تست رغبت شغلی هالند (Holland)

تست رغبت شغلی هالند جزء محبوب‌ترین تست‌های شخصیت‌شناسی است که به شما در انتخاب شغل و رشته تحصیلی کمک می‌کند. این تست شش دسته اصلی مشاغل و رغبت شما به آن دسته را مشخص می‌نماید. برای پاسخ به ۴۸ سؤال این آزمون، تنها به ۵ تا ۷ دقیقه زمان احتیاج دارید. پس از انجام این تست شما می‌توانید به درک درستی از رغبت و علاقه شغلی و تحصیلی خود دست یابید.

تست رغبت شغلی هالند (Holland)

تست رغبت شغلی هالند جز محبوب ترین تست های شخصیت شناسی است که به شما در انتخاب شغل و رشته تحصیلی کمک می‌کند. این تست شش دسته اصلی مشاغل و رغبت شما به آن دسته را مشخص می‌نماید. برای پاسخ به ۴۸ سوال این آزمون، تنها به ۵ تا ۷ دقیقه زمان احتیاج دارید. پس از انجام این تست شما می‌توانید به درک درستی از رغبت و علاقه شغلی و تحصیلی خود دست یابید.

هر آنچه باید درباره تست رغبت شغلی هالند بدانید.

تست رغبت شغلی هالند جزء یکی از محبوب‌ترین تست‌های شخصیت‌شناسی است. همچنین یکی از جالب‌ترین و معروف‌ترین نظریه‌ها، نظریه هالند است که چندین بار توسط هالند و همکارانش مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. هالند شش تیپ شخصیتی و شش مدل محیطی را در نظریه خود به‌کار گرفته است. به عقیده هالند شخصیت هر فرد می‌تواند نقش مهمی در انتخاب شغل او داشته باشد.

تست رغبت شغلی هالند یکی از تست‌های شخصیتی است که به فرد در انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل کمک می‌کند. تست رغبت شغلی هالند بارها مورد بررسی قرار گرفته است و ثابت شده است که نتایج این تست می‌تواند به انسان‌ها نشان دهد به چه نوع شغلی گرایش دارند و در چه نوع محیط شغلی، بهترین بهره‌وری را خواهند داشت. هالند در نظریه خود تأکید می‌کند که ناهمخوانی و ناهماهنگی بین محیط شغلی و تیپ شخصیتی فرد، موجب نارضایتی او می‌شود و هنگامی‌که فرد از محیط شغلی خود رضایت نداشته باشد پیشرفتی در آن شغل نخواهد داشت.

کاربردی و ساده بودن تست و نتیجه هالند باعث شده است برای تمامی رده‌های سنی مناسب باشد. پرسشنامه این آزمون، پرسشنامه بسیار کاملی است که هر فرد با پاسخ به سؤالات تست هالند، تیپ شخصیتی خود را مشخص می‌کند و می‌تواند باتوجه به تیپ شخصیتی خود محیط شغلی متناسب با تیپ و روحیه‌اش را انتخاب کند.

آزمون رغبت شغلی هالند

تست رغبت شغلی هالند

۴۸ سوال            ۵ تا ۷ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه نتیجه‌ی آزمون

تصاویر آزمون

تست رغبت شغلی هالند توسط هالند در سال ۱۹۵۸ تهیه شده است. نظریه‌ی تصمیم‌گیری هالند، نظریه هم‌خوانی شغل و شخصیت است که حدودا ۵۰ سال توسط هالند و دیگران به‌کار گرفته شد. همچنین امروزه در مدارس، دانشگاه‌ها، بازارکار و سازمان‌ها از این نظریه استفاده می‌کنند. اعتبار این نظریه در کشورهای مختلف نظیر آمریکا، اروپا، آسیا، استرالیا و حتی ایران مورد تأیید قرار گرفته است.

جان هالند می‌گوید : این نظریه داستان زندگی من است. به عبارتی فکر کردن به کار خود و دیگران از دغدغه‌های کاری من بود. همچنین هالند اظهار می‌کند گاه پیش آمده بود که کارفرما، خانواده، دوستان، بازی گلف و … همه را در کناری نهادم تا بتوانم این نظریه خود را تدوین و بازبینی کنم.

در گزارش کامل تست رغبت شغلی هالند، امتیازات شما در هر شش تیپ شخصیت شغلی به دست می‌آید. معمولا افراد ترکیبی از هر شش تیپ هستند. ولی در دو یا سه مورد امتیاز بیشتری دارند. با انجام تست رغبت شغلی هالند، شما با تیپ شخصیت شغلی خود آشنا می‌شوید و می‌توانید ببینید چه مشاغل و محیط‌های کاری، شما را به بالاترین میزان رضایت شغلی نزدیک می‌کنند.

تست هالند، می‌تواند در انتخاب رشته تحصیلی فرزندان به شما والدین کمک کند تا بتوانید تصمیم درست‌تری را در مسیر تحصیلی برای فرزندان خود اتخاذ کنید. تست رغبت شغلی هالند استعداد و توانمندی‌های فرد را مشخص نمی‌کند. بلکه میزان علاقه‌مندی و ترجیح فرزند شما را نسبت به شغل و رشته آینده‌اش مورد سنجش قرار می‌دهد.

تیپ شخصیتی هنری در تست هالند
تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند
تیپ شخصیتی جستجوگر در تست هالند
تیپ شخصیتی متهور
تیپ شخصیتی واقع‌گرا در تست هالند

آزمون‌های مرتبط

تست سبک مدیریتی سالزمن

تست سبک رهبری سالزمن (Salzman)

سبک رهبری درواقع تعیین‌کننده‌ی جو سازمان، فرهنگ سازمانی و راهبردهای حاکم بر سازمان است. رهبران به کمک سبک رهبری خود در اعضای سازمان …

مشاهده >

تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

تعهد سازمانی نوعی وابستگی عاطفی به سازمان است. درواقع فردی که به‌شدت متعهد است هویت خود را از سازمان می‌گیرد و با سازمان مشارکت فعال دارد و از عضویت در آن لذت می‌برد. تعهد سازمانی به‌معنای پذیرش…

مشاهده >

مقالات مرتبط