چرا من تا به حال در جایی استخدام نشده ام

چرا استخدام نمی شوم

سوال این روزهای اکثر متقاضیان کار این است : ما رزومه ی خوبی تهیه کرده ایم و در مورد شرکت مورد نظر خود هم تحقیقات لازم را انجام داده ایم. تمام موارد مرتبط با استخدام را که کارشناسان در اکثر مقالات خود توضیح داده اند هم انجام داده ایم. اما هزارجا رزومه فرستاده ایم دریغ از یک تماس!

در بسیاری از مواقع با توجه به تجربه ی کاری بسیار زیادی که دارید ممکن است پشت میز استخدام بنشینید و مطمئن باشید که قطعا استخدام می شوید، اما در کمال ناباوری می بینید مسئولان منابع انسانی سازمان، نام شما را از لیست خود خط می زنند.  هنگامی که از این مسئولان درباره دلیل استخدام نشدن خود سوال کنید یکسری جملات کلیشه ای قدیمی را تحویل شما می دهند. برای مثال : ما تصمیم گرفتیم که مسیر دیگری را دنبال کنیم یا اصلا متوجه نمی‌شویم که دلیل استخدام نشدن شما چه بوده است.

ما در این مقاله می خواهیم به شما دلیل استخدام نشدن هایتان را بگوییم تا با اجتناب از آن ها بتوانید در سازمان مورد نظر خود استخدام شوید.

علت استخدام نشدن شما در سازمان ها چیست 

اشتیاق بیش از حد نشان می‌دهید:

شما به عنوان متقاضی کار هنگامی که در جستجوی شغل خود هستید ممکن است به چندین سازمان و شرکت رزومه بدهید. هنگامی که رزومه خود را برای آن ها ارسال می کنید توقع دارید سریعا به شما پاسخ دهند، اما گاهی می بینید هفته ها و ماه ها طول می کشد و پاسخی دریافت نمی کنید. در این بازه زمانی شما بسیار ناامید می شوید.

حال شما تصور کنید که در بین این ناامیدی، یک شرکت برای مصاحبه با شما تماس می گیرد. شما به شدت خوشحال می شوید. این خوشحال شدن بسیار خوب است اما گاهی باعث می شود شما در جلسه مصاحبه از خود اشتیاق بیش از حد نشان دهید. باید حواستان را جمع کنید اشتیاق بیش از حد نشان ندهید. زیرا اشتیاق زیاد همه چیز را خراب می کند.

دقت کنید که با خواندن این مورد از طرف دیگر نیافتید یعنی جوری هم نباشد که کلا از خود اشتیاق نشان ندهید. به اندازه ی معمول نشان دادن اشتیاق برای انجام کار کمک کننده است.

نداشتن اعتماد به نفس کافی :

یکی از مواردی که به شدت بر روی استخدام شدن متقاضی کار تاثیر دارد اعتماد به نفس کافی است.

در هنگام مصاحبه شغلی بعضی از اشتباهات در زبان بدن باعث انتقال پیام عدم اعتماد به نفس در شما می شوند. برای مثال ارتباط چشمی ضعیف، سست دست دادن و بد ایستادن این پیام را می رسانند که شما خود را باور ندارید.

فکر کنید شما خود را باور نداشته باشید چگونه می توانید انتظار داشته باشید که کارفرما شما را باور داشته باشد و بخواهد به شما حقوق پرداخت کند.

صاف بایستید، لبخند بزنید و به هر سوالی با اطمینان پاسخ دهید. پیش از انجام هر مصاحبه، روحیه‌ی خود را تقویت کنید و با خودتان تکرار کنید که بهترین گزینه برای این شغل هستید. نگرش مثبت شما بدون شک خود را در ظاهرتان نشان خواهد داد.

نداشتن هوش هیجانی بالا :

شما باید به فرد مصاحبه کننده ثابت کنید که از هوش هیجانی بالایی برخوردارید. یعنی باید این را ثابت کنید که توانایی ارتباطی بالایی دارید. داشتن هوش هیجانی بالا یکی از عواملی خواهد بود که استخدام شما را تضمین می کند.

از ادبیات متوقعی استفاده می‌کنید:

ممکن است با این‌که مصاحبه‌های کاری منفی بسیاری را تجربه کرده باشید، باز هم از شرکت‌ها برای جواب پس دادن به خود متوقع باشید. آن دسته از نامه‌ها و بیانات مصاحبه که شامل ابراز توقعات می‌شوند، مستقیما به جواب نه منتهی می‌شوند.

از تعیین زمان مانند دو هفته‌ی دیگر منتظر پاسخ شما خواهم بود، خودداری کنید. لحن صدای شما، همیشه باید مودبانه باشد و از مدیر استخدام‌کننده برای در نظر گرفتن شما برای موقعیت کاری متشکر باشد. لحن شما باید به گونه ای باشد که حس رضایت در فرد استخدام کننده ایجاد کند و نه اینکه فکر کند شما طلبکار هستید.

سخت پایانی :

استخدام شدن بسیار کار سختی است اما در نظر داشته باشید شما با داشتن لیستی از مواردی که باید از آن ها دوری کنید می توانید به خود انگیزه دهید تا در این مسیر با قدرت گام بردارید. چه مصاحبه‌ی اول و چه مصاحبه‌ی پنجاهم شما باشد، با تک تک کارفرمایان با لبخند و اشتیاق برای صحبت از توانایی‌های خود رو در رو شوید.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست