رمز پیروزی مدیران موفق در چیست؟

رمز پیروزی مدیران موفق

مدیران کسب و کارها به کارمندانی نیاز دارند که بتوانند وظایفشان را به درستی انجام دهند. چرا که عملکرد کارمندان نقش به سزایی در موفقیت نهایی سازمان دارد. اگر مدیران مزیت های کلیدی کارمندان را برای پیشبرد اهداف خود بدانند، می توانند روش های مناسب و درستی برای ارزیابی هر کدام و همچنین رفتار با آن ها تعیین نمایند.

ارزیابی کارمندان نه تنها میزان عملکرد آن ها را تعیین می کند، بلکه به مدیران کمک می کند تا نقاط ضعف و شکاف های مدیریتی و همچنین پتانسیل های موجود را شناسایی کنند.

چه عواملی در عملکرد کارمندان موثر است؟

 بدست آوردن اهداف

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در عملکرد کارمند تاثیرگذار است، بدست آوردن هدف است. یک کارمند موفق، با در نظر گرفتن محدودیت زمانی، فروش سازمان شما را افزایش می دهد. وی یک رابطه موفق با مشتریان برقرار می کند به گونه ای که مشتریان فعلی را به مشتریان وفادار تبدیل می کند.

کارمندان ما باید بتوانند ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشند چرا که اگر موثر عمل نکنند، به مشتری این حس القا می شود که خواسته ها و نیازهایشان برای شرکت معنا و اهمیتی ندارد و تنها هدف شرکت بدست آوردن درآمد خود است. به عنوان مثال تصور کنید کارمندی که خواسته مشتری را دیر انجام میدهد.

این مسئله دارای تاثیرات منفی در بخش های دیگر کمپانی مانند قسمت پشتیبانی است. چرا که این قسمت همیشه باید منتظر بماند و در این حالت است که احتمالا به سوال مشتری دیر پاسخ داده می شود و این مسئله به عنوان یک نکته منفی همیشه در ذهن مشتری باقی می ماند. به همین دلیل است که تعیین اهداف در یک مدت زمان معین می تواند میزان مطلوب بودن عملکرد کارمند را برای صاحب کسب و کار معین کند. پس فراموش نکنید باید کارمندان خود را تشویق به ایجاد روابط درست کنند.

کارمندانی که هوش هیجانی بالایی دارند به خوبی می توانند این ارتباط موثر را با مشتری برقرار کنند و اهداف سازمان را عملی کنند.

محیط کاری مثبت

هنگامه که همه کارمندان شما به طور موثر وظایف خود را انجام می دهند، روحیه مثبت در سطح کمپانی افزایش پیدا می کند. اما برعکس اگر کارمندان وظیفه خود را به خوبی انجام ندهند، روحیه کل بخش از بین می رود. به همین دلیل باید یک محیط کاری مثبت و پرانرژی برای کارمندان در نظر گرفته شود.

پس هنگام استخدام سعی کنید افرادی را استخدام نمایید که با انگیزه و پرشور باشند تا بتوانند شرایط کاری را همیشه مثبت نگه دارند و به دیگران کارمندان شما هم انگیزه و انرژی بدهند.

 ارزیابی میزان پیشرفت کارمندان

زمانی که شما بر اساس استاندارهای مشخص شده کارمندان خود را مورد بررسی قرار می دهید، می توانید انگیزه هایی برای ادامه در آن ها ایجاد کنید چرا که فرد شاهد پیشرفت خود در طول زمان است. علاوه بر این، در بیشتر مواقع افراد اهداف بیشتری برای خود تعیین می کنند چرا که فهمیده اند توانایی پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده را دارند. بعد از این که شما ارزیابی کارمندان را انجام دادید می توانید با دادن پاداش به آن ها کاری کنید که به میزان تلاششان نسبت به گذشته افزوده شود. پس به عنوان یک مدیر سعی کنید همواره با تشویق کردن کارمندان خود از پتاسنیل هایی که دارند برای سود بردن کل کمپانی استفاده کنید.

چرا مشارکت کارمندان با انگیزه از اهمیت زیادی برخوردار است ؟

براساس تحقیقات و آمار به وجود آمده، با انگیزه بودن و راضی نگه داشتن کارمندان از شرایط شغلی باعث موفقیت سازمان می شود. اگر هر کارمند ۱۰ درصد به میزان مشارکت خود در هر سازمانی که فعالیت می کند اضافه کند، ۳۸ درصد بهره وری بیشتر شرکت نسبت به رقبا خواهید داشت.

آماری که هاروارد منتشر کرده است بیان می کند که ۷۱ درصد از مدیران به اهمیت مشارکت کارمندان اعتقاد دارند ولی تنها ۲۴ درصد از آن ها کارمندان خود را با انگیزه برای مشارکت در نظر می گیرند.

طبق مطالعات انجام شده، تا چند سال آینده یکی دیگر از فاکتورهای اصلی موفق بودن یک سازمان،تجربه کارمندان است نه مدرک تحصیلی.

بنابراین صاحبان کسب و کار به دنبال افرادی خواهند بود که توانایی بالایی برای پیروزی میدان رقابت دارند. چیزی که واضح است این است که موفقیت شما به طور مستقیمی به کارمندانی بستگی دارد که استخدام می کنید. البته این در صورتی است که شما به عنوان یک مدیر استراتژی های درستی برای کنترل شرایط کاری خود داشته باشید تا فرصت شکوفایی را به پتانسیل های کارمندان خود بدهید.

دسته بندی : رهبری, منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست