تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد. این پرسشنامه‌ی کوتاه در پاسخ به ۱۹ سوال، سطح رضایتمندی شغلی شما و کارمندانتان را در کمتر از ۷ دقیقه مشخص می‌نماید.

تست رضایت شغلی مینه سوتا

تست سنجش رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

رضایت شغلی، یک حس مثبت و مطبوع و پیامد ارزیابی شغلی یا تجربه فرد است . این حالت کمک زیادی به سلامت فیزیکی و روانی افراد می کند. از نظر سازمانی، سطح بالای رضایت شغلی، منعکس کننده جو سازمانی بسیار مطلوب است. تست رضایت شغلی مینه سوتا میزان رضایت شغلی را مورد سنجش قرار می دهد.

هر آنچه باید درباره تست رضایت شغلی مینه سوتا بدانید.

هر زمان که صحبت از رضایت از کار می‌شود و فردی اذعان می‌کند از سطح بالایی از رضایت شغلی برخوردار است. یعنی به‌طورکلی او شغلش را دوست دارد. برای آن ارزش زیادی قائل است. حاضر است در آن جایگاه شغلی به انجام کارهایی خارج از حیطه‌ی وظایف شغلی‌اش بپردازد. نگرش مثبتی نسبت به کارش دارد. به آینده امیدوار است و از بودن در آن محیط کار و در جمع همکاران لذت می‌برد. آیا شما هم ‌چنین حسی نسبت به شغلتان دارید؟

به زبان ساده می‌توان گفت که رضایت شغلی، میزان علاقه و اشتیاقی است که افراد نسبت به شغل خود دارند. به‌طوری‌که برخی از افراد نه‌تنها از آن لذت می‌برند بلکه آن را بخش مهمی از زندگی خویش می‌دانند. درحالی‌که عده‌ای دیگر باوجود حس تنفری که نسبت به شغلشان دارند خود را ملزم به انجام وظایف شغلی می‌کنند. آن‌هم تنها به دلیل امرارمعاش. همچنین در تعریفی دیگر رضایت شغلی را می‌توان به وجود تفاوت میان میزان و شدت نیازهای فرد و میزان برآورده شدن آن‌ها در محیط شغلی تعبیر کرد.

چرا مدیران سازمان‌ها باید از تست رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ) استفاده کنند؟

این واقعیت غیرقابل‌انکار است.کارکنانی که از رضایت شغلی بیشتری برخوردار هستند، بازدهی و بهره‌وری بیشتری نسبت به آنان که احساس رضایت چندانی را تجربه نمی‌کنند، دارند. از طرفی این بالا بودن بازدهی و کیفیت عملکرد به افزایش بهره‌وری سازمان منجر می‌شود که یکی از اصلی‌ترین اهداف مورد انتظار هر سازمانی است.

بنابراین به‌کارگیری تست رضایت شغلی مینه سوتا در هر سازمانی از واجبات است. چراکه مدیران به‌روشنی نسبت به چگونگی احساس کارکنان خود به شغلشان پی می‌برند. به همین ترتیب آن‌ها می‌توانند با اتخاذ تصمیم‌هایی به برطرف کردن خلأ و نقصان‌های موجود بپردازند.

آزمون سنجش رضایت شغلی مینه سوتا

تست رضایت شغلی مینه سوتا

آزمون با گزارش کامل و تحلیلی

دریافت نتیجه‌ی و تحلیلهای آزمون بلافاصله بعد از اتمام آزمون

نمونه نتیجه‌ی آزمون

۹,۹۰۰ تومان

تصاویر آزمون

رضایت شغلی درواقع یک متغیر سازمانی محسوب می‌شود که تحت تأثیر عوامل متعددی همچون عملکرد شغلی، میزان درآمد، ساعت کاری، ارتباطات سازمانی، سختی کار و… قرار دارد. درواقع می‌توان چنین گفت که رضایت شغلی می‌تواند در حکم یک مزیت رقابتی بزرگ برای سازمان‌ها باشد. بدین‌صورت که اگر سازمانی توانایی برآورده ساختن نیازهای سرمایه‌های انسانی متخصص و کارآمد خود را نداشته باشد و نتواند موجبات رضایت شغلی آن‌ها را فراهم کند. هیچ بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک شاهد دلسردی، ناامیدی و کاهش انگیزه و علاقه‌ی کارکنان به کارشان باشد. همه‌ی این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند و زمینه‌ساز ترک شغل افراد می‌شوند.

فقدان رضایت شغلی نه‌تنها به ‌سلامت روان شما آسیب می‌زند. بلکه حس ناکارآمدی را در شما تشدید می‌کند. درنتیجه به‌واسطه‌ی خود سرزنشی و انتقادهای مخرب از خود، اعتمادبه‌نفس شما کاهش می‌یابد و درنهایت رضایت کمتری از شغل و زندگی خود تجربه خواهید کرد.

آزمون‌های مرتبط

تست رغبت شغلی هالند

تست رغبت شغلی هالند (Holland)

تست استعدادیابی هالند یا تست رغبت شغلی هالند، شما را در انتخاب رشته تحصیلی مناسب و همچنین انتخاب شغل آینده‌تان یاری می‌کند. شما می‌توانید درست‌ترین انتخاب را داشته باشید.

مشاهده >
تست کمالگرایی هیل

تست کمال گرایی هیل

کمال‌‏‌‏گرایی یا کمال‌‏‌‏طلبی، یکی از شایع‌‏ترین پدیده‌‏هایی است که می‌‏توانید در اطراف خودتان مشاهده کنید. کمال‌‏گرایی به معنای رشد، پیشرفت، … است. تست کمالگرایی هیل دو بعد کلی کمال گرایی مثبت و کمال گرایی منفی را می سنجد.

مشاهده >
تست سبک مدیریتی سالزمن

تست سبک رهبری سالزمن (Salzman)

سبک رهبری درواقع تعیین‌کننده‌ی جو سازمان، فرهنگ سازمانی و راهبردهای حاکم بر سازمان است. رهبران به کمک سبک رهبری خود در اعضای سازمان …

مشاهده >

مقالات مرتبط

استخدامی و شغلی

چگونه یک کارمند حرفه‌ای را در سازمان خود استخدام کنیم؟

۰

امروزه استخدام کارمند خوب یکی از مسئولیت‌های مهم مدیران محسوب می‌شود. اغلب مدیران این موضوع را به نوعی چالش می‌بینند و دغدغه‌ی ذهنی‌شان این است که پیدا کردن و استخدام کارمند خوب کاری دشوار به‌نظر می‌آید…

Welcome to the new employee
استخدامی و شغلی

با این ۱۰ پکیج خوش آمد گویی منحصربه‌فرد کارمندان تازه وارد را شگفت‌زده کنید!

۰

آیا با نحوه صحیح برخورد با کارمند تازه‌ وارد و ایجاد تأثیر مثبت در او آشنایی دارید؟ چقدر با اصول خوش آمد گویی به کارمند جدید آشنا هستید؟ چگونه می‌توان برنامه‌ی جامع و حساب‌شده‌ای را برای کارمندان تازه وارد تنظیم کرد؟…

successful teamwork
استخدامی و شغلیکار تیمی

کار تیمی موفق به سبک مدل رفتارشناسی دیسک DISC

۰

در کشور ما علی‌رغم تمام آموزش‌های موجود درخصوص کار گروهی، همچنان کار تیمی در اکثر مواقع با شکست مواجه می‌شود. فقدان کار تیمی موفق می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. مثلا اینکه شما به‌عنوان رهبر وظایف و انتظارات خود…

فهرست