چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟

چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟

چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟ هیچ‌کس نمی‌تواند اهمیت قرار اول در شکل‌گیری یک رابطه را نادیده بگیرد. یک قانون معروف در روان‌شناسی می‌گوید که همیشه اولین‌ها با قدرت بیشتری در ذهن هرکدام از ما ثبت می‌شوند. به همین خاطر همگی تلاش می‌کنیم تا در قرار اول از هر جهت خوب و جذاب به نظر برسیم. اما گاهی اوقات این کار دشوار می‌شود. وقتی شناختی از طرف مقابل نداریم یا هنگامی که برای اولین‌ بار است که بر سر یک قرار دوستانه می‌رویم احتمالاً بیشتر دچار استرس می‌شویم. حالا اگر دختر باشید و بایدها و نبایدهای خانواده و جامعه نیز همراه شما باشد  این استرس چندین برابر می‌شود.

اما اگر آقا باشید و بیشتر مسئولیت برگزاری یک قرار ملاقات خوب روی شانه های شما قرار گیرد هم استرس کمتری از یک دختر را تجربه نخواهید کرد. به همین خاطر در این مطلب سعی می‌کنیم تا مهم‌ترین نکاتی که برای قرار اول باید به آن‌ها توجه کنید را بررسی کنیم و آموزش دهیم چطور در قرار اول راحت، اجتماعی، با اعتمادبه‌نفس و محترم و باحال به نظر برسید.

هدف شما از قرار اول چیست؟

قبل از حاضر شدن در قرار اول ذهنتان را درگیر مسائلی که بعدها باید به آن‌ها پرداخته شود نکنید. فقط کافی است بدانید:

  • هدفتان از قرار گذاشتن چیست؟
  • آیا به دنبال رابطه جدی هستید؟
  • آیا فقط برای سرگرمی و آشنایی با یک فرد جدید قرار می‌گذارید؟

هر وقت توانستید صادقانه به این سؤالات پاسخ بدهید می‌توانید با طرف مقابلتان در راستای اهداف بعدیتان رابطه برقرار کنید. مثلا اگر فقط برای سرگرمی قرار می‌گذارید، نیازی نیست نگران این باشید که آیا با طرف مقابلتان جور هستید یا نه. اما با هر هدفی که در سر دارید بدانید مهم‌ترین نکته این است که به شما و طرف مقابل خوش بگذرد و لحظات خوبی را کنار یگدیگر بگذرانید پس راحت باشید و لبخند بزنید. با این وجود اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید، شاید بخواهید اولویت‌ها، ارزش‌ها و علایق را مدنظر قرار دهید. اما در اولین دیدار آشنایی چگونه برخورد کنیم؟

مطلب مرتبط: در قرار اول چگونه رفتار کنیم؟ ۱۵ اصل مهم که باید به آن‌ها توجه کنید!

چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟

روانشناسی اولین قرار ملاقات

لباس مناسب بپوشید:

توصیه می‌شود در قرار اول از لباس‌هایی با رنگ‌های شاد و شیک استفاده شود. سعی کنید حتما از کیف، کفش، روسری یا حداقل رژ قرمز استفاده کنید. اما لطفا افراط نکنید. لباسی بپوشید که راحت باشد و در آن اعتمادبه‌نفس داشته باشید. اندازه و استایل لباسی که می‌پوشید باید مناسب شما باشد. ازطرفی نه زیاد خانمانه و نه زیاد لوند لباس بپوشید. بهتر است حد اعتدال را رعایت کنید. در آرایش کردن افراط نکنید و اجازه دهید زیبایی طبیعی شما به چشم بیایید.

عطر مناسب را فراموش نکنید. اگر توان خرید عطرهای گران را ندارید می‌توانید متناسب با توان مالی خود چند اسانس از یک عطر معروف را تهیه کنید. ولی هرگز اثر ماندگار بوی خوب را نادیده نگیرید و علاوه بر لباس بر روی دست‌ها و دستمال خود نیز از عطر مناسب استفاده کنید. بگذارید بعد از رفتن شما بوی شما همراه مرد محبوبتان باشد. اما اگر مرد هستید یادتان باشد قصد دارید چه حسی را به زن محبوب خود منتقل کنید. پس بسته به محل قرار لباس انتخاب کنید.

یکی از اشتباهات در قرار اول این است که اگر رستوران، هتل، کافی شاپ یا پارک محل قرار شماست نباید فقط یک مدل لباس بپوشید. مثل این است که با کت‌وشلوار به استادیوم فوتبال بروید. ازطرفی عطر مناسب برای آقایان هم اثرگذاری بی‌حدواندازه‌ای دارد و مهم‌تر از همه این‌ها اینکه برای جلسه اول آشنایی چی ببریم؟ گل یا هدیه مناسبی برای زن محبوبتان تهیه کنید. منظور هدیه‌های گران‌بها نیست بلکه وجود هدیه نشان دهنده این است که برای وجود آن دختر ارزش و اهمیت قائل شده‌اید.

اصل مهم در هر رابطه‌ای احترام به طرف مقابل است که در قرار اول چندین برابر می‌شود:

یکی از مهم‌ترین نکات قرار اول، نحوه ارتباط برقرار کردن قبل و بعد از آن است. حتما قبل از روز قرار با طرفتان تماس بگیرید و به او یادآوری کنید تا بداند که سرکارش نگذاشته‌اید. اگر در طول دیدارتان متوجه شدید که او مناسب شما نیست، همان موقع او را ترک نکنید. قرار ملاقاتتان را با روال عادی به پایان برسانید و به او بگویید که از وقت گذراندن با او لذت بردید. اما پیشنهاد قرار بعدی را مطرح نکنید. اگر تمایل به گذاشتن قرار دوم دارید و خانم هستید بهتر است در پایان قرار اول اینکار را انجام دهید.

البته به صورت مستقیم بیان نکنید. خیلی ماهرانه و ظریف بگویید امشب عالی بود و امیدوار هستید که دوباره او را ببینید. بعد از رفتن به خانه توصیه ما این است که صبور باشید و واکنش مرد مورد علاقتان را بررسی کنید. اگر او تماس گرفت و گفت قرار اول برای او لذت‌بخش بوده و قرار بعدی را تنظیم کرد که شما کار خود را به سرانجام رساندید اما اگر او پیش قدم نشد شما تماس بگیرید و برای اوقات خوبی که برای شما ساخته از او تشکر کنید.

اما اگر آقا هستید همان روز بعد از قرار تماس بگیرید. یادتان باشد برای جذاب بودن در قرار اول مهم نیست که آن دختر، فرد مورد نظر شما بوده یا نه. شما باید تماس بگیرید و از او برای حضورش تشکر کنید و اگر تمایل به قرار بعدی ندارید او را برای قرار بعدی دعوت نکنید. اما جنتلمن بودن خود را هرگز زیرسؤال نبرید و هرگز این تماس را به روزهای بعد موکول نکنید.

مطلب مرتبط: ۱۶ سؤالی که در قرار اول شما را از سردرگمی نجات می‌دهد!

چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟

خودتان باشید:

یکی از نکات مهم در روانشناسی اولین ملاقات تظاهر به داشتن شخصیتی است که بهتر از خود واقعیتان باشد. چنین رفتاری گمراه‌ کننده است و این امکان را به وجود می‌آورد که در آینده رفتارهای ناشیانه از شما سر بزند. نمی‌توانید تا ابد نقش بازی کنید و معلوم نیست درنهایت هر دویتان از این وضعیت راضی باشید. هدف از رفتن سر قرار، آشنایی با کسی است که اصیل و واقعی است و احتمال اینکه خواسته‌ها و علایقش در زندگی با شما در یک راستا باشد، وجود دارد و این حالت وقتی می‌تواند اتفاق افتد که به طرف مقابلتان خود واقعی‌تان را نشان دهید. یعنی کسی که به قدر کافی قابل اعتماد است و تظاهر نمی‌کند. اینجاست که سؤال‌هایی مثل در قرار اول دست بدهم یا نه بی‌معنی می‌شود؟

پس اگر در قرارهای خود دست می‌دهید اینجا هم دست بدهید. اما اگر چارچوب‌های خود را دارید و دست نمی‌دهید خودتان باشید. طبق سلیقه دیگران خودتان را تغییر ندهید.

حواستان به زبان بدنتان باشد:

در پاسخ به این سؤال که چگونه در قرار اول جذاب باشیم؟ بدون تعارف جذاب بودن در قرار اول تا حد زیادی به زبان بدن شما بستگی دارد. با طرف مقابل تماس چشمی برقرار کنید (البته نه اینکه خیلی به او خیره شوید) و سعی کنید بدن را در موقعیت‌های دفاعی مثل حالت دست به سینه، قرار ندهید. درواقع می‌توانید با واکنش نشان دادن به حرکات و حالت‌های چهره او، علاقه‌تان به گفتگو را ابراز کنید.

حواستان به زبان بدنتان باشد تا حرکاتی مثل بازی کردن با موها که (نشانه عصبی بودن است)، نگاه کردن به گوشه و کنار اتاق یا بازی کردن با اشیا و تلفن همراه  از شما سر نزند. وقتی طرف مقابل چیزی می‌گوید که برایتان جالب است، لبخند بزنید و رویتان به سمت او باشد. پاهای شما و بدنتان باید به سمت مخاطبتان متمایل باشد. لطفا  اگر خانم هستید لوند خندیدن و جذاب بودن را در آینه تمرین کنید. زنانگی خود را دست کم نگیرید و حرکات دست، چشمان، پاها و طرز نشستن خود را در آینه تمرین کنید. اصلا جذاب نیست که در حرکات خود ظرافت زنانه نداشته باشید و اگر آقا هستید برای ساعاتی که در قرار هستید تمام توجه خود را به طرف مقابلتان بدهید و با گوشی همراه خود مشغول نباشید و لطفا قوز نکنید.

جذاب بودن در قرار اول

حدومرز صمیمت را مشخص کنید:

اگر به دنبال جذاب بودن در قرار اول هستید یادتان نرود که جای صحبت درباره معشوق‌های قبلی و حرف‌هایی از این قبیل در اولین قرار ملاقات نیست. به اشتراک گذاشتن بیش‌ازحد و زودتر از موعد اطلاعات شخصی می‌تواند دلسرد کننده و ناخوشایند باشد چون ممکن است این رفتار برای طرف مقابلتان غیرعادی و عجیب به نظر برسد.

فقط اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید که نشان دهد چه شخصیت و علایقی دارید و ویژگی‌ها و جزئیات بیشتر را برای زمانی نگه دارید که اعتماد در رابطه‌تان بیشتر می‌شود. همچنین از پرسیدن سؤالاتی که بیش‌ازحد خصوصی هستند یا باعث می‌شوند طرف مقابلتان مجبور شود جزئیاتی را با شما به اشتراک بگذارد، خودداری کنید. مثلا اگر او به شما بگوید که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند، نباید بپرسید چرا؟ اگر پرسید چرا تا الان ازدواج نکرده‌اید؟ سعی کنید کلی پاسخ دهید. لطفا قصه حسین کرد شبستری تعریف نکنید و جواب‌های مختصر و مفید دهید. قرار اول جای زیاده گویی نیست.

مطلب مرتبط: آیا داشتن حریم شخصی در ازدواج مهم است؟

لطفا باحال باشید:

یک اشتباه رایج در قرار اول در میان خانم‌ها این است که وقتی با یک مرد  هستند ساکت بنشینند و منتظر باشند تا او آن‌ها را سرگرم کند. یادتان باشد قرار اول برای آقایان هم به اندازه خودش استرس آور است. آن‌ها هم نیاز دارند لبخند، تأیید و توجه از شما ببینند و در ضمن شما پرنسس قصه نیستید. هر رابطه‌ای دوطرفه شکل می‌گیرد پس لطفا سعی کنید کسل کننده و حق به جانب نباشید.

بد نیست چند لطیفه بی‌مزه بلد باشید تا یخ بین شما را در صورت لزوم آب کند. اطلاعات عمومی خود را بالا ببرید و سعی کنید از استرس طرف مقابلتان کم کنید و احساس راحتی و آرامش را به او منتقل نمایید. اما اگر یک آقا هستید سعی کنید در بامزه بودن افراط نکنید. درست است که خنداندن یک زن مسیری به قلب اوست اما شما باید در ابتدا شخصیت خود را به یک خانم نشان دهید بعد قلب او را تسخیر کنید. شما چه جوک‌های بی‌مزه‌ای بلد هستید؟ برای ما بنویسید تا باهم مجموعه‌ای از بی‌مزه‌ترین جوک‌ها را بسازیم.

پیشنهاد: با چه تیپ شخصیتی ازدواج موفق‌تری خواهید داشت؟

سخن آخر

هرگز اهمیت قرار اول را دست کم نگیرید. به یاد داشته باشید رابطه خوب حاصل دعانویس خوب و معجزه کائنات نیست بلکه ساختنی است. پس سعی کنید بیشتر بیاموزید و بهتر عمل کنید. مثل همیشه آرزوی ما در قطبینو سلامتی و شادی شماست.

 

دسته بندی : ازدواج

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.