دوره آموزشی مهارت‌های تیم‌سازی اثربخش (ویژه‌ی سازمان)

دوره آموزش سازمانی کار تیمی

مخاطب: مدیران ارشد و میانی و کارمندان سازمان

مدت زمان: ۸ ساعت

نوع برگزاری جلسات: حضوری / وبینار آنلاین


مهارت‌های تیم‌سازی اثربخش با تأکید بر تست نقش‌های تیمی بلبین

معرفی تست نقش‌های تیمی بلبین

اغلب کسب‌وکارها یا سازمان‌ها، وابسته به تیم‌های اجرایی، نظارت و زمان تعریف‌شده برای آن‌ها هستند. اما متأسفانه بیشتر آنان نیز از هدر رفت زمان، منابع و ناکارآمدی تیم‌های کاری لطمه می‌خورند. یکی از بزرگ‌ترین دلایل این خسارت‌ها، فقدان مهارت کافی در کار تیمی است. ارتباطات مؤثر و ساختن تیم‌های کاری و تقویت کار تیمی از ارکان مهم پذیرش و موفقیت تغییرات سازمان به شمار می‌آیند. بنابراین از اهمیت کار تیمی و نقش بسزایی که در افزایش کارایی و بهره‌وری سازمان دارد نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

حتما شما هم با این موضوع مواجه شده‌اید که پیدا کردن راه‌حل‌های جدید و خلاق برای مشکلات و مسائل کسب‌وکارهای امروزی روزبه‌روز دشوارتر می‌شود. درنتیجه هر تیم یا سازمانی می‌تواند با استفاده از روش‌های نوین تیم‌‌سازی و استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر یک از کارکنان در جهت افزایش بهره‌وری و اثربخشی منابع انسانی خود قدم مؤثری بردارند. یکی از مهم‌ترین علت‌های عدم کارایی تیم‌ها ترکیب نامناسب اعضای تیم است. بنابراین در وهله‌ی اول مهم‌ترین قدم، ساختن تیمی است که موفقیت آن تقریبا قطعی است. ساختن یک تیم بزرگ بدون در اختیار داشتن اعضایی کارآمد امکان‌پذیر نیست. ازجمله فاکتورهای ضروری برای درخشیدن در یک تیم موفق، سازگاری و انعطاف‌پذیری، همدلی، تعهد، توانایی برقراری ارتباط مؤثر، لیاقت و کفایت، قابل‌اعتماد بودن، هدفمندی، ازخودگذشتگی، ماهر در حل مسئله و بسیار موارد دیگر را می‌توان نام برد.

سازمان‌هایی که در آن‌ها محوریت انجام امور بر پایه کار تیمی است دارای مزیت رقابتی پایدار هستند. انجام وظایف توسط تیم‌های کارآمد و توانمند مزیت رقابتی مهمی به شمار آمده و تضمین‌کننده استمرار فعالیت سازمان خواهد بود. کار تیمی مهارتی ضروری برای مدیران سازمان است که به‌واسطه‌ی آن می‌توانند از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های افراد به شکل بهتری استفاده کنند. شناسایی نقش هر یک از افراد در تیم و اینکه هر شخصی در چه زمینه‌ای می‌تواند بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشد مدیران سازمان را قادر خواهد ساخت تا بیشترین بهره‌مندی را از توانایی‌های تیم داشته باشند و موانع و ناتوانی‌های احتمالی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند. علاوه‌بر این توجه به تفاوت‌های فردی و آگاهی نسبت به اینکه هر فردی می‌تواند جایگاهی تأثیرگذار در تیم داشته باشد به شما کمک می‌کند تا از تمام پتانسیل‌های موجود در سازمان بهترین بهره را ببرید.

سرفصل دروس دوره:

تست بلبین

 • تعریف تیم و گروه
 • مزایا و معایب کار تیمی
 • بررسی کامل نقش‌های ۹ گانه افراد در تیم
 • انجام آزمون کار تیمی اثربخش
 • حل مسائل خلاق در تیم
 • گیمیفیکیشن در تیم

ثبت درخواست

برای تماس با همکاران فروش و دریافت مشاوره

با شماره تلفن : ۸۸۵۴۹۱۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید

و یا با تکمیل فرم درخواست، منتظر تماس ما باشید.

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  معرفی سازمان و شرح درخواست

   نام و نام خانوادگی

   شماره تماس

   معرفی سازمان و شرح درخواست

   مطالب مرتبط

   مخاطب: مدیران ارشد و میانی و کارمندان سازمان

   مدت زمان: ۸ ساعت

   نوع برگزاری جلسات: حضوری / وبینار آنلاین


   برای تماس با همکاران فروش و دریافت مشاوره

   با شماره تلفن : ۸۸۵۴۹۱۴۴-۰۲۱ تماس بگیرید

   و یا با تکمیل فرم درخواست، منتظر تماس ما باشید.