از تست دیسک چگونه در فرآیند استخدام استفاده کنیم؟

استخدام

امروزه از تست های آنلاین در حوزه منابع انسانی و فرآیند استخدام بیشترین استفاده را می کنند. تست دیسک یکی از تست هایی است که در حوزه استخدام برای سازمان ها بسیار مفید است.

هنگامی که سازمان ها از تست دیسک کمک می گیرند با یک سری چالش هایی مواجه می شوند که بعد از مدتی فکر می کنند، از این آزمون نتیجه دلخواه شان را نگرفته اند. در این مقاله می خواهیم این چالش را بررسی کنیم و راه حل مناسب را بیان کنیم.

به سوالات زیر توجه کنید :

من دارای تیپ شخصیتی C (وظیفه شناس) هستم. آیا این باعث می شود به نسبت یک فرد باثبات کاندیدای بهتری برای یک شغل حسابداری محسوب شوم؟ باید بگویم خیر شما می توانید یک حسابدار متوسط باشید. زیرا با توجه به اینکه عاشق نمودار و حساب کتاب هستید اما ممکن است علاقه ای به حرفه حسابداری نداشته باشید پس حسابدار خیلی حرفه ای نخواهید بود.

من دارای تیپ شخصیتی D (تسلط گرا) هستم و دوست دارم سریعا دست به کار شوم. من به خوبی با دیگران وارد مذاکره می شوم و ارتباط برقرار می کنم. پس من فردی هستم که در قسمت فروش فرد موفقی هستم؟ اما فقط یک چیزی من در بخش فروش تلفنی ضعیف هستم و فقط می توانم فروش ها را نهایی کنم. اگر بنا بر نتیجه تست دیسک باشد، شما فرض می کنید این فرد مناسب برای بخش فروش است اما باید بگویم در فروش به نتیجه خوبی دست پیدا می کند اما نه موفقیتی عالی.

بعد از خواندن مکالمه های بالا قطعا به این نتیجه رسیده اید که خوب پس تست دیسک نتیجه قابل اطمینانی به ما نمی دهد. اما کمی صبر کنید و ادامه مطلب را بخوانید هر چالشی یک راه حلی دارد.

چگونه از تست دیسک به درستی استفاده کنیم؟

آیا نتیجه تست رفتارشناسی دیسک یک کاندیدا، دقیقا همان رفتاری را نشان می دهد که او از خود به نمایش می گذارد؟ خیر. شما می توانید به عنوان یک ابزار از تست دیسک استفاده کنید و از آن به عنوان یک پیش فرض برای گذاشتن یک مصاحبه حضوری استفاده کنید در این صورت به هدف می رسید.

تست دیسک به شما کمک می کند از بین افرادی که متقاضی کار هستند افراد مناسب تری را برای مصاحبه حضوری انتخاب کنید. برای مثال اگر شما به دنبال یک فرد حسابدار هستید می توانید یک تست دیسک تهیه کنید و با استفاده از نتیجه آن ببینید جلسه مصاحبه را برای چه متقاضی باید طراحی کنید. آن وقت است که شما فرآیند درست را انجام داده اید.

همچنین تست دیسک کاربرد دیگری به جز استخدام نیز دارد، تست رفتارشناسی دیسک ابزاری فوق العاده برای آشناسازی کارمندان جدید و وفق دادن شخصیت آن ها با نیازهای شرکتی و تیمی است.

همیشه به یاد داشته باشید تست دیسک مدل رفتارشناسی دایره ای شکل است:

زمانی که به شناسه شخصیتی هر فرد براساس تست رفتارشناسی دیسک نگاه می کنید می بینید که اندکی از هر تیپ بخشی از دایره را اشغال کرده است. این نشان دهنده این است که هر فرد توانایی سازگاری با تیپ خود را دارد. شما تنها با نتیجه تست دیسک می توانید بدانید فرد بیشتر تمایل به چه کاری دارد اما نمی توانید تصمیم قطعی بگیرید، در کنار آن باید مهارت های ارتباطی، مهارت های مردمی، مهارت های فنی، مهارت های رهبری را از طریق دیگر تکنیک ها مشخص کنید. در این صورت می توانید یک فرد مناسب را مطابق با نیاز سازمان را استخدام کنید.

در واقع تست دیسک به شما اطلاعاتی را می دهد که می توانید از آن برای طراحی یک مصاحبه حضوری استفاده کنید. در واقع تست رفتارشناسی دیسک ابزاری است برای درست انجام گرفتن فرآیند استخدام سازمان.

سخن آخر :

استفاده از تست دیسک برای بررسی کارمندان پیش از مصاحبه استخدامی به سازمان و مدیران منابع انسانی بسیار کمک می کند. همچنین این آزمون در محیط سازمان به سازمان ها نیز کمک می کند. یعنی شما می توانید برای بررسی وضعیت کارمندان قبلی خود نیز از این تست کمک بگیرید. تست رفتارشناسی دیسک ابزاری بسیار قدرتمند برای بهتر شدن وضع و عملکرد سازمان شما محسوب می گردد.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, منابع انسانی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست