مولفه بین فردی در تست بار-ان

مولفه بین فردی در تست بار-ان

مولفه بین فردی در تست هوش هیجانی بار ان نشان دهنده عملکرد و مهارت های میان فردی است.

مولف های مولفه بین فردی در تست هوش هیجانی بار ان

 همدلی (Empathy):

همدلی در مولفه بین فردی تست هوش هیجانی بار-ان توانایی آگاه بودن و درک احساسات دیگران و ارزش دادن به آن‌ها است. عامل همدلی در تست Bar-On به‌عنوان توانایی ما در شناخت و درک احساسات دیگران تعریف شده است. عامل همدلی بر روی ماهیت و چگونگی احساس دیگران تمرکز دارد. همدل بودن در مولفه بین فردی یعنی فهم و درک احساسات و عواطف دیگران. افرادی که همدل هستند برای دیگران اهمیت قائل هستند. آن ها با دیگران بسیار صمیمی و مهربان هستند.

عامل همدلی به عنوان هسته مرکزی آگاهی اجتماعی شناخته می شود. افراد همدل می توانند عضوی همدل،معتبر و مسئول و وفادار در گروه باشند. آن ها منافع دیگران در گروه را الویت قرار می دهند.

عامل همدلی برای افرادی که در حرفه های مربوط به کمک به دیگران فعالیت می کنند، مثل مددکاران، روانشناسان، پرستاران و… بسیار مهم و حیاتی است. زیرا شغل این افراد به گونه ای است که معمولا بدون همدلی غیر ممکن است.

نتایج حاصل از تحقیقات نشان می دهد که یک عامل مهم در رفتارهای پرخاشگرانه، ضد اجتماعی و روان پریشی عدم همدلی است. کمبود های جدی در همدلی را در افرادی مانند جامعه ستیزان، متجاوزان و قاتلان به خوبی می توانید ببینید.

در سمت دیگر، افرادی که بیش‌ازحد احساس همدلی و شفقت می‌کنند، اغلب به‌عنوان مدیران و رهبران ضعیف در نظر گرفته می‌شوند، به‌ویژه هنگامی‌که انتقاد کردن و نادیده نگرفتن رفتار غیرقابل‌قبول کارکنان ضرورت دارد و همین‌طور هنگام گرفتن تصمیمات دشوار مانند اخراج افراد.

مسئولیتپذیری اجتماعی (Responsibility):

مسئولیت پذیری اجتماعی در مولفه بین فردی تست هوش هیجان بار-ان، توانایی ابراز خود به‌عنوان یک عضو دارای حس همکاری، مؤثر و سازنده در گروه است.

عامل مسئولیت پذیری اجتماعی همان گونه که از نامش پیدا است به همدلی کردن با گروه های اجتماعی برمی گردد. این عامل به عنوان توانایی ما در همدردی کردن با گروه های اجتماعی، در میان دوستان، در محل کار و در جامعه تعریف می شود. در کل عامل مسئولیت پذیری به معنی همکاری کردن با دیگران به صورت سازنده و مشارکتی است.

عامل مسئولیت پذیری اجتماعی اقدام به شیوه ای مسئولانه است، حتی اگر خود فرد از آن اقدام شخصا نفعی نبرد. افرادی که دارای عامل مسئولیت پذیری اجتماعی هستند به عنوان افرادی با آگاهی اجتماعی و نگران برای دیگران دیده و شناخته می شوند.

مسئولیت پذیری اجتماعی با همدلی ارتباط بسیار زیادی دارند. هر دوی این عوامل، دامنه مفهومی بسیار مشابه را به اشتراک می گذارند. تحقیقات نشان می دهد که مسئولیت اجتماعی به فهم و درک احساسات علاوه بر آگاهی از احساسات مربوط است.

در بین سالهای ۱۹۸۸ و ۱۹۹۸ در ۳۶ کشور نظرسنجی بسیار گسترده ای انجام شد که نتیجه گرفتند مسئولیت اجتماعی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده اثر بخش بودن افراد در محل کار است.

در این نظرسنجی از ۱۰۰۰۰۰ مدیر سوال پرسیدند که چه چیزی مهم ترین مشخصه کارکنان موثر و موفق است؟ همه آن ها معمولا یک جواب مشترک دادند و به‌وضوح بر مسئولیت اجتماعی تمرکز داشتند که به‌طور متفاوت به‌عنوان «احترام و توجه به دیگران»، «وفاداری به مردم و اهداف سازمان»، «همکاری با دیگران» و «مسئولیت داشتن نسبت به موفقیت و یا شکست سازمان» توصیف شدند.

افرادی که مسئولیت اجتماعی پایینی دارند، ممکن است نگرش‌های ضداجتماعی در آن‌ها افزایش یابد، از دیگران سوءاستفاده کنند و بخواهند از مردم سود ببرند.

روابط بین فردی (Interpersonal Relationship):

روابط بین فردی ایجاد و حفظ روابط رضایت بخش متقابل است. در واقع این عامل به‌عنوان توانایی ما برای ایجاد و حفظ روابط دوجانبه‌ی رضایت‌بخش تعریف می شود.

مهارت های ارتباطی بین فردی با ابراز کردن و دریافت کردن محبت و صمیمیت دو جانبه در زمان مناسب شناخته می شود.

داشتن روابط بین فردی پیش نیازی برای بسیاری از حرفه ها مانند : بازاریابی، فروش و خدمات به مشتری است. افرادی که در روابط بین فردی ضعیف هستند، اغلب در این حرفه ها موفق نخواهند شد زیرا این افراد معمولا خجالتی و درون گرا هستند.

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست