تست فرزندپروری

سبک‌های فرزندپروری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که اکثر والدین آن را به خوبی درک نمی‌کنند، از این رو نمی‌توانند فرزندان خود را به درستی هدایت کنند. تست فرزندپروری به شما کمک می کند تا بتوانید شیوه مناسبی را جهت تعامل با فرزند خود اتخاذ کنید.

تست فرزندپروری

تست فرزندپروری

سبک‌های فرزندپروری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که اکثر والدین آن را به خوبی درک نمی‌کنند، از این رو نمی‌توانند فرزندان خود را به درستی هدایت کنند.

هر آنچه باید درباره تست فرزندپروری بدانید.

سبک‌های فرزندپروری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که اکثر والدین آن را به خوبی درک نمی‌کنند، از این رو نمی‌توانند فرزندان خود را به درستی هدایت کنند. همان‌گونه که احتمالا بارها در مقالات و کتاب‌های مختلف مطالعه کرده‌اید، رشد سالم کودکان بستگی به عوامل متعددی دارد. مطالعات در این زمینه نشان‌دهنده آن است که سبک فرزندپروری والدین یکی از موارد مهمی است که برروی سلامت روان کودکان تاثیرگذار است.

اما منظور از سبک فرزندپروری چیست؟ در پاسخ باید بیان کنم که سبک فرزندپروری همان دیدگاهی است که پدر و مادر نسبت به تربیت فرزند خود دارند. آن‌ها براساس این دیدگاه، روش خاصی را برای تعامل با فرزند خود در شرایط و دوره‌های مختلف زندگی کودک‌شان انتخاب می‌کنند.

آزمون فرزندپروری

تست فرزندپروری

۳۰ سوال        ۵ دقیقه

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه‌ نتیجه‌ی آزمون

۶۰.۰۰۰ تومان

تصاویر آزمون

تست فرزندپروری به شما کمک می کند تا بتوانید شیوه مناسبی را جهت تعامل با فرزند خود اتخاذ کنید، چرا که امروزه بسیاری از والدین سعی دارند بهترین امکانات رفاهی را در خانه برای کودک خود فرآهم کنند امّا ممکن است به شیوه صحیحی آن ها را در اختیار فرزندانشان قرار ندهند. باید شما بدانید که با فرزند خود در شرایط‌های مختلف و دوره‌های سنی مختلف چگونه ارتباط برقرار کنید.

سبک‌های فرزندپروری در واقع همان استراتژی خاصی است که شما برای رشد فرزند خود انتخاب می‌کنید. هر یک از روش‌های فرزندپروری از چهار جنبه: نظم، ارتباط، انتظارات و بیان احساسات و عواطف متفاوت هستند.

  • سبک مستبدانه: این گروه از والدین برروی فرزند خود کنترل بالایی دارند اما محبتشان نسبت به آن‌ها کم است.
  • سبک سهل‌گیرانه: این گروه از پدر و مادرها کنترل کمی بر روی فرزند دارند اما محبت فراوانی را نثار آن‌ها می‌کنند.
  • سبک طردکننده: این والدین به طور کلی هم کنترل کمی برروی فرزند خود دراند و هم محبت آن‌چنانی نثارش نمی‌کنند.
  • سبک مقدرانه: در این سبک پدر و مادر، هم کنترل زیادی برروی فرزند خود دارد و هم محبت زیادی را نثار او می‌کند.

آزمون‌های مرتبط

تست سنجش افسردگی

تست سنجش افسردگی (BDI-II)

تست افسردگی و اختلالات روانی،تست روانشناسی است که برای سنجش بسیاری از اختلالات و بیماری‌های روانی از جمله اضطراب، استرس و افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاهده >
تست هوش تصویری ریون

تست هوش تصویری ریون (Raven)

تست هوش ریون می تواند تقریبا دو جنبه از هوش را مدنظر قرار داهد. یکی هوش تصویری و دیگری هوش ریاضی منطقی.شما می توانید بهره هوشی تصویری و ریاضی-منطقی خود را در جنبه های مختلف مورد سنجش قرار دهید.

مشاهده >
تست نئو

تست پنج عامل شخصیتی نئو فرم بلند

تست نئو فرم بلند یکی از آزمون‌های شخصیت شناسی است که کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و اختلالات روانشناسی دارد. این آزمون در تصمیم‌گیری، انتخاب و شناخت اصلی‌ترین نقاط قوت…

مشاهده >

مقالات مرتبط

کهن الگو جادوگر
توسعه فردی و یادگیری

کهن الگو یا آرکتایپ جادوگر در تست قهرمان درون

آرکتایپ‌ها همواره الگوها یا نمادهایی هستند که در فرهنگ و ادبیات مختلف تکرار می‌شوند و نقش یک نماد یا شخصیت اساسی را دارند. این الگوها و نمادها از زمان‌های قدیمی تا امروز باقی مانده‌اند و بخش مهمی از هویت و جامعه‌شناسی فرهنگی ما را تشکیل می‌دهند. کهن الگو جادوگر به عنوان یک شخصیت پرطرفدار و مورد علاقه‌ی ادبیات و فرهنگ…

Stress and personality types
توسعه فردی و یادگیری

بررسی کامل استرس و تیپ‌های شخصیتی MBTI

بدون شک استرس و تیپ شخصیتی، دو مفهوم بهم پیوسته هستند که به‌طور قابل توجهی بر روی توانایی فرد برای مقابله و مدیریت مؤثر استرس تأثیر می‌گذارند. شخصیت به مجموعه منحصربه‌فردی از ویژگی‌ها، خصلت‌ها و رفتارهایی اطلاق می‌شود که الگوی متمایز تفکر، احساس و عمل یک فرد را مشخص می‌کند. از طرفی دیگر، استرس به عنوان…

کهن الگو جنگجو
توسعه فردی و یادگیری

کهن الگو یا آرکتایپ جنگجو در تست قهرمان درون

همه ما می‌دانیم که در اعماق وجود هر انسان، کهن الگوهایی قدرتمند ریشه دوانده‌اند که رفتارها، باورها و انگیزه‌های ما را شکل می‌دهند. این کهن الگوها به عنوان نقشه‌های روانی عمل می‌کنند و هر یک به شکلی منحصربه‌فرد بر زندگی ما تأثیر می‌گذارند. جنگجو، یکی از این کهن الگوهای بنیادی، نشان دهنده تجسم شجاعت، قدرت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.