با ۵ تغییر ساده ذهنیت شغلی خود را مثبت کنید تا زندگی شغلی شادتری داشته باشید

ذهنیت مثبت

اگر میخواهید در شغلتان شادتر باشید و ذهنیت مثبت داشته باشید، باید انتخاب‌های کوچک و بزرگ روزانه‌تان را تغییر دهید. شما باید هر روز ذهنیت خود را تغییر دهید. به طور کلی اگر همیشه ذهنی مثبت برای خود تقویت کنید می توانید انتخاب های درست تر و مثبت‌تری داشته باشید. در این صورت شما می توانید تمرکز بیشتری داشته باشید و به جای بی انگیزه بودن، عزم خودتون و برای رسیدن به اهدافتان جزم کنید. اگر هر روز با تمرکز بیشتری کارتان را شروع کنید و انگیزه بیشتری داشته باشید در شغلتان موفق تر و شاد خواهید بود.

در این همراه ما باشید چرا که قرار است با ۵ روش ساده ذهنیت مثبت شما را تقویت کنیم.

۵ روش جهت رسیدن به ذهنیت مثبت:

اشتباهات خود را بزرگ نکنید:

این جمله را همیشه در گوشه ای از ذهن داشته باشید، هیچ اشتباهی نمیکنیم، بلکه فقط درس میگیریم. به محل کارتان اینگونه نگاه کنید که مدرسه ایست پر از تجربه ها و درس های جدید. احتمالا بارها برای شما هم اتفاق افتاده که یک اشتباه را بارها تکرار میکنید. نباید از اشتباهات هرچند کوچک به راحتی گذر کنید، بلکه باید از آن به خوبی درس بگیرید تا بارها به دام اشتباهات مشابه آن نیافتید.

هنگامی که مشکلی برایتان به وجود می آید در ابتدا آن را بشناسید، سپس زمانی را به حل آن اختصاص دهید. برای اشتباهات خود در ذهنتان سیستمی را طراحی کنید به این صورت که، من باید هر روز از اشتباهاتم درس بگیرم و نباید به خود اجازه دهم اشتباه مشابه آن را مجدد تکرار کنم. این باعث میشود تا شما دوباره با انرژی بیشتری هرروز شروع کنید.

ابتکار به خرج دهید:

ابتکار در ذهنیت مثبتمنتظر نباشید تا فرصتی بر سر راه شما قرار بگیرد. مبتکر باشید و خودتان در جستجوی فرصت هایی باشید که شما را هیجان زده می کنند. این تغییر به شما کمک می کند تا همیشه ذهنیت مثبت در کار خود داشته باشید.

میتوانید به مهارت هایی فکر کنید که دوست دارید آنها را توسعه دهید، این یک شروع مناسب است تا فرصتی جدید برای خود خلق کنید. سپس به دنبال علایق خود باشید، ببینید چه چیزی برای شما مناسب است و از انجام چه کارهایی لذت می برید. مطابق شخصیت خود کاری را انجام دهید که هیجان زده شوید.

برای تشخیص این موضوع می توانید از تست رغبت شغلی هالند استفاده کنید. در محیط کار از مدیرتان بخواهید برای توسعه شما شرایط آموزش را فرآهم آورد.

تمرکز بر پیشرفت حرفه‌ای، انگیزه، ابتکار عمل و اشتیاق شما را نشان می‌دهد؛ همچنین بسیار رضایت‌بخش است و در نهایت شما را در کارتان شادتر خواهد کرد.

همه موفقیت‌ها را جشن بگیرید:

حتی موفقیت های خیلی کوچکتان را جشن بگیرید. به جای اینکه منتظر رسیدن به موفقیت های بزرگ باشید، موفقیت‌های کوچک خود را جشن بگیرید و به خودتان پاداش دهید. برای مثال یک مذاکره موفق می تواند دلیلی برای جشن گرفتن شما باشد. با جشن گرفتن موفقیت‌های کوچک و ثبت آنها می توانید کمی شادتر باشید.

یاد بگیرید که عاشق بازخورد باشید:

چه بخواهید چه نخواهید افرادی هستند که در محیط کار از شما انتقاد کنند و به شما بازخورد نشان دهند. اگر همیشه از بازخورد افراد وهم داشته باشید نمی توانید در محل کار شاد باشید. می توانید ذهنیت خود را در این زمینه تغییر دهید. به جای اضطراب ناشی از بازخورد قدردان باشید.

توانایی دریافت بازخورد، یک مهارت است و به یادگیری، زمان، تفکر و شجاعت نیاز دارد. باید با خودت این مهارت را تمرین کنید که از شنیدن بازخوردهای منفی یا سازنده احساس خوبی داشته باشید و قدردان دیگران باشید. بله ما هم می‌دانیم که ممکن است با شنیدن بازخورد منفی احساس ضعف کنید. اما بازخوردها می توانند برای شما موثر واقع شوند.

 با دیگران رقابت نکنید:

رقابت در ذهنیت مثبتهمیشه با خودتان رقابت کنید چرا که تحقیقات نشان دهنده این است که مردم به طور طبیعی، وقتی خودشان را با دیگری مقایسه می کنند یعنی خودشان را قضاوت میکنند. به این پدیده، تئوری مقایسه اجتماعی می گویند.

گاهی کمی رقابت های دوستانه می توانند برای شما انگیزه بخش باشند اما بیشتر از حد احساسات منفی در شما ایجاد میکنند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که نباید مهارت ها و دستاوردهای خود را با دیگران مقایسه کنید. در عوض برای خودتان اهداف معنادار تعریف کنید و در برابر آنها احساس مسئولیت کنید و پاسخگو باشید. فراموش نکنید که در طول مسیر باید موفقیت های کوچکتان را نیز جشن بگیرید.

سخن آخر:

برای لذت بردن و ذهنیت مثبت خودتان باید برای خودتان کاری کنید. انگیزه و اهدافتان را متناسب با مدل رفتاری خود تعریف کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.ممکن است در این راه اشتباهاتی مرتکب شوید که باید از آنها به خوبی درس بگیرید، همچنین در طول مسیر موفقیت های کوچکتان را جشن بگیرید و خودتان را با کسی مقایسه نکنید. در این صورت می توانید از شغلتان احساس رضایت کنید.

دسته بندی : منابع انسانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست