آیا پرداخت حقوق بالا به کارمندان مزیت است

تا به امروز شما به عنوان یک مدیر فکر کرده اید که چه عواملی می تواند در کارمندان شما انگیزه ایجاد کند؟ آیا فکر کرده اید که حقوق و دستمزد بالا مزیت است یا خیر؟

پرداختن حقوق و دستمزد بالا تنها راه انگیزه دهی به کارمندان شما نیست. اما باید بگویم، قطعا دادن حقوق بالا به کارمندان، تاثیر بزرگی بر روی کارآیی آن ها خواهد داشت.

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی که هم سازمان ها و هم کارمندان تحت فشار هستند، تعیین حقوق و دستمزد کارمندان یکی از چالش های همیشگی مدیران به خصوص واحد منابع انسانی شده است. برای تعیین حقوق و دستمزد در بخش منابع انسانی باید به یک سری موارد توجه کرد : در آمد کنونی و آتی شرکت، هزینه های فرصت هایی که اگر حقوق کارمندان را بالا ببریم از دست می رود و تاثیر افزایش حقوق بر فرآیندهای استخدام های آتی.

شما با افزایش حقوق و دستمزد کارمندان به آن ها یک امنیت مالی می بخشید که باعث می شود راحت تر زندگی شخصی خودشان را اداره کنند. در نتیجه هنگامی که در سازمان هستند تمرکز بیشتری را بر روی انجام وظایف خود می گذارند که فرآیندهای سازمان شما بهبود میابد.

باید به این نکته توجه کنید که کارمندان، کسب و کار شما را همیشه رو به جلو می برند و باعث بقاء سازمان شما در بازار می شوند. در نتیجه اگر درآمد آن ها روی پایداری عملکردشان تاثیر بگذارد، کارایی آن ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. از این موارد می توان به راحتی نتیجه گرفت حقوق و دستمزد کارمندان مستقیم با موفقیت کسب و کار ارتباط دارد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند کسب و کارها برای تضمین موفقیت باید حقوق و دستمزد بیش از میانگین بازار به کارمندان خود بدهند.

مزیت حقوق و دستمزد بالا به کارمندان

جذب برترین استعدادها :

در دنیای امروزی که دائما همه چیز در حال تغییر است، افراد کمی را پیدا خواهید کرد که مهارت های کاربردی و تخصصی داشته باشند. هنر شرکت ها در این است که از تمام ظرفیت های سازمان استفاده کنند تا بهترین افراد را از میان این استعدادها جذب کنند. مهندسین حرفه ای، طراحان، حسابداران حرفه ای و هر نقش دیگری که در سازمان ها تاثیرگذار هستند جز منابع با ارزش با تقاضای بالا محسوب می شوند.

قطعا پرداخت حقوق بالا یکی از راهکارهای جذب بهترین استعدادها در شرکت است. در نتیجه پیشنهاد حقوق بیش از میانگین بازار، بازیگران قوی صنعت را به سمت شما جذب می‌کند و آنها می‌توانند سطح کارایی شرکت را بالا ببرند.

شما با استفاده از آزمون هایی نظیر: تست دیسک، تست mbti، تست نئو و … می توانید سطح توانایی های فرد را بسنجید.

سطح بالای خروجی

شما با پرداخت حقوق و دستمزد بیشتر از میانگین بازار، این دید را به کارمندان خود می دهید که تلاشی بالاتر از حد میانگین نیز از آن ها توقع دارید. شاید این تفکر ساده‌انگارانه باشد اما دنیای کنونی بر همین اصل حرکت می‌کند. اگرچه حقوق و مزایا انگیزه‌های اصلی کارمندان نیستند اما کمک زیادی به آنها خواهند کرد.

در واقع حقوق و دستمزد بالا، فرهنگی از خروجی با کیفیت را در شرکت جاری می‌‌کند. وقتی افراد به این نتیجه برسند که از همکارهای خود در شرکت‌های دیگر حقوق بیشتری دریافت می‌کنند، اغلب به تلاش بیشتر ترغیب می‌شوند. آنها بیشتر کار می‌کنند تا لیاقت خود برای دریافت حقوق بیشتر را نشان دهند.

وفاداری کارمندان با پاداش عادلانه :

هنگامی که شما در سازمان خود عادلانه پاداش دهید کارمندان شما حس خوبی پیدا می کنند. در نتیجه باعث می شود کارمندان به شما وفادار شوند. یعنی اگر هزاران پیشنهاد کاری دیگر داشته باشند بازهم به سازمان شما پایدار خواهند بود.

دسته بندی : رهبری, منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست