شغل مناسب تیپ شخصیتی infp

در این مقاله قصد داریم شغل مناسب تیپ شخصیتی infp را معرفی کنیم، پس اگر شما هم تیپ شخصیتی infp هستید با ما همراه این مقاله باشید.

افراد با تیپ شخصیتی infp رویاپرداز، خلاق، سازگار، کنجکاو و بسیار خونگرم هستند. آن ها ارزش ها و باورهای عمیقی دارند که نسبت به آن ها متعهدند و برای آن ها مهم است که همراه با خودشان در دنیای اطرافشان صلح و سازگاری کامل باشد و نسبت به عزیزان خود و کسانی که برایشان مهم اند وفادار باشند.

از صفات کلیدی تیپ شخصیتی infp می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمال گرا، آینده نگر، درون نگر، مستقل، آسان گیر، صبور، کنجکاو،صمیمی، متعهد، وفادار، مهربان،حساس، همدل، فهیم، با ملاحظه، محتاط، هنرمند، خونگرم، محافظه کار، اهل نظریه و تئوری، غیر عمل گرا، دارای قوه تخیل قوی، شهودی، خلاق، دارای شم قوی،  تمایل به داشتن حریم خصوصی، انعطاف پذیر، سازگار، بابصیرت، صلح طلب، از خود گذشته، دارای آگاهی درونی، نجیب، دگرمحور، آرام، کم صحبت، بی سرو صدا، ارزش گرا و معنا گرا.

شغل مناسب تیپ شخصیتی infp

مشاغل گروه خلاق و هنری

Infp ها به هنر علاقه خاصی دارند. از این رو می توانند خود و نقطه نظرهایشان را به شکلی خلاق و شخصیتی ابراز دارند. آزادی شخصی یک هنرمند و انعطاف پذیری او سبکی برای زندگی هست که اغلب infp ها به آن توجه عمیقی دارند.

Infp ها در تمام طول زندگی و مسیر عمر هنری شان و در زمینه های هنری می خواهند از ندای درون خود برای دیگران به گونه ای با هنر و هنرمندانه صحبت کنند و در حقیقت ندای درون خود را با آثار هنری به سمع و نظر دیگران برسانند.

بسیاری از آنها، خودشان را به گونه ای هنرمند می دانند، حتی اگر شغل آن ها به گونه ای باشد که از طریق کار هنری امرار معاش نکنند. بعضی از این شخصیت ها معتقدند که هنرمند بودن کاری نیست که آن ها انتخاب کرده باشند، بلکه کیفیتی ذاتی هست که در آن ها وجود دارد و باید آن را تحمل نمایند.

شغل مناسب تیپ شخصیتی infp که به هنر علاقه دارند عبارتند از:

نویسنده ، شاعر، نقاش، ناشر، رمان نویس، ویراستار، سردبیر و روزنامه نگار، بازیگر، آرشیتکت، گرافیست، آهنگ ساز، موسیقی دان، طراح صحنه و طراح داخلی.

مشاغل آموزش و گروه مشاوره

از زمینه های شغلی دیگر نمونه تدریس و مشاوره هستند که تیپ های شخصیتی infp با آن به رشد و اعتلای دیگران نیز کمک می کنند. این شخصیت ها با تمامی وجودشان به رشد و اعتلای دیگران علاقه مند می باشند.

آن ها از نمونه افرادی هستند که که محیط دانشگاه را به محیط مدرسه و دبیرستان ترجیح می دهند چرا که در کالج انگیزه های دانش جویان بیشتر می باشد. این افراد از فرایند یادگیری لذت کافی می برند و به عنوان یک پژوهش گر، یک کتاب دار یا یک آموزش دهنده به دنبال معانی عمیق تر می گردند.

Infp  ها به عنوان یک مشاور، روان شناس و مددکار اجتماعی بسیار موفق عمل می کنند و خواست قلبی آن ها این است که همواره به دیگران کمک کنند تا به فراست و دانش بیشتری دسترسی پیدا کنند.

شغل مناسب تیپ شخصیتی infp در این جا عبارت است از:

روان شناس بالینی، پژوهش گر، اساتید دانشگاه، مشاور تحصیلی، مشاور، مشاور شغلی، مشاور ترک اعتیاد، مددکار اجتماعی، معلم، مترجم و کتاب خانه دار.

مشاغل گروه مذهبی

بسیاری از افراد infp به فعالیت های دینی و مذهبی علاقه مندند. آن ها شخصیت شان به گونه ای است که از کمک کردن به دیگران لذت می برند و به دیگران کمک می کنند تا جنبه های معنوی خود را افزایش دهند.

آن ها از ثمره این کار نیز لذت می برند. آن ها سوای برقرای روابط انفرادی با دیگران، از وعظ و سخنرانی برای دیگران نیز لذت می برند. آن ها از شغل های زیر که مذهبی هستند لذت می برند و به آن عشق می ورزند مانند:

شغل مناسب تیپ شخصیتی infp در این جا عبارت است از:

کشیش، روحانی، مدرس دینی و مبلغ دینی.

مشاغل گروه مراقبت های بهداشتی

یکی از دلایل مهم علاقه این شخصیت ها یعنی infp ها به این مشاغل این است که می توانند از نزدیک با اشخاص ارتباط برقرار نمایند. Infp ها معمولا به استقلال و خود مختاری علاقه مند هستند و ترتیب این مشاغل به گونه ای است که آنان را در این راستا کمک و راهنمایی می کند. شغل مناسب تیپ شخصیتی infp در این جا عبارت است از:

فیزیوتراپ، متخصص تغذیه، متخصص گفتار درمانی، مددکار اجتماعی، متخصص ژنتیک، ماساژ درمان گر.

مشاغل گروه های توسعه سازمانی

با آن که infpها معمولا از شغل های تجارت و بازرگانی توجیح نمی شوند و این شغل ها باعث خوشنودی آن ها نمی شود، در برخی از شغل ها و حرفه ها به رضایت خاطر شغلی و موفقیت می رسند. برخی از infpها اگر در شرکت هایی مشغول شوند که حاصل کارشان کمک به دیگران باشد، این کار موجب استقبال آن ها از آن شغل می شود. آنان اغلب در واحدهای بهسازی نیروی انسانی شکوفا می شوند. سلیقه این افراد در کار به گونه ای است که دوست دارند با افرادی حمایت گر کار کرده و کارشان از نظر دیگران مورد تایید قرار بگیرد. شغل مناسب تیپ شخصیتی infp در این جا عبارت است از:

مشاور توسعه و بهسازی سازمانی، مدیر منابع انسانی، مشاور نیروی انسانی.

مشاغل گروه تکنولوژی

در حال حاضر به کسانی که تکنولوژی را درک می کنند نیاز روز افزون وجود دارد که در ضمن از مهارت های ارتباطی مطلوب برخوردار باشند.

مشاور تکنولوژی، مدیر روابط مشتریان، مدیر پروژه، تهیه کننده نرم افزارهای آموزشی.

ویژگی های کلی تیپ شخصیتی infp

شخصیت این تیپ به گونه ای است که به هماهنگی داخلی بیش از هرچیزی بها می دهد. آن ها اشخاصی حساس، آرمان گرا، صمیمی و وفادار هستند، اینان از جمله افرادی هستند که از خود انتظار بالایی دارند، همچنین ایده آل های زیادی در ذهن آنان وجود دارد.

رفتار و افکار این افراد به گونه ای است که که اغلب تحت تاثیر باورهای شخصی خود قرار می گیرند و وقتی به کاری که فکر می کنند ارزشمند است می پردازند و انگیزه پیدا می کنند.

Infpها احتمالات و امکانات فراسوی آن چه شناخته شده است را در نظر می گیرند. شخصیت این افراد به گونه ای است که بیشتر به رویاها و افکار خود توجه می کنند. آنان به گونه ای هستند که اغلب افکارشان بلند مدت و تاثیر گذار هست.

اشخاصی روشن ضمیر و دارای بصیرتند. در مسائل روز بسیار انعطاف پذیرند و از صبر و شکیبایی بسیاری برخوردار هستند. آن ها افرادی هستند که برای خود معیارهایی سطح بالا دارند.

آن ها به دنیای اطراف خود علاقه بسیاری دارند و عمیقا به آن چه انتخاب می کنند پایبند هستند و نسبت به اعتقادات خود دارای تعصب اند. آنان افرادی هستند که همواره از ایده های نو استقبال می کنند.

دسته بندی : استخدامی و شغلی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

مطالب پیشنهادی

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست