تاثیر تیپ های شخصیتی در محیط کار و کاربرد ویژگی های پنج عاملی شخصیتی نئو

تست نئو در محیط کار

همان گونه که می دانید هر تیپ شخصیتی، در محیط  کار بهره وری های متفاوتی دارد. گاهی تفاوت های تیپ شخصیتی افراد در محیط کار آنقدر چشمگیر است که موجب موفقیت روز افزون و یا شکست سازمان ها می شود. به همین دلیل است که مدیران منابع انسانی باید در استخدام هر فرد توجه بسیار زیادی داشته باشند. مدیران منابع انسانی باید بتوانند افراد با تیپ شخصیتی مناسب سازمان و تیم را استخدام کنند. تست هایی نظیر تست پنج عاملی شخصیتی نئو در اینجا به یاری مدیران سازمان ها می آید.

تعریف شخصیت در پنج عامل شخصیتی نئو چیست؟

الگوهای رفتاری، احساسی و فکری که افراد از خود نشان می دهند و هر فرد را از فردی دیگر متمایز می کند را شخصیت می گویند. شخصیت هر فرد ریشه در ژنتیک و محیط اطراف وی دارد که معمولا در تمام مراحل زندگیش ثابت می ماند. به علت پیچیدگی طبیعی انسان ها که نشات گرفته از تجربه ها و محیط اطراف او است، تیپ شخصیتی هر فرد با دیگری بسیار متفاوت است.

با وجود این که در بالا گفته شد، معمولا شخصیت افراد ثابت است اما در برخی موارد این گونه نیست.

با یک مثال این موضوع را توجیه می کنیم:

گاهی فردی به دلیل تربیت نادرست والدین در کودکی شخصیت او به گونه ای شکل می گیرد که در بزرگسالی شاید برای اطرافیانش ناخویشاند باشد اما هنگامی که این فرد در آینده در شرایط اجتماعی خاص و موفقیت هایی در زندگی قرار می گیرند شخصیت او تغییر می کند با این مثال می توان اثبات کرد که شخصیت ها در برخی مواقع قابل تغییر هستند.

چطور تیپ شخصیتی افراد در محیط کار آن ها تاثیر گذار است؟

تیپ شخصیتی فرد در کودکی هر گونه که شکل بگیرد بر روی کار آینده او و رضایت شغلیش تاثیر مستقیم می گذارد. ثابت شده است که در بسیاری از موارد رفتار افراد در جو محیط کار نتیجه تیپ شخصیتی آن ها است.

خصوصیات شخصی خاصی وجود دارد که اگر افراد متناسب با آن استخدام شوند می توانند پیش شرط موفقیت یک شرکت به شما رود.

برای مثال اگر فردی درونگرا باشد و خود را یک تیپ شخصیتی برونگرا نشان دهند و دنبال کار در محیطی بگردند که جو اجتماعی پر سر و صدا و پر تعاملی داشته باشد. این ویژگی شخصیتی فوراً بر روی رفتار او در محیط کار تاثیر نمی گذارد، بلکه ممکن است در دراز مدت به روان فرد صدمه بزند.

در محیط های کاری، هر فرد موظف است مسئولیت های شغلی خاصی را انجام دهد و بر طبق این وظایف انتظارات به خصوصی هم در سازمان از او دارند. بنابراین رفتار فردی بیشتر تحت تاثیر انتظارات شغلی قرار می گیرد تا ارجحیت رفتاری فرد.

در شغل هایی که آزادی در تصمیم و مستقل بودن بیشتر است؛ مشاهده شده است که تیپ شخصیتی افراد تاثیر به سزایی روی انجام کارها دارد. که در بسیاری از موارد این آزادی عمل باعث شده است کارمندان در سازمان ها متناسب با تیپ شخصیتی خود تصمیم بگیرند و در نتیجه این امر منجر به مشکلات مدیریتی در یک سازمان می شود.

بنابراین، این مسائل مشکلات مهمی است که یک سازمان در زمان ایجاد برنامه کاری خود و اختصاص دادن مسئولیت های شغلی به افراد، باید به آن توجه کند.

اهمیت بکارگیری افراد با تیپ شخصیتی مناسب در چیست؟

کارکنان برای یک سازمان حکم منابع ارزشمندی دارند. هر سازمانی نیاز به نیرویی دارد که از کارمندانی با تیپ های شخصیتی یکسان شکل گرفته باشد تا بدین وسیله از بروز مشکل به واسطه تضاد شخصیتی افراد جلوگیری کند.

البته منظور ما این نیست که تفاوت های فردی در سازمانتان را به حداقل ترین حد ممکن برسانید زیرا تفاوت های فردی همیشه هم بد نیست و می تواند در تیم باعث ایجاد پویایی شود که برای رشد و موفقیت یک تیم بسیار سالم و الزامی است، چون باعث می شود ایده پردازی های جدید و نوآورانه شکل بگیرد. بنابراین مهم است که هر رهبر تیم آگاهی کاملی از نظریه شخصیت پنج عاملی داشته باشد.

تست پنج عاملی نئو چه کمک به سازمان می کند؟

تست نئو یک تست با گزارش بسیار کامل است که این قابلیت را دارد که بیش از ۳۰ عامل را در افراد گزارش کند. به همین جهت یکی از کامل ترین تست های شخصیت شناسی، تست نئو است که در محیط های کاری و سازمان ها کاربردهای فراوانی دارد.

پنج عامل بزرگ شخصیت به شرح ذیل می باشد :

استقبال از تجربه (گشودگی)؛ وظیفه شناسی؛  برون گرایی؛ توافق پذیری؛ روان آزردگی یا ثبات عاطفی.

برای مدیریت موثر سازمان، مدیران نیازمند این هستند که در سازمان خود از افراد با تیپ شخصیتی تقریبا یکسان استفاده کنند. در این صورت تضاد بین افراد کمتر خواهد بود در نتیجه سازمان به درستی در مسیر اهدافش حرکت می کند.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست