چگونه پسر جذابی برای خانم‌ها باشیم؟

احتمالا با شنیدن عبارت پسر جذاب قدری تعجب کرده‌اید. مگر پسرها هم باید جذاب باشند؟ مگر جذابیت فقط مختص دختران نیست؟ اصلا مگر نیازهایی از قبیل نیاز به تأیید شدن و مورد تحسین قرار گرفتن در مردان وجود دارند؟ چه بخواهید چه نخواهید یکی از اصلی‌ترین نیازهای پسران نیز مورد تأیید و تحسین قرار گرفتن است. همه‌ی افراد فارغ از جنسیتشان تمایل دارند دیگران را جذب خود کنند و قادر به تحت تأثیر قرار دادن دیگران باشند. اما به نظر شما یک پسر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا جذابیت تنها محدود به ویژگی‌های ظاهری می‌شود؟ برخورداری از چه ویژگی‌هایی قدرت نفوذ و تأثیرگذاری پسران را بر خانم‌ها افزایش می‌دهد؟

از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مبحث جالب ما را همراهی کنید. اگر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ذهنی شما این است که چگونه خود را به پسران جذابی تبدیل کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن توجه هر خانمی را به خود جلب نمایید. پیشنهاد می‌کنیم به ‌دور از هرگونه حواس‌پرتی و با تمام تمرکز ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید.

پسر جذاب چه کسی است؟

چه شما در حال حاضر در رابطه باشید چه نباشید به این جذابیت نیاز دارید. اما این جذابیت تنها در تیپ و قیافه‌ی شما خلاصه نمی‌شود. چراکه اثرگذاری بر روی دیگران اگر بخواهد تنها مبتنی بر ظاهر باشد چندان دوامی نخواهد داشت. بخش اعظمی از این تأثیرگذاری به شخصیت و نوع رفتار شما بستگی دارد. به ازای هر دختر و پسری، تعاریف متعدد و متنوعی در رابطه با پسر جذاب وجود دارد. اما اگر بخواهیم به مخرج مشترک همه‌ی آن‌ها اشاره‌کنیم. می‌توان چنین گفت که در کنار آراستگی و ویژگی‌های مثبت ظاهری یک پسر، توانایی او در درک متقابل دختران در جایگاه جنس مکمل و توجه به خواسته‌ها، نیازها و حقوق انسانی او بدون شک شما را تبدیل به پسری جذاب و کاریزماتیک می‌کند.

خوشبختانه بخش مهمی از جذابیت و قدرت تأثیرگذاری افراد به ذات و فطرت آن‌ها بستگی ندارد. با آموزش و تمرین و تکرار می‌توانید این صفات را به خصوصیات همیشگی شخصیت خود تبدیل کنید.

اما برویم سراغ اصل مطلب و ببینیم که یک پسر چگونه می‌تواند خود را به مرد جذابی تبدیل کند؟

تیپ شخصیتی خودتان را اینجا بشناسید

ورود به تست رایگان شخصیت شناسی MBTI

پسر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟

جذابیت ظاهری رکن اول پسر جذاب بودن است

چه خوشتان بیاید چه نیاید آراستگی ظاهری شما اولین چیزی است که توجه طرف مقابل را به شما جلب می‌کند.درواقع چهره و سرووضعتان، ویترینی از شخصیت و روحیات درونی شماست. پیش از آنکه بتوانید یک نفر را شیفته‌ی شخصیت و نوع نگرش و اخلاق خود بکنید. باید قادر باشید با ظاهرتان او را تحت تأثیر قرار دهید. شک نکنید قبل از اینکه زبان به سخن گفتن باز کنید در کسری از ثانیه ذهنیتی از شما برای دیگران ایجاد می‌شود. تغییر این ذهنیت و برآورد چندان کار آسانی نیست. علی‌الخصوص در مورد خانم‌ها.

ضمن اینکه توجه داشته باشید منظور از آراستگی پوشیدن لباس‌های خاص و گران‌قیمت نیست. یک پسر جذاب باید به‌روشنی بداند که متناسب با هر موقعیتی چگونه ظاهرش را آماده سازد. سعی کنید مرتب دوش بگیرید. مو و صورتتان را اصلاح کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال این هستید که ازنظر ظاهری هم پسر جذابی باشید کمی ته‌ریش بگذارید. بررسی‌ها نشان داده‌اند برای خانم‌ها داشتن ته‌ریش یکی از فاکتورهای اصلی جذابیت مردانه است. همچنین تمیز بودن لباس‌ها و کفش‌هایتان را همواره در اولویت قرار دهید.

خانم‌ها را مجذوب قدرت برقراری ارتباط خود کنید

بی‌تردید نه‌تنها خانم‌ها بلکه هیچ فردی از بودن در کنار شخصی خجالتی و منزوی لذت نمی‌برد. قدرت و مهارت شما در فن بیان و خوش‌صحبتی از شما پسری جذاب می‌سازد. با اعتمادبه‌نفس برای گفتگو پیش‌قدم شوید. سعی کنید خودتان فضایی برای مکالمه‌ی طولانی فراهم کنید. به‌طور مثال به‌جای پرسیدن سؤالاتی که پاسخ تک‌کلمه‌ای دارند. سؤالاتی بپرسید که فرد مقابل وادار به توضیح بیشتر شود. بدون اضطراب و خجالت با دیگران ارتباط چشمی مؤثر برقرار کنید. از کلمات تأثیرگذار در جملات خود استفاده نمایید. کلماتی که احساسات دیگران را برمی‌انگیزد یا تخیل و تصویرسازی ذهنی را در آن‌ها ایجاد می‌کنند.

شنونده‌ی فعال و خوبی برای فرد مقابل باشید. تنها تکان دادن سر کفایت نمی‌کند. باید بتوانید واکنش مناسبی به صحبت‌های آن‌ها نشان دهید تا آن‌ها را به ادامه‌ی گفتگو ترغیب کنید.

عزت‌نفس و احساس خود ارزشمندی را در خودتان تقویت کنید

لطفا عزت‌نفس را با غرور و تکبر اشتباه نگیرید. با تکیه‌بر غرور نه‌تنها نمی‌توانید تأثیر مثبتی بر دیگران بگذارید. بلکه بیشتر آن‌ها را از خودتان می‌رانید. پسر جذاب بودن چندان ارتباط تنگاتنگی با جایگاه شغلی و موجودی حساب بانکی‌تان ندارد. ترکیبی از احساس خود ارزشمندی، اعتمادبه‌نفس، عدم وابستگی، احترام قائل شدن برای خود و دیگران و احساس کفایت و شایستگی شما را به جذاب‌ترین پسر جمع تبدیل می‌کند. به توانمندی، شایستگی، دانش و ارزش‌های خود ایمان داشته باشید. خودتان را محتاج و وابسته‌ی محبت و توجه دیگران نشان ندهید. بلکه در تلاش باشید تا این حس خود ارزشمندی و منحصربه‌فرد بودن به دیگران نیز القا شود.

یک پسر جذاب به بهترین شکل ممکن خودش را معرفی می‌کند

تصور کنید با فرد موردعلاقه‌ی خود وارد رابطه شدید. چندین بار در قرارهای ملاقاتی که با یکدیگر داشتید با این جملات مواجه شده‌اید. «از خودت بیشتر بگو! چه جور آدمی هستی.» اما هر بار تنها با گفتن چند کلمه‌ی کلیشه‌ای سر و ته ماجرا را هم آورده‌اید. شما به‌عنوان یک پسر جذاب زمانی می‌توانید انتظارات و معیارهای مشخصی برای انتخاب پارتنرتان داشته باشید که به شناخت عمیقی از خودتان برسید. شناختی که به شما کمک کند تا با اطمینان و اعتمادبه‌نفس در خصوص ویژگی‌های شخصیتی خود توضیح دهید. به‌طور مثال می‌توانید بگویید: «من از تغییر و تنوع چندان استقبال نمی‌کنم. همیشه شرایط باثبات و قابل پیش‌بینی را ترجیح می‌دهم. اما تمام تلاش خود را می‌کنم تا با شرایط موجود و روحیات پارتنرم خودم را سازگار کنم.»

تا زمانی که تکلیفتان با خودتان مشخص نباشد دیگران هم نمی‌دانند در تعامل با شما چگونه رفتار کنند؟ اما چطور می‌توان به این خودشناسی رسید؟ ابزارهای دقیق و معتبری همانند تست پنج عامل شخصیتی نئو (NEO) این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که با صرف زمان اندک به شناخت قابل‌اطمینانی از خود برسید.

ورود به تست پنج عامل شخصیت نئو NEO

لبخند بزنید و پارتنر خود را بخندانید

قدرت شوخ‌طبعی و طناز بودن اگر به‌جا و به‌اندازه باشد این قابلیت را دارد که شما را به پسر جذابی تبدیل کند. لازم نیست همیشه مسئولیت گرم کردن هر مجلسی را بر عهده بگیرید و مدام قهقهه بزنید. با یک لبخند آرام و کاریزماتیک می‌توانید حس خوبی را در طرف مقابل ایجاد کنید. میزان توانایی و تلاش شما در خنداندن و خوشحال کردن پارتنرتان در نزد خانم‌ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. به زبان ساده‌تر ازنظر خانم‌ها یکی از مهم‌ترین نشانه‌های علاقه‌ی پارتنرشان به آن‌ها تلاش کردن برای خوشحال کردنشان است.

تناسب‌ اندام از ارکان اصلی پسر جذاب بودن است

نکته‌ی حائز اهمیتی که در این بخش وجود دارد. این است که از افراط‌وتفریط به‌شدت خودداری کنید. نه آن‌چنان به خوردوخوراک خود بی‌توجه باشید که به‌طور کامل ردپایی از تناسب‌اندام در هیکل شما مشاهده نشود. نه آن‌قدر سفت‌وسخت به فکر عضله سازی باشید که طرف مقابل از دیدنتان وحشت‌زده شود. حد تعادل را نگه‌دارید و از سلامت جسمی و تناسب‌اندام غافل نشوید.

پسران جذاب هوش هیجانی بالایی دارند

هر زمان که صحبت از جذابیت و اثرگذاری می‌شود پای هوش هیجانی به میان می‌آید. ازجمله اساسی‌ترین فاکتورهای جذابیت فردی، توانمندی در درک متقابل دیگران است. شاید در آغاز رابطه چهره و ظاهر شما اصلی‌ترین معیار برای شناخته شدنتان به‌عنوان پسر جذاب باشد. اما رفته‌رفته آنچه تعیین‌کننده‌ی ماندگاری و دوام روابطتان است نوع رفتار شماست.  شما به‌عنوان پسری جذاب باید یاد بگیرید که با هر کس مثل خودش رفتار کنید. به‌عبارت‌دیگر باید آن‌قدر باهوش باشید که با دیگران به همان‌گونه‌ای رفتار کنید که تمایل دارند با آن‌ها رفتار شود. بلوغ و پختگی زمانی اتفاق می‌افتد که بتوانید هر نوع تفاوت فردی و فرهنگی را بپذیرید. همواره باید به نحوی رفتار کنید که پارتنر یا فرد مقابلتان احساس راحتی کند.

آن‌ها باید در کنار شما از قضاوت شدن، تحقیر شدن و مورد تمسخر قرار گرفتن نهراسند. درک احساسات، هیجانات و واکنش‌های دیگران به شیوه‌ای اثربخش قدرت نفوذ شما را چندین برابر افزایش می‌دهد. فکر می‌کنید هوش هیجانی شما در چه وضعیتی است؟ آیا می‌توان شما را پسر جذابی نامید؟

همیشه خوشبو باشید و از عطرهای جذاب برای خانم‌ها استفاده کنید

اساسا عطر به‌نوعی نقش تقویت‌کننده‌ی اعتمادبه‌نفس را برای آقایان ایفا می‌کند. درواقع آن‌ها از عطر به‌عنوان ابزاری برای مجذوب کردن فرد موردعلاقه‌ی خود استفاده می‌کنند. معمولا عطرهای تلخ در بین رایحه‌های مختص آقایان بیشترین طرفدار را دارند. همچنین می‌توان گفت که بدون شک بهترین عطر برای جذب خانم‌هاست. عطرهای تلخ احساس ابهت و شیک بودن را در پسران تقویت می‌کنند. بنابراین در زمان عطر خریدن حسابی حواستان را جمع کنید. عطری را انتخاب کنید که در همان قرارهای اول حس پیدا کردن مرد رؤیاها را به خانم‌ها القا کند. یک پسر جذاب از عطری استفاده می‌کند که تکمیل‌کننده و همسو با شخصیت او باشد.

برای رژیم غذایی خود ارزش قائل شوید

متأسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از جوانان ترجیح اول و آخرشان خوردن فست فود و غذاهای پرکالری است. غافل از اینکه چنین غذاهایی فارغ از خوشمزه بودنشان نه‌تنها تناسب‌اندام را به خطر می‌اندازند. بلکه تنبلی و بی‌تحرکی را تشدید می‌کنند. چنانچه تمایل دارید به پسر جذابی تبدیل شوید باید خودتان را وادار به سالم خوری کنید. تا می‌توانید مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید. مصرف چنین موادی درواقع یک تیر و دو نشان است. نه‌تنها از افزایش وزنتان جلوگیری می‌کند. بلکه برای سلامت پوست و مو هم مفید هستند. سعی کنید از تمام مواد غذایی به میزانی متعادل استفاده نمایید.

یک پسر جذاب و جنتلمن باید آداب معاشرت با خانم‌ها را بلد باشد

لطفا برای این موضوع حسابی زمان بگذارید. هنگامی‌که بتوانید با رفتار مناسب نشان دهید تا چه حدی برای پارتنرتان ارزش و احترام قائل هستید، در حقیقت مهم‌ترین قدم را برای مجذوب کردن او برداشتید. همیشه از کلماتی مانند لطفا، تقاضا می‌کنم، از شما سپاسگزارم، اجازه می‌دهید و … استفاده کنید. به نظرات، طرز فکر و اعتقادات آن‌ها احترام بگذارید. اجازه دهید آن‌ها در این جامعه‌ی مردسالار در کنار شما احساس امنیت و راحتی کنند. مراقب زبان بدن خود باشید. مبادا با حرکتی نادرست حس امنیت آن‌ها را خدشه‌دار کنید. هرگز از انجام رفتاری که نشان‌دهنده‌ی این است آن‌ها برای شما اهمیت دارند، دریغ نکنید.

نشان دهید برای مسیر زندگی‌تان اهداف و برنامه‌ی مشخصی دارید

رابطه داشتن با فردی که هیچ هدف و برنامه‌ی مشخصی برای زندگی شخصی و شغلی‌اش ندارد، برای هیچ‌کس خوشایند نیست. پسرانی که مدام در حال درجا زدن هستند یا از این شاخه به آن شاخه می‌پرند هیچ‌گونه جذابیتی نخواهند داشت. بدیهی است هیچ دختری تمایل به داشتن رابطه‌ی بلندمدت با شما را ندارد. چراکه هیچ آینده‌ی روشنی در انتظارتان نخواهد بود. بنابراین یک پسر جذاب در وهله‌ی اول باید به شناخت مطلوبی از خودش برسد. بداند چه کسی است؟ از زندگی چه می‌خواهد؟ چه پتانسیل‌هایی دارد؟ چه برنامه‌ای برای رشد و پیشرفتش طراحی کرده است؟ مطمئن باشید که سبک زندگی و اهداف و آرزوهایتان نقطه‌ی عطف اثرگذاری شما بر دیگران خواهند بود.

پیشنهاد مطالعه: مقاله چطور تیپ شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم و افراد را جذب خود کنیم؟

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.