روش های کاربردی افزایش کارایی مدیران موفق

افزایش کارایی مدیران موفق

حفظ کارآیی دقیقا به معنای پیوسته ماندن فعالیت ها و عقب نماندن از زمانبندی های پروژه ها و برنامه های سازمان است، که مدیرعاملان موفق اکثرا به آن دست پیدا کرده اند و یا دست پیدا می کنند. اما شاید شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید دقیقا جز دسته دوم باشید یعنی مدیر موفقی هستید که می خواهید کارآیی خود را افزایش دهید و آن را حفظ کنید.

شاید در بسیاری از سازمان ها مدیران موفقی را دیده باشید که تا کمی درگیر می شوند و بحران های جدید در سازمان آن ها رخ می دهد، کارآیی آن ها کاهش پیدا می کند. اما چاره چیست؟ شما یک مدیر موفقی هستید که در مدیریت سازمان در شرایط عادی بسیار موفق هستید و بسیار کارآیی بالایی دارید اما در برخی مواقع خاص کارآرایی ضعیفی دارید. این یعنی شما نمی توانید کارآرایی خود را حفظ کنید.

روش های کاربردی حفظ کارآیی مدیر عاملان موفق

استخدام مناسب و تقویت کارآیی نیرو کار

مشکل بسیاری از مدیرعاملان در سازمان از این جا شروع می شود که آن ها فقط فکر می کنند باید یک سری آدم را استخدام کنند تا کارهایی روتین در سازمان آن ها انجام دهند. اما این باور کاملا اشتباه است. شما باید بدانید که چه کسانی را استخدام می کنید و بدانید این افراد چه توانایی های دیگری علاوه بر تخصص هایشان دارند.

در این صورت شما می توانید از افراد توانمند در سازمان کمک بگیرید و یک سری از مسئولیت هایی که باعث می شود کارآیی مدیریتی شما کاهش پیدا کند را به این افراد بسپارید. برای مثال یکی از راه حل هایی که می تواند کارآیی شما را افزایش دهد این است که در بخش های مختلف شرکت خود مدیر میانی تعیین کنید و برخی مسئولیت ها را به او واگذار کنید در این صورت اگر مشکلی در آن واحد رخ دهد او موظف است آن را حل کند.

خوب در این جا قطعا برای شما سوال پیش می آید که چگونه باید فهمید فردی که استخدام شده است علاوه بر تخصص اش چه توانایی های دیگری دارد؟ شما به عنوان یک مدیر موفق قطعا نام آزمون های آنلاین استخدام را بسیار شنیده باشید. شما می توانید از این آزمون ها کمک بگیرید. برای مثال آزمون هایی نظیر : تست دیسک، تست نئو، تست mbti و …

برنامه ریزی بیشتر 

یکی از راهکار های مناسب برای افزایش کارایی شما برنامه ریزی است. شما به عنوان یک فرد باید بدانید که همه افراد دنیا سرمایه زمانی یکسانی دارند. این استفاده ی هوشمندانه زمان است که مدیران موفق و مدیران ناموفق را از یکدیگر جدا می کند. یک راه حلی که همیشه در مدیریت زمان استفاده می شود و شاید برای بسیاری از افراد در دنیای امروزی کلیشه ای باشد برنامه ریزی است. برنامه ریزی در استفاده هوشمندانه از زمان همیشه راهگشا است.

اگر بتوانید زمان مشخصی از آخر هفته را به برنامه‌ریزی هفته‌ی آینده اختصاص دهید، در شروع روز کاری بعدی، با آمادگی کامل حاضر شده و تنها برنامه‌ها را اجرا می‌کنید. پس از مدتی مشاهده می‌کنید که سرمایه‌گذاری یکی دو ساعته روی برنامه‌ریزی، سود زیادی برای شما داشته است. همچنین شما هر روز طبق یک نقشه ای که از قبل تهیه کرده اید حرکت می کنید و این باعث می شود شما کمتر دچار آشفتگی شوید و همین باعث می شود که کارآیی شما به عنوان یک مدیر در سازمان افزایش پیدا کند.

محدودیت‌ها و انتظارات واقعی

به عنوان مدیر یکی از وظایف اصلی شما مشخص کردن وظایف و اهداف برای کارمندان است. اگر در تعیین اهداف بلندپروازانه عمل کرده و ظایف بیش از حدی برای افراد مشخص کنید،‌ خواه ناخواه از زمانبندی عقب خواهید افتاد. فراموش نکنید که نتیجه‌ی وظایف بیش از اندازه، تنها تمام نشدن آنها و روبرو شدن با شرکتی است که از زمانبندی خود عقب افتاده است. همیشه یادتان باشد که هر کدام از کارمندان شما توانایی های مختلفی دارند. برخی توانمندتر بوده و می توانید انتظار بالاتری از آن ها داشته باشید و برخی توانایی کمتری دارند و توقع شما باید از آن ها کمتر باشد.

دسته بندی : رهبری, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست