در قرار اول چگونه رفتار کنیم؟ ۱۵ اصل مهم که باید به آن‌ها توجه کنید

همیشه قرار اول تعیین‌کننده‌ترین تصویر را در ذهن می‌نشاند. اولین برخورد است که نوع شخصیت طرف مقابل را نشان می‌دهد و حتی می‌تواند تعیین کند که رابطه‌ای ادامه پیدا کند یا نه؟ قرار است برای اولین بار با شخصی دیدار کنید. آیا می‌دانید در این جلسه یا به قول خودتان دیت اول باید چه بگویید و چه رفتاری از خود نشان دهید؟ آیا می‌دانید انجام چه اشتباهاتی در این دیدار می‌تواند غیرقابل‌جبران باشد؟ به‌طور کل می‌دانید باید اوایل آشنایی چطور رفتارکنید؟

 فرض کنید که آقایی از شما به‌عنوان یک خانم جوان خواستگاری کرده و قرار است با یکدیگر برای آشنایی بیشتر صحبت کنید. یا شما آقایی هستید که بالاخره توانسته‌اید با تلاش فراوان با دختر موردعلاقه خود قراری را هماهنگ کنید. احتمالا برای این جلسه اضطراب زیادی خواهید داشت و حتی شاید گیج شوید که چه بگویید و چه نگویید؟!

قطعا به شما این جمله‌ی کلیشه‌ای معروف را نمی‌گوییم که «لطفا آرامش خود را حفظ کنید.» ترجیح می‌دهیم به شما بگوییم که در اولین قرار چطور رفتار کنید و چه اشتباهاتی را مرتکب نشوید. به‌هرحال این دیداری است که نمی‌توان آن را جدی نگرفت. زیرا ممکن است در زندگی شما نقشی تعیین‌ کننده و سرنوشت‌ساز داشته ‌باشد. پس بهتر است که با مهم‌ترین اصول جلسه اول یا همان دیت اول آشنا شوید. اما قبل از هر چیز…

تیپ شخصیتی خودتان و شریک عاطفی‌تان را اینجا بشناسید

ورود به تست رایگان شخصیت شناسی MBTI

اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید، می‌توانید به فایل صوتی خلاصه مقاله گوش دهید.

۱۶ اصل مهم که باید در قرار اول به آن‌ها توجه کنید!

قرار اول با شخص موردعلاقه یا خواستگار، یک ملاقات سرنوشت‌ساز است. این اولین جلسه آشنایی شما با فرد موردعلاقه‌تان است، مسلما نمی‌خواهید دیدار اول شما دیدار آخرتان نیز باشد! شما می‌خواهید جذاب، باهوش، صمیمی و درعین‌حال پخته و بالغ به نظر برسید. به‌طوری‌که شانستان را برای ملاقات بعدی یا حتی رساندن رابطه به ازدواج افزایش دهید. اما برای این کار باید بدانید چه بگویید و چطور رفتار کنید؟ برخی افراد نمی‌دانند در اوایل رابطه چه بگویند و چگونه رفتار کنند؟ زیرا خودشان را آن‌گونه که هستند نشان نمی‌دهند و همچنین در همه قسمت‌های برنامه‌ریزی‌شان برای قرار ملاقات، هیچ‌وقت از چشم طرف مقابل و دیدگاه او به این موقعیت نگاه نکرده‌اند. بسیاری از افراد بی‌تجربه هستند و برخی توانایی مدیریت جلسه گفتگو را ندارند.

 می‌دانیم بسیاری از شما عزیزان در زمینه اینکه سر قرار اول چگونه رفتار کنید و چه چیزهایی را بپرسید سؤال‌های متعددی دارید. به شما قول می‌دهیم تا انتهای مقاله به جواب بسیاری از سؤالات خود برسید.

اما احتمالا اولین سؤالتان اینکه چطور پسر جذاب و دختر جذابی باشیم؟

۱ـ لباس مناسب بپوشید.

بانشاط و شاداب باشید و برای اولین قرار ملاقات، لباس مناسب بپوشید. حتی اگر برای صرف یک شام معمولی بیرون می‌روید، لباس زیبا بپوشید. بهتر است از پوشیدن لباس‌های اسپرت خودداری کنید. مو و ناخن‌های خود را آراسته نگه‌ دارید. از لباسی استفاده کنید که متناسب با هیکل شما باشد و خیلی کوتاه یا تنگ نباشد. نباید ظاهر شما حس بی‌ارزشی و بی‌اعتنایی را به ‌طرف مقابل انتقال دهد. اگر لباس‌هایتان سر قرار اول راحت نباشند، نمی‌توانید بر طرف مقابل و بر روند گفتگو متمرکز بمانید. ازطرفی پوشیدن لباس راحت باعث می‌شود خودتان هم احساس آرامش داشته باشید. بنابراین سعی کنید از شلوارهای جین خیلی تنگ استفاده نکنید. حتی پوشیدن لباس‌های معذب کننده باعث می‌شود ناخودآگاه با زبان بدنتان پیام معذب بودنتان را به طرف مقابل برسانید و ممکن است طرف مقابلتان احساس کند این معذب بودن به دلیل نارضایتی شما از این قرار است.

یادتان نرود که خوشبو بودن تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. عطر خوب می‌تواند حس مردان را حتی پس از ملاقات نیز حفظ کند. فقط نباید زیاده‌روی کنید و همچنین نباید از عطرهای تند استفاده کنید. آرایش ملایم داشته باشید. اما اگر آقا هستید به خاطر داشته باشید که پیراهن‌های چروکیده جذاب به نظر نمی‌رسند.

 البته می‌دانیم که به همه ما گفته‌اند که شما نمی‌توانید یک کتاب را تنها بر اساس جلد آن قضاوت کنید و آنچه داخل و درون آن است، مهم‌تر است. درست هم گفته‌اند. اما به شرطی که شما اثر برخورد اول را هم درنظر بگیرید. جالب است بدانید تحقیقات ثابت کرده‌اند مردم (حتی آن‌هایی که به اصطلاح ظاهربین نیستند) به‌وسیله اولین برخورد با بقیه و دیدن ظاهرشان، ناخودآگاه در مورد آن شخص قضاوت‌هایی می‌کنند. پس خیلی مهم است که در قرار ملاقات اول به بهترین نحو ممکن حاضر شوید. اما درعین‌حال این را هم به یاد داشته باشید که  آراسته بودن ظاهرتان در قرار اول می‌تواند شروع کننده پیش‌فرض‌های خوب در ذهن طرف مقابل باشد، اما آن چیزی که رابطه را مستحکم می‌کند ویژگی‌ها و رفتارهای مثبت شماست.

۲ـ لطفا دیر نکنید. علی‌الخصوص در قرار اول!

هدف کلی از دیت اول این است که احساس خوبی در طرف مقابل ایجاد کنید. بنابراین به‌موقع سر قرار حاضر شوید. جالب است بدانید به‌طور متوسط ۳۰ درصد از مردان و ۵۰ درصد زنان سعی می‌کنند در جلسه اول دیدار کمی دیر به قرار برسند تا به طرف مقابل نشان دهند خیلی هم اشتیاق ندارند. اما باید بدانید دیر رسیدن سر قرار، اولین اشتباه شماست.

اگر خانم هستید سر زمان مقرر در محل قرار حاضر شوید و اگر آقا هستید حداقل ۱۵ دقیقه زودتر در محل حاضر شوید و اطمینان حاصل کنید که اولین قرارتان با یک خاطره خوب شروع می‌شود. زود رفتن سر قرار ملاقات می‌تواند شما را کاملا آماده و متفکر نشان دهد. اگر در یک سالن سینما قرار گذاشتید، می‌توانید زودتر به آنجا رفته و بلیت را تهیه کنید. اگر در پارک یا کافی‌شاپ قرار است با یکدیگر گفتگو کنید، می‌توانید منطقه را جستجو کرده و مکانی آرام برای نشستن انتخاب کنید. قبل از رفتن ترافیک را هم چک کنید تا اگر ترافیک بود دیر نرسید. اگر جایی که می‌خواهید بروید برای شما ناآشناست کمی زودتر راه بیفتید که اگر در پیدا کردن آنجا مشکل پیدا کردید نگران زمان نباشید. پس به هر جا که می‌روید پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید تا هم احتمال دیر رسیدنتان را کم کنید و هم دچار استرس نشوید و اوقات خوشی را رقم بزنید.

۳ـ سؤال‌های خوب بپرسید و شنونده‌ی فعالی برای پاسخ‌های طرف مقابل باشید.

رابطه وقتی می‌تواند به یک رابطه‌ی موفق تبدیل شود که دو طرف بتوانند به‌راحتی با یکدیگر حرف بزنند و حرف یکدیگر را بفهمند. باید بدانید لازم نیست همه اطلاعات مربوط به زندگی، شغل، تحصیلات و خانواده‌تان را پشت سر هم و یک‌نفس بیان کنید. کمی صبور باشید. مطمئن باشید اگر از یکدیگر خوشتان بیاید در جلسات بعدی فرصت این حرف‌ها پیش می‌آید. درباره‌ی هر چیزی که حرف می‌زنید اشتیاق نشان دهید، سؤال بپرسید و با تمام توجه گوش دهید. همیشه اولین اثرگذاری بر طرف مقابل با زیبایی و آراستگی ظاهر نیست. بلکه علاقه، گرمی و اشتیاق حقیقی برای شناخت طرف مقابل است.

پس لطفا مبهم پاسخ ندهید. طرف مقابل به‌خصوص خانم‌ها در چنین شرایطی احساس امنیت نخواهند کرد. هنگام گفتگو به درودیوار نگاه نکنید یا اگر آقا هستید لطفا به نقاط جنسی بدن طرف مقابل خیره نشوید. یادتان باشد زنان در مکالمه محتاط‌تر رفتار می‌کنند. پس اگر آقا هستید زمینه را مساعد کنید و هولش نکنید و جمله‌های او را کامل نکنید. سعی نکنید بر مکالمه تسلط داشته باشید. هر زنی داستانی دارد. کار شما این است که از او دعوت کنید داستانش را برای شما تعریف کند.

سؤالاتی درباره کار، زندگی و علاقه‌مندی‌هایش بپرسید. لطفا سؤالات شخصی نپرسید. سؤالاتی از این‌ دست جایگاهی در جلسه‌ی اول یا حتی اوایل رابطه ندارند. «چند بار به خواستگاری رفته‌اید؟ چند بار شکست عشقی خورده‌اید؟ رابطه جنسی قبل از ازدواج داشته است یا نه؟

مطلب مرتبط: ۱۶ سؤالی که در قرار اول شما را از سردرگمی نجات می‌دهد!

۴ـ لطفا در قرار اول گذشته را شخم نزنید.

شما قرار است آینده را باهم بسازید و به همین دلیل باید بیشتر درباره برنامه‌‌‌های آتی خود صحبت کنید. اینکه چه اشتباهاتی کرده‌اید؟ چه بر سر زندگی‌تان آمده‌ و… نباید در جلسه اول گفته شود. چراکه جلسه اول آشنایی، وقت تاریخچه گفتن نیست. در جلسات بعدی می‌توانید کمی به گذشته بروید و تا جایی که ترجیح خودتان و طرف مقابل است به آن بپردازید. ولی فعلا باید بفهمید چقدر با یکدیگر اهداف مشترک دارید و تا چه حد برنامه‌های آینده‌تان به هم می‌خورند. نشان دهید که اهداف زندگی شما در اولویت قرار دارند و مشتاق هستید تا اهداف طرف مقابل را به‌خوبی بشناسید. ببینید اصلا تیپ شخصیتی او تا چه حد با شما در تناسب است؟ ترجیحات شخصیتی شما چقدر به یکدیگر شباهت دارند؟

مطلب مرتبط: با چه تیپ شخصیتی ازدواج موفق‌تری خواهید داشت؟

۵ـ قبل از اتمام جلسه تصمیم بگیرید چه کسی صورت‌حساب را پرداخت کند؟

هیچ‌کس دوست ندارد که در عمل انجام‌ شده قرار بگیرد. بنابراین تا آخرین لحظه منتظر نمانید و در مورد نحوه پرداخت صورتحساب به توافق برسید. به‌ این‌ ترتیب هر دو می‌دانید که چه انتظاری داشته باشید و یا برای سفارش یک استیک احساس گناه نکنید. اینکه یک زن تمایل داشته باشد که سهم خود را حساب کند از اهمیت زیادی برخوردار است. ارائه این پیشنهاد مهم است. چه پسر بخواهد سخاوتمندانه پیشنهاد شما را رد کند و چه بخواهد آن را قبول کند. اینکه شما بخواهید سهم خود را بپردازید حاوی یک پیام مهم است و آن این است که شما باور دارید که با او مساوی هستید. هرچند به آقایان توصیه می‌کنیم این پیشنهاد را نپذیرید. حداقل در قرار اول بهتر است این کار را نکنید.

۶ـ بیش‌ازاندازه صمیمی نشوید.

در قرار اول دو طرف فقط یکدیگر را ارزیابی می‌کنند تا ببینند آیا بهم می‌آیند و می‌خواهند رابطه را ادامه دهند یا خیر؟ پس توصیه می‌کنیم حریمتان را حفظ کنید و حتی اگر در همان نگاه اول او را پسندیدید ذوق‌زده رفتار نکنید. بگذارید رابطه‌تان روند طبیعی خود را طی کند و کم‌کم جلو برود تا رسمیت پیدا کند. جالب است بدانید که روابط هرچه با سرعت کمتری جلو بروند، پایه‌های آن رابطه عمیق‌تر شکل خواهد گرفت و رابطه پایدارتری خواهید داشت.

برخی خانم‌ها با لحن کودکانه صحبت می‌کنند. لطفا کودک درون خود را کنترل کنید. البته خیلی رسمی هم صحبت نکنید که طرف مقابل را بترسانید. به‌طوری‌که دیگر نتواند حرف‌هایش را به‌راحتی با شما در میان بگذارد. بهتر است حد تعادل را نگه‌ دارید و شرایطی را مهیا کنید تا هر دو احساس راحتی کنید.

مطلب مرتبط: تحلیلی بر حدومرزهای سالم در روابط زناشویی؛ آیا داشتن حریم خصوصی در ازدواج مهم است؟

۷ـ از همان قرار اول شروع به چرتکه انداختن نکنید.

درست است که مسائل مالی نقش مهمی دارند. ولی به‌طور حتم در درجه اول نیستند. پس در همان اول جلسه اول به دنبال کشف موجودی حساب بانکی و میزان درآمد نباشید. این جلسه جای خط‌ونشان کشیدن و بیان انتظارات و شرط‌های مالیتان نیست.

۸ـ سعی کنید با اعتمادبه‌نفس به نظر برسید.

به او نشان دهید که اعتمادبه‌نفس دارید. البته ممکن است شما در اولین قرار آشنایی چندان احساس راحتی نکنید. جلسه اول فرصتی برای بیشتر آشنا شدن است. بنابراین از خودتان و چارچوب‌هایتان بگویید. نمی‌گوییم فخرفروشی کنید ولی تواضع بیش‌ازاندازه هم به خرج ندهید. زیرا او شما را نمی‌شناسد و امکان دارد متوجه نشود که این گفته‌ها ناشی از فروتنی شماست نه عدم موفقیت و فقدان عزت‌نفس. به‌اندازه کافی از موفقیت‌ها و دستاوردهایتان بگویید و هویت مستقل، ویژگی‌های منحصربه‌فرد و توانمندی‌هایتان را با اعتمادبه‌نفس معرفی کنید.

از طرفی برای اینکه با اعتمادبه‌نفس به نظر برسید، می‌توانید روی زبان بدنتان هم کار کنید. مثلا بالا نگه داشتن سر، حرکات آرام و بدون اضطراب، لبخند زدن، با اطمینان و رسا حرف زدن نشانه‌هایی هستند که اعتمادبه‌نفس شما را به طرف مقابل نشان می‌دهند.

 البته این را هم در نظر داشته باشید که هرکسی یکسری راهکارهای شخصی برای بالابردن اعتمادبه‌نفسش دارد که ممکن است برای بقیه بی‌معنی باشد. مثلا استفاده از یک لباس یا عطر خاص ممکن است برای شما ایجاد کننده اعتمادبه‌نفس باشد. پس انجام دادن این کارها را هم فراموش نکنید و مهم‌تر از همه به یاد داشته باشید اینکه خودتان باشید مهم‌ترین عامل در نشان دادن اعتمادبه‌نفستان است.

مطلب مرتبط: ۷ گام مؤثر برای افزایش عزت‌نفس

۹ـ لطفا فقط برای چند ساعت بی‌خیال موبایلتان شوید.

در قرار اول یک تصویر کلی و نسبتا ثابت از شما در ذهن طرف مقابل شکل می‌گیرد. اگر زمانی که او صحبت می‌کند شما مدام حرف‌هایش را برای جواب دادن گوشی همراهتان قطع کنید، گمان می‌کند شما فردی هستید که نمی‌توانید بین مسائل مهم و جزئی تمایز قائل شوید. یا اینکه زمان‌بندی و اولویت‌بندی در زندگی شما معنایی ندارند. به شخصیت و حضورش احترام بگذارید و تمام توجهتان را معطوف به او کنید.

۱۰ـ صداقت داشته باشید و ادا درنیاورید.

می‌دانیم که انجام این کار سخت‌تر از آن است که به نظر می‌رسد ولی بدون شک شما می‌توانید از عهده‌ی آن بربیایید. همیشه مشکل ازآنجا شروع می‌شود که شما سعی می‌کنید خود را غیر از آنچه هستید، یا بهتر از آن چیزی که هستید، نشان دهید. چرا؟ چون به‌ احتمال‌ زیاد دوست دارید در نظر او بهترین و مناسب‌ترین فرد شناخته شوید. خودتان باشید و حتی اگر او شما را به خاطر آنچه هستید دوست نداشته باشد، بازهم سرخود را بالا نگه‌ داشته و به دنبال فرد بهتری باشید.

اگر نقطه تاریکی در شخصیت شما وجود دارد، نگران نباشید. چون همه ما آدم‌ها این نقطه‌های تاریک را داریم. پس انتظار نداشته باشید که بی‌نقص دیده شوید. البته نه اینکه لازم باشد در همین قرار اول شروع به گفتن تمام نقطه ضعف‌هایتان کنید. فقط از اینکه گفتگو به سمتی پیش رود که مجبور به گفتن نقطه ضعف‌هایتان شوید یا در موقعیتی قرار بگیرید که نقطه ضعف‌هایتان روشن شود، نترسید و سعی نکنید در آن موقعیت دروغ بگویید.

اگر هردوی شما به یک نوع ورزش علاقه ندارید یا شما درون‌گرا هستید و او برونگرا یا زمینه‌های کاری شما مشابه نیست یا حتی از یک نوع موسیقی، فیلم یا کتاب لذت نمی‌برید. اصلا به این معنی نیست که هرگز نمی‌توانید با یکدیگر ازدواج موفقی را رقم بزنید. شاید صداقت رابطه‌ی شما را با چالش‌هایی مواجه کند اما شک نکنید که به پیامدهای منفی دروغ‌گویی می‌ارزد؟

مطلب مرتبط: مقاله ازدواج درون‌گرا با برونگرا، صحیح است؟

۱۱ـ کمی او را به چالش بکشید، اما زیاده‌روی نکنید.

برای جذاب به نظر رسیدن در اوایل آشنایی لازم نیست در همه‌چیز با او موافق باشید. پس نظر و سلیقه واقعی خود جسورانه را بیان کنید. حتی می‌توانید با شوخی باهم بحث کنید و فضای جلسه را از خشکی خارج کنید. اجازه دهید او از همین ابتدا دریابد که شما کسی نیستید که به خاطر او عقاید خود را تغییر دهید. مهم نیست که شما چقدر او را دوست داشته باشید. اگر با هر چیزی که می‌گوید موافقت کنید، نشان می‌دهد که شما عقاید و هویت مستقل خود را ندارید. بهتر است کمی طناز باشید و محترمانه و باحیا شوخی کنید.

۱۲ـ بهتر است در قرار اول تظاهر به بی‌خیالی نکنید.

برخی افراد هستند که گمان می‌کنند در قرار اول باید خود را بی‌خیال جلوه دهند تا عزت‌نفسشان را حفظ کنند. اما بدانید همه‌ی آدم‌ها از طرد شدن می‌ترسند. وقتی تظاهر می‌کنید که اصلا برای ادامه‌ی این رابطه اشتیاق ندارید یا اینکه برایتان فرد مقابلتان با دیگران چندان تفاوتی ندارد باعث می‌شود بدترین حس ممکن به ‌طرف مقابل منتقل شود و برای ادامه دادن کاملا مردد گردد.

۱۳ـ نشان دهید که خواسته‌ها و رضایت او به‌اندازه‌ی نیازها و رضایتمندی شما اهمیت دارد.

هیچ‌کس دوست ندارد در قرارهای ملاقات، هدفی پنهانی وجود داشته باشد. به‌خصوص قرار اول. چون هنوز طرفین شناخت مطلوبی از یکدیگر ندارند. اگر هر یک از طرفین فقط دنبال روابط جنسی باشند و یا به‌گونه‌ای صحبت کنند که این حس را منتقل کنند، دیر یا زود این رابطه به پایان می‌رسد. زمانی که شما نشان دهید که فقط به خاطر آشنایی به این جلسه آمده‌اید و چیزی فراتر از آن نمی‌خواهید می‌توانید به‌خوبی بفهمید که این آدم باارزش کیست؟ و از زندگی چه می‌خواهد؟ چطور خود را خوشحال نگه می‌دارد؟ چه خواسته‌ها و نیازهایی دارد؟ چه زمانی احساس خوشبختی و رضایت می‌کند؟ من چطور می‌توانم این رضایتمندی را در او به وجود آورم؟

۱۴ـ در اولین قرار از نشانه‌ها غافل نشوید.

و اما مهم‌ترین نکته. خواهش می‌کنیم قبل از هر قراری و هر دل بستنی این دو کتاب را بخوانید. جذب شدن و جذب کردن زیباست. اما آگاهانه وارد رابطه شدن شما را از عواقب منفی احتمالی مصون می‌دارد. به‌منظور دستیابی به این آگاهی کتاب «عشق ویرانگر از دکتر براد جانسون» و کتاب «ازدواج بدون شکست از دکتر ویلیام گلسر و کارلین گلاسر» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

شما باید نشانه‌های اختلال‌های شخصیت را بشناسید و بتوانید از خود مراقبت کنید. بسیاری از روابط سمی و آسیب‌زا هستند. اما اگر از آسیب‌های پیش رو آگاه باشید، انتخاب درستی خواهید داشت. اینکه همواره آدم اشتباهی را انتخاب می‌کنید از شانس شما نشئت نگرفته است. بلکه از کودکی و گذشته و تله‌های روانی شما ناشی می‌شود. حتما در مسیر شناخت یکدیگر به روانشناس و افراد متخصص در این حوزه  مراجعه کنید. آن‌ها در جایگاه سوم شخص راحت‌تر می‌توانند کیفیت رابطه‌ی شما را ارزیابی کنند.

۱۵ـ او را برای ملاقات بعدی ترغیب کنید.

درنهایت در پایان ملاقات یا دیت اول اگر مایل به دیدار دوباره هستید، خیلی ماهرانه و ظریف بگویید امشب عالی بود. اگر خانم هستید در ادامه بگویید امیدوار هستید که دوباره او را ببینید. ولی اگر آقا هستید در هماهنگی قرار ملاقات دوم پیش‌قدم شوید.

۱۶ـ مکان خوبی را برای ملاقات انتخاب کنید.

این موضوع هرچند خیلی ساده و بدیهی به حساب می‌آید اما خیلی مهم است که مکان ملاقاتتان جایی باشد که بتوانید با آرامش خاطر تمام صحبت کنید. مثلا می‌توانید یک کافه دنج و خلوت را برای ملاقاتتان انتخاب کنید. طبیعتا انتظار ندارید که ملاقات اولتان را در یک کافه شلوغ و پر رفت‌وآمد داشته باشید؟! البته انتخاب مکان ملاقاتتان می‌تواند کاملا سلیقه‌ای باشد. مثلا بعضی‌ها قدم زدن در مکانی خلوت را دوست دارند و در این حالت مغزشان خیلی بیشتر فعال است. اما امکان دارد این ایده برای برخی دیگر قابل قبول نباشد. مهم این است که برای شما و شریک عاطفیتان کدام مورد بهتر است.

 پیشنهاد: پرکاربردترین تست خودشناسی برای ازدواج

سخن آخر

قرار اول خاطره‌انگیز خواهد شد. اگر به‌درستی پیش برود. این لیست را به خاطر بسپارید و روی عزت‌نفس، زبان بدن و کنترل استرس خود کار کنید و به خودتان ایمان داشته باشید. هردوی شما در اولین قرار ملاقاتتان استرس دارید و این کاملا طبیعی است. سعی کنید از لحظات خود لذت ببرید و بهترین خودتان باشید. زیرا اگر به استرستان مجال دهید، استرستان شما را کنترل خواهد کرد و این باعث می‌شود که نتوانید خود واقعیتان را نشان بدهید. نگران نباشید درنهایت فردی که متناسب شما باشد را پیدا خواهید کرد.

دسته بندی : ازدواج

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.