تست شخصیت شناسی MBTI رایگان

با انجام تست MBTI قطبینو از بخش‌های پنهان و ناشناخته شخصیت خود آگاهی پیدا می‌کنید. با استفاده از آزمون MBTI می‌توان علت تفاوت عملکرد و رفتار انسان‌ها را درک کرد. می‌توان از علایق افراد یا اینکه از چه چیزهایی بدشان می‌آید، مطلع شد. این تست ابزاری مفید برای انتخاب آگاهانه‌ی شغل، رشته تحصیلی و شریک عاطفی شناخته شده است. بنابراین انجام این تست از اهمیت ویژه‌ای در شخصیت شناسی افراد برخوردار است. با صرف حدود ۱۰ دقیقه و پاسخ به ۷۰ سؤال، تیپ شخصیتی خود را بیابید و با جنبه‌های گوناگون شخصیت خودتان آشنا شوید.

تست شخصیت شناسی MBTI

با انجام تست MBTI از بخش‌های پنهان و ناشناخته شخصیت خود آگاهی پیدا می‌کنید. با استفاده از این تست می‌توان علت تفاوت عملکرد انسان‌ها را درک کرد. می‌توان از علایق افراد یا اینکه از چه چیزهایی بدشان می‌آید، مطلع شد. این تست ابزاری مفید برای انتخاب آگاهانه ی شغل و رشته تحصیلی شناخته شده است. بنابراین انجام این تست از اهمیت ویژه‌ای در شخصیت شناسی افراد برخوردار است. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

هر آنچه باید درباره تست MBTI بدانید.

آیا تابه‌حال دیده‌اید فردی شخصیت خود را با برچسب ENTJ و یا  ESTJ توصیف نماید؟ به نظر شما این کد چهاررقمی که شخصیت فرد با آن توصیف می‌شود بیانگر چه چیزی است؟ آنچه این افراد می‌گویند، نوع شخصیت آن‌ها بر اساس شاخص تست مایرز-بریگز یا به اختصار، تست MBTI است. تست MBTI، یک پرسش‌نامه روان‌سنجی فردی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. این تست توسط ایزابل مایرز (Isabel Myers) و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) و بر اساس کارشان بر روی تئوری کارل یونگ (Carl Jung) درمورد انواع شخصیت تهیه شده است.

امروزه در جهان تست شخصیت شناسی MBTI به‌عنوان یکی از پرکاربردترین تست‌های روانشناسی و تست‌های شخصیت شناسی در حوزه‌های مختلف شناخته شده است. بر اساس پاسخ‌نامه این آزمون، افراد به‌عنوان یکی از ۱۶ نوع تیپ شخصیتی شناخته می‌شوند. به‌طور مشخص، تست شخصیت شناسی به افراد کمک می‌کند تا شناخت بهتری از خود و دیگران پیدا کنند. این شناخت یکی از باارزش‌ترین خصیصه‌هایی است که افراد در هر سازمان یا مجموعه‌ای می‌توانند در اختیار داشته باشند. اهمیت شناخت صحیح از شخصیت، هم برای سازمان و هم برای افراد، از چنان اهمیتی برای موفقیت فردی و سازمانی برخوردار است که به‌هیچ ‌عنوان نمی‌توان آن را دست‌کم گرفت.

هدف از آزمون MBTI این است که به مخاطبینش اجازه دهد، شخصیت خود را در جنبه‌های مختلف ازجمله نقاط قوت، ضعف، ترجیحات شغلی، سازگاری با افراد دیگر و… را بیشتر درک کنند. تست شخصیت شناسی MBTI ابزاری نیست که به‌دنبال اختلالات شخصیتی در افراد باشد. هدف آن صرفا کمک به شما است تا خودتان را بهتر بشناسید.

کاربرد تست MBTI در سطح فردی و شغلی

  • شناخت مهم‌ترین ترجیحات شخصیتی افراد
  • شناخت مشاغل متناسب با شخصیت هر فرد
  • شناخت رشته‌های تحصیلی متناسب با شخصیت هر فرد
  • شناخت شرایط لازم برای هر فرد به‌منظور رسیدن به حداکثر میزان رضایت شغلی
  • شناخت شخصیت شریک عاطفی‌تان
  • شناخت تعارض‌های احتمالی بین خود و شریک عاطفی‌تان
  • بهبود و ارتقا کیفیت روابط کاری، دوستانه و خانوادگی
  • افزایش شانس موفقیت در مذاکرات شغلی
  • ایجاد مزیت رقابتی با شناخت شخصیت مشتریان و جامعه هدف
  • افزایش فروش و جذب مشتری

آزمون MBTI

mbti

۷۰ سؤال                              کمتر از ۱۰ دقیقه

آزمون فردی با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ و گزارش تحلیلی بلافاصله بعد از اتمام آزمون

رایگان

پنل ارزیابی سازمانی

پنل اختصاصی و شخصی‌سازی شده به همراه گزارشات فردی و تجمیعی

تصاویر آزمون

با گرفتن شاخص تست MBTI شما می‌توانید دید عمیق‌تری نسبت به شخصیت خود پیدا کنید. به همین خاطر است که این تست بسیار محبوب و شناخته شده است. در آمریکا تقریبا دو میلیون نفر سالانه از تست MBTI برای خودشناسی استفاده می‌کنند.

با توجه به نتیجه کامل تست MBTI به این نتیجه خواهید رسید که نقاط قوت و ضعف در زندگی و شغل موردنظرتان چیست. به‌عبارتی شما می‌توانید با توجه به گزارش تست شخصیت شناسی MBTI به نوعی خودشناسی برسید. اما قابل ذکر است که تمامی ۱۶ تیپ شخصیتی دارای ارزش هستند و نمی‌توان هرکدام را جدا از دیگری دانست و به آن برتری داد.

برای مثال پس از دریافت نتیجه‌ی کامل آزمون خود در سایت قطبینو خواهید فهمید که هنگام کار در موقعیت‌های گروهی در مدرسه یا محل کار، به‌عنوان مثال شناخت نقاط قوت خود و درک نقاط قوت دیگران می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. وقتی در تلاش هستید پروژه خود را با سایر اعضای یک گروه به اتمام برسانید، ممکن است متوجه شوید که برخی اعضای گروه در انجام اقدامات خاص ماهر و با استعداد هستند. با شناختن این اختلافات، گروه می‌تواند وظایف بهتر و مناسب‌تری را برای هریک از اعضا تعیین کرده و درنتیجه برای دستیابی به اهداف گروه باهم همکاری و مشارکت مؤثرتری داشته باشند.

تیپ شخصیتی infj
تیپ شخصیتی infp
تیپ شخصیتی برنامه‌ریز INTJ
تیپ شخصیتی مهندس
تیپ شخصیتی ISFJ
تیپ شخصیتی ISFP
تیپ شخصیتی istj
تیپ شخصیتی istp
تیپ شخصیتی ENFJ
تیپ شخصیتی ESFP
تیپ شخصیتی ESTJ
تیپ شخصیتی حامی
تیپ شخصیتی estp
تیپ شخصیتی entp
تیپ شخصیتی entj
تیپ شخصیتی enfp

آزمون‌های مرتبط

مقالات مرتبط