تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد. این پرسشنامه‌ی کوتاه در پاسخ به ۱۹ سوال، سطح رضایتمندی شغلی شما و کارمندانتان را در کمتر از ۷ دقیقه مشخص می‌نماید.

تست رضایت شغلی مینه سوتا

تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد.

هر آنچه باید درباره تست رضایت شغلی مینه سوتا بدانید.

هر زمان که صحبت از رضایت از کار می‌شود و فردی اذعان می‌کند از سطح بالایی از رضایت شغلی برخوردار است. یعنی به‌طورکلی او شغلش را دوست دارد. برای آن ارزش زیادی قائل است. حاضر است در آن جایگاه شغلی به انجام کارهایی خارج از حیطه‌ی وظایف شغلی‌اش بپردازد. نگرش مثبتی نسبت به کارش دارد. به آینده امیدوار است و از بودن در آن محیط کار و در جمع همکاران لذت می‌برد. آیا شما هم ‌چنین حسی نسبت به شغلتان دارید؟

به زبان ساده می‌توان گفت که رضایت شغلی، میزان علاقه و اشتیاقی است که افراد نسبت به شغل خود دارند. به‌طوری‌که برخی از افراد نه‌تنها از آن لذت می‌برند بلکه آن را بخش مهمی از زندگی خویش می‌دانند. درحالی‌که عده‌ای دیگر باوجود حس تنفری که نسبت به شغلشان دارند خود را ملزم به انجام وظایف شغلی می‌کنند. آن‌هم تنها به دلیل امرارمعاش. همچنین در تعریفی دیگر رضایت شغلی را می‌توان به وجود تفاوت میان میزان و شدت نیازهای فرد و میزان برآورده شدن آن‌ها در محیط شغلی تعبیر کرد.

چرا مدیران سازمان‌ها باید از تست رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ) استفاده کنند؟

این واقعیت غیرقابل‌انکار است.کارکنانی که از رضایت شغلی بیشتری برخوردار هستند، بازدهی و بهره‌وری بیشتری نسبت به آنان که احساس رضایت چندانی را تجربه نمی‌کنند، دارند. از طرفی این بالا بودن بازدهی و کیفیت عملکرد به افزایش بهره‌وری سازمان منجر می‌شود که یکی از اصلی‌ترین اهداف مورد انتظار هر سازمانی است.

بنابراین به‌کارگیری تست رضایت شغلی مینه سوتا در هر سازمانی از واجبات است. چراکه مدیران به‌روشنی نسبت به چگونگی احساس کارکنان خود به شغلشان پی می‌برند. به همین ترتیب آن‌ها می‌توانند با اتخاذ تصمیم‌هایی به برطرف کردن خلأ و نقصان‌های موجود بپردازند.

آزمون سنجش رضایت شغلی مینه سوتا

تست رضایت شغلی مینه سوتا

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۹,۹۰۰ تومان

تصاویر آزمون

رضایت شغلی درواقع یک متغیر سازمانی محسوب می‌شود که تحت تأثیر عوامل متعددی همچون عملکرد شغلی، میزان درآمد، ساعت کاری، ارتباطات سازمانی، سختی کار و… قرار دارد. درواقع می‌توان چنین گفت که رضایت شغلی می‌تواند در حکم یک مزیت رقابتی بزرگ برای سازمان‌ها باشد. بدین‌صورت که اگر سازمانی توانایی برآورده ساختن نیازهای سرمایه‌های انسانی متخصص و کارآمد خود را نداشته باشد و نتواند موجبات رضایت شغلی آن‌ها را فراهم کند. هیچ بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک شاهد دلسردی، ناامیدی و کاهش انگیزه و علاقه‌ی کارکنان به کارشان باشد. همه‌ی این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند و زمینه‌ساز ترک شغل افراد می‌شوند.

فقدان رضایت شغلی نه‌تنها به ‌سلامت روان شما آسیب می‌زند. بلکه حس ناکارآمدی را در شما تشدید می‌کند. درنتیجه به‌واسطه‌ی خود سرزنشی و انتقادهای مخرب از خود، اعتمادبه‌نفس شما کاهش می‌یابد و درنهایت رضایت کمتری از شغل و زندگی خود تجربه خواهید کرد.

آزمون‌های مرتبط

تست قهرمان درون

تست قهرمان درون

تست قهرمان درون به شما کمک می‌کند تا قهرمان درون خود را بیدار کنید، فراموش نکنید شما قهرمان زاده شده‌اید! وقتش رسیده که قهرمان خفته درون خود را بیدار کنید. با کنترل انرژی‌های درونی میتوانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

مشاهده >
تست هوش هیجانی بار ان

تست هوش هیجانی (Bar-On)

هوش هیجانی توانایی افراد در درک احساسات خود و استفاده از آن ها در جهت تصمیم گیری به نحو احسن می باشد. در واقع هوش هیجانی راهی است برای زیرک بودن به منظور رسیدن به اهداف.

مشاهده >
تست فرسودگی شغلی

تست فرسودگی شغلی مسلش

بالاترین نقطه برای رسیدن به هدف شغلی خروج از روزمرگی و فرسودگی است.فرسودگی شغلی یک واکنش است که فرد در برابر فشارهای کاری و محیط کار از خود نشان می دهد.

مشاهده >

مقالات مرتبط

Introverts in a business meeting
استخدامی و شغلی

آیا درونگراها در جلسات کاری منفعل هستند؟ ۱۰ پیشنهاد ویژه برای افزایش مشارکت درونگراها در جلسه کاری

۰

درونگرایی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ترجیحات شخصیتی شناخته می‌شود که در بسیاری از تئوری‌های شخصیت‌شناسی به‌خصوص تست شخصیت شناسی MBTI از آن نام برده شده است. بسیاری از ما می‌دانیم که درونگرایی به ترجیح شخصیتی گفته می‌شود که …

Emotional intelligence in employment
استخدامی و شغلی

چرا تقویت هوش هیجانی شانس استخدام شما را بالاتر می‌برد؟

۰

در دنیای امروز زمان با ارزش‌ترین دارایی افراد است. بیشترین هزینه‌ای که سازمان‌ها در استخدام اشتباه می‌دهند از دست دادن زمان است. آن‌ها فردی را استخدام می‌کنند و آموزش‌های لازم را به او می‌دهند و برای هماهنگ شدن فرد با محیط کاری خود …

استخدامی و شغلی

۷ پیشنهاد ویژه برای کنار آمدن با مدیران توجه طلب

۰

آیا به راستی مدیران توجه طلب آسیبی به جریان کار و کارکنانشان می‌زنند؟ افراد توجه طلب همیشه در حال بازگویی دستاوردها و موفقیت‌هایشان هستند. آن‌ها همیشه از شما تأیید و تشویق می‌خواهند و اگر این نیازشان را برطرف نکنید نسبت …

فهرست