تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

فرد با تیپ شخصیتی قراردادی تمایل دارد که کارها را به خوبی سازمان دهی کند و یک محیط کاری پایدار با اهداف سازمانی روشن را ترجیح می دهد افرادی اهل عمل، مرتب و منظم و قادر به کنترل خویش‌اند. برخی جنبه های نامطلوب این شخصیت ممکن است ویژگی های چون کمبود تخیل و خلاقیت و الگوهای تفکر انعطاف ناپذیر باشد این نوع شخصیت نوع گسترده ترین شخصیت شغلی در دنیای کسب و کار است.

در اکثر سازمان‌ها افراد با تیپ شخصیتی قراردادی قرار گرفته اند. همان کارمندانی که به دنبال محیط کاری پایدار هستند و همیشه دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد.

خصوصیات تیپ شخصیتی قراردادی:

افراد با تیپ شخصیتی قراردادی احترام و ارزش خاصی برای حفظ قوانین و مقررات قائل هستند و معمولا خودشان همیشه قوانین را اجرا میکنند. این عده که تیپ قراردادی دارند به خوبی میتوانند خود را کنترل کنند. آنها علاقه زیادی به نظم و ترتیب دارند و از بی نظمی متنفرند و در محیط‌های بی نظم اذیت میشوند.

آنها از موقعیت های پیچیده گریزانند و به فعالیت های جسمانی و اجتماعی تن در نمی دهند.

شغل مناسب افراد با تیپ شخصیتی قراردادی:

افراد جزئی گرا، سازمان‌دهی، دفتری

مشاغل قراردادی اغلب از مراحل و روش‌های تعیین‌شده تشکیل می‌شوند. این مشاغل بیش از اینکه با ایده‌ها سروکار داشته باشند شامل کار با داده‌ها و جزئیات می‌شوند. در این‌گونه مشاغل معمولاً یک مسیر مشخص برای پیگیری وجود دارد.

 

تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

افراد با تیپ شخصیتی قراردادی دوست دارند، کارهای روتین و با قوانینی را انجام دهند. کارهایی که یک سیر منظم و مرتبی را طی میکنند. این افراد از انجام کارهای فکری که آنها را چالش میکشد بیزارند و معمولا شغل‌هایی را انجام میدهند که نتیجه آن ها از قبل مشخص است. برای مثال میدانند ۲*۲ میشود ۴ تا.

برخی از مشاغل مناسب تیپ شخصیتی قراردادی بر اساس تست هالند:

  • حسابدار
  • کارشناس امور اداری
  • کارشناس و مشاور مالیاتی
  • کارشناس امور گمرکی

مطالب مرتبط

سایر تیپ‌های شخصیتی

آزمون هالند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست