تست سنجش استرس شغلی اوسیپو (osipow)

از پرسشنامه استرس شغلی اوسیپو، جهت بررسی و سنجش استرس های شغلی ناشی از نقش های شغلی استفاده می شود. هدف پرسشنامه استرس شغلی Osipow، تعیین شدت و تفاوت شدت استرس های ناشی از نقش شغلی در کارکنان مختلف سازمانی است.

استرس شغلی

تست سنجش استرس شغلی اوسیپو (osipow)

از پرسشنامه استرس شغلی اوسیپو، جهت بررسی و سنجش استرس های شغلی ناشی از نقش های شغلی استفاده می شود. هدف پرسشنامه استرس شغلی Osipow، تعیین شدت و تفاوت شدت استرس های ناشی از نقش شغلی در کارکنان مختلف سازمانی است.

هر آنچه باید درباره تست استرس شغلی اسیپو بدانید.

پرسشنامه استرس شغلی اسیپو در سال ۱۹۸۷ توسط اسیپو و اسپوکان (Osipow & Spokan, 1987) برای ارزیابی استرس فرد در محیط کاری ساخته شده است. از تست استرس شغلی اسیپو Osipow جهت بررسی و ارزیابی استرس های شغلی افراد در محیط کار استفاده می شود.

از مقیاس استرس شغلی Osipow جهت بررسی و سنجش استرس های شغلی ناشی از نقش های شغلی استفاده می شود. هدف تست استرس شغلی Osipow، تعیین شدت و تفاوت شدت استرس های ناشی از نقش شغلی در کارکنان مختلف سازمانی است.

این تست استرس شغلی افراد را در شش بعد می سنجد.

تست سنجش استرس شغلی اوسیپو (osipow)

استرس شغلی

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه‌ نتیجه‌ی آزمون

۱۱.۹۰۰ تومان

تصاویر محیط آزمون

مقیاس استرس شغلی اوسیپو (Osipow job stress questionnaire) شامل ۶۰ عبارت می باشد و نمره گذاری مقیاس  استرس شغلی اوسیپو بر اساس یک مقیاس لیکرتی ۵ درجه ای بین یک (هیچگاه) تا پنج (بیشتر اوقات) نمره گذاری می شود. در  پرسشنامه استرس شغلی Osipow، هر چه فرد نمره کمتری کسب نماید، دارای استرس کمتری است. هدف پرسشنامه اسیپو – اسپوکان، سنجش میزان استرش شغلی افراد و مقایسه سطح استرس شغلی گروه های پژوهشی مختلف می باشد.

  • بعد بارکاری نقش (role workload): بعد بارکاری در پرسشنامه استرس شغلی اسیپو، وضعیت شخص را نسبت به تقاضاهای محیط کار مورد بررسی قرار می دهد.
  • بعد بی کفایتی نقش (Incompetent of role): بعد بی کفایتی در تست استرس شغلی، تناسب میزان مهارت، تحصیلات و ویژگی های آموزشی و تجربی فرد را با نیازهای محیط کار مورد سنجش قرار می دهد.
  • بعد دوگانگی نقش (role ambiguity): آگاهی فرد از از اولویتها، چشم داشتهای محیط کار و معیارهای ارزشیابی را ارزیابی می کند.
  • بعد محدوده نقش (role boundary): تضادهایی را که فرد از نظر وجدان کار و نقشی که از او در محیط کار انتظار می رود را مورد ارزیابی قرار می دهد.
  • بعد  مسئولیت (responsibility): احساس مسئولیت فرد از نظر کارآیی و رفاه دیگران در محیط کار را میسنجد.
  • بعد محیط فیزیکی (physical environment): شرایط نامساعد فیزیکی محیط کار که فرد در معرض آن قرار دارد را بررسی می کند.

آزمون‌های مرتبط

تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

امروزه دیگر همه به‌خوبی می‌دانیم که یکی از بارزترین شاخص‌های برتری یک سازمان نسبت به سازمان‌های دیگر وجود نیروی انسانی متعهد است. چراکه نیروی انسانی مهم‌ترین منبع هر سازمانی است…

مشاهده >
تست سبک مدیریتی سالزمن

تست سبک رهبری سالزمن (Salzman)

سبک رهبری درواقع تعیین‌کننده‌ی جو سازمان، فرهنگ سازمانی و راهبردهای حاکم بر سازمان است. رهبران به کمک سبک رهبری خود در اعضای سازمان …

مشاهده >

مقالات مرتبط

مدیریت تغییر
استخدامی و شغلیرهبری

مدیریت تغییر؛ ۷ اصل مدیریت تغییر در سازمان

۰

امروزه مدیریت تغییر یک موضوع مشترک میان سازمان‌های مختلف است که صرف‌نظر از اندازه، صنعت و سن در تمامی مشاغل جریان دارد. زیرا دنیای ما به‌سرعت در حال تغییر است و سازمان‌ها نیز باید تغییر نمایند. سازمان‌ها…

Creative organization قطبینو
استخدامی و شغلیرهبری

چگونه یک سازمان خلاق ایجاد کنیم؟

۰

مدیران موفق نه‌تنها قادر به ایجاد یک محصول یا خدماتی که متناسب با نیاز برآورده نشده بازار است می‌باشند، بلکه آن‌ها استعداد رهاسازی خلاقیت تیم خودشان را نیز دارند. دلیل آنکه بسیاری از شرکت‌ها در یک بازه…

سیستم سازی در کسب و کار
استخدامی و شغلیرهبری

سیستم‌سازی چیست؟ آیا سازمان شما بدون شما کار می‌کند؟

۰

سیستم‌سازی در کسب‌وکار، عاملی حیاتی برای دستیابی به کارایی و اثربخشی بوده و بدین معنا است که خودتان را در بهترین مسیر مدیریت کسب‌وکارتان قرار دهید. سیستم‌سازی با استانداردسازی عملیات‌های آن…