تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد. این پرسشنامه‌ی کوتاه در پاسخ به ۱۹ سوال، سطح رضایتمندی شغلی شما و کارمندانتان را در کمتر از ۷ دقیقه مشخص می‌نماید.

تست رضایت شغلی مینه سوتا

تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد.

هر آنچه باید درباره تست رضایت شغلی مینه سوتا بدانید.

هر زمان که صحبت از رضایت از کار می‌شود و فردی اذعان می‌کند از سطح بالایی از رضایت شغلی برخوردار است. یعنی به‌طورکلی او شغلش را دوست دارد. برای آن ارزش زیادی قائل است. حاضر است در آن جایگاه شغلی به انجام کارهایی خارج از حیطه‌ی وظایف شغلی‌اش بپردازد. نگرش مثبتی نسبت به کارش دارد. به آینده امیدوار است و از بودن در آن محیط کار و در جمع همکاران لذت می‌برد. آیا شما هم ‌چنین حسی نسبت به شغلتان دارید؟

به زبان ساده می‌توان گفت که رضایت شغلی، میزان علاقه و اشتیاقی است که افراد نسبت به شغل خود دارند. به‌طوری‌که برخی از افراد نه‌تنها از آن لذت می‌برند بلکه آن را بخش مهمی از زندگی خویش می‌دانند. درحالی‌که عده‌ای دیگر باوجود حس تنفری که نسبت به شغلشان دارند خود را ملزم به انجام وظایف شغلی می‌کنند. آن‌هم تنها به دلیل امرارمعاش. همچنین در تعریفی دیگر رضایت شغلی را می‌توان به وجود تفاوت میان میزان و شدت نیازهای فرد و میزان برآورده شدن آن‌ها در محیط شغلی تعبیر کرد.

چرا مدیران سازمان‌ها باید از تست رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ) استفاده کنند؟

این واقعیت غیرقابل‌انکار است.کارکنانی که از رضایت شغلی بیشتری برخوردار هستند، بازدهی و بهره‌وری بیشتری نسبت به آنان که احساس رضایت چندانی را تجربه نمی‌کنند، دارند. از طرفی این بالا بودن بازدهی و کیفیت عملکرد به افزایش بهره‌وری سازمان منجر می‌شود که یکی از اصلی‌ترین اهداف مورد انتظار هر سازمانی است.

بنابراین به‌کارگیری تست رضایت شغلی مینه سوتا در هر سازمانی از واجبات است. چراکه مدیران به‌روشنی نسبت به چگونگی احساس کارکنان خود به شغلشان پی می‌برند. به همین ترتیب آن‌ها می‌توانند با اتخاذ تصمیم‌هایی به برطرف کردن خلأ و نقصان‌های موجود بپردازند.

آزمون سنجش رضایت شغلی مینه سوتا

تست رضایت شغلی مینه سوتا

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۹,۹۰۰ تومان

تصاویر آزمون

رضایت شغلی درواقع یک متغیر سازمانی محسوب می‌شود که تحت تأثیر عوامل متعددی همچون عملکرد شغلی، میزان درآمد، ساعت کاری، ارتباطات سازمانی، سختی کار و… قرار دارد. درواقع می‌توان چنین گفت که رضایت شغلی می‌تواند در حکم یک مزیت رقابتی بزرگ برای سازمان‌ها باشد. بدین‌صورت که اگر سازمانی توانایی برآورده ساختن نیازهای سرمایه‌های انسانی متخصص و کارآمد خود را نداشته باشد و نتواند موجبات رضایت شغلی آن‌ها را فراهم کند. هیچ بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک شاهد دلسردی، ناامیدی و کاهش انگیزه و علاقه‌ی کارکنان به کارشان باشد. همه‌ی این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند و زمینه‌ساز ترک شغل افراد می‌شوند.

فقدان رضایت شغلی نه‌تنها به ‌سلامت روان شما آسیب می‌زند. بلکه حس ناکارآمدی را در شما تشدید می‌کند. درنتیجه به‌واسطه‌ی خود سرزنشی و انتقادهای مخرب از خود، اعتمادبه‌نفس شما کاهش می‌یابد و درنهایت رضایت کمتری از شغل و زندگی خود تجربه خواهید کرد.

آزمون‌های مرتبط

تست mbti

تست شخصیت شناسی MBTI رایگان

تست شخصیت شناسی MBTI از شناخته‌شده‌ترین تست‌های شخصیت شناسی است. این آزمون تیپ شخصیتی شما و نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در محل کار و ازدواج را مشخص می‌کند…

مشاهده >
تست قهرمان درون

تست قهرمان درون

تست قهرمان درون به شما کمک می‌کند تا قهرمان درون خود را بیدار کنید، فراموش نکنید که شما قهرمان زاده شده‌اید! وقتش رسیده که قهرمان خفته درون خود را بیدار کنید. با کنترل انرژی‌های درونی…

مشاهده >
تست فرسودگی شغلی

تست فرسودگی شغلی مسلش

بالاترین نقطه برای رسیدن به هدف شغلی خروج از روزمرگی و فرسودگی است.فرسودگی شغلی یک واکنش است که فرد در برابر فشارهای کاری و محیط کار از خود نشان می دهد…

مشاهده >

مقالات مرتبط

Interview skills
استخدامی و شغلی

چگونه مصاحبه کنیم؟ راهنما کامل ویژگی‌ها و مهارت‌های یک مصاحبه‌گر خوب

۰

داشتن مهارت‌های مصاحبه و پیدا کردن فرد مناسب برای سازمان، یکی از مهم‌ترین المان‌های توسعه فردی در برابر صاحبان کسب ‌وکار و یا مسئولین اجرایی و مدیریتی است. در مصاحبه‌گری حرفه‌ای…

فهرست