تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

فرد با تیپ شخصیتی قراردادی تمایل دارد که کارها را به خوبی سازمان‌دهی کند و یک محیط کاری پایدار با اهداف سازمانی روشن را ترجیح می‌دهد. افرادی اهل عمل، مرتب و منظم و قادر به کنترل خویش‌اند. برخی جنبه‌های نامطلوب این شخصیت ممکن است ویژگی‌های چون کمبود تخیل و خلاقیت و الگوهای تفکر انعطاف‌ناپذیر باشد این نوع شخصیت نوع گسترده‌ترین شخصیت شغلی در دنیای کسب‌وکار است. در اکثر سازمان‌ها افراد با تیپ شخصیتی قراردادی قرار گرفته‌اند. همان کارمندانی که به دنبال محیط کاری پایدار هستند و همیشه دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد.

خصوصیات تیپ شخصیتی قراردادی:

افراد با تیپ شخصیتی قراردادی احترام و ارزش خاصی برای حفظ قوانین و مقررات قائل هستند و معمولا خودشان همیشه قوانین را اجرا می‌کنند. این عده که تیپ قراردادی دارند به خوبی می‌توانند خود را کنترل کنند. آن‌ها علاقه زیادی به نظم و ترتیب دارند و از بی‌نظمی متنفرند و در محیط‌های بی‌نظم اذیت می‌شوند. آن‌ها از موقعیت‌های پیچیده گریزانند و به فعالیت‌های جسمانی و اجتماعی تن در نمی‌دهند.

شغل مناسب افراد با تیپ شخصیتی قراردادی:

افراد جزئی‌گرا، سازمان‌یافته، دفتری

مشاغل قراردادی اغلب از مراحل و روش‌های تعیین‌شده تشکیل می‌شوند. این مشاغل بیش از اینکه با ایده‌ها سروکار داشته باشند شامل کار با داده‌ها و جزئیات می‌شوند. در این‌گونه مشاغل معمولاً یک مسیر مشخص برای پیگیری وجود دارد.

 

تیپ شخصیتی قراردادی در تست هالند

افراد با تیپ شخصیتی قراردادی دوست دارند، کارهای روتین و با قوانینی را انجام دهند. کارهایی که یک سیر منظم و مرتبی را طی می‌کنند. این افراد از انجام کارهای فکری که آن‌ها را به چالش می‌کشد بیزارند و معمولا شغل‌هایی را انجام می‌دهند که نتیجه آن‌ها از قبل مشخص است. برای مثال می‌دانند ۲*۲ می‌شود ۴ تا.

برخی از مشاغل مناسب تیپ شخصیتی قراردادی بر اساس تست هالند:

  • حسابدار
  • کارشناس امور اداری
  • کارشناس و مشاور مالیاتی
  • کارشناس امور گمرکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست