دوره آموزشی فروشندگی به روش انیاگرام (ویژه‌ی سازمان)

دوره آموزشی فروش به روش انیاگرام

مخاطب: مدیران ارشد و میانی و کارشناسان فروش

مدت زمان: ۱۶ ساعت

نوع برگزاری جلسات: حضوری / وبینار آنلاین


معرفی مدل شخصیتی انیاگرام

مدل شخصیت‌ شناسی انیاگرام چیست؟

انسان‌ها در هنگام ارتباط با یکدیگر متوجه تفاوت‌های بین فردی می‌شوند. برداشت و نقطه‌نظر هریک از ما، درعین مغایرت با دیگری می‌تواند صحیح باشد. هر فردی به مقوله‌هایی همچون ازدواج، کار، فرزند و… از زاویه‌ی دید خودش نگاه می‌کند بدون اینکه رویکردش اساس مدونی داشته باشد. مدل شخصیت شناسی انیاگرام با نهایت ظرافت و دقتی که در جزئیات دارد به شما این امکان را می‌دهد تا نسبت به شخصیت خود و روابطتان با افراد خانواده، محیط کار، دوستان، همکاران و… شناخت عمیقی پیدا کنید. این شناخت درنهایت موجب می‌شود به هنگام مقایسه نقطه‌نظرات خودتان با دیگران، نظرات دیگران را بهتر درک کنید، مسائل را از زاویه دید آن‌ها ببینید و با چالش‌های احساسی دیگران به‌وضوح آشنا شوید. درواقع زمانی که بتوانید از دریچه نگاه دیگران به مسائل بنگرید متوجه خواهید شد که نقطه‌نظرات آن‌ها نیز صحیح است.

هریک از ۹ تیپ شخصیتی انیاگرام با مجموعه‌ای از رفتارها، اعتقادات، انگیزه‌ها و ترس‌های غالب مشخص می‌شوند. هدف این مدل شخصیت شناسی این است که بتوانید الگوی شخصیتی خودتان را به‌طور دقیق و باجزئیات بشناسید تا بتوانید از نقاط قوتتان نهایت بهره را ببرید و نقاط ضعف خودتان را برطرف کنید تا به ظرفیت‌های کامل خودتان دست یابید.

بر اساس مدل شخصیت شناسی انیاگرام افراد با یک تیپ شخصیتی غالب متولد می‌شوند که عوامل محیطی و تجربیات هم در شکل‌گیری شخصیت فرد اثرگذار هستند. یعنی به همان اندازه که ویژگی‌های ذاتی فرد بر روی واکنش‌ها و تجربیاتش تأثیر می‌گذارند محیط نیز در شکل‌گیری هویت و شخصیت فرد نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. طبق این مدل شخصیت شناسی هیچ فردی تنها یک تیپ شخصیتی ندارد بلکه شخصیت هر فرد ترکیبی از تیپ اصلی و حداقل یک تیپ نزدیک به آن است.

از مدل شخصیت شناسی انیاگرام به‌منظور رشد و توسعه شخصی، بهبود ارتباطات بین فردی، تیم‌سازی و رشد رهبری، ایجاد روابط موفق در محیط کار و سایر زمینه‌های زندگی، شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف خود و دیگران و… استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از شخصیت شناسی انیاگرام در افزایش فروش

شخصیت شناسی مشتری و آشنایی با الگوهای رفتاری آن‌ها منجر می‌شود که به‌راحتی در مواجهه با هر نوع شخصیتی با ترفندهایی خاص به فروش بیشتر برسید. به‌طور مثال موقعیتی را تصور کنید که مشتری بدون اینکه بخواهد به‌طور مفصل درباره‌ی نیازهایش به شما بگوید. شما با اندکی دقت و تأمل در رفتار و بیان او متوجه شوید که او چه دغدغه‌هایی دارد و دقیقا به دنبال پیدا کردن چه نوع خدمات و محصولاتی است؟ هر مشتری فرمول خاص خودش را دارد. اگر نتوانید تناسبی بین استراتژی فروشتان و شخصیت شناسی مشتریان ایجاد کنید نه‌تنها به فروش قابل‌توجهی نخواهید رسید. بلکه مشتری وفاداری نخواهید داشت. بهتر است بدانید که مطالعات نشان می‌دهند در حدود ۳۰ درصد از مشتریان وقتی با رفتاری مواجه می‌شوند که با شخصیتشان در تناسب نیست، دیگر به سراغ آن شرکت و فروشگاه نمی‌روند.

مدل شخصیت شناسی انیاگرام به دلیل راهکارهایی که ارائه می‌دهد فرصت‌هایی را برای پیشرفت شخصی افراد مهیا می‌کند. بدیهی است هر آن چیزی که درباره‌ی خود و دیگران نمی‌دانید، می‌توانند به‌راحتی به شما و روابطتان آسیب بزنند. بنابراین مدل شخصیت شناسی انیاگرام به‌عنوان راهنمایی دقیق مسیر درستی را برای چگونگی درک دیگران در اختیار شما قرار می‌دهد.

سرفصل دروس دوره:

انیاگرام

 • فروشنده موفق کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • تعریف مشتری‌یابی
 • قیف فروش چیست؟
 • تعریف رفتار و عوامل مؤثر بر رفتار
 • ویژگی‌های عمومی، نقاط قوت و ضعف و زبان بدن تیپ‌های انیاگرام
 • معرفی تیپ‌های ۹ گانه انیاگرام
 • بررسی نقاط قوت و ضعف هر تیپ
 • بررسی هر تیپ در سطح هوش هیجانی بالا و پایین
 • تعریف ارزش و نیاز
 • نردبان ارزش مشتری
 • ارتباط مؤثر با مشتری به کمک مدل شخصیت شناسی انیاگرام

ثبت درخواست

برای تماس با همکاران فروش و دریافت مشاوره

با شماره تلفن : ۸۸۵۴۹۱۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید

و یا با تکمیل فرم درخواست، منتظر تماس ما باشید.

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  معرفی سازمان و شرح درخواست

   نام و نام خانوادگی

   شماره تماس

   معرفی سازمان و شرح درخواست

   مطالب مرتبط

   مخاطب: مدیران ارشد و میانی و کارشناسان فروش

   مدت زمان: ۱۶ ساعت

   نوع برگزاری جلسات: حضوری / وبینار آنلاین


   برای تماس با همکاران فروش و دریافت مشاوره

   با شماره تلفن : ۸۸۵۴۹۱۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید

   و یا با تکمیل فرم درخواست، منتظر تماس ما باشید.