شخصیت کاریزماتیک چیست؟ ۱۰ روش موثر که شما را به فردی کاریزما تبدیل خواهد کرد

شخصیت کاریزماتیک

آیا در یک جمعی محو جذابیت فردی شدید؟ آیا افرادی را دیده اید که در یک جمع همه را دور خود جمع میکنند؟ حتما بارها این کلمه را شنیده‌اید که میگویند: ” شخصیت کاریزماتیک همه را به خود جذب میکند.” کاریزما؟ شخصیت کاریزماتیک؟ آیا آنها فردی با ویژگی کاریزما به دنیا آمده‌اند؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم هیچ فردی با شخصیت کاریزماتیک متولد نشده‌ است و کاریزما بودنشان ذاتی نیست. کاریزما یک مهارت اکتسابی محسوب میشود که شما هم میتوانید آن را یاد بگیرید. در واقع کاریزما، هنر جذاب بودن و محبوب بودن است.

ویژگی های افراد با شخصیت کاریزماتیک چیست؟

کاریزما ترکیب جذابی از ویژگی‌های اکتسابی و توانایی تاثیرگذاری بر افراد دیگر است. این توانایی ذاتی نیست و بلکه به صورت یک مهارت می‌توان آن را در خود تقویت کنید.

داشتن شخصیت کاریزماتیک می‌تواند باعث افزایش موفقیت‌های اجتماعی بیشتر نظیر ارتباطات بهتر و همچنین باعث افزایش میزان رضایت فردی در زندگی شود، شخصیت کاریزماتیک شخصیتی است که برای دیگران جذاب و قابل توجه است و به عنوان الگو و فرد الهام بخش بر روی دیگران تاثیر فوق العاده ای می‌گذارد و مردم دوست دارند در کنارشان باشند. افراد دارای کاریزما می‌توانند در بحث‌ها دیگران را راحت‌تر قانع کنند و بر دل و جان‌شان اثر بگذارند.

اگر شما هم دوست دارید فردی جذاب و کاریزماتیکی باشید با ادامه این مقاله همراه ما باشید. با ۱۰ روش زیر به فردی با شخصیت کاریزماتیک تبدیل شوید.

تقویت اعتماد به نفس:

افراد کاریزماتیک در باطن و ظاهر به آنچه که هستند، اطمینان دارند. از قدرت تاثیرگذاری خود بر دیگران مطلع هستند، از این رو با آنها به راحتی ارتباط برقرار میکنند. هنگام صحبت کردن در جمع تسلط کافی دارند و ارتباط چشمی خود را با فرد مقابلشان حفظ میکنند. در حین مذاکره و صحبت کردن از انجام کارهایی همچو چک کردن تلفن همراه خودداری میکنند.

در واقع آنها خود و توانایی‌های خود را به خوبی شناخته اند. اگر شما هم میخواهید شخصیتی کاریزما باشید باید در ابتدا خود و نقاط ضعف و قوتتان را به خوبی بشناسید.

آنها بیشتر از آنکه حرف بزنند، گوش میدهند:

شخصیت کاریزماتیک معمولا شنونده‌ی خوبی است، در هنگام صحبت با دیگران معمولا به آنها اجازه صحبت کردن می‌دهند و مشتاقانه به حرف‌ها گوش میدهند. این افراد همه سعی خود را میکنند، توجه خود را به فرد مقابل میدهند تا او از هم صحبتی با فرد شنونده لذت ببرد.

به دیگران اعتماد به نفس میدهند:

فرد با شخصیت کاریزما، فردی را که استعداد و ویژگی‌های مثبت دارند را تحسین میکنند و با افزایش اعتماد به نفس طرف مقابل، بر روی او تاثیر میگذارند. همچنین افراد کاریزماتیک اگر بخواهد از کسی انتقاد کند ابتدا به شیوه‌ی گفتار خود توجه میکند و سپس انتقادش را بیان میکند تا سوء تفاهمی به وجود نیاید.

لبخند واقعی:

شخصیت‌های کاریزماتیک با تمام وجود لبخند می زنند و حس واقعی بودن لبخندشان را به دیگران نیز منتقل میکنند. لبخندی دلنشین همیشه گوش لب این افراد دیده میشود، لبخندی درون و واقعی. هیچ‌گاه تظاهر نمیکنند.

به شما بی هیچ چشم داشتی لطف میکنند:

آنها همیشه به شما لطف میکنند، قبل از اینکه شما در حقشان لطفی کنید. این افراد به رابطه خود با شما بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت میدهند. هرکاری از دستشان بربیاد برایتان انجام میدهند و بی هیچ چشم داشتی به شما لطف میکنند.

برخی شخصیت‌های کاریزماتیک در ایران

آرام و واضح صحبت میکنند:

افرادی که بسیار جذاب صحبت میکنند همیشه شمرده و واضح صحبت میکنند. آنها ابتدا فکر میکنند و به افکارشان نظم میدهند و سپس حرف میزنند، به همین دلیل میتوانند بر روی خواننده تاثیر مثبتی بگذارند. کاریزماتیک‌ها در صحبت کردن، کمتر دچار خطا می شوند.

آدم‌ها را به خاطر می سپارند:

آنها هنگامی که با فردی صحبت می‌کنند، او را با نام خودش صدا میرنند. این کار باعث میشود به فرد حس خوبی از جنس ارزشمند بودن القا شود. یکی از ویژگی‌های شخصیت های کاریزما این است که آنها افراد را به خوبی به خاطر می‌سپارند و در ملاقات‌های بعدی فرد را با نام خودشان صدا میزنند. این ویژگی تاثیرگذاری شخصیت کاریزما را افزایش میدهد.

ناامید نمی‌شوند:

در شرایط شکست، ناامید نمیشود. او شخصیتی شکست ناپذیر دارد و همیشه به خود انگیزه میدهد تا به مسیر خود ادامه دهد و به اهدافش برسد. همین ویژگی در افراد کاریزماتیک باعث میشود بر روی دیگران تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. چرا که آنها نیز تلاش میکنند تا به اهدافشان دست پیدا کنند.

زبان بدن را به خوبی میشناسند:

افراد دارای کاریزما به خوبی میدانند که زبان بدن از کلام صریح‌تر است و اگر بخواهند روی طرف مقابل تاثیر خوبی داشته باشند. آنها از زبان بدنشان به خوبی استفاده میکنند. برای مثال برای داشتن یک مذاکره خوب آنها از قدرت زبان بدنشان به خوبی استفاده میکنند.

همیشه در حال یادگیری:

کاریزما‌ها همیشه در حال یادگیری مطالب جدید هستند به دنبال کسب مطالب به روز هستند و دانش خود را در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصاد، سیاست، جامعه‌شناسی و … بالا میبرند. به همین خاطر است که این افراد همیشه در جمع‌ها حرفی مفید برای گفتن دارند.

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست