رادیو قطبینو، صدای قطب‌نمای شماست...

اپیزود ۹

(استعدادیابی و جانشین‌پروری – دکتر محمدرضا نجفی – بخش دوم):

در این قسمت از رادیو قطبینو میزبان دکتر محمدرضا نجفی، از مدیران مدیریت استعداد در گروه گلرنگ هستیم.در بخش دوم از مصاحبه به بررسی تعاریف و چالش‌های استعدادیابی و جانشین پروری پرداختیم.

اپیزود ۸

(استعدادیابی و جانشین‌پروری – دکتر محمدرضا نجفی – بخش اول):

در این قسمت از رادیو قطبینو میزبان دکتر محمدرضا نجفی، از مدیران مدیریت استعداد در گروه گلرنگ هستیم.در بخش اول از مصاحبه به بررسی یش‌نیازهای استعدادیابی و جانشین پروری پرداختیم.

اپیزود ۷

(هدهانتینگ):

در این قسمت از رادیو قطبینو میزبان خانم لنا زنده‌دل، متخصص هدهانتینگ و جذب هستیم. هدهانتیگ به تسهیل‌گری در جابجایی نیروهای خبره، خاص و متخصص در زمینه سازمانها گفته می‌شود.

اپیزود ۶

(چالش‌های جذب در صنعت خرده فروشی):

در این قسمت از رادیو قطبینو میزبان خانم آتنا گوهرزاده، مدیر منابع انسانی قهوه لمیز هستیم.اگر پشت صحنه‌ی برند لمیز یا حتی همکاری با این شرکت براتون مهمه حتماً به این پادکست گوش بدید.

پادکست رادیو قطبینو - فرهنگ سازمانی

اپیزود ۵

(فرهنگ سازمانی یکپارچه یا انعطاف‌پذیری سازمانی):

در این قسمت میزبان آقای مهندس محمد فرنام از مشاورین شناخته شده و فعال در گروه مدیران ۲۱ و گروه کاشی گلدیس بودیم با موضوع فرهنگ سازمانی یکپارچه یا انعطاف‌پذیری سازمانی؟

پادکست hse سلامت و بهداشت محیط کار و کارکنان

اپیزود ۴

(ویژه یلدا + HSE سلامت و بهداشت محیط کار و کارمندان):

در این قسمت میزبان آقای دکتر رضا امین‌پور مشاور کارکشته منابع انسانی بودیم و از دانش ایشان بهره بردیم با موضوع سلامت و بهداشت محیط کار و کارکنان

در این اپیزود میهمان داشتیم و مصاحبه‌ای جذاب و پر از نکته داشتیم با "حامد احمد" مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی گروه مهرام -- ‌در این اپیزود در مورد چالش‌های حوزه منابع انسانی در سازمانهای تولیدی و حضور پررنگ نسل زد، گفتگو کردیم.

اپیزود ۳

(مصاحبه با دکتر حامد احمد: مهارت یا شخصیت؟)

در این قسمت میزبان “آقای دکتر حامد احمد” مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی گروه مهرام ‌بودیم و در مورد چالش‌های حوزه منابع انسانی در سازمانهای تولیدی و حضور پررنگ نسل زد، گفتگو کردیم.

هفت قدم تام ایجاد تعادل بین کار و زندگی

۷ قدم تا رسیدن به ایجاد تعادل بین کار و زندگی

اول‌ازهمه خوب است که بدانید وقتی از تعادل بین کار و زندگی صحبت می‌کنیم منظورمان یک برنامه‌ریزی دقیق و کامل نیست. بلکه ما به دنبال یک برنامه‌ی واقع‌بینانه هستیم. شاید محوری‌ترین بحث درباره‌ی تعادل بین کار و زندگی، موضوع مدیریت زمان باشد. شما باید بتوانید ردیابی کنید که زمانتان را چگونه سپری می‌کنید و انرژی خود را در بخش‌های مختلف زندگی‌تان چگونه تقسیم می‌کنید.

مقاله‌ی کامل را اینجا مطالعه کنید.

افسردگی شغلی

آیا شما هم دچار افسردگی شغلی شده‌اید؟

اگر افسرده باشید،کار و تک‌تک ابعاد زندگی‌تان تحت تأثیر قرار می‌گیرد و زندگی برایتان هرروز سخت‌تر می‌شود. در چنین شرایطی تنها راه بهبود، کمک گرفتن از متخصصان است. ازنظر شما افسردگی و نشانه‌هایش چقدر می‌توانند در کار و پیشرفت شغلی تأثیرگذار باشند؟ برای مطالعه‌ی مقاله کامل اینجا کلیک کنید.

شخصیت شناسی مشتریان چگونه فروشتان را چند برابر می‌کند؟

در این اپیزود تصمیم گرفتیم مقوله‌ی فروش را از دیدگاه جدیدی موردبررسی قرار دهیم. این بار قصد داریم ببینیم چگونه با شخصیت شناسی مشتریان می‌توانید تغییرات چشمگیری در میزان فروشتان ایجاد کنید. برای مطالعه‌ی مقاله کامل اینجا کلیک کنید.

گام‌های مؤثر برای ایجاد انگیزه در کارکنان

در هر سازمان و کسب‌وکاری بی‌انگیزگی کارکنان یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی مدیران است که متأسفانه در سال‌های اخیر سیر صعودی پیدا کرده و به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مدیران و کارفرمایان تبدیل ‌شده است.برای مطالعه‌ی مقاله کامل اینجا کلیک کنید.

مینی اپیزود ۵: در قرار اول چگونه رفتار کنیم؟

همیشه قرار اول تعیین‌کننده‌ترین تصویر را در ذهن می‌نشاند. اولین برخورد است که نوع شخصیت طرف مقابل را نشان می‌دهد و حتی می‌تواند تعیین کند که رابطه‌ای ادامه پیدا کند یا نه؟ این اولین جلسه آشنایی شما با فرد موردعلاقه‌تان است،برای این کار باید بدانید چه بگویید و چطور رفتارکنید؟ برای مطالعه‌ی مقاله کامل اینجا کلیک کنید.

انتخاب رشته مناسب

مینی اپیزود ۴: رشته تحصیلی مناسب من چیست؟

بسیاری از افراد حتی درباره استعدادیابی دارای اطلاعات چندانی نیستند. اما شما باید این مسئله را بدانید که قرار است با انجام تست انتخاب رشته و حرکت در راستای کشف استعداد خود در مسیر موفقیت قدم به قدم پیش روی کرده و یکی یکی پله های موفقیت را طی کنید.برای مطالعه مقاله کامل، اینجا کلیک کنید.

مینی اپیزود ۳: شغل مناسب تیپ شخصیتی شما کدام است؟

هر یک از افراد شاغل حداقل یک‌سوم از ساعات شبانه‌روز را در محیط کاری سپری می‌کنند و طبیعی است که اتفاقات و نتایج پیش‌آمده در محل کار بر روی فکر و ذهن افراد و درنتیجه زندگی خارج از محیط کار آنها تأثیرگذار باشد. از این‌رو اغلب افراد تمایل دارند شغل‌هایی را برای خود برگزینند که با ویژگی‌های شخصیتی آنها سازگار باشد.برای مطالعه مقاله کامل اینجا کلیک کنید.

مینی اپیزود ۲:با چه تیپ شخصیتی ازدواج موفق‌تری خواهید داشت؟

مصاحبه شغلی همانند یک مسابقه می‌ماند و همه میخواهند برنده شغل مورد نظر باشند. گاهی از بین صدها شرکت کننده در یک مصاحبه ی شغلی تنها دو یا سه نفر موفق به استخدام در شرکت مورد نظر میشوند. چه چیزی باعث موفقیت افراد استخدام شده میشود؟ برای مطالعه مقاله کامل اینجا کلیک کنید

مینی اپیزود ۱:با چه تیپ شخصیتی ازدواج موفق‌تری خواهید داشت؟

به تعداد آدم‌های موجود بر روی کره‌ی زمین، معیارهای متعددی برای انتخاب همسر وجود دارد. اما اینکه تناسب بین تیپ‌های شخصیتی در ازدواج تا چه حد رضایت زناشویی و خوشبختی را به ارمغان می‌آورد مقوله‌ای است که قصد داریم در این “Mini Episode” به آن بپردازیم. برای مطالعه مقاله نوشتاری، اینجا کلیک کنید.

۲: تحلیل سریال زخم کاری

در این قسمت از رادیو قطبینو به بررسی ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری نقش‌های سریال زخم کاری با نظر داریوش سنقری پرداختیم.

همچنین مذاکره و زبان بدن شخصیت‌های سریال را توسط پویا ودایع مورد تحلیل قرار دادیم.

۱.۵: پاسخ به سوالات مطرح شده در مورد شخصیت شناسی

در ادامه اپیزود شماره ۱، سوالاتی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که در گپ و گفتی با داریوش سنقری به همه‌ی اونها پاسخ دادیم.

در این ویدیو در مورد اهمیت شخصیت شناسی در منابع انسانی، ازدواج و روابط انسانی صحبت شده است.

۱: MBTI (معرفی تست شخصیت شناسی مایرز بریگز)

در این قسمت رادیو قطبینو با معرفی تست شخصیت شناسی مایرز بریگز در خدمتتون هستیم.