چطور یک هم‌تیمی خوب باشیم؟ ۱۵ راهکار مؤثر برای مقابله با چالش‌های کار گروهی

وقتی صحبت از انجام کارهای تیمی به میان می‌آید، اغلب کسی رغبتی به انجام کارهای­ گروهی از خود نشان نمی­‌دهد و علت را چالش‌های بی‌شمار آن عنوان می‌­کند. اما آیا شما خودتان یک هم‌­تیمی خوب هستید؟ ویژگی­‌های یک هم‌‌­تیمی خوب را می­‌دانید؟ با چالش­‌های پیش‌رویتان در کار تیمی آشنایی دارید؟ راهکاری برای این چالش­‌ها می‌­شناسید؟ از اهمیت نقش ویژگی‌های شخصیتی در کارهای ­تیمی اطلاع دارید؟

اغلب افراد در کارهای تیمی دیگران را مقصر شکست می­‌دانند و خود را تبرئه می­‌کنند. دلایل مختلفی برای شکست کارهای تیمی وجود دارد. عدم تطابق شخصیتی، عدم وجود فرهنگ کار تیمی، عدم تعهد کاری، رهبری نادرست و… ازجمله مهم­‌ترین دلایلی هستند که تیم­‌ها را با شکست مواجه می­‌کنند. اما باید دید نقش شما در موفقیت و شکست این تیم­‌ها چیست؟

 در این مقاله سعی داریم چالش­‌های کار ­تیمی و راهکارهای مقابله با آن را بررسی کنیم تا بتوانید یک هم­‌تیمی خوب باشید.

چرا کار تیمی برای سازمان‌ها اهمیت دارد؟

سال­‌ها پیش نیاکان ما به اهمیت کار ­تیمی پی بردند. آن­‌ها متوجه شدند که انجام کارها به‌صورت گروهی نتایج بهتری به همراه دارد. این قاعده در سازمان­‌ها نیز صدق می­‌کند. کمپانی‌ها و سازمان­‌های بزرگ همان مجموعه­‌هایی هستند که کار­ تیمی را به‌حداعلا رسانده‌اند. درواقع یک گروه خوب پایه و اساس یک سازمان موفق است. ازجمله فواید کار­ تیمی در سازمان به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

چالش­‌های کار­ تیمی در سازمان‌ها

کار تیمی همان چیزی است که رؤیا را به واقعیت تبدیل می­‌کند و سازمان را به سمت موفقیت سوق می­‌دهد. اما گاهی این کار مهم و بودن در جایگاه یک هم‌تیمی خوب به چالش­‌برانگیز­ترین مسئله­‌ی سازمان تبدیل می­‌شود. هرچه در انجام کارهای ­گروهی پیچیدگی بیشتری رخ دهد، انجام تمامی امور سازمان نیز دچار پیچیدگی می­‌شود.

متأسفانه ما ایرانیان از انجام کارهای ­تیمی گریزان هستیم. حتی حاضر هستیم سختی کار انفرادی را به جان بخریم اما به‌صورت گروهی کار نکنیم. اینکه این چالش‌­ها نمود بیشتری برای ما دارند به عدم آموزش فرهنگ کار ­تیمی ما بازمی‌گردد. غافل از اینکه به همین دلیل بسیاری از موقعیت­‌ها و موفقیت­‌ها را از دست داده­‌ایم.

مطلب مرتبط: چرا در کار تیمی شکست می‌خوریم؟

۵ مورد از مهم­ترین چالش­‌های پیش روی کار­ گروهی به شرح زیر هستند:

۱ـ ارتباطات

برقراری ارتباط یکی از مهم‌­ترین چالش‌­های کار گروهی است. چراکه در خلال این کار اطلاعات و داده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند، ایده­‌های جدید ظهور می­‌کنند و خلاقیت شکوفا می‌­شود. اگر افراد در این مورد ضعیف عمل کنند، سازمان را فلج کرده‌­اند.

۲ـ بازده و کارایی

کار تیمی موفق یعنی توسعه یک سیستم کاری با فعالیت مؤثر و کارایی بالا. به بیان ساده‌تر، هم‌تیمی‌های خوب باید بتوانند یک ساختار منسجم ایجاد کرده و راندمان کاری خود را بالا ببرند. وجود این نظم وابسته به نوع برخورد اعضای تیم با یکدیگر است.

۳ـ پشتیبانی و حمایت

هرکدام از اعضای گروه درگیر مشکلات خود هستند. این مشکلات می‌توانند شخصی یا کاری باشند. بنابراین نیاز است تا در مواقع لزوم توسط هم­‌تیمی‌­های خوب خود حمایت شوند. ایجاد این فضای تعاملی و حل ­مشکلات، پیوند اعضا را محکم­‌تر کرده و تیمی قوی­‌تر می­‌سازد.

۴ـ احساس تعهد گروهی

این روزها پیدا کردن یک هم‌تیمی خوب، متعهد و وفادار کار سختی است. عدم وجود این افراد در تیم آفت گروه­‌های کاری محسوب می­‌شود. درواقع، عدم انجام درست وظایف و از زیر آن در رفتن، تبر زدن به ریشه­‌ی یک تیم است.

۵ـ عدم تطابق شخصیتی

خب به مهم­‌ترین چالش کارهای ­تیمی رسیدیم. متأسفانه بسیاری از مدیران به‌تناسب شخصیتی و  رفتاری افراد توجه نکرده و آن‌ها را در یک تیم کاری قرار می‌­دهند. مسلم است افرادی که زمین تا آسمان باهم تفاوت دارند، نمی‌توانند در کنار ­هم به‌عنوان هم‌تیمی‌های خوب در مسیر تحقق اهداف تیم عملکرد مطلوبی داشته باشند. یا ممکن است مدل رفتاری فرد با جایگاه شغلی او در تناسب نباشد. چطور می­‌توان فردی با ویژگی­‌های رهبری را در جایگاه یک کارمند قرار داد و توقع­ داشت وظایف خود را با­انگیزه انجام دهد؟

برای حل این مشکل می­‌توان به‌­راحتی با انجام تست‌­های رفتار­شناسی مناسب‌ترین افراد را به‌عنوان هم‌تیمی در کنار یکدیگر قرار داد و تیم‌های کاری حرفه‌ای ایجاد کرد که میزان تعارضات در آن‌ها در کمترین سطح ممکن است.

یکی از بهترین تست­‌های رفتارشناسی، تست رفتارشناسی دیسک DISC است که در آزمون­‌های استخدامی بیشترین کاربرد را نیز دارد.

۱۵ راهکار مؤثر برای مقابله با چالش­‌های کار­ گروهی

برای انجام کار­ گروهی چالش­‌های مختلفی وجود دارد. برای گذر از این چالش‌­ها و تبدیل­ شدن به یک هم­‌تیمی خوب باید راهکارهای مؤثری در چنته داشت تا به موفقیت رسید. در ادامه ۱۵ مورد از این راهکارها را باهم بررسی می­‌کنیم.

۱ـ شناخت اهداف و مقاصد مشترک اولین قدم برای موفقیت است

شناخت اهداف و خط‌مشی سازمان، عامل موفقیت یا شکست شما در کارهای ­تیمی است. سازمان­‌هایی موفق هستند که تیم های­ کاری آنان به­‌خوبی مقاصد و اهداف سازمان را درک­ کرده و در آن جهت گام ­برمی­‌دارند. حال نقش شما به­‌عنوان یک هم­‌تیمی خوب، شناخت ارزش‌­های سازمان و کمک به رشد آن‌ها است.

۲ـ انعطاف­‌پذیری، راز موفقیت تیم‌های کاری است

ناسازگاری و اختلاف در همه تیم‌های کاری وجود دارد. مگر­ می‌شود افرادی با نظرات و ویژگی­‌های شخصیتی مختلف دور­هم جمع شوند و بینشان اختلاف­‌نظر پیش نیاید؟ اما تیم­‌های موفق، به دنبال راهی برای حل این تعارضات هستند. هم‌­تیمی‌­های خوب افرادی هستند که از خود انعطاف نشان داده و تغییرات را می­‌پذیرند. البته انعطاف­‌پذیری در ویژگی‌های شخصیتی افراد نهادینه شده و می­‌توان با تست‌های شخصیت­ شناسی به آن پی برد تا استخدامی دقیق­‌تر داشت.

مطلب مرتبط: از تست دیسک چگونه در فرآیند استخدام استفاده­ کنیم؟

۳ـ هم‌­تیمی خوب از همکاران خود بازخورد می­‌خواهد

فیدبک یا بازخورد گرفتن، یکی از بهترین راه‌­ها برای اطمینان از انجام درست فعالیت‌­هاست. شما نیز می­‌توانید از اعضای تیم کاری خود بخواهید راجع به عملکرد شما نظر داده تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. این تبادل‌نظر شما را به یک هم­‌تیمی خوب تبدیل خواهد کرد.

مطلب مرتبط: اهمیت فیدبک مثبت و نحوه‌ی ارائه‌ی آن به کارکنان

۴ـ گوش شنوا باشید

امروزه مهارت خوب گوش دادن، به یک مهارت فراموش­ شده، تبدیل شده ­است. اما باید بدانید که این مهارت می­‌تواند در کارهای ­تیمی از شما یک هم‌­تیمی خوب بسازد. اگر فعالانه به صحبت‌های اعضای تیم خود گوش دهید، آن‌­ها را به­‌خوبی درک کرده، می‌توانید با آن‌ها همدلی کنید و جواب­‌هایی عاقلانه برای پرسش­‌هایشان بیابید.

۵ـ مثبت، خوش‌بین و آینده‌­نگر باشید

مثبت ­بودن به معنای خواندن آهنگ‌های شاد یا پرحرفی نیست. شما می‌­توانید فردی کم‌­حرف باشید اما با انرژی ­مثبت خود تأثیر شگفت‌­انگیزی بر روی سایر هم‌تیمی‌هایتان بگذارید. داشتن انرژی­ مثبت به شما کمک می‌­کند در مواقع استرس‌­زا به کمک اعضای تیم خود آمده و به آن­‌ها آرامش دهید.

همچنین نگرش مثبت موجب می‌شود که از شکست­‌ها مأیوس نشده و پر­قدرت به مسیر پیش‌رویتان ادامه دهید. این درست همان ویژگی است که یک هم‌­تیمی خوب داشته و تیم را به سمت جلو سوق می‌­دهد.

۶ـ روحیه همکاری را در خود تقویت کنید

کار تیمی با نشستن در اتاق و بستن در انجام نمی‌شود. هم‌تیمی بودن به معنای همکاری مداوم با دیگر اعضا است. برای انجام این کار باید روحیه­‌ی همکاری را در خود تقویت کنید تا به‌عنوان یک هم­‌تیمی خوب از شما یاد شود.

۷ـ برای خودتان پاداش در نظر بگیرید

بر اساس تحقیقات علوم اعصاب و روان، پاداش احساس مثبتی در درون مغز ایجاد می‌­کند. این احساس مثبت باعث می‌شود با قدرت و انگیزه­‌ی بیشتری به فعالیت ادامه دهید. شما می­‌توانید برای خود و هم­‌تیمی­‌هایتان پاداش قرار ­دهید تا ارزش ایجاد کرده و با انگیزه­‌ی بیشتری به سمت موفقیت حرکت کنید.

۸ـ مهارت­‌های خود را بشناسید و بر اساس آن‌ها نقش بپذیرید

یک تیم فوتبال را در نظر بگیرید. آیا همه­‌ی افراد می‌توانند مهاجم باشند؟ مسلما هر ۱۱ نفر در یک تیم فوتبال نمی­‌توانند مهاجم باشند. هر تیمی مانند تیم فوتبال به نقش­‌های مختلفی نیاز دارد تا سرانجام به موفقیت برسد. در تیم‌­های کاری نیز باید هر فرد بر اساس مهارت­‌ها و استعدادهای ذاتی خود مسئولیت بپذیرد تا کارها به‌درستی انجام شوند.

مطلب مرتبط: چگونه استعداد شغلی خود را کشف کنیم؟

۹ـ تنها به فکر خودتان نباشید

متأسفانه اغلب ما با این طرز فکر بزرگ شده‌­ایم که به‌­جای کمک به دیگران، به فکر موفقیت خود باشیم. این طرز فکر آفت کارهای­ تیمی است. تغییر این طرز فکر همان تغییری است که رهبران در تیم خود به وجود آورده و شرکت­‌های بزرگ را خلق کرده‌­اند. در راستای تبدیل­ شدن به یک هم­‌تیمی خوب می­‌توانید به اعضای تیم خود کمک کنید تا استعدادهایشان را شناخته و آن‌­ها را شکوفا کنند.

۱۰ـ در مواقع لزوم از دیگران کمک بخواهید

انجام همه­‌ی کارها به‌صورت انفرادی، یکی از بزرگ­ترین اشتباهاتی است که افراد در کارهای تیمی مرتکب آن می‌شوند. اما اصلا بد نیست که در مواقع لزوم از همکاران خود کمک بگیرید. این کار شما باعث صمیمیت و احساس خوب در محل کارتان می­‌شود. حتی به همکاران شما این پیام را می‌­رساند که در مواقع ضروری می‌­توانند از شما کمک بگیرند.

۱۱ـ بر علایق مشترک خود تمرکز کنید

هم‌تیمی‌هایی با علایق مشترک، روابط محکم‌تر و صمیمی‌تری دارند. این روابط می­‌تواند بر عملکرد آن­‌ها در محیط کاری نیز تأثیر گذاشته و آن را تقویت کند. شما به­‌عنوان یک هم­‌تیمی خوب، می‌توانید علایق خود و هم‌تیمی‌هایتان را بررسی کرده و بر روی موارد مشترک آن تمرکز کنید تا روابط محکم‌­تری را ایجاد نمایید.

۱۲ـ قابل‌اعتماد باشید

هیچ‌­کس دوست ندارد با یک فرد بی‌مسئولیت و بدقول همکار باشد. کار تیمی کامل کردن تکه­‌های یک پازل است و هر کس در این راه نقشی خاص دارد. بهترین و مؤثرترین کاری که در این خصوص می‌­توانید انجام دهید، عمل کردن به تعهداتتان است تا فردی قابل‌اعتماد لقب بگیرید و یک هم­‌تیمی خوب باشید.

۱۳ـ در برقراری ارتباط به‌درستی عمل کنید

یکی از چالش‌برانگیزترین موارد جهت انجام کارهای تیمی، برقراری ارتباط است. اغلب افراد نمی­‌توانند با تیم خود ارتباط درست برقرار کنند و بر روی بهره‌­وری تیم تأثیر منفی می‌­گذارند. افراد یک تیم کاری موفق، به شکلی باز و شفاف ارتباط برقرار کرده و به یکدیگر توجه نشان می‌­دهند. وجود این ارتباطات به پیشرفت و پیشبرد امور کمک کرده و موفقیت را به همراه دارد.

۱۴ـ انتقاد کنید و انتقادپذیر باشید

از نشانه‌­های یک هم‌­تیمی خوب، انتقاد­پذیری و انتقاد سازنده است. شاید تصور کنید انتقاد کردن کار درستی نیست و باعث رنجش و دلخوری در محیط کار می­‌شود. اما اگر اصول انتقاد کردن را بدانید و از آن درست استفاده نمایید، بهبود عملکرد و بهره­‌وری بالا را در پی ­خواهد داشت. در این راستا تلاش کنید اول انتقادپذیری خود را افزایش دهید تا بتوانید راحت‌تر عملکرد دیگران را نقد کنید.

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه­ای مؤثر به انتقاد دیگران پاسخ دهیم؟

۱۵ـ به تیم خود متعهد باشید

تعهد شاید مهم‌ترین چیزی است که برای موفقیت کارهای­ گروهی به آن نیاز است. فرد متعهد خود را ملزم به یادگیری دائم می­‌داند و از هر طریقی به بهبود روند سازمان کمک می­‌کند. همچنین این افراد یک هم­‌تیمی خوب بوده و در مواقع نیاز یاریگر اعضای تیم خود هستند.

در آخر اینکه

به‌طورکلی در انجام تمامی کارهای­ تیمی چالش‌­هایی وجود دارد. اما آنچه اهمیت دارد چطور گذراندن این چالش‌هاست. چون حرکت­‌های بزرگ نیازمند یک ارتش حرفه‌ای هستند که بتوانند پرقدرت به حرکت خود ادامه دهند. امیدواریم با بهره‌گیری از موارد یادشده در این مقاله به یک هم­‌تیمی خوب تبدیل شده و پروژه‌هایتان را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانید.

دسته بندی : کار تیمی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

مطالب پیشنهادی

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست