تست دیسک (DISC)

این تست در زمینه‌های متفاوتی مانند بهبود ارتباطات فردی، بهبود ارتباطات سازمانی، بهبود سبک تدریس، بهبود فروش، بهبود مدیریت و رهبری و … کاربرد دارد. با انجام این تست در کمتر از ۸ دقیقه و پاسخ به ۴۸ سوال، مدل رفتاری، نقاط ضعف و قوت خود را بیابید.

تست مدل رفتاری دیسک

تست دیسک (DISC)

این تست در زمینه‌های متفاوتی مانند بهبود ارتباطات فردی، بهبود ارتباطات سازمانی، بهبود سبک تدریس، بهبود فروش، بهبود مدیریت و رهبری و … کاربرد دارد. با انجام این تست در کمتر از ۸ دقیقه و پاسخ به ۴۸ سوال، مدل رفتاری، نقاط ضعف و قوت خود را بیابید.

هر آنچه باید درباره تست دیسک بدانید.

تا به حال فکر کردید، چرا در موقعیتهای خاص هر کدام از ما رفتار خاصی از خود نشان میدهیم؟ چرا در انجام بعضی از کارها بهتر از سایر کارها عمل می کنیم؟ تا به حال میزان تاثیر گذاری یا تسلط رفتاری خود را بررسی کرده اید؟ تست دیسک ابزاری غیر داوری برای بحث در مورد تفاوتهای رفتاری افراد است. این تست بسیار ساده است و این سادگی باعث شده، تست دیسک بین افراد دارای محبوبیت باشد.

تست DISC در زمینه های متفاوتی مانند بهبود ارتباطات فردی، بهبود ارتباطات سازمانی، بهبود سبک تدریس، بهبود فروش، بهبود مدیریت و رهبری و… استفاده می شود. این تست کاربردهایی در زمینه های مختلف از جمله توسعه فردی، خانوادگی، شغلی و سازمانی دارد.

شما با شناخت رفتارهای خود می توانید در راه اصلاح و بهبود آنها قدم بردارید. می‌دانیم رفتار، زمانی که تکرار شود جزء الگوهای شخصیتی ما قرار می گیرد و اگر رفتار اشتباهی، جزیی از شخصیت ما شود، تغییر آن غیرممکن یا بسیار سخت است. یادگیری رفتارهای درست قابل آموزش است. اما قبل از آن باید با مدل رفتاری خود آشنا شویم. تست دیسک به شناخت بهتر رفتارهای ما کمک می کند.

تا به حال شده اشتباهات تکراری را در زندگی مرتکب شوید؟ اگر با رفتارهای خود و نحو عکس العملهای خود به محرکها آشنا باشید می توانید این اشتباهات را کاهش دهید. تست رفتاری کمک به شناخت رفتارهای شما می کند. همچنین به مدیران کمک می کند، واکنش‌های کارمندان خود را بررسی کنند. و آنها را تحت تنش و شرایط مختلف بررسی کنند. و از میزان سازگاری و توانمندی آنها  اطلاع یابند. قبلا از وارد شدن خسارت‌های ناشی از انتخاب‌های اشتباه به مدیران در انتخاب بهتر کمک می کند.

آزمون رفتارشناسی دیسک

تست دیسک

۴۸ سوال        ۸ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه‌ نتیجه‌ی آزمون

۶۰.۰۰۰ تومان

تصاویر آزمون

ویلیام مارستون در کتاب خود با عنوان هیجانات انسانهای معمولی که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد نکات جالبی را مورد بحث قرار داد. ویلی می گفت: بر این باور هستم که انسانها الگوهای رفتار هیجانی خود را بر اساس احساسی که نسبت به خودشان و محیط خود دارند، انتخاب می کنند. بر این اساس، دو مسئله مورد توجه قرار می گیرد:

  • آیا فرد، شرایط محیطی خود را مطلوب تلقی می کند یا نامطلوب؟
  • آیا فرد احساس می کند که بر روی شرایط کنترل دارد یا اینکه کنترلی بر روی شرایط ندارد؟

اگرچه باید قطعا مطالعات ویلیام مارستون را به عنوان ریشه اصلی شکل‌گیری ابزار رفتار شناسی دیسک در نظر گرفت، اما به خاطر داشته باشیم که تمام ابزارهای رفتار شناسی دیسک موجود، به صورت مستقل و پس از او طراحی شده اند. توسعه و تکمیل این تست، باعث شده است که برخی از سازمانها هم به استفاده از دیسک برای تحلیل رفتار افراد و تصمیم‌گیری در مورد پذیرش یا عدم پذیرش آنها استفاده کنند.

آزمون‌های مرتبط

تست رغبت شغلی هالند

تست رغبت شغلی هالند (Holland)

تست استعدادیابی هالند یا تست رغبت شغلی هالند، شما را در انتخاب رشته تحصیلی مناسب و همچنین انتخاب شغل آینده تان یاری می کند. شما می توانید درست ترین انتخاب را داشته باشید.

مشاهده >
تست کمالگرایی هیل

تست کمال گرایی هیل

کمال‌‏‌‏گرایی یا کمال‌‏‌‏طلبی، یکی از شایع‌‏ترین پدیده‌‏هایی است که می‌‏توانید در اطراف خودتان مشاهده کنید. کمال‌‏گرایی به معنای رشد، پیشرفت، … است. تست کمالگرایی هیل دو بعد کلی کمال گرایی مثبت و کمال گرایی منفی را می سنجد.

مشاهده >
تست هوش هیجانی بار ان

تست هوش هیجانی (Bar-On)

هوش هیجانی توانایی افراد در درک احساسات خود و استفاده از آن ها در جهت تصمیم گیری به نحو احسن می باشد. در واقع هوش هیجانی راهی است برای زیرک بودن به منظور رسیدن به اهداف.

مشاهده >

مقالات مرتبط

فهرست

بسته‌‌های ویژه ارزیابی استخدامی