تست نقش‌های تیمی بلبین Belbin

آزمون نقش‌های تیمی بلبین Belbin به‌منظور تیم سازی موفق در سراسر دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد. چراکه این قابلیت را دارد که به بهبود عملکرد اعضای تیم و درنهایت کل تیم کمک کند. شما با پاسخ به ۶۳ سؤال و در کمتر از ۲۰ دقیقه می‌توانید به‌راحتی متوجه مدل رفتاری خود در تیم و رفتارهای ترجیحی و نحوه مشارکت و برقراری ارتباط سایر افراد در گروه شوید. با انجام این تست قادر خواهید بود نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهید و آن‌ها را مدیریت کنید تا بتوانید تیم‌هایی متعادل و کارآمد ایجاد نمایید.

تست بلبین

تست نقش‌های تیمی بلبین

(Belbin)

آزمون نقش‌های تیمی بلبین Belbin به‌منظور تیم سازی موفق در سراسر دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد. چراکه این قابلیت را دارد که به بهبود عملکرد اعضای تیم و درنهایت کل تیم کمک کند. شما با پاسخ به ۶۳ سؤال و در کمتر از ۲۰ دقیقه می‌توانید به‌راحتی متوجه مدل رفتاری خود در تیم و رفتارهای ترجیحی و نحوه مشارکت و برقراری ارتباط سایر افراد در گروه شوید. با انجام این تست قادر خواهید بود نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهید و آن‌ها را مدیریت کنید تا بتوانید تیم‌هایی متعادل و کارآمد ایجاد نمایید.

هر آنچه باید درباره تست بلبین بدانید.

اغلب کسب‌وکارها یا سازمان‌ها، وابسته به تیم‌های اجرایی، نظارت و زمان تعریف‌شده برای آن‌ها هستند. اما متأسفانه بیشتر آنان نیز از هدر رفت زمان، منابع و ناکارآمدی تیم‌های کاری لطمه می‌خورند. یکی از بزرگ‌ترین دلایل این خسارت‌ها، فقدان مهارت کافی در کار تیمی است. ارتباطات مؤثر و ساختن تیم‌های کاری و تقویت کار گروهی از ارکان مهم پذیرش و موفقیت تغییرات سازمان به شمار می‌آیند. بنابراین از اهمیت کار تیمی و نقش بسزایی که در افزایش کارایی و بهره‌وری سازمان دارد نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

حتما شما هم با این موضوع مواجه شده‌اید که پیدا کردن راه‌حل‌های جدید و خلاق برای مشکلات و مسائل کسب‌وکارهای امروزی روزبه‌روز دشوارتر می‌شود. درنتیجه هر تیم یا سازمانی می‌تواند با استفاده از روش‌های نوین تیم‌ سازی و استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر یک از کارکنان در جهت افزایش بهره‌وری و اثربخشی منابع انسانی خود قدم مؤثری بردارند. یکی از مهم‌ترین علت‌های عدم کارایی تیم‌ها ترکیب نامناسب اعضای تیم است. بنابراین در وهله‌ی اول مهم‌ترین قدم، ساختن تیمی است که موفقیت آن تقریبا قطعی است.

ممکن است در کار تیمی عملکرد یک فرد خاص به‌تنهایی نتواند موجب شکست یا موفقیت یک تیم شود. اما عملکرد ضعیف یک شخص می‌تواند به طرز قابل‌توجهی فشار کاری را بر روی سایر اعضای تیم افزایش دهد، نظم کاری موجود را خدشه‌دار کند و به‌طورکلی جو حاکم بر سازمان را متشنج نماید.

ساختن یک تیم بزرگ بدون در اختیار داشتن اعضایی کارآمد امکان‌پذیر نیست. ازجمله فاکتورهای ضروری برای درخشیدن در یک تیم موفق، سازگاری و انعطاف‌پذیری، همدلی، تعهد، توانایی برقراری ارتباط مؤثر، لیاقت و کفایت، قابل‌اعتماد بودن، هدفمندی، ازخودگذشتگی، ماهر در حل مسئله و بسیار موارد دیگر را می‌توان نام برد.

دلایل اهمیت کار تیمی برای سازمان‌ها:

  • کار تیمی سرعت رسیدن به موفقیت را چند برابر می‌کند.
  • کار تیمی نه‌تنها موجب پیشرفت تیم بلکه زمینه رشد و توسعه فردی را فراهم می‌آورد.
  • برخورداری از حمایت اجتماعی و کاهش فشار و استرس‌های ناشی از مواجهه با مشکلات.
  • کار تیمی مسئولیت‌پذیری، تعهد کاری و تعلق‌خاطر نسبت به اهداف سازمان را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.
  • کار تیمی جسارت، انگیزه و اعتمادبه‌نفس افراد را برای پذیرش و اجرایی کردن ایده‌های جدید بالا می‌برد.
  • کار تیمی زمینه شکوفایی خلاقیت و پرورش استعداد اعضای تیم را فراهم می‌آورد.
  • کار تیمی کیفیت تعامل میان اعضا را ارتقا می‌دهد و احتمال وقوع تعارضات غیرضروری را در میان کارکنان به حداقل می‌رساند.
  • کار تیمی موجب تجلی حداکثر کارایی کارکنان می‌شود.

 

آزمون نقش‌های تیمی بلبین

تست بلبین

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام پاسخ به سوالات.

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۳۰.۰۰۰ تومان

تصاویر آزمون

سازمان‌هایی که در آن‌ها محوریت انجام امور بر پایه کار تیمی است دارای مزیت رقابتی پایدار هستند. انجام وظایف توسط تیم‌های کارآمد و توانمند مزیت رقابتی مهمی به شمار آمده و تضمین‌کننده استمرار فعالیت سازمان خواهد بود. کار تیمی مهارتی ضروری برای مدیران سازمان است که به‌واسطه‌ی آن می‌توانند از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های افراد به شکل بهتری استفاده کنند.

شناسایی نقش هر یک از افراد در تیم و اینکه هر شخصی در چه زمینه‌ای می‌تواند بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشد مدیران سازمان قادر خواهد ساخت تا بیشترین بهره‌مندی را از توانایی‌های تیم داشته باشند و موانع و ناتوانی‌های احتمالی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند. علاوه بر این توجه به تفاوت‌های فردی و آگاهی نسبت به اینکه هر فردی می‌تواند جایگاهی تأثیرگذار در تیم داشته باشد به شما کمک می‌کند تا از تمام پتانسیل‌های موجود در سازمان بهترین بهره را ببرید.

آزمون‌های مرتبط

تست رغبت شغلی هالند

تست رغبت شغلی هالند (Holland)

تست استعدادیابی هالند یا تست رغبت شغلی هالند، شما را در انتخاب رشته تحصیلی مناسب و همچنین انتخاب شغل آینده‌تان یاری می‌کند. شما می‌توانید درست‌ترین انتخاب را داشته باشید.

مشاهده >
تست قهرمان درون

تست قهرمان درون

تست قهرمان درون به شما کمک می‌کند تا قهرمان درون خود را بیدار کنید، فراموش نکنید شما قهرمان زاده شده‌اید! وقتش رسیده که قهرمان خفته درون خود را بیدار کنید. با کنترل انرژی‌های درونی میتوانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید…

مشاهده >
تست فرسودگی شغلی

تست فرسودگی شغلی مسلش

بالاترین نقطه برای رسیدن به هدف شغلی خروج از روزمرگی و فرسودگی است.فرسودگی شغلی یک واکنش است که فرد در برابر فشارهای کاری و محیط کار از خود نشان می دهد…

مشاهده >

مقالات مرتبط

successful teamwork
استخدامی و شغلیکار تیمی

کار تیمی موفق به سبک مدل رفتارشناسی دیسک DISC

۰

در کشور ما علی‌رغم تمام آموزش‌های موجود درخصوص کار گروهی، همچنان کار تیمی در اکثر مواقع با شکست مواجه می‌شود. فقدان کار تیمی موفق می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. مثلا اینکه شما به‌عنوان رهبر وظایف و انتظارات خود…

استخدامی و شغلیکار تیمی

منظور از کار تیمی اثربخش چیست؟ ویژگی‌ها، موانع و مزایا کار تیمی اثربخش

۰

در کار تیمی اثربخش، تلاش و کوشش مشترک اعضا یک گروه در جهت دستیابی به یک هدف مشترک یا انجام یک کار به‌بهترین نحو ممکن و کارآمدترین شیوه است. این مفهوم در بعدی وسیع‌تر به یک تیم اطلاق می‌گردد که در آن گروهی از افراد وابسته به همدیگر …

کار تیمی

چطور یک هم‌تیمی خوب باشیم؟ ۱۵ راهکار مؤثر برای مقابله با چالش‌های کار گروهی

۰

اغلب افراد در کارهای تیمی دیگران را مقصر شکست می¬دانند و خود را تبرئه می¬کنند. دلایل مختلفی برای شکست کارهای تیمی وجود دارد. عدم تطابق شخصیتی، عدم وجود فرهنگ کار تیمی، عدم تعهد کاری، رهبری نادرست و… ازجمله مهم¬ترین دلایلی هستند که تیم¬ها را با شکست مواجه می¬کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست