استخدام در یک شغل پر درآمد مناسب من است؟

استخدام در یک شغل پر درآمد با تیپ شخصیتی

امروزه دغدغه بسیاری از مردم پیدا کردن شغل مناسب و استخدام در آن شغل است تا بتوانند در زندگی کسب درآمد کنند. داشتن استخدام شدن در یک شغلی پردرآمد آرزوی هرکسی است. اما هر کسی هم نمی تواند کاری با این شرایط پیدا کند. گاهی می بینید شغلی پر در آمد جلوی پای شما قرار می گیرد اما فرد آن را دوست ندارد. تا به حال شده به دنبال کاری رفته باشید و درآمد خوبی هم داشته باشد اما حس کنید این کار به روحیات شما نمی خورد؟ و یا ممکن است از مدیر منابع انسانی این جمله را شنیده باشید که شما به درد استخدام در این حوزه نمی خورید؟

اما شاید دقیقا این جا برای شما سوال پیش بیاید که چگونه شخصیت خود را بشناسیم و چگونه بفهمیم این شغلی  که انتخاب می کنید متناسب با روحیه و شخصیت شما است ؟

شما هنگامی که به دنبال شغل پر در آمد خود می گردید باید به این نکته توجه کنید که تیپ شخصیتی هر شغل متفاوت است و هر شغل متناسب با تیپ شخصیتی هر فرد است، شاید شغلی متناسب تیپ شخصیتی شما باشد اما کس دیگری از دوستان شما وارد این شغل شود متناسب با روحیه او نباشد و اگر یک آزمون استخدامی در حوزه شخصیت شناسی از او بگیرند کاملا مشخص می شود.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و استخدام شما:

اخیرا بیشتر مشاهده می شود که در هنگام گرفتن آزمون های استخدامی تست های روانشناسی را نیز مطرح می کنند. این سوالات به دلیل بدست آوردن شناخت بیشتر روحیات و اخلاقیات فرد متقاضی می باشد. معمولا شغل هایی وجود دارند که انتخاب تیپ شخصیتی در آنها بسیار ساده تر می باشد. اما در برخی حرفه های کاری اینگونه نیست. نگرش هایی که یک شخص می تواند داشته باشد بسیار تعیین کننده است. روحیات و اخلاقیات و اهدافی که در انتخاب هر کاری پنهان است، دارای اهمیت بالایی می باشد. کسانی که به دنبال پایداری در حیطه کاری خود هستند قبل از انتخاب حرفه بایستی با روحیات خود آشنا باشند. برای مثال یک فردی که روحیات بلند پروازانه دارد خیلی سریع پولدار می شود. اما به خاطر عجله ایی که در رسیدن به هدف دارد، خیلی زود به جایگاه قبلی خود باز می گردد.

امروزه تیپ شخصیتی شما با استخدام شما رابطه مستقیم دارد.

افراد موفق و ارتباط کارشان با تیپ شخصیتی:

برخی از افراد موفق دنیا با یک کار ساده و شغلی مانند کارمند بودن کار خود را شروع کرده اند. بیل گیتس کارمند ساده ایی بود که با همراه شدن با دوستان خود توانست به موفقیت بزرگی دست یابد. بدون شک شخصیت شناسی و توانایی انتخاب شغل در این مورد بی دلیل نبوده است. فردی که بسیار مستعد است و روحیه ایی صبور دارد خیلی زود در کارهایی با سرمایه گذاری طولانی مدت موفق خواهد شد. شرکت های بزرگ در آمریکا چندین دهه است که به دنبال کارمندانی با روحیات مناسب برای پست های متفاوت هستند. اجتماعی بودن، داشتن اعتماد به نفس، تمکین در حفظ پست و مقام و بسیاری موارد دیگر از مهمترین نکات در انتخاب کار مورد علاقه شما هستند. کسانی که به کار گروهی تمایل بیشتری دارند مطمئنا در حرفه هایی با این مضمون موفق تر هستند.

چگونه حرفه کاری متناسب با شخصیت خود انتخاب کنیم:

قبل از اینکه به فکر انتخاب یک کار خوب و استخدام در آن باشید بهتر است ابتدا شخصیت خود را بشناسید برای این کار شما می توانید از یک مشاور کمک بگیرید و از طریق تست ها و آزمون های آنلاینی که به شما معرفی می کند، شخصیت خود را دریابید. اگر در شناختن شخصیت خود موفق بوده اید، پس به راحتی شغل ایده آل خود را پیدا می کنید.

شما می توانید از روش هایی استفاده کنید که شما را به موفقیت نزدیکتر کند یکی از آن روش ها آزمون دادن در حوزه های روانشناسی است که به شما کمک می کند از سردرگمی خارج شوید و شغل های مناسب روحیه خود را پیدا کنید. بسیاری از افرادی که می خواهند اولین روز کاری خود را تجربه کنند، دوست دارند تمام روحیات مثبت را بگیرند و فقط اعتماد به نفس بالایی را به آنها بدهند. نگرش های منفی را از خود دور کنید. اینگونه می توانید هم به یک شغل پر درآمد  برسید و هم ثبات بیشتری را در حرفه خود داشته باشید. اهمیت تیپ شخصیتی در انتخاب یک حرفه کاری به حدی است که موجب به وجود آمدن تست های معروفی به نام یونگ شده است. در تست یونگ تمامی مواردی که شخصیت یک فرد را می سازد لحاظ شده است.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست