تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار پنهان در رفتار شغلی و کیفیت عملکرد کارکنان میزان تعهد آن‌ها نسبت به شغل و سازمانشان است. از نظر مایر و آلن تعهد حالتی روانی است که نوعی تمایل، نیاز و الزام به جهت اشتغال در یک سازمان را فراهم می‌آورد. شما می‌توانید در کمتر از ۱۰ دقیقه تنها با پاسخ دادن به ۲۴ سؤال تست تعهد سازمانی آلن و مایر میزان تعهد سازمانی را به‌طور دقیق در خود یا کارکنانتان ارزیابی کنید تا با تکیه‌بر نتایج آن بتوانید برای آینده‌ی کسب‌وکارتان مناسب‌ترین تصمیمات را بگیرید.

تست تعهد سازمانی آلن و مایر

تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار پنهان در رفتار شغلی و کیفیت عملکرد کارکنان میزان تعهد آن‌ها نسبت به شغل و سازمانشان است. از نظر مایر و آلن تعهد حالتی روانی است که نوعی تمایل، نیاز و الزام به جهت اشتغال در یک سازمان را فراهم می‌آورد. شما می‌توانید در کمتر از ۱۰ دقیقه تنها با پاسخ دادن به ۲۴ سؤال تست تعهد سازمانی مایر و آلن میزان تعهد سازمانی را به‌طور دقیق در خود یا کارکنانتان ارزیابی کنید تا با تکیه‌بر نتایج آن بتوانید برای آینده‌ی کسب‌وکارتان مناسب‌ترین تصمیمات را بگیرید.

هر آنچه باید درباره تست تعهد سازمانی آلن و مایر بدانید.

امروزه دیگر همه به‌خوبی می‌دانیم که یکی از بارزترین شاخص‌های برتری یک سازمان نسبت به سازمان‌های دیگر وجود نیروی انسانی متعهد است. چراکه نیروی انسانی مهم‌ترین منبع هر سازمانی است. حضور نیروهای متعهد در مجموعه‌ی شما سازمانتان را در نظر دیگران مهم جلوه می‌دهد و زمینه را برای رشد و توسعه‌ی آن فراهم می‌کند. اما در طرف مقابل نیروی انسانی با تعهد پایین نه‌تنها در مسیر رسیدن به اهداف سازمان کمکی نمی‌کند بلکه موجب ترویج فرهنگ بی‌تفاوتی نسبت به مسائل و مشکلات سازمان در میان کارکنان خواهد شد.

به بیان ساده تعهد سازمانی نوعی وابستگی عاطفی به سازمان است. درواقع فردی که به‌شدت متعهد است هویت خود را از سازمان می‌گیرد و با سازمان مشارکت فعال دارد و از عضویت در آن لذت می‌برد. به عبارت دیگر تعهد سازمانی به‌معنای پذیرش ارزش‌های سازمان و درگیر شدن در آن است. همچنین می‌توان تعهد سازمانی را این‌گونه معنا کرد. حمایت و پیوستگی عاطفی با اهداف و ارزش‌های سازمان تنها به دلیل خود سازمان نه ارزش‌های ابزاری آن، به‌منظور دستیابی به سایر اهداف.

تست تعهد سازمانی آلن و مایر چه کمکی به ما می‌کند؟

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار پنهان در رفتار شغلی و کیفیت عملکرد کارکنان میزان تعهد آن‌ها نسبت به شغل و سازمانشان است. نگهداشت منابع انسانی تنها به‌معنای نگه‌ داشتن آن‌ها به هر قیمتی نیست. بلکه به‌معنای ایجاد همبستگی متقابل میان فرد و سازمان است. چراکه افرادی که سال‌ها در سازمان می‌مانند ولی عامل ماندن آن‌ها اجبار است نه‌تنها باری را از دوش سازمان برنمیدارند بلکه بار سنگینی را بر سازمان تحمیل می‌کنند. بنابراین لازم است که به‌منظور افزایش تعهد کارکنان، نیازهای آنان را شناسایی کرده و برطرف سازیم.

اهمیت و ضرورت استفاده از تست تعهد سازمانی آلن و مایر در سازمان‌ها

مطالعات نشان داده است که کارکنان با تعهد سازمانی بالاتر از نظر جسمی و توانایی ذهنی و پای‌بندی به ارزش‌های سازمان در وضعیت بهتری قرار دارند و از نظر سازمانی سطح بالای تعهد نشان‌دهنده‌ی جو سازمانی بسیار مطلوب است که منجربه جذب و ماندگاری کارکنان می‌گردد. چراکه تعهد سازمانی احتمال خروج داوطلبانه افراد از سازمان را کاهش می‌دهد.

همچنین پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تعهد سازمانی کارکنان می‌تواند بر احساس رضایت، تعلق، وابستگی و دل‌بستگی آن‌ها به سازمان، افزایش کیفیت عملکرد شغلی، کاهش خروج کارکنان از سازمان، رفتار اجتماعی فعال، عدم غیبت از کار، افزایش نوع‌دوستی و کمک به همکاران، کاهش استرس شغلی و موفقیت‌های مالی و افزایش اثربخشی و بهره‌وری سازمان تأثیرگذار باشد.

آزمون تعهد سازمانی آلن و مایر

تست تعهد سازمانی آلن و مایر

۲۴ سوال        ۱۰ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه‌ نتیجه‌ی آزمون

۴۰.۰۰۰ تومان

تصاویر آزمون

از نظر مایر و آلن تعهد حالتی روانی است که نوعی تمایل، نیاز و الزام به جهت اشتغال در یک سازمان را فراهم می‌آورد. تست تعهد سازمانی آلن و مایر (Allen & Meyer) در سال ۱۹۹۰ ساخته و اعتباریابی شده است. پرسشنامه تعهد سازمانی آلن و مایر دارای سه مؤلفه‌ی اصلی است که عبارتنداز:

  • تعهد عاطفی: وابستگی عاطفی و روانی به سازمان
  • تعهد مستمر: درک هزینه‌های ناشی از سازمان
  • تعهد هنجاری: تکلیف به ماندن در سازمان

در تست تعهد سازمانی آلن و مایر کارکنان دارای تعهد عاطفی قوی به این دلیل در سازمان ماندگار می‌شوند که نسبت به آن تمایل دارند و افرادی که تعهد مستمر یا عقلانی قوی دارند به خاطر نیاز خودشان در سازمان می‌مانند و آن گروه از افرادی که تعهد هنجاری یا تکلیفی بالایی دارند به دلیل اینکه احساس می‌کنند باید بمانند و درواقع احساس مسئولیت و دین و تکلیف به ماندن می‌کنند در سازمان ماندگار می‌شوند.

آزمون‌های مرتبط

تست قهرمان درون

تست قهرمان درون

تست کهن‌ الگو قهرمان درون (PMAI) به کمک ۷۲ سؤال در کمتر از ۱۵ دقیقه به شما کمک می‌کند تا با شناخت کهن الگوهای خودتان استعدادهای خفته و شکوفا نشده‌ی خودتان را شناخته و آن‌ها را جایگزین فعالیت‌های بی‌معنا و کم‌ارزش در زندگی شخصی…

مشاهده >
تست ارزش‌های شخصی PVQ

تست ارزش‌های شخصی PVQ

ارزش‌ها را می‌توان باوری راسخ نسبت به شیوه خاصی از رفتار یا هدفی از زندگی که به لحاظ فردی یا اجتماعی در برابر انواع دیگری از رفتار یا اهداف متفاوت ارجحیت دارند، دانست. ارزش‌های فردی…

مشاهده >
تست mbti

تست شخصیت شناسی MBTI رایگان

تست شخصیت شناسی MBTI از شناخته‌شده‌ترین تست‌های شخصیت شناسی است. این آزمون تیپ شخصیتی شما و نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در محل کار و ازدواج را مشخص می‌کند…

مشاهده >

مقالات مرتبط

تکنیک‌های کلامی جذب مشتری
فروش

۱۳ تکنیک کلامی جذب مشتری در کوتاه‌ترین زمان ممکن

تکنیک‌های کلامی جذب مشتری، ابزارهایی هستند که کسب‌وکارها و فروشندگان می‌توانند از آن‌ها برای جلب توجه و تأثیرگذاری بر مشتریان استفاده کنند. این تکنیک‌ها شامل مجموعه‌ای از روش‌ها، استراتژی‌ها و الگوهای ارتباطی هستند که به ایجاد ارتباط مثبت با مشتریان کمک می‌کنند و آن‌ها را به خرید محصول یا خدمات موردنظر تشویق می‌نمایند…

سرزنش کردن
توسعه فردی و یادگیری

در مقابل سرزنش دیگران چیکار کنیم؟

چرخه سرزنش وضعیتی است که در آن افراد یا گروه‌ها به‌طور مداوم دیگران را برای مشکلات و ناکامی‌ها مقصر می‌دانند، بدون اینکه به‌دنبال راه‌حل‌های سازنده یا پذیرش مسئولیت شخصی باشند. این چرخه معمولاً با وقوع یک مشکل یا اشتباه آغاز می‌شود و با واکنش سریع و احساسی به سرزنش دیگران ادامه می‌یابد. در‌نتیجه، فرد یا…

تست هوش استعدادیابی شغلی
استخدامی و شغلی

با دقیق‌ترین تست هوش انتخاب شغل آشنا شوید!

بدون شک انتخاب شغل مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد است. ازاین‌رو، برای رسیدن به یک انتخاب آگاهانه، استفاده از تست‌های هوش استعدادیابی شغلی می‌تواند بسیار مفید باشد. تست هوش استعدادیابی شغلی، به عنوان ابزاری نوین و مؤثر در فرآیندهای استخدام و مدیریت منابع انسانی، به شناسایی توانایی‌ها و…