مؤلفه مدیریت استرس در تست هوش هیجانی بار-ان

مولفه مدیریت استرس در تست هوش هیجانی

مولفه مدیریت استرس در تست هوش هیجانی بار ان نشانگر توانایی مدیریت و مقابله مؤثر با تنش و تنیدگی است.

مولفه های مولفه مدیریت استرس در تست هوش هیجانی بار ان

کنترل تکانش (Impulse Control):

کنترل تکانش توانایی مقاومت در برابر یک تکانه، فاجعه و یا کاهش اثرات آن‌ها، همچنین توانایی کنترل هیجانات خود است.

عامل تکانش به عنوان توانایی ما برای کنترل موثر و سازنده احساسات تعریف شده است. اگر بخواهیم تعریفی دقیق داشته باشیم این عامل به معنای توانایی مقاومت ما در برابر چیزهایی از است که ما را تحریک می کند. برای فکر کنید شما رژیم دارید و می خواهید شیرینی نخورید، هنگامی که به یک مهمانی بروید و با دیدن شیرینی مقاومت بر نخوردن کنید به معنای تکانش است.

عامل تکانش توانایی برای حفظ آرامش و کنترل مؤثر احساسات در شرایط چالش‌برانگیز است.

تحقیقات نشان می دهد که کنترل احساسات و تحریکات با درک احساسات ارتباط دارد. مشخص است که شما برای داشتن عملکردی موثر، باید علاوه بر درک احساسات، آن ها را کنترل کنید.

کنترل تحریکات به‌عنوان یک عنصر مهم در توانایی رهبری، مذاکره و حل منازعات است. مشکلات مربوط به کنترل تحریکات معمولاً کاملاً واضح و همین‌طور مخرب هستند. آن‌ها اغلب با تحمل کم در برابر احساس عصبانیت، تحریک‌پذیری، مشکلات کنترل خشم، سوءاستفاده، از دست دادن کنترل خود و رفتار انفجاری و غیرقابل‌پیش‌بینی ظاهر می‌شوند. این یک عامل کلیدی برای «هدایت کردن» در رهبری است.

تحمل استرس و فشار روانی (Stress Tolerance):

تحمل استرس و فشار روانی، توانایی مقاومت در برابر رویدادها و موقعیت‌های استرس‌زا و هیجانات قوی، بدون جا زدن و توانایی رویارویی فعال و مثبت با استرس

عامل تحمل استرس یک عامل مهم به‌عنوان توانایی ما برای مدیریتِ مؤثر و سازنده احساسات تعریف شده می‌شود. در واقع تحمل استرس توانایی و مقاومت ما در برابر حوادث نا مطلوب است، یعنی در شرایط استرس زا در هم نشکنیم.

تحمل استرس به شدت با توانایی شناسایی، درک و کنترل احساسات و همچنین با توانایی مقابله با تحمیل‌های زیست‌محیطی، برای تأثیرگذاری بر وقایع استرس‌زا و بهبود فوری وضعیت، در ارتباط است.

تحمل استرس بخش مهمی از هوش هیجانی و یک صفت ضروری برای رهبری است و رهبران توانا در مقابله با استرس، یک دارایی ارزشمند برای هر تیم و سازمان محسوب می‌گردند. هنگامی‌که همه چیز دشوار می‌شود، این افراد تمایل دارند که وضعیت را کنترل کنند و وضعیت بحرانی ایجادشده را تحت کنترل قرار دهند.

این توانایی برای رهبریِ موفق، مهم و حیاتی است و مستلزم تمرکز بر وضعیت حاضر و توجه به جزئیات به‌منظور ادامه و انجام کار است. با توجه به این واقعیت که زندگی و مدیریت سازمانی استرس و فشار زیادی ایجاد می‌کند، رهبران موفق باید به این توانایی دست یابند تا بتوانند گروه را زنده نگه دارند و امیدوارانه رشد کنند.

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست