تیپ شخصیتی اجتماعی در تست هالند

تیپ شخصیتی اجتماعی در تست هالند

هسته مرکزی تیپ شخصیتی اجتماعی، کمک کردن است. این افراد توانایی این را دارند که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند. تمرکز اصلی آن‌ها بر روی مشکلات اجتماعی است و خدماتی که به دیگران می‌دهند که معمولاً از نوع ارتباطی است. آن‌ها به فعالیت‌های آموزشی علاقه‌مندند، معمولاً افراد اجتماعی دوست دارند مشکل خود را با تشکیل تیم‌های گروهی و یا از راه مذهب، سیاست و خدمات اجتماعی حل کنند بسیار اخلاقی هستند و از کار کردن با ماشین و ابزارآلات خوششان نمی‌آید.

خصوصیات تیپ شخصیتی اجتماعی:

افراد این طبقه دارای رغبت‌های اجتماعی هستند و نقش معلمی یا روان‌درمانگری را ترجیح می‌دهند. افراد نوع اجتماعی انسان‌هایی مسئول و بشردوست هستند و قراردادهای اجتماعی را می‌پذیرند. در ایجاد روابط انسانی مهارت دارند. درعین‌حال از حل عقلانی مسائل گریزانند و از کارهای بدنی و فعالیت‌های سازمان‌یافته خوششان نمی‌آید.

شغل مناسب افراد با تیپ شخصیتی اجتماعی:

افراد حمایت‌گر، کمک‌کننده، علاقه‌مند به درمان، آموزش و پرورش

مشاغل اجتماعی اغلب شامل کارهایی می‌شود که در ارتباط با افراد و آموزش دادن به آن‌ها است. این مشاغل عمدتاً مشاغلی هستند که با کمک کردن و یا ارائه خدمات به دیگران مرتبط هستند.

تیپ شخصیتی اجتماعی تست هالند

تیپ شخصیتی اجتماعی، افرادی مسئول، صمیمی، آرمان‌گرا، سخاوتمند، مهربان، همدل، خوش مشرب، مبادی آداب، معاشرتی، صبور، دارای روحیه همکاری، متقاعد کننده، مشوق، فهمیده و اهل رفاقت و دوستی‌اند. دوست دارند با مردم کار کنند تا آن‌ها را آگاه و مطلع نمایند. دارای مهارت‌های کلامی هستند. ازاین‌رو تیپ اجتماعی زمانی می‌تواند از شغل خود رضایت داشته باشد که بتواند خدماتی را به دیگران ارائه دهد. برای مثال آن‌ها را آموزش دهد و یا به آن‌ها در زمینه‌های مختلف مشاور دهد.

برخی از مشاغل مناسب تیپ شخصیتی اجتماعی بر اساس تست هالند:

  • معلم
  • مدیر مدرسه
  • مربی الهیات و علوم دینی
  • مربی تربیتی
  • جامعه‌شناس
  • روانشناس

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • فقط میتونم بگم این تست معجزه بود…عالییی❤️❤️???ممنونم واقعا…خدا نور به زندگیتون بتابونه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست