تست مهارت مذاکره پیره

مذاکره ابزاری است که به ما کمک میکند به خواسته های خودمون و خواسته هایی که از دیگران داریم دست پیدا کنیم. علاوه بر این مذاکره یک اهرم است، اهرمی که به ما کمک می کنه اختلاف ها و تفاوت نظرمون با دیگران را رفع کنیم و ارتباطات بهتری داشته باشیم.

هر آنچه باید درباره تست مهارت مذاکره پیره بدانید.

مذاکره بخشی از زندگی روزمره است، اما برای موفقیت در کسب و کار، برخورداری از مهارت مذاکره کاملا حیاتی است. مذاکرات ضعیف می توانند باعث شوند که یک شرکت مشتریانش را از دست بدهد.
گاهی اوقات در مذاکرات ممکن است احساسات مردم بر آنها غلبه کند و باعث شود که آنها هدف اصلی خود از انجام مذاکره را فراموش کنند. به همین دلیل می گویند که احساسات، شانس و سحر و جادو هیچ جایی در یک مذاکره موفق نخواهند داشت.
اولین کاری که قبل از مذاکره با طرف مقابل باید انجام دهید، شناخت کامل آنها است. به این ترتیب شما می توانید روی نقاط قوت و ضعف آنها سرمایه گذاری کنید. در صورت امکان با کسب و کارهای همکار که قبلا با این فرد یا افراد برخورد کرده اند، صحبت نمایید.

مذاکره فرایندی به منظور توافق بر سر اهداف مشترک و متضاد میان دو یا چند نفر یا گروه و روشی برای حل مشکلات از طریق گفتگو و تبادل اطلاعات می باشد. به عبارت دیگر مذاکره فرایند بسیار پویایی است که از زمان شروع تا پایان در معرض ارزیابی و تغییر بوده ، به گونه ای که پیش از هر کنش و واکنشی، دو طرف ضمن برآورد نیازها، علایق و اهداف به ارزیابی موقعیت خود و طرف مقابل پرداخته و طی تعاملاتی که در مذاکره پیش می آید، این ارزیابی ها و برآوردها در معرض تغییر و تحول قرار می گیرند.

بسیاری از مردم تصور می کنند که یک سبک “ایده آل” یا “صحیح” در مذاکرات وجود دارد که همه باید از آن پیروی کنند. اما در واقع گزینه های مختلفی برای اینکار وجود دارد. بنابراین همانطور که موضوع و جدیت مذاکره شما ممکن است تغییر کند، شما هم می توانید از سبک های مختلفی برای مذاکره استفاده نمایید.

انتخاب شما درباره رویکرد انتخابی تان در مذاکره به آنچه که در تلاش برای بدست آوردن آن هستید، میزان اهمیت موفقیت کلی مذاکره، تمایل شما برای سازش و روابط فعلی شما با طرف دیگر بستگی دارد.

صرف نظر از سبکی که شما برای مذاکره انتخاب می کنید، برای کاهش تنش ها و شانس شکست در مذاکره به این نکات توجه کنید :

  • با طرف مقابل با احترام برخورد کنید.
  • شخصیت فرد را از مشکل جدا کنید.
  • نقطه نظرات او را درک کنید.
  • اول گوش کنید، سپس صحبت کنید.
  • به واقعیت ها بچسبید.
  • گزینه های موجود را با یکدیگر بررسی کنید.

آزمون مهارت مذاکره پیره

مذاکره پیره

شروع تست مهارت مذاکره پیره

دریافت نتیجه و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام پاسخ به سوالات.

گزارش کامل و تحلیلی

۵,۰۰۰ تومان

تصاویر محیط آزمون

مقالات مرتبط

همکاری قطبینو با شرکت یکتانت
خبر

همکاری قطبینو با شرکت یکتانت

۰
خانههمکاری قطبینو با شرکت یکتانتهمکاری قطبینو با شرکت یکتانت سامانه آنلاین ارزیابی و آزمون قطبینو این افتخار را دارد که…

آزمون‌های مرتبط

تست سنجش افسردگی

تست سنجش افسردگی (BDI-II)

تست افسردگی و اختلالات روانی،تست روانشناسی است که برای سنجش بسیاری از اختلالات و بیماری های روانی از جمله اضطراب، استرس و افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

تست رضایت شغلی مینه سوتا

تست سنجش رضایت شغلی میته سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، نوعی احساس رضایت و رضایت خاطر فرد از شغل خود در سازمان است که با کار مناسب با استعدادها، میزان موفقیت در کار، تامین نیازهای منطقی، شکوفایی استعدادها، پیشرفت شغلی، تجربه های موفق ارتباط دارد.

تست فرسودگی شغلی

تست فرسودگی شغلی مسلش

بالاترین نقطه برای رسیدن به هدف شغلی خروج از روزمرگی و فرسودگی است.فرسودگی شغلی یک واکنش است که فرد در برابر فشارهای کاری و محیط کار از خود نشان می دهد.

فهرست