تست هوش چندگانه گاردنر (gardner)

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش افراد مورد سنجش قرار می‌گیرد.تست هوش گاردنر توانایی فرد را در هشت رده تقسیم‌بندی کرده و در انتهای تست مشخص می‌شود که فرد در کدام هوش، توانایی بیشتری دارد. با صرف کمتر از ۱۰ دقیقه و پاسخ به ۸۰ سوال، هوش قالب و استعداد خود را بدست آورید.

تست هوش چندگانه گاردنر

تست هوش چندگانه گاردنر (gardner)

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش افراد مورد سنجش قرار می گیرد.تست هوش گاردنر توانایی فرد را در هشت رده تقسیم بندی می کند و در آخر در تست مشخص می شود فرد در کدام هوش توانایی دارد.سنجش افراد به وسیله تست سنجش گاردنر اولین بار توسط هوارد گاردنر مطرح شد.

هر آنچه باید درباره آزمون هوش چندگانه گاردنر بدانید.

در تست هوش چندگانه گاردنر انواع مختلفی از هوش های افراد مشخص می شود. آزمون هوش چندگانه گاردنر توانایی ذهنی افراد را به هشت دسته تقسیم می کند. در گزارش این تست مشخص می شود فرد در کدام هوش چقدر توانایی دارد.

سنجش افراد از طریق تست هوش گاردنر اولین بار توسط هوارد گاردنر صورت گرفت. گاردنر نظریه خود را اولین بار در کتاب قاب های ذهنی ارائه کرد. گاردنر معتقد بود همه افراد انواع مختلف هوش دارند. گاردنر در کتاب خود هشت هوش را معرفی نمود. از همین رو به آن تست هوش چندگانه گاردنر، تست گاردنر و تست هوش هشتگانه گاردنر می گویند. گاردنر در تئوری خود معتقد است هر فردی دارای سطوح متفاوتی از هوش های چندگانه است.

طبق نظریه تست هوش گاردنر، برای بدست آوردن تمام استعدادهای یک فرد نباید تنها به بررسی ضریب هوشی و آی کیو فرد پرداخت. گاردنر بر این باور است که افراد دارای هوش های مختلف دیگری هستند که باید آن ها هم سنجیده شوند.

در سالهای اخیر بسیاری از متخصصان آموزشی، کلاس های خود را بر اساس این روش طبقه بندی می کنند و آموزش می دهند. زیرا هر فردی با هر هوشی نوع خاصی از تدریس را می طلبد. همچنین فرد با آزمون هوش چندگانه گاردنر می تواند شغل مورد نظر خود را انتخاب کند.

آزمون هوش چندگانه گاردنر (gardner)

تست هوش چندگانه گاردنر

۸۰ سوال          کمتر از ۱۰ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

۵۰.۰۰۰ تومان

تصاویر محیط آزمون

این تست به شما کمک می کند تا میزان هر یک از هوش های خود را بسنجید. این تست درصد هوش های مختلفی را در شما نشان می دهد. این هوش ها عبارتند از: هوش منطقی، هوش فضایی،  هوش موسیقیایی، هوش بدنی، هوش میان فردی، هوش درون فردی، هوش کلامی و هوش طبیعت گرا است.

با توجه به این تست فرد می تواند شغل مناسب خود را پیدا کند در این صورت فرد می تواند احساس رضایت بیشتری نسبت به کاری که انجام میدهد داشته باشد. در این تست ویژگی های فرد بر اساس استعدادهای او مشخص می شود. به وسیله تفسیر نتیجه آزمون هوش گاردنر شما به استعداد اصلی خود بیشتر پی می برید.

  1. هوش موسیقیایی
  2. هوش منطقی ریاضی
  3. هوش طبیعت گرا
  4. هوش بین فردی
  5. هوش بدنی- جنبشی
  6. هوش تجسمی
  7. هوش کلامی/زبانی
  8. هوش درون فردی

آزمون‌های مرتبط

تست ارزش‌های شخصی PVQ

تست ارزش‌های شخصی PVQ

ارزش‌ها را می‌توان باوری راسخ نسبت به شیوه خاصی از رفتار یا هدفی از زندگی که به لحاظ فردی یا اجتماعی در برابر انواع دیگری از رفتار یا اهداف متفاوت ارجحیت دارند، دانست. ارزش‌های فردی…

مشاهده >
تست دیسک

تست رفتارشناسی دیسک (DISC)

با استفاده از آزمون رفتار شناسی دیسک یا DISC، خود و اطرافیانتان را بهتر بشناسید و جهت انتخاب شغل مناسب، ارتقای شغلی و بهتر کردن روابط خود از آن استفاده کنید.

مشاهده >
تست فرسودگی شغلی

تست فرسودگی شغلی مسلش

بالاترین نقطه برای رسیدن به هدف شغلی خروج از روزمرگی و فرسودگی است.فرسودگی شغلی یک واکنش است که فرد در برابر فشارهای کاری و محیط کار از خود نشان می دهد…

مشاهده >

مقالات مرتبط

شخصیت شناسی در مذاکره
ارتباطات و مذاکره

شخصیت شناسی در مذاکره؛ اصول و فنون مذاکره حرفه‌ای

شخصیت‌شناسی در مذاکره، به بررسی و تحلیل ویژگی‌ها، تمایلات و رفتارهای شخصیتی افرادی که در فرآیند مذاکره شرکت می‌کنند، اشاره دارد. این مفهوم به مذاکره‌کنندگان کمک می‌کند تا با درک بهتر از خود و طرف مقابل، استراتژی‌های مؤثرتری را انتخاب نمایند و به مدیریت بهتری از مذاکرات…

Dismissal of employees
استخدامی و شغلی

منظور از آفبوردینگ چیست؟ فرآیند خروج کارکنان چطور باید اتفاق بیفتد؟

امروزه در بیشتر سازمان‌ها مدیران با فرآیند آفبوردینگ سروکار دارند. در این فرآیند به همان اندازه که ورود و استقبال از کارمند جدید مهم است، خروج کارکنان در حفظ یکپارچگی و بهره‌وری سازمان نیز نقش حیاتی دارد. زیرا خروج کارکنان از یک سازمان می‌تواند برای هر دو طرف موجب تنش و…

اشتباهات رایج در کانون ارزیابی
کانون ارزیابی

اشتباهات رایج در ارزیابی شایستگی‌ها

در فرآیند ارزیابی شایستگی‌ها، تشخیص و ارزیابی صحیح شایستگی‌های افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما متأسفانه در بسیاری از موارد، این فرآیند ممکن است با اشتباهاتی مواجه گردد که منجربه تصمیم‌گیری‌های نادرست و پیامدهای غیرمطلوب می‌شود. اشتباهات در کانون ارزیابی می‌توانند از انتخاب نادرست…