تست شخصیت شناسی انیاگرام (ENNEAGRAM)

تست شخصیت شناسی انیاگرام یک سیستم برای تعیین مدل شخصیتی است که در نحوه تفسیر افراد جهان و مدیریت احساساتشان، الگویی را توصیف می‌کند. به عبارت دیگر، انیاگرام یک چارچوب شخصیتی است که می‌تواند به شما در درک سایر افراد و دلیل رفتار آن‌ها از راه‌های خاص کمک کند.

تست شخصیت شناسی اینیاگرام

تست شخصیت شناسی انیاگرام

(ENNEAGRAM)

تست شخصیت شناسی انیاگرام یک سیستم برای تعیین مدل شخصیتی است که در نحوه تفسیر افراد جهان و مدیریت احساساتشان، الگویی را توصیف می‌کند. به عبارت دیگر، انیاگرام یک چارچوب شخصیتی است که می‌تواند به شما در درک سایر افراد و دلیل رفتار آنها از راه‌های خاص کمک کند.

هر آنچه باید درباره تست انیاگرام بدانید.

شناخت ویژگی‌های تیپ‌های شخصیتی انیاگرام موارد استفاده متعددی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: خودآگاهی، و خودشناسی روشن و عمیق‌تر و آشنایی با مسیر رشد و تکامل سازی هر سنخ شخصیتی، آموزش پیش از ازدواج که به‌وسیله آشنایی با قالب‌های فکری و حسی طرفین منجر به انتخاب آگاهانه و مناسب‌تری می‌شود، زوج‌ درمانی از طریق شناخت کامل و عمیق همسر، آموزش و راهنمایی در انتخاب شغل به‌وسیله آشنایی با تمایلات شغلی هر سنخ شخصیتی و همچنین در روابط مشاوره‌ای به مشاوران کمک می‌کند که به مرکز توجه مراجعین پی برده و آن‌ها را با ساختار خصوصیاتشان، راهکاری سازش و حرکت به بهترین سطح از تیپ شخصیتی خود آشنا سازند.

تست شخصیت شناسی انیاگرام یک سیستم برای تعیین مدل شخصیتی است که در نحوه تفسیر افراد جهان و مدیریت احساساتشان، الگویی را توصیف می‌کند. به عبارت دیگر، انیاگرام یک چارچوب شخصیتی است که می‌تواند به شما در درک سایر افراد و دلیل رفتار آن‌ها از راه‌های خاص کمک کند. تست شخصیت شناسی انیاگرام که به اناگرام و اینیاگرام هم معروف است، ۹ نوع شخصیت مختلف را توصیف می‌کند و نقش های هر یک از این تیپ‌ها را در یک نمودار ۹ گوشه ای توصیف می‌کند که به نشان دادن چگونگی ارتباط تیپ های مختلف با هم کمک می‌کند. نام انیاگرام از یونانی آمده است: “انیا” کلمه یونانی برای ۹ است و “گراما” به معنی چیزی است که ترسیم یا نوشته شده است.

برخی، ریشه ی اینیاگرام را به ۴۵۰۰ سال پیش و تمدن بابل دانسته و عده‌ای دیگر ریشه‌ی این تست را در فلسفه کلاسیک یونان و حدود ۲۵۰۰ سال پیش نسبت می‌دهند.

گئورگ ایوانویچ گورجیف، معلم عرفان و معنویات، تست شخصیت شناسی انیاگرام را در دهه ۱۹۳۰ به عنوان نمادی معنوی معرفی کرد و در دهه ۱۹۶۰ به آمریکا رسید. اما امروزه تمرکز اکثر محققان بر جنبه روانشناختی این تست و نه جنبه‌ی مذهبی آن می‌باشد. مولانا نیز یکی از بزرگان این علم بوده است.

آزمون شخصیت شناسی انیاگرام

تست شخصیت شناسی اینیاگرام

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام پاسخ به سوالات.

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۸۰.۰۰۰ تومان

تصاویر آزمون

هنگامی که بر دیدگاه‌هایتان پافشاری کرده و در عادات غیرارادی گرفتار می‌شوید، چالش‌هایی بوجود می‌آیند. کشف این الگوهای ناخودآگاه، به شما کمک می‌کند در جهت تکامل و تعالی قدم برداشته و به جوهر واقعی خود متصل شوید. همچنین با آگاهی از خصوصیات منحصربه‌فرد تیپ اینیاگرامی خود، می‌توانید از لایه‌های ناسالم به سمت لایه‌های سالم و درنتیجه تعادل روانی حرکت کنید.

می‌توان گفت اینیاگرام سفری از خود به خود است. سفری که در آن قالبی را که با خود یکی می‌دانید شناخته و به آن دست می‌یابید. بنابراین کنشی آگاهانه‌تر خواهید داشت. با شناخت تیپ‌های شخصتی اینیاگرام به تعبیر مولانا “پی به جانی می‌بریم که این شخصیت، پیراهنی‌ست بر تنِ او”.

درک تیپ اینیاگرامی افراد باعث می‌شود که رفتارهای غیرقابل‌ درک آن‌ها برای شما قابل درک شود و بتوانید با آن‌ها به نسبت ویژگی‌های رفتاری و درونی‌شان برخورد کنید. اینیاگرام همچنین با توصیف چگونگی سازگاری و پاسخگویی هر اینیاگرام تایپ به موقعیت‌های استرس‌زا و حمایتی، موقعیت‌های رشد شخصی را نشان داده و در مورد میزان اضطراب و چگونگی واکنش آن‌ها به استرس نیز به شما کمک می‌کند.

اینیاگرام در تغییرات شخصی و جمعی ابزاری بسیار موثر است و درواقع به ۹ استراتژی برای ارتباط با خود، دیگران و جهان اشاره دارد. در ارتباط با هر اینیاتایپ نوعی نگرش، ارزش و روش حل مسئله وجود دارد که وقتی بتوان آن‌ را درک کرده و استفاده نمود ارتباطات موثرتری خواهید داشت. هر کدام از الگوهای اینیاگرام دارای الگوی متفاوتی از تفکر، احساس و عمل است که از یک انگیزه درونی یا جهان‌بینی عمیق ناشی می‌شود. اینیاگرام درکی را ایجاد می‌کند که از جنسیت، ملیت و فرهنگ فراتر رفته و منجر به شناخت بیشتر خواهد شد.

ماهیت انسان بر اساس این تست به ۹ تیپ تقسیم می‌شود. سازمانی متشکل از تمامی تیپ‌ها تعادل بیشتری داشته و می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به سازمانی که ترکیب ناموزونی از تیپ‌های شخصیتی دارد نشان دهد.

تست اینیاگرام با تکیه بر نظریه توسعه تیم، باعث کارآمد شدن ارتباطات تیمی خواهد شد. همچنین باعث می‌شود تیم این توانایی را پیدا کند که مسائل ذهنی را با بحث و گفت‌وگوی هدفمند و سازنده عینیت بخشند. اینیاگرام را می‌توان به مثابه‌ی یک نقشه برای تشخیص عملکرد تیم در نظر گرفت که می‌تواند راهکارهایی برای افزایش اثربخشی تیم­ ارائه دهد.

رهبری تیم براساس تئوری اینیاگرام، باعث می‌شود افراد بتوانند ۹ سبک رهبری متفاوت را بشناسند. همچنین نقاط قوت، موانع پیشرفت و رفتارهای قابل پیش‌بینی این تیپ‌های شخصیتی را درک کنند. سبک رهبری هر فرد به طور مستقیم از سبک تیپ شخصیتی اینیاگرامی او تاثیر می‌گیرد؛ این شفافیت، می‌تواند خاستگاهی برای پذیرشی عالی برای نقاط قوت ما و احتمال تغییرات بنیادین ما باشد. از اینیاگرام برای توسعه‌ی صلاحیت‌های خاص رهبری نیز می‌توان بهره برد.

شخصیت‌شناسی اینیاگرام و آگاهی از آن در مواجه‌ه با تضادها و تعارض‌ها، تاثیر بسزایی در سازندگی روابط کاری و عاطفی خواهد داشت. تعارض زیاد باعث ترس و عدم اعتماد شده و  فقدان نوآوری را به همراه می‌آورد؛ چراکه باعث می‌شود افراد جرئت مخالفت نداشته باشند.

آزمون‌های مرتبط

سنجش اختلال شخصیت SCL90

تست اختلالات روانی SCL-90

تست اختلال‌های روانی SCL-90-R یکی از پرکاربردترین آزمون‌هایی است که به منظور غربالگری وضعیت سلامت روان افراد و ابزاری برای اندازه‌گیری وسعت و شدت علائم و ناراحتی‌های روانی در…

مشاهده >
تست دیسک

تست رفتارشناسی دیسک (DISC)

با استفاده از آزمون رفتار شناسی دیسک یا DISC، خود و اطرافیانتان را بهتر بشناسید و جهت انتخاب شغل مناسب، ارتقای شغلی و بهتر کردن روابط خود از آن استفاده کنید.

مشاهده >
تست هوش چندگانه گاردنر

تست هوش چندگانه گاردنر (gardner)

تست هوش گاردنر با تفسیر منحصر به فرد و راهکارهای علمی باعث می شود شما با توجه به هوش هشتگانه خود بهترین تصمیم را در زمینه شغلی و تحصیلی اتخاذ نمایید…

مشاهده >

مقالات مرتبط

فرهنگ سازمانی و تعهد کارکنان
استخدامی و شغلی

چگونه می‌توانیم با فرهنگ سازمانی مناسب تعهد کارکنان را افزایش دهیم؟

امروزه کارکنان به عنوان یکی از ارزشمندترین منابع سازمان برای شکوفایی استعداد و دستیابی مستمر به عملکرد عالی سازمانی، گروهی و فردی به‌حساب می‌آیند. ازطرفی عملکرد کارکنان هم به عنوان شیوه انجام کار که متضاد با نتیجه کار کارکنان تلقی شده، یکی از چالش‌های همیشگی سازمان و مدیریت محسوب می‌شود…

مصاحبه شایستگی محور
کانون ارزیابی

مصاحبه شایستگی محور چیست؟ انواع، تکنیک‌ها و سؤالات مصاحبه شایستگی محور

مصاحبه شایستگی‌ محور یکی از مؤثرترین روش‌های ارزیابی داوطلبان برای نقش‌های شغلی مختلف است که به‌طور خاص بر توانایی‌ها، مهارت‌ها و ویژگی‌های رفتاری ضروری برای موفقیت در شغل موردنظر تمرکز دارد. این روش مصاحبه با استفاده از سؤالات ساختاریافته و تکنیک‌هایی مشخص داوطلبان را به…

تکنیک‌های کلامی جذب مشتری
فروش

۱۳ تکنیک کلامی جذب مشتری در کوتاه‌ترین زمان ممکن

تکنیک‌های کلامی جذب مشتری، ابزارهایی هستند که کسب‌وکارها و فروشندگان می‌توانند از آن‌ها برای جلب توجه و تأثیرگذاری بر مشتریان استفاده کنند. این تکنیک‌ها شامل مجموعه‌ای از روش‌ها، استراتژی‌ها و الگوهای ارتباطی هستند که به ایجاد ارتباط مثبت با مشتریان کمک می‌کنند و آن‌ها را به خرید محصول یا خدمات موردنظر تشویق می‌نمایند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.