شرکت های دولتی و خصوصی در حوزه منابع انسانی با چه چالش هایی روبرو هستند؟

چالش های حوزه منابع انسانی شرکت های دولتی و خصوصی

امروزه اگر نگاهی به شرکت های خصوصی و دولتی بیندازید، خواهید دید سازمان ها در حوزه منابع انسانی بسیار ضعف دارند اما بسیاری فکر می کنند این ضعف ها فقط در زمان استخدام است، اما فقط چالش استخدام در سازمان و شرکت ها به چشم نمی خورد. امروزه یکی از دغدغه ها و چالش های بزرگ در سازمان ها ارتقا نیروی حاضر در سازمان و شرکت است.

از مدیران سازمان ها که بپرسید همه آن ها ناراحت از این هستند که بهره وری سازمان آنها در یک سطح باقی مانده و رشد نمی کند. اما چه کسی باید باعث رشد بهره وری سازمان شود؟

همان طور که می دانید بزرگترین سرمایه یک شرکت نیروی انسانی آن شرکت است. یعنی اگر این سرمایه بزرگ کم شود در نتیجه بهره وری و سود شرکت ها پایین می آیند. پس مدیران برای رشد، بهره وری و سود بیشتر باید سطح کارکرد و بهره وری نیروهای خود را ارتقا بدهند.

بسیاری از سازمان ها تا اینجای مقاله را که می خوانند سریعا به فکر دوره های آموزشی می افتند زیرا که آن ها تصور می کنند فقط از طریق دوره های آموزشی است که افراد می توانند پیشرفت کنند.

برگزار کردن دوره های آموزشی راهکار مناسبی است؟

دوره های آموزشی به پرسنل شما قطعا کمک خواهد کرد اما سوال اصلی این جاست که برای همه پرسنل باید یک دوره آموزشی برگزار گردد و همه آن ها باید به الاجبار در یک مسیر رشد کنند؟

بزرگترین اشتباه مدیران این است که آن ها فکر می کنند تمام افراد باید یک جور آموزش ببینند و همه در یک مسیر حرکت کنند. اما تا به حال توجه کرده اید چند دوره آموزشی برگزار کردید و بعد از این دوره ها چند نفر از پرسنل شما کارشان را ترک کردند. واقعا چرا؟

قطعا سوالی که برای شما پیش می آید این است که باید برای ارتقا پرسنل چه کاری انجام داد؟

شما برای ارتقا نیروهای انسانی سازمان خود باید ابتدا به خوبی آن ها را بشناسید یعنی شما باید بدانید چه چیزهایی به افراد سازمان شما انگیزه می دهد و آن ها از انجام چه کارهایی لذت می برند. همچنین شما باید مدل رفتاری پرسنل خود را به خوبی بدانید که بتوانید به عنوان یک مدیر آن ها را بهتر درک کنید.

حال باید این همه اطلاعات را از افراد چگونه به دست آورد؟

چگونه مدیران پرسنل خود را بهتر بشناسند؟

مدیران سازمان ها می توانند افراد شرکت خود را از طریق روش های مختلف بشناسند برای مثال یکی از روش هایی که همیشه درست است استفاده از آزمون های آنلاین حوزه منابع انسانیست.

آزمون های آنلاین نظیر تست دیسک، تست نئو و تست هالند به سازمان ها کمک می کنند تا بتوانند افراد سازمان خود را بهتر بشناسند و متناسب با مدل رفتاری آن ها رفتار کنند. در این صورت کارمندانی که در سازمان کار می کنند رضایت بیشتری خواهند داشت در نتیجه عملکرد آن ها ناخودآگاه افزایش پیدا می کند که این امر باعث می شود سازمان نیز رشد کند.

همچنین سازمان هایی که می خواهند برای پرسنل خود دوره های آموزشی در نظر بگیرند می توانند مطابق با نتیجه این آزمون ها متناسب ترین دوره را برای هر گروه از کارمندان خود در نظر بگیرند.

معرفی سه تست حوزه منابع انسانی:

تست دیسک :

تست دیسک یکی از تست های بسیار کاربردی در حوزه منابع انسانی است که به شما این امکان را می دهد تا مدل رفتاری فرد را دریابید. تست رفتارشناسی دیسک چهار مولفه اصلی رفتاری را شامل می شود که عبارتند از: تسلط گرایی، تاثیرگذاری، ثبات گرایی و وظیفه گرایی. با توجه به این چهار مولفه اصلی ۱۵ مدل رفتاری ایجاد می شود که نشان دهنده مدل های رفتاری افراد هستند.

تست نئو :

تست NEO پنج حوزه ی گسترده یا پنج بُعد از شخصیت را اندازه گیری می کند. پاسخ هایی که شما در مورد افکار، احساسات، و اهداف تان به این گزاره ها می دهید می تواند با توصیفاتی که دیگران از شخصیت شما دارند، مقایسه شود. تفاوت های بینِ افراد نرمال را اندازه گیری می کند.آزمون شخصیت نئو، تست هوش یا توانایی نیست، و به منظور تشخیص مشکلات بهداشت روانی یا سازگاری شما تهیه نشده است. با این حال، در مورد آنچه شما را به لحاظ طرز تفکر، احساس، و تعامل از دیگران متمایز می سازد، ایده هایی به شما می دهد.

تست هالند:

تست شخصیت شناسی هالند، یک آزمون رغبت سنج شغلی است که با انجام آن می‌توان تیپ شخصیتی افراد و شغل و حرفه متناسب با آنها را شناسایی کرد. کدهای تست شخصیت هالند مجموعه‌ای از انواع شخصیت است که توسط روانشناس جان ل. هالند در دهه ۱۹۷۰ ساخته‌شده است. دکتر هالند معتقد است که مردم بهترین عملکرد خود را در محیط‌های کاری‌ای نشان می‌دهند که با ترجیحات و علاقه‌مندی‌هایشان مطابقت دارد..

دسته بندی : رهبری, منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست