استخدامی و شغلی

۱۰ موردی که باید به‌خاطر آن به کارکنانتان پاداش دهید!

۰

پاداش دادن به کارکنان مؤثرترین ابزار تشویق و ایجاد انگیزش در کارکنان است. پاداش‌ها می‌توانند بصورت درونی و بیرونی ابراز شوند. در این میان وظیفه‌ی شما به‌عنوان یک مدیر موفق تخصیص درست این پاداش‌ها در زمان مناسب به فرد مناسب است

استخدامی و شغلی

۵ شایستگی شغلی ضروری برای استخدام

۰

در نظر گرفتن شایستگی‌ها قبل از فرآیند استخدام درواقع به‌نوعی ارزیابی لیاقت، کفایت، مسئولیت‌پذیری، تعهد کاری، کارایی و تناسب بین شغل و شخصیت آن‌هاست. تعریف مقیاس‌های شایستگی از این جهت اهمیت دارد که سازمان‌ها

فروش

۱۰ سؤال هدفمند برای شناخت نیاز مشتری در کمترین زمان ممکن

۰

امروزه خرید و مذاکره در مورد آن، به یک مسئله‌ی پیچیده تبدیل شده است. شما با مشتریانی طرف حساب هستید که حتی به‌درستی نمی‌دانند چه می‌خواهند و دقیقا به چه چیزی احتیاج دارند. آن‌ها زمان کمی برای خرید داشته و تمایلی نیز به اشتراک اطلاعات خود با شما ندارند.

استخدامی و شغلی

۵ تکنیک استفاده از هوش هیجانی در محیط کار برای رسیدن به موفقیت شغلی

۰

مطالعات و تحقیقات بسیاری نشان می‌دهند که عامل اصلی برتری افراد موفق نسبت به سایر افراد جامعه، هوش هیجانی آنان است. درواقع ارتباطی مستقیم و قوی میان هوش هیجانی و موفقیت وجود دارد. به طوری که ۹۰ درصد افراد موفق، هوش هیجانی بالایی دارند. هوش هیجانی در همه‌ی افراد وجود دارد اما قابل مشاهده نیست.

ارتباطات و مذاکره

آیا شما یک مذاکره‌ کننده حرفه‌ای هستید؟ ۶ ویژگی یک مذاکره‌ کننده حرفه‌ای

۰

این روزها نام مذاکره را زیاد می‌شنوید. مذاکرات هسته‌ای، مذاکرات وین و گره خوردن این مذاکرات به مسائل کشوری. اما مگر مذاکره چقدر مهم است که سرنوشت یک کشور و ملت به آن بستگی دارد؟ موفقیت‌های آتی ما چقدر به مهارت‌هایمان در مذاکره بستگی دارد؟

استخدامی و شغلی

استخدام شویم یا کارآفرینی کنیم؟

۰

حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که مرغ همسایه غاز است! این ضرب‌المثل دقیقا ماجرای کارمندی یا کارآفرینی را به تصویر می‌کشد. کسانی که کارمند هستند از شغل خود گلایه می‌کنند که مستحق دریافت حقوق بیشتری هستند. از آن‌طرف کارآفرینان نیز از ریسک بالای کاری، پرداخت حقوق کارمندان و کار زیاد شکایت دارند.

استخدامی و شغلی

چگونه در مصاحبه استخدامی به سؤال «بزرگ‌ترین ضعف شما چیست؟» پاسخ دهیم؟

۰

بدون شک اگر نتوانید به این سؤال به‌درستی پاسخ دهید شانس استخدام خود را به‌طرز قابل توجهی کاهش خواهید داد. اگر هیچ جوابی هم نداشته باشید، که دیگر کارتان تمام است و قطعا حذف خواهید شد. پاسخ به پرسش‌های مربوط به نقطه ضعف شخصیتی شما در مصاحبه‌های استخدامی اهمیت بسیاری دارد.

استخدامی و شغلی

۱۰ راهکار ساده برای خنثی کردن رفتارهای یک رئیس بد

۰

تحقیقات نشان می‌دهد که از هر دو کارمند یک نفر به خاطر فرار از رفتار‌های بد و مخرب مدیر، از کار استعفا داده است. جالب است بدانید کارمندانی که رئیس بد دارند نسبت به آنانی که رئیس خوبی دارند بیشتر در همان جایگاه شغلی می‌مانند آن‌هم به دلایلی مثل کمبود انرژی برای یافتن شغل جدید یا امیدواری نسبت به بهبود رفتار رئیس خود.

فهرست