تست نئو فرم کوتاه (neo-ffi)

تست نئو یکی از پرکاربردترین تست های شخصیت شناسی که در زمینه های مختلف ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی کاربرد دارد. این تست پنج عامل اصلی شخصیتی افراد را مشخص می کند. پاسخ به ۶۰ سوال مطرح شده تنها برای شما حدود ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن پنج عامل شخصیتی، توضیحات، نمودارها و ۱۰ سبک نئو برای شما مشخص خواهد شد.

تست نئو فرم کوتاه (neo-ffi)

تست نئو یکی از پرکاربردترین تست های شخصیت شناسی که در زمینه های مختلف ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی کاربرد دارد. این تست پنج عامل اصلی شخصیتی افراد را مشخص می کند. پاسخ به ۶۰ سوال مطرح شده تنها برای شما حدود ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن پنج عامل شخصیتی، توضیحات، نمودارها و ۱۰ سبک نئو برای شما مشخص خواهد شد.

هر آنچه باید درباره تست نئو فرم کوتاه بدانید.

تست نئو را با چندین نام ممکن است که تا به حال شناخته باشید. تست شخصیت شناسی پنج عاملی نئو (NEO FFI) یا نام دیگری از این تست که تست شخصیت BIG FIVE یا پنج عامل بزرگ شخصیت است. تست نئو یک آزمون پرکاربرد است که در هر زمینه ای مانند ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی کاربرد دارد. تست نئو جز آزمون های استخدامی محسوب می شود که توجه بسیاری از مدیران منابع انسانی سازمان ها را به خود جلب کرده است.

تست نئو که به BIG 5 هم معروف است پنج عامل اصلی را در افراد گزارش می دهد. که هر عامل دارای شش زیر مجموعه است و در کل شامل ۳۰ عامل می شود. اما علاوه بر تمام این عوامل تست نئو خروجی های تخصصی دیگری را در اختیار افراد قرار می دهد.

تفسیر کامل تست نئو رایگان در سازمان ها به شما در استخدام و نگهداشت پرسنل کمک می کند. همچنین تست نئو رایگان افسردگی را مورد بررسی قرار می دهد انجام تست نئو رایگان با گزارش کامل و در نسخه ۲۴۰ سوالی به شما کمک بیشتری می کند زیرا اطلاعات کامل تر و موثق تری را در اختیار افراد می گذارد. به این تست ۲۴۰ سواله تست پنج عامل بزرگ شخصیت شناسی می گویند.

آزمون پنج عامل شخصیتی نئو فرم کوتاه

تست نئو فرم کوتاه

۶۰ سوال        حدود ۱۰ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۱۰.۰۰۰ تومان

دریافت گزارش ساده

بعد از اتمام آزمون، در صورت نیاز امکان خرید نتیجه کامل و تحلیلی آزمون شما، فراهم است.

تست ۵ عامل شخصیت شناسی ( NEO- Personality Inventory- Revised ) بُعدهای مختلفی از شخصیت های افراد را مورد بررسی قرار می دهد. پرسشنامه تست نئو فرم بلند می تواند سازمان ها را کمک کند تا بتوانند عملکرد شغلی افراد را پیش بینی کنند. این بدین مفهوم است که مدیر منابع انسانی در سازمان ها با استفاده از تست نئو می تواند بفهمد فردی که استخدام کرده است می تواند خروجی های مورد انتظار سازمان را برآورده کند یا خیر؟

تست نئو اطلاعاتی که در اختیار سازمان ها و افراد می گذارد عبارت است از :

  1. تست نئو رایگان میزان سلامت روانی فرد را بیان می کند
  2. تست شخصیت پنج عاملی میزان برونگری فرد را در حوزه های مختلف مشخص می کند
  3. نئو فرم بلند میزان انعطاف پذیری فرد را نسبت به تغییرات محیطی مشخص می کند
  4. تست BIG 5 میزان مسئولیت پذیری و شایستگی فرد را نیز مشخص می کند
  5. آزمون نئو میزان کار تیمی و توافق فرد را به خوبی می سنجد

علاوه بر همه اطلاعاتی که در بالا به آن اشاره کردیم،اطلاعات تخصصی تر دیگری را نیز در اختیار ما قرار می دهد. تست پنج عامل اصلی شخصیت میزان بهره وری و توانایی های مدیریتی و آموزش پذیری را می تواند ارزیابی کند. همچنین این تست رایگان به طور کلی امکان تطابق شغل و شخصیت را با دقت فرآهم می کند.

تست نئو می تواند در زمینه های استخدامی برای مدیران منابع انسانی بسیار مفید باشد تا بتوانند به راحتی فردی را انتخاب و استخدام کنند که دقیقا متناسب با خواست سازمان باشد و برای سازمان مفید باشد.

  1. شاخص روان آزردگی (Neuroticim)
  2. شاخص برون گرایی (Extraversion)
  3. شاخص گشودگی (Opennesst to Experience)
  4. شاخص موافق بودن (Agreeableness)
  5. شاخص با وجدان بودن (Conscientiousness)

تستاپ بر اساس میانگین ها و انحرافات جامعه ایران تحلیل آزمون نئو را انجام داده است و اگر شما به عنوان یک سازمان یا مدیر منابع انسانی یک سازمان می خواهید از این تست استفاده کنید می توانید از پنل های سازمانی و گروهی استفاده نمایید.

تصاویر محیط آزمون

آزمون‌های مرتبط

تست ارزش‌های شخصی PVQ

تست ارزش‌های شخصی PVQ

ارزش‌ها را می‌توان باوری راسخ نسبت به شیوه خاصی از رفتار یا هدفی از زندگی که به لحاظ فردی یا اجتماعی در برابر انواع دیگری از رفتار یا اهداف متفاوت ارجحیت دارند، دانست. ارزش‌های فردی…

مشاهده >
سنجش اختلال شخصیت SCL90

تست اختلالات روانی SCL-90

تست اختلال‌های روانی SCL-90-R یکی از پرکاربردترین آزمون‌هایی است که به منظور غربالگری وضعیت سلامت روان افراد و ابزاری برای اندازه‌گیری وسعت و شدت علائم و ناراحتی‌های روانی در…

مشاهده >

تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

تعهد سازمانی نوعی وابستگی عاطفی به سازمان است. درواقع فردی که به‌شدت متعهد است هویت خود را از سازمان می‌گیرد و با سازمان مشارکت فعال دارد و از عضویت در آن لذت می‌برد. تعهد سازمانی به‌معنای پذیرش…

مشاهده >

مقالات مرتبط

Telephone interview
استخدامی و شغلی

در مصاحبه تلفنی چه بگوییم؟

بدون شک مصاحبه تلفنی، به‌ عنوان یکی از مراحل ابتدایی و راهبردی در فرآیند استخدام، نقش بسیار مهمی در شناسایی کاندیداهای مناسب و انتخاب بهترین گزینه‌ها ایفا می‌کند. این نوع مصاحبه، به‌ویژه در دنیای پرشتاب امروز که زمان و هزینه‌ها بسیار مهم هستند، به کارفرمایان این امکان را می‌دهد تا به سرعت توانمندی‌ها و شایستگی‌های اولیه متقاضیان را ارزیابی نمایند…

فرهنگ سازمانی و فرسودگی شغلی
استخدامی و شغلی

چطور با فرهنگ سازمانی نامناسب کارکنانمان را فرسوده کنیم؟

قطعاً در دنیای امروزه فرهنگ سازمانی نقش حیاتی در تعیین سلامت روانی و بهره‌وری کارکنان ایفا می‌کند. ازاین‌رو، زمانی که فرهنگ سازمانی به گونه‌ای نامناسب و پرتنش باشد، می‌تواند به فرسودگی شغلی منجر شود. فرسودگی شغلی که اغلب با علائمی همچون استرس مداوم، خستگی مزمن و کاهش انگیزه همراه است…

Women's behavior in the workplace
استخدامی و شغلی

رفتار زنان در محیط کار؛ ۱۵ اصل مهم آداب معاشرت در محیط کار

بدون شک رفتار زنان در محیط کار، یکی از موضوعات مهم و پرچالش در سازمان‌ها است که می‌توانند با نشان دادن انعطاف‌پذیری، قابلیت‌های رهبری و مهارت‌های ارتباطی قوی، نقش بسیار مهمی در تغییر نگرش‌ها و بهبود فرهنگ سازمانی ایفا نمایند. زنان با پیشرفت‌های قابل توجه در عرصه‌های مختلف شغلی و حرفه‌ای…