه می‌دهید و جملاتتان با پاسخ به این‌که سود و ارزش شما برای شرکت چیست پایان می‌یابد. بهتر است با کسی که توانایی راهنمایی و نقد دارد در این زمینه مشورت کنید. دیگر کار مثبتی که می‌توانید انجام دهید این است که صدای خود را در مصاحبه‌های تمرینی ضبط کنید تا نحوه‌ی مصاحبه‌ی خود را بیشتر بشناسید.

در مورد شرکتی که قرار است در آن مصاحبه صورت بگیرد، اطلاعات کافی داشته باشید تا در مصاحبه مشخص شود که شما در مورد آن‌ها اطلاعات بسیاری دارید. تطابق فرهنگی با شرکتی که قصد کار در آن دارید، اهمیت بسیار بسیار بالایی دارد. با اینکه نمی‌توانید برداشت افراد مصاحبه‌گر از خود را تغییر دهید یا پیش‌بینی کنید؛ اما می‌توانید نشان بدهید که برای کار مشتاق هستید و اطلاعات بسیاری از کاری که برای آن اقدام کرده‌اید دارید.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست