توسعه فردی و یادگیری

برای مقابله با اهمال‌کاری چه‌کار کنیم؟ ۱۵ راهکار ساده برای رسیدن به انضباط شخصی

۰

اهمال‌کاری یا به‌تعویق انداختن کارها برای همه‌ی ما آشناست. قطعا برای شما نیز پیش آمده که کاری را به تعویق انداخته و مدام از زیر آن در بروید. مثلا زمانی‌که باید درس بخوانید اما شروع به مرتب کردن اتاق خود می‌کنید

توسعه فردی و یادگیری

۸ پیشنهاد ویژه برای تقویت مهارت همدلی و درک متقابل در روابط عاطفی

۰

همدلی به معنای فهمیدن دنیای شخصی طرف مقابل و دیدن جهان از چشم اوست. حتی اگر عینکی متفاوت از آن فرد بر چشم داشته باشیم و احساسات او را در آن زمان تجربه نکنیم. فردی که با دیگران همدلی می‌کند: استرسش کاهش پیدا می‌کند و محبوبیت اجتماعی و احترام زیادی کسب می‌کند.
• نیاز به مفید بودن و کارآمدی‌اش ارضا می‌شود.

توسعه فردی و یادگیری

۷ قدم تا رسیدن به ایجاد تعادل بین کار و زندگی

۰

خوب است که بدانید وقتی از تعادل بین کار و زندگی صحبت می‌کنیم منظورمان یک برنامه‌ریزی دقیق و کامل نیست. بلکه ما به دنبال یک برنامه‌ی واقع‌بینانه هستیم. بعضی روزها ممکن است زمان زیادی را صرف کارتان کنید و بعدا زمان بیشتری را برای بودن در کنار خانواده‌ی اختصاص دهید. پس بهتر است انعطاف‌پذیر باشید و برای تعادل حدومرز نگذارید.

ازدواج

آیا روابط عاطفی در محیط کار به نفع سازمان‌هاست؟

۰

به‌محض اینکه صحبت از سازمان و محیط کار می‌شود محیطی رسمی و فارغ از هرگونه بروز احساسات در ذهن‌ها مجسم می‌گردد. حال در چنین محیطی تصور وجود روابط عاطفی بسیار محال و دور از ذهن به نظر می‌رسد. روابط عاطفی در محیط کار به تعبیری همانند یک شمشیر دولبه هستند. از یک‌سو می‌توانند انگیزه و حال خوب را به بدنه سازمان و سایر کارکنان تزریق کنند و مسیر دستیابی به موفقیت را هموار سازند.

توسعه فردی و یادگیری

چگونه همیشه با همه‌چیز موافق نباشیم؟

۰

اغلب افراد نمی‌توانند در برابر خواسته‌های دیگران مقاومت کرده و به آن‌ها نه بگویند. غافل از اینکه عدم وجود این مهارت، می‌تواند برای آن‌ها بسیار خطرناک بوده و عواقب بدی را به همراه داشته باشد. آمار جرم و جنایت در جامعه نیز بیانگر همین عواقب است. بنابراین نمی‌توان به‌راحتی از وجود ضعف در مهارت نه گفتن گذشت.

توسعه فردی و یادگیری

با ۷ مورد از رایج‌ترین خطاهای شناختی در محیط کار و زندگی مشترک آشنا شوید!

۰

خطاهای شناختی در محیط کار و زندگی زناشویی و به‌طورکلی در همه ابعاد مهم زندگی مشکل‌ساز هستند. خطاهای شناختی، الگوهای تفکر اغراق‌شده یا غیرمنطقی هستند که برای فرد نهادینه شده‌اند و باعث می‌شوند فرد درک درست و منطقی از مسائل نداشته باشد.

توسعه فردی و یادگیری

هر آن چیزی که باید درباره‌ی سلامت روان در محیط کار بدانید

۰

همیشه شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. در زمینه‌ی مسائل کاری و توجه به سلامت روان در محیط کار باید به مصاحبه‌های استخدامی توجه ویژه‌ای داشته باشید. در آنجاست که شما متوجه سابقه‌ی بیماری‌های جسمی و روانی افراد می‌شوید و می‌توانید تصمیم بگیرید که با توجه به استرسی که از شغل خودتان سراغ دارید آیا این فرد توانایی روبه‌رو شدن با چالش‌های موجود در این جایگاه شغلی را دارد یا نه؟

توسعه فردی و یادگیری

چطور خودم را دوست داشته باشم؟ ۷ گام مؤثر برای افزایش عزت نفس

۰

عزت نفس خودفریبی نیست. بلکه پذیرش این جمله است که من کامل نیستم. اما برای بهتر شدن شرایط تلاش می‌کنم؛ پذیرش این واقعیت است که خوشحال بودن هم مانند هر چیز دیگری هزینه‌ای دارد که باید حاضر شوم آن را بپردازم.

فهرست