برونگرایی در تست mbti

برونگرا در تست شخصیت شناسی MBTI

برونگرایی (E) یعنی فردی که با ارتباط برقرار کردن با دیگران و شرکت در جمع انرژی می گیرد. بسیاری از ما تعریف غلطی از برونگرایی داریم زیرا فکر می کنیم برونگرا یعنی فردی که زیاد حرف می زند و فعالیت زیادی دارد اما باید بگویم که این گونه نیست. برونگرایی و درونگرایی با انرژی افراد در ارتباط است.

اگر کسی را می بینید که در کل روز با دیگران در ارتباط است و خسته نمی شود این یعنی این فرد برون گرا است. اما باید توجه کنیم هیچ وقت برونگرای مطلق وجود ندارد. افراد که ۱۰۰% برونگرا هستند بیمار محسوب می شوند. اما در کل، در دنیا افراد ۱۰۰% برون گرا و درون گرا تعدادشان بسیار کم است. (کمتر از ۲-۳% در دنیا این بیماری را دارند)

برونگراها عصبانی می شوند ناگهان آرام می شوند،میخندند،اصطلاحا می گوییم طرف خیلی مودی است.به دیگران انرژی می دهند و انرژی میگیرند،شناختنشان راحت است،اطلاعات شخصی شان خیلی رو است،تنهایی افسرده شان می کند،اول صحبت می کنند بعد می فهمند اشتباه کرده اند(لغزش کلامی)،با صدای بلند فکر می کنند،کار طولانی خسته و عصبانیشان می کند.

جهت مطالعه بیشتر و شروع تست MBTI اینجا کلیک کنید.

زبان بدن افراد برونگرا

شاخص برونگرا ( برون گرا) درتست شخصیت شناسی mbti

افراد برونگرا فعال و پرتحرک هستند و زبان بدن آن ها نسبت به افراد درون گرا قوی تر است. آن ها برای بیان تمام افکار خود و تاکید بر آن ها از زبان بدن استفاده می کنند. آنها از انگشت خود در هنگام صحبت کردن زیاد استفاده می کنند و انگشت خود را زیاد تکان می دهند. افراد برونگرا از حرکات چهره نیز زیاد استفاده می کنند. برون‌گراها از دیگران انرژی می‌گیرند. آن‌ها شبیه طوفانی هستند که در دریای گرم تقویت می‌شود و هر جا که شلوغ‌تر و پرهیاهوتر باشد بیشتر از آن لذت می‌برند.

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد برونگرا 

افراد برونگرا به دنبال تعاملات اجتماعی هستند و از داشتن ارتباط با دیگران لذت می برند. افراد برونگرا دایره آشنایان زیادی دارند اما عمق روابط  در این افراد کم است. باید توجه داشت انتخاب نوع اوقات فراغت در این افراد شاه کلید مفیدی برای تشخیص برونگرها است. برای مثال شما به ماهیگیری توجه کنید افراد برون گرا قطعا برای رفتن به ماهیگیری دست جمعی می روند.

سرگرمی افراد برون گرا عبارت است از : برون‌گرا عاشق فعالیت‌های دسته‌جمعی و گروهی مانند بازی‌های گروهی و پانتومیم هستند که در آن کنش و تعامل زیادی بین افراد وجود دارد. همچنین برون‌گراها معمولاً به سراغ ورزش‌هایی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال می‌روند که گرایش گروهی دارد.

فعالیت‌های مناسب افراد برونگرا

هرکاری که به ارتباطات نیاز دارد مناسب افراد برون گرا است. این مشاغل عبارتند از :

 • فروش
 • مددکاری اجتماعی
 • روان شناسی
 • کار مدیریت
 • کاری که نیاز به قدرت چانه زنی بالا دارد
 • کاری که ریسک پذیری‌اش بالا باشد
 • کاری که گروهی باشد
 • نیاز به صحبت طولانی داشته باشد
 • کاری که بدو بدو در آن زیاد است
۱ دیدگاه
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : تیپ شخصیتی MBTI

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • برای مثال شما به ماهیگیری توجه کنید افراد برون گرا قطعا برای رفتن به ماهیگیری “دشت” جمعی می روند.

  دست جمعی صحیح است

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.