چگونه از شکست کسب و کار خود در شرایط کرونا جلوگیری کنیم؟

چگونه از شکست کسب و کار خود در کرونا

اگر شما هم یک مدیر هستید حتما این مقاله را بخوانید و از شکست کسب و کار خود در کرونا جلوگیری کنید. چگونه از شکست کسب و کار خود در کرونا جلوگیری کنیم؟ جست ‌وجوی راهکارهایی برای نجات کسب ‌و‌کارها از تبعات کوتاه‌ و بلندمدت کرونا یکی از مواردی است که این روزها در سراسر دنیا، ذهن مدیران شرکت‌ها را به خود مشغول کرده است.

به طور اساسی شیوع ویروس کرونا در برخی صنایع، به‌ صورت مستقیم و در برخی از آنها به گونه ای غیر‌مستقیم تاثیر گذاشته است. تاثیراتی که به طور قطع قسمتی از آنها، حتی پس از پایان کرونا نیز پابرجا خواهند ماند.

از نظر اجرایی، تجویز مناسب و موثر برای شرکت‌ها که چرخه کسب و کار آنها را تا حد زیادی از تبعات شیوع کرونا حفظ کند، تغییر سریع مدل کسب‌ و‌ کار است.

همان‌طور که در سراسر جهان، با شیوع ویروس کرونا، انسانها برای در امان ماندن، تغییراتی در شیوه ی زندگی خود ایجاد کرده و از این طریق تلاش کردند تا سلامتی خود را در دوران کرونا حفظ کنند، شرکت‌ها و کسب ‌و‌ کارها نیز برای نجات و حفظ چرخه‌های حیاتی خود، باید مدل کسب‌ و ‌کار خود را تغییر داده و آن را به شکلی درآورند که در شرایط شیوع کرونا و با وجود تبعات آن، با حداقل آسیب‌پذیری، بتوانند حیات و حتی روند رشد خود را حفظ کنند.

راهکار هایی برای جلوگیری از شکست کسب و کار در شرایط کرونا

چگونه می توان جریان درآمدی را در بحران کرونا حفظ کرد؟ در هر بحران آن دسته از کسب و کارها که انعطاف پذیری بیشتری دارند باقی خواهند ماند.

اولین گام برای منعطف بودن «پذیرش» است: باید واقعیت موجود را بپذیریم و به راه حل فکر کنیم. در واقع اینکه «چراها» را رها کرده و به «چگونه ها» بیندیشیم.

دومین گام برای منعطف بودن «سرعت عمل» است: طراحی ماسک هایی به صورت ست با لباس های مختلف با وجود جنبه سنبلیک آن توسط برند های پوشاک، انعطاف پذیری و سرعت عمل این کسب و کارها را نشان می دهد. کسب و کارها در این بحران بی سابقه برای ماندگاری، محکوم به ارائه خلاقیت و نوآوری هستند.

در ادامه به راهکارهایی برای جلوگیری از شکست صنایع و کسب و کار در زمان شیوع کرونا میپردازیم با ما در این مقاله همراه باشید تا بیابید که چگونه از شکست کسب و کار خود در کرونا جلوگیری کنید؟

به کار گیری افراد مستعد و علاقمند:

یکی از مواردی که مدیران شرکت های موفق به آن توجه میکنند این است که وسواس فراوانی برای استخدام نیرو به خرج می دهند. مهارت ها و استعداد های داوطلبان را به دقت بررسی می کنند تا از استخدام و مشغول شدن افراد با صلاحیت و خبره در شرکت خود مطمئن شوند. به یاد داشته باشید که استفاده از نیروهای مستعد و کارکشته بیش از هرچیزی موفقیت شما را در تجارت و کسب و کارتان تضمین می کند.

از این رو شما در هنگام استخدام باید دقت بسیاری زیادی انجام دهید. تست های حوزه منابع انسانی به شما در اینجا به شما کمک خواهند کرد که یک استخدام درست داشته باشید.

خلاقیت و ایده های جدید:

چگونه از شکست کسب و کار خود در کرونادو سوم از شرکت هایی که مسیر رشد را در ابتدا با سرعت حرکت میکنند، در ادامه ی مسیر دچار مشکل می شوند. اما چرا؟ علت چیست؟ بدون شک، علت آنست که بسیاری از این شرکت ها روی مسائل مالی خود بیش از اندازه تمرکز می کنند و از سرمایه گذاری بر خلاقیت و ایده های نو غافل می شوند. قطعا موفقیت در امور مالی امری مهم و لازم در موفقیت یک شرکت است، اما به تنهایی قادر به تضمین سودآوری شما نیست. در کسب و کار های موفق، مدیران به دنبال جذب ایده های جدید و خلاقانه هستند تا به وسیله آن بتوانند موفقیت خود و شرکتشان را برای طولانی مدت تضمین کنند.

 

پس به عنوان یک مدیر موفق باید بتوانید زمینه های سرمایه گذاری سودآور و مناسب خودتان را پیدا کنید، بر درآمد ها و هزینه های تجارتتان تمرکز بسیاری داشته و سعی در بکارگیری افراد توانمند و مولد ایده های نو و خلاقانه باشید. با توجه این نکات، کسب و کار شما، در پله ی اول باقی نمانده و مسیر موفقیت را پله پله طی خواهد نمود.

تعامل با سیاست‌گذاران اقتصادی:

سیاست‌گذاران از شواهد تحقیقاتی برای تغییر یا توسعه سیاست‌ها استفاده می‌کنند. تجربه‌ها و استراتژی‌های آنها می‌تواند به مشاغل کوچک کمک کند. صحبت در مورد کمک‌های مالی برای مشاغل کوچک زیاد است، ولی آیا همه ی  آنها می‌توانند این کمک‌ها را دریافت کنند؟ چه محدودیت‌هایی وجود دارد؟ در این مقطع زمانی، تصمیم‌های ما بسیار مهم هستند. نمی‌توانیم کسب‌و‌کارمان را در این موقعیت بحرانی به‌حال خود رها کنیم یا هر سیاست اقتصادی را بدون فکر انتخاب کنیم.

همه‌ی کارفرمایان و صاحبان مشاغل می‌توانند به‌صورت انفرادی یا گروهی و از طریق رسانه‌های اجتماعی، نامه، ایمیل، تماس‌های تلفنی با سیاست‌گذاران در این زمینه صحبت کنند، نیازها و چالش‌های خود را انتقال دهند، مشورت کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

کاهش هزینه های جاری:

برای کاهش ضرر و زیان باید بر کاهش هزینه های جاری تمرکز کنید.

مثلا محدوده ی ارائه خدمات و محصولات خود را کوچکتر کنید تا ضرر کمتری متحمل شوید. یا اگر در کسب و کار خود چندین محصول یا خدمات ارائه می دهید بر بخشی از محصولات و خدمات که برای مشتریان شما ضروری تر است تمرکز کنید و ارائه باقی محصولات و خدمات را به زمان پس از کرونا موکول کنید.

ایمن سازی محصولات با توجه به محدودیت های بهداشتی:

از انجا که در پیشگیری از ویروس کرونا لازم است موارد بهداشتی خاصی رعایت شود، سعی کنید تا حد امکان محصولات و خدمات خود را مطابق با شرایط به نحوی تغییر دهید که هم اکنون با وجود بیماری کرونا به نحوی ایمن قابل استفاده باشد. برای مثال اگر کسب و کار شما ارائه غذاهای سرد مثل انواع فینگرفودها است بهتر است به سمت غذاهایی بروید که قبل از سرو باید گرم شوند که مشتری شما بتواند در خانه یا محل کار آن را گرم کرده و با خیال راحت آن را میل کند، اینگونه تمایل مشتری به خرید بیشتر خواهد شد.

تضمین دسترسی به سرمایه:

برای یک کسب وکار حفظ نقدینگی یک طرف معادله و در طرف دیگر آن پرداخت حقوق به‌کارمندان قرار دارد. پرداخت وام با بهره کم، در کوتاه‌مدت می‌تواند از مشکلات آنها کم کند ولی مساله بازپرداخت وام فشار بیشتری بر این مشاغل وارد می کند. با توجه به کاهش تولید و درآمد و مقررات مرخصی اضطراری باحقوق، اخراج یک واقعیت نگران‌کننده است. به منظور کمک به مشاغل کوچک در تامین حقوق و دستمزد کارمندان و هزینه‌های جانبی شرکت، باید برنامه‌هایی برای اعطای وام با شرایط خاص تنظیم شود.

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی:

چگونه از شکست کسب و کار خود در کرونادیجیتال مارکتینگ و یک دنیا جذابیت بازاریابی اولین گام برای برون‌رفت از بحران کرونا است. برای نجات کسب و کار خود چه از طراحی سایت ارزان استفاده کنید، چه خرید سایت فروشگاهی آماده را امتحان کنید، باید برای جذب بازدیدکننده و فروش محصول یا خدمات خود بازاریابی کنید.

اقدام مهم بعدی بهره‌گیری از روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ به منظور جذب مخاطب و افزایش بازدیدها منجر به خرید فروشگاه است.

 

هر کدام از استراتژی‌های بازاریابی آنلاین (بک لینک و سئو و رپورتاژ و یا دیجیتال مارکتینگ و تمرکز بر فضای مجازی) را که اتخاذ کنید، توجه به این نکته که استراتژی شما بایستی با کمترین هزینه ممکن، بیشترین بازدهی را داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به همین منظور مثلا تبلیغ تلویزیونی علیرغم بازدید بالا، به عنوان یک روش بازاریابی پرهزینه، برای کسب و کار شما شاید مناسب نباشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی:

اینکه کسب و کارتان در شبکه هایی مثل اینستاگرام یا تلگرام یا… فعالیت داشته و تولید محتوا کند اکنون و با توجه به شرایط موجود بسیار مهمتر از قبل است، این روزها اینستاگرام همانند ویترین مغازه های مختلف است که همانطور که مشتریان به هر مغازه سر میزنند و محصولات آن را برای خرید رصد میکنند در اینستاگرام نیز عکاسی از محصولات یا حتی خدماتتان همان ویترینیست که به کاربر برای انتخاب محصول مورد نظرش نشان میدهید.

پس از این ویترین رایگان که اینستاگرام در اختیار شما برای نشان دادن محصول، ایده و خدماتتان قرار داده است نهایت استفاده را ببرید.

سخن آخر:

بدیهی است که تغییر مدل کسب‌و‌کار در شرکت‌ها و حتی کسب‌و‌کارهای خرد، راهکاری است که ضمن مهار اثرات شیوع کرونا می‌تواند به آمایش ساختار و منابع موجود در آنها منتهی شده و نقش بسزایی در جهت‌دهی فعالیت‌ها به سوی رشد فرآیندهای بنگاه و جهش تولیدات آن ایفا کند.

دسته بندی : رهبری, منابع انسانی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست