حقوق و دستمزد و عوامل موثر بر آن کدامند؟ چگونه درباره این مورد مذاکره کنیم؟

حقوق و مزایا

حقوق و دستمزد معمولا یکی از مهم ترین موارد در استخدام محسوب میشوند. اما چه عواملی بر میزان حقوق تاثیرگذار هستند؟

علاوه بر تجربه و مهارت افراد موارد بسیاری مانند صنعتی که شغل مورد نظرتان در آن قرار دارد نیز در تعیین میزان حقوقتان موثر است.

البته کارفرمایان خوب، مرتبا حقوق‌ها را با معیارهای کسب‌وکار تطابق داده یا از بعضی شرکت ها که این محاسبات را انجام میدهند کمک میگیرند. پس از دانستن محدوده پرداختی، برای جایی از محدوده که میخواهند در آن باشند، تصمیم میگیرند. برخی بالای جدول و برخی دیگر، میانه یا پایین‌ترین حد ممکن را انتخاب میکنند.

پس از آن مزایایی چون ساعات کاری شناور یا امکانات آموزشی را نیز برای جذب کارکنان همراه با کار ارائه می‌دهند. و کارجو پس از مصاحبه با توجه به شرایط، تجربه و رزومه کاری خود تصمیم به همکاری یا عدم همکاری با سازمان میگیرد.

در ادامه به بررسی مواردی در ارتباط با حقوق و دستمزد و چگونگی محاسبه آن میپردازیم.

چه عواملی بر محاسبه‌ی حقوق و دستمزد موثرند؟

روش‌های معمول در بازار کار

در شرایط مساعد و بازار خوب، شرکت‌ها تلاش می‌کنند که حقوق‌ها را بالا ببرند و در شرایط نامساعد، مشکلات تأثیری منفی بر مبحث حقوق و مزایا به ‌جای می‌گذارند. حتی زمانی که اوضاع اقتصاد خوب است، شرکت‌ها از میزان هزینه‌ها آگاهی دارند و با نظارت بر جریانات بازار، در محاسبه حقوق و دستمزد و مزایا به‌شکل محتاطانه‌ای عمل می‌کنند. متقاضیان مشاغل، در شرایط حساس می‌توانند به مزایای دیگری که هر موقعیت شغلی برایشان فراهم می‌کند یا تأثیری که بر کارشان می‌گذارد، توجه کنند؛ مانند فرهنگ سازمانی یا امکان پیشرفت شغلی.

مهارت‌های مورد‌تقاضا

عرضه و تقاضا نیز از نقش‌آفرینان اصلی محاسبه حقوق و دستمزد محسوب می‌شوند. درصورتی که تعداد افرادی که برای یک موقعیت شغلی تقاضا می‌دهند و مهارت لازم را برای انجام آن دارند زیاد باشد، کارفرمایان نیز حقوق کمتری برای آن می‌پردازند، زیرا گزینه‌های بیشتری برای انتخاب دارند. نقطه مقابل این موضوع، درمورد مهارت‌هایی پیش می‌آید که در بین افراد نادرند؛ مشاغلی مانند مشاوران فناوری اطلاعات یا متخصصان حوزه بهداشت و سلامت، که به متخصاصان آنها بیشتر نیاز است؛ بنابراین، دستمزد این جایگاه‌های شغلی با تقاضای بازار افزایش پیدا می‌کند. کیفیت عملکرد افراد متقاضی، به‌یقین بر انتظارات مربوط به حقوق تأثیر می‌گذارد، اما موقعیت بازار نیز باید هنگام مذاکره در این مبحث در نظر گرفته شود.

هنر مذاکره در حقوق و دستمزد

مذاکره حقوق و دستمزداگر قصد تغییر شغلتان را دارید، بهتر است سعی کنید هنر و مهارت مذاکره  را در خود افزایش دهید؛ چرا که این موضوع تاثیر بسزایی بر حقوق شما خواهد داشت.

نحوه محاسبه حقوق و دستمزد با نگرش متقاضی ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارد. معمولا کارفرما برای هر کدام از جایگا‌های شغلی، محدوده حقوقی خاصی را تعیین میکند؛ و این داوطلب است که با توجه به تلاش خود میتواند در محدوده ی حقوقی اثر بگذارد.

 

بهترین کار در مذاکره های در مورد حقوق این است که شما دانش و آگاهی داشته باشید. در مورد میزان معمول و رایج محدوده حقوقی شغل مورد نظرتان اطلاعات کسب کنید و از اینکه توانایی های شما برای سازمان مفیدند مطمئن شوید. این گونه می‌توانید نسبت به سایر متقاضیان آن موقعیت شغلی، عملکرد بهتری داشته باشید.

 صریح و شفاف صحبت کنید، در صورتی که حقوق اولیه‌ای که در مورد آن صحبت کرده و پذیرفته اید برایتان کافی نیست، تعارف را کنار گذاشته و در فرصت مناسبی در مورد آن صحبت کنید.

آیا شما مذاکره‌کننده خوبی هستید؟ جهت ورود به تست مذاکره کلیک کنید.

تفاوت بین حقوق و بسته حقوق و مزایا

منظور از حقوق در حقیقت حقوق پایه است، مبلغی خالصی که فقط به خاطر کارتان به شما پرداخت میشود. اما حقوق و مزایا در واقع بسته ی حقوقی ایست که معمولا در برگیرنده: حقوق پایه و مزایای اضافی دیگر مثل تشویقی‌ها، پاداش‌ها، مرخصی سالانه و استعلاجی، کمک هزینه هایی مثل کمک‌هزینه رفت‌وآمد و انعام است. که اغلب پیش از پرداخت بسته‌های مربوط به حقوق و مزایا، مالیات کالا یا خدمات از حقوقتان کسر میگردد.

اینکه بحث حقوق پایه در آگهی شغلی مطرح شود یا بسته حقوق و مزایا، به رویکرد کارفرما بستگی دارد؛ اما معمولا به بسته حقوق و مزایا اشاره می‌شود. گاهی اوقات حقوق پایه در آگهی استخدامی ذکر میشود و پس از مصاحبه با داوطلب، پاداش اضافی و مزایای حقوقی او را نیز به آن اضافه کند که این مزایای حقوقی معمولا با توجه به سمَت و جایگاه شغلی تعیین میشود و به توانایی و عملکرد کارجو و سبد سهام شرکت نیز بستگی دارد.

عوامل موثر بر حقوق از نظر کارفرما

برای محاسبه دستمزد هر فرد در جایگاه های شغلی متفاوت عوامل داخلی و خارجی بررسی می‌شود. وضعیت کنونی اقتصادی، مکان یا کمبود مهارت در یک صنعت، می‌توانند از نمونه‌های عوامل خارجی محسوب شوند.

 از عوامل داخلی معیار برای محاسبه حقوق افراد نیز میتوان به تجربه، مدارک تحصیلی و پیچیدگی‌های جایگاه شغلی مورد‌نظر اشاره کرد.

محدوده حقوق پرداختی به عواملی مثل ارزش موقعیت و جایگاه شغلی در بازار صنعت موردنظر و استاندارد عملکرد گذشته شما نیز بستگی دارد.

چگونه حقوق و دستمزد مناسب خود را دریافت کنید؟

شاید صحبت درمورد حقوق و دستمزد در وحله اول کمی سخت به نظر بیاید.  تجربیات و مهارت‌های خود را دست‌کم نگیرید اما بیش از اندازه هم خودشیفتگی به خرج ندهید.

به عنوان یک کارجو قطعا بالا بردن بسته ی حقوقی برایتان مهم است. در ادامه به برخی از روش هایی که میتوان در بالا بردن حقوق و مزایای شما موثر باشد میپردازیم:

  1. اولویت بندی جنبه‌های متفاوت حقوق و دستمزد

در مرحله ی اول شما باید تکلیفتان با خودتان روشن باشد. باید بدانید کدام قسمت از حقوق و مزایا برایتان ارزش بیشتری داشته و آن را ترجیح میدهید.  برخی حقوق اولیه بالا تر را ترجیح داده و برخی انعطاف پذیری محیط کاری را مورد چالش قرار میدهند. این به شما مربوط است. پس قبل از صحبت در مورد مزایا با رئیس شزکت یا سازمان مورد نظر ترجیح خود را در حقوق و مزایا مشخص کنید. فراموش نکنید مواردی مانند تعداد روزهای مرخصی، امکان دور کاری و ساعات کاری انعطاف پذیر نیز جزئی از مزایا محسوب میشود.

اگر تمام موارد دلخواهتان در بسته ی حقوق و مزایا بود که تبریک به شما!

در غیر این صورت درباره محاسبه دستمزدتان با کارفرما صحبت کنید؛ کمبود های بسته ی پیشنهادی او را بگویید. سعی کنید در این موارد تا جای ممکن شفاف و منطقی صحبت کنید.

اگر شرایط سازمان به‌گونه‌ای بود که نمی توانستید مانور زیادی روی حقوق بالاتر بدهید روی مزایای دیگر متمرکز شوید. مزایایی چون: فرصت‌های آموزش و پیشرفت حرفه‌ای یا مرخصی بیشتر.

  1. ارزش خود را پیدا کنید

درحالی که داشتن انتظارات معقول درباره درآمد مهم است، دانستن ارزش خود نیز اهمیت فراوانی دارد. حتما تحقیق کنید تا در جریان قرار بگیرید که کارفرمایان به‌طور معمول برای کار در جایگاه شغلی موردنظرتان، چقدر دستمزد می‌پردازند. درمورد پیشنهاد ارائه‌شده و سمَت شغلی‌ خود و همچنین توانایی‌ها، تجربیات و عملکردتان در آن جایگاه شغلی با مسئول استخدام و همکارانتان صحبت کنید.

مشاهده و بررسی آگهی‌های شغلی مشابه، روش دیگری برای مطلع شدن از نحوه محاسبه حقوق و میزان مبالغی که سایر سازمان‌ها در موقعیت شغلی مشابه، به افراد پرداخت می‌کنند، است.

 خود را به‌جای کارفرما بگذارید. اینگونه نتظار برای اثبات خودتان در کار نیز به‌احتمال زیاد، بهترین نتیجه را خواهد داد.

  1. گفت‌وگو، بخشی از فرایند کاریابی

گفتگو حقوق و دستمزداینکه ارزش خود را دانسته و برای گفت‌وگو درمورد بسته حقوق و مزایا با کارفرمایان و مدیران آینده آمادگی داشته باشید، در رشد و پیشرفت شغلی شما بسیار موثر است.

اگر مهارت‌های موردنیاز سازمان در شما وجود دارد و این مهارت ها میتوانند ارزش شما را به سازمان اثبات کنند، پس در موقعیت خوبی قرار دارید و می‌توانید به راحتی اما با احتیاط و تحقیقات قبلی، بسته حقوق و مزایای درخواستی خود را با داشتن دلایل قانع کننده ارائه دهید.

لازم است متوسط حقوق دریافتی در صنعت خود، وضعیت اقتصادی شرکت و روند استخدامی که بر جایگاه شغلی‌تان اثر دارد را بررسی کنید. فراموش نکنید که رضایت شغلی، چیزی فراتر از حقوق و مزایای دریافتی شماست؛ ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی، عوامل بسیار مهمی هستند که تاثیر مستقیم بررضایت و خوشحالی شما از کار کردن در آن سازمان دارند.

  1. تعیین محدوده‌ی درخواستی حقوق

اگر میخواهید حقوق و دستمزد پیشنهادی خود را اعلام کنید، هرگز عدد ثابتی ندهید. با تحقیق قبلی محدوده حقوقی ترجیحی خود را مشخص کنید. اگر پیشنهاد کارفرما کمتر از محدوده انتظاراتتان بود، می‌توانید برای گفت‌وگو انعطاف‌پذیری نشان دهید.

  1. واقع‌بین باشید

هنگامی که درباره حقوق و دستمزد صحبت میشود، میتوان هدف بلندمدت را در نظر گرفت، اما واقع‌بینی و منطق را فراموش نکنید. مواظب باشید حقوق درخواستیتان خارج از حد معمول در بازار کار نباشد، وگرنه ممکن است موقعیت شغلیتان را به خطر اندخته و آن را به فرد دیگری واگذار کنید.

  1. انتخاب زمان مناسب

زمان مصاحبه میتواند زمان درستی برای گفت‌وگو درمورد انتظارات شما درباره حقوق مناسب باشد، اما کارمندان فعلی، می‌توانند در حین انجام کار نیز فرصت‌هایی را فراهم سازند. این را برای کارفرما به طور دقیق مشخص کنید که چرا باید به شما حقوق بیشتری بدهد. آیا شایستگی آن را دارید؟ پس آن را ثابت کنید. از کارفرما انتظار نداشته باشید فقط با تکیه بر حرف های شما به شما و شایستگیتان ایمان بیاورد و حقوقی بیشتر از محدوده ی معمول برای شما در نظر بگیرد. در صورتی که بتوانید نقش مؤثر خود را در سازمان و عملکرد آن ثابت کنید، شانس بیشتری در دستیابی به حقوق دل‌خواه خود خواهید داشت.

سخن آخر

شاید پول در زندگی و شغل مهم‌ترین مسئله نباشد، اما در اهمیت بالای آن شکی نیست. اگر پیشنهاد مالی شرکت با حقوق مورد نظر شما یکی نیست، موارد دیگر را نیز بررسی کنید. مواردی مثل تعادل کار و زندگی شخصی و فرصت‌های پیشرفت شغلی و آموزشی از مزایای شغلی شما محسوب میشوند. اگر این مزایا به‌اندازه کافی برایتان جذاب بود، بحث مالی در ماه های آینده ی کاریتان میتواند ارتقا پیدا کند، پس از مزایای خوب شغلتان چشم پوشی نکنید.

اگر میخواهید بدانید:

پاداش‌های غیرمالی یک کارمند کدامند؟ و چطور باید درباره پاداش‌های غیرمالی مذاکره کنید؟ “کلیک” کنید.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, منابع انسانی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

بسته‌‌های ویژه ارزیابی استخدامی