دختر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر مخاطب پروپاقرص سایت ما باشید، حتما در جریان هستید که در محتوای پیشین به‌طور مفصل به توصیف و بررسی فاکتورهای یک پسر جذاب پرداختیم. این بار قصد داریم به مقوله‌ی جذابیت در خانم‌ها بپردازیم. به نظر شما دختر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا در نظر گرفتن معیار زیبایی به‌تنهایی برای جذاب شناخته شدن یک دختر کفایت می‌کند؟ فکر می‌کنید دخترانی با چهره و اندام معمولی هیچ شانسی برای جذاب بودن ندارند؟ اصلا جذابیت یک ویژگی ذاتی است یا اکتسابی؟ شما دوست گران‌قدری که در حال خواندن این مقاله هستید تا چه حد خودتان را جذاب و تأثیرگذار می‌دانید؟ از چه روش‌هایی برای مجذوب کردن دیگران استفاده می‌کنید؟

مقوله‌ی جذابیت از آن دست موضوعاتی است که در عین سادگی، سختی و ظرافت‌های خاص خودش را دارد. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم چه خودتان را دختر جذابی می‌دانید یا نمی‌دانید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. با اندکی تأمل و اعتماد نسبت به نکات مطرح‌شده نه‌تنها می‌توانید اعتمادبه‌نفس بیشتری نسبت به خودتان داشته باشید. بلکه با به‌کارگیری این روش‌ها جذابیت و تأثیرگذاری را روزبه‌روز در خودتان تقویت کنید.

تیپ شخصیتی خودتان را اینجا بشناسید

ورود به تست رایگان شخصیت شناسی MBTI

دختر جذاب چه کسی است؟

اغراق نیست اگر بگوییم به تعداد تمام دختران و پسران موجود بر روی زمین تعاریف متفاوتی درباره‌ی جذابیت وجود دارند. اجازه دهید در همین ابتدا تکلیف موضوعی را مشخص کنیم. میزان جذابیت شما هیچ‌گونه ارتباطی با بودن یا نبودنتان در رابطه‌ی عاطفی ندارد. بودن در رابطه‌ی عاشقانه تنها یک انتخاب است که به اولویت، اهدافتان برای زندگی و معیارهای شخصی شما بستگی دارد. بنابراین انتخاب شدنتان توسط یک مرد به‌عنوان پارتنر نمی‌تواند به‌تنهایی معیار مناسبی برای سنجش جذابیت باشد. از سوی دیگر نمی‌توان یک دختر جذاب را فقط با در نظر گرفتن چهره زیبا و اندامی بدون نقص تعریف کرد. چه‌بسا بی‌شمار دختران زیبارو در تمام دنیا وجود دارند که بویی از جذابیت نبرده‌اند.

اما آن‌طرف ماجرا دخترانی با چهره و اندام معمولی آن‌چنان دیگران را مجذوب خود می‌کنند و بر ذهن و عواطفشان تأثیر می‌گذارند که همگان از قدرت نفوذ آن‌ها انگشت‌به‌دهان می‌مانند. درنتیجه نمی‌توان با قطعیت گفت که جذابیت تنها در ذات و فطرت  افراد نهفته است. خوشبختانه بخش اعظمی از آن اکتسابی است و با تمرین و یادگیری می‌توانید به‌راحتی خودتان را تبدیل به دختر جذابی کنید.

اگر هم بخواهید خودتان را بر اساس معیارهای آقایان به دختری جذاب تبدیل کنید، باید بگوییم که هر فردی فاکتورهای متفاوتی را برای یک دختر جذاب در نظر می‌گیرد. اینکه به‌طورکلی چه چیزی باعث می‌شود تا دختران فارغ از جذابیت ظاهری خیره‌کننده در نظر دیگران دختران جذابی شناخته شوند، در ادامه به‌طور مفصل خواهیم گفت.

جذابیت در دختران به چه معناست؟

جذابیت در دختران یک مفهوم چندبعدی است که جنبه‌های مختلفی را شامل می‌شود. اولین ابعاد جذابیت، جذب کشش ظاهری است. زیبایی و نحوه‌ی لباس‌ پوشیدن می‌توانند عناصری باشند که افراد را به خود جلب کنند. اینکه یک دختر چگونه بازی کند، حرف بزند نیز بخش دیگری از جذابیت محسوب می‌شوند. در این راستا، هوش و فرهنگ دختر نیز نقش مهمی در جذابیتش ایفا می‌کند. یک دختر با ذهنی باز و دانش بالا می‌تواند باعث ترکیب جذابیت ذهنی و فکری شود. ارتباطات موثر، حل مسائل با هوش و داشتن دیدگاه‌های جالب نیز از جذابیت‌های فردی دخترانه محسوب می‌شوند. همچنین اعتمادبه‌نفس و شخصیت قوی نیز جزء جذابیت در دختران است. این ویژگی‌ها می‌توانند نشان‌دهنده استقلال و قدرت درونی فرد باشند که توانایی جلب توجه و احترام دیگران را دارند. در کل، جذابیت در دختران نه تنها به جنبه‌های ظاهری اشاره دارد بلکه به ترکیبی از هوش، فرهنگ، شخصیت و اعتمادبه‌نفس نیز مرتبط می‌شود.

می‌توان گفت، ارتباطات اجتماعی و توانایی برقراری ارتباط مؤثر با دیگران نیز جزء جذابیت‌های نه‌تنها دختران بلکه هر فردی است. یک دختر با توانایی برقراری ارتباط‌ سالم و مهارت در کنترل احساسات می‌تواند در محیط‌های گوناگونی جلب توجه کند. همچنین خلاقیت و پذیرش نظرات مختلف نیز می‌توانند از جذابیت‌های شخصی دخترانه به شمار آیند. درکل جذابیت در دختران یک پدیده پویا است که تحت تأثیر عوامل فردی و اجتماعی قرار دارد.

این مفهوم ممکن است بر اساس فرهنگ و تاریخ مختلف متغیر باشد و درنتیجه دختران در اجتماعات مختلف با تعریف‌ها و استانداردهای جذابیت متفاوت مواجه شوند. به عبارت دیگر، جذابیت در دختران یک مفهوم چندفرهنگی است که بسته به محیط و شرایط زندگی، ابعاد گوناگونی به خود می‌گیرد و ازاین‌رو، هر دختر می‌تواند با ویژگی‌ها و ارزش‌های خود، جذابیت خاص و منحصربه‌فردی را به ارمغان آورد.

دختر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟

عزت‌نفس مهم‌ترین عامل جذابیت دختران است

لطفا خودتان را دوست داشته باشید. هیچ‌چیز مهم‌تر از این نیست که بتوانید خودتان را با تمام خوبی‌ها و کمبودهایی که در شخصیتتان وجود دارند، بپذیرید. عزت‌نفس یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های برقراری ارتباط مؤثر با دیگران است. پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند، خوشبختانه میزان و کیفیت عزت‌نفس وابستگی چندانی به عوامل مادی ندارد. بنابراین هرگز تصور نکنید که پوشیدن لباس‌های گران‌قیمت و خاص و استفاده از زیورآلات چشم‌نواز نقش بسزایی در افزایش عزت‌نفس شما خواهند داشت. بدون شک تأثیر چنین عواملی موقتی است و نمی‌توان بر روی ماندگاری اثرگذاری آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد.

هر چه بیشتر خودتان را دختر جذاب و فرد ارزشمندی بدانید دیگر نیازی به سانسور کردن خود ندارید. دختران با عزت‌نفس بالا قدر سلامتی و بدنشان را می‌دانند. از آن‌ها به بهترین شکل ممکن مراقبت می‌کنند. از ابراز وجود نمی‌هراسند و خود سرزنشگری ندارند. یک دختر جذاب و با عزت‌نفس بالا مدام خودش را با استانداردهای دیگران تغییر نمی‌دهد. چراکه شناخت مطلوبی نسبت به خودش دارد و تحت تأثیر جو حاکم بر جامعه و توصیه‌های نه‌چندان دلسوزانه اطرافیان قرار نمی‌گیرد.

از منحصربه‌فرد بودن نترسید

حتی دوقلوهای همسان هم علاوه بر ژنتیک در بسیاری از موارد دیگر نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین خداوند تمام بندگانش را خاص و منحصربه‌فرد آفریده است. اگر تمایل دارید دختر جذابی باشید در وهله‌ی اول باید وجوه تمایز خود را با دیگران بشناسید. تا زمانی که ندانید چه کسی هستید؟ چه شخصیتی دارید؟ چه صفات و رفتاری شما را از دیگران متمایز می‌کند؟ نمی‌توانید جذابیت را در خود پرورش دهید.

شک نکنید که مردان همواره به دنبال به دست آوردن دخترانی هستند که تابه‌حال شبیه آن‌ها را در زندگی ندیده‌اند. هم‌رنگ جماعت شدن درنهایت شما را به ‌جایی می‌رساند که دیگران رسیده‌اند. آورده و دستاورد تازه‌ای برایتان نخواهد داشت. تلاش کنید شخصیت و روحیات واقعی خود را به رخ دیگران بکشید. اگر فردی درون‌گرا هستید از قضاوت شدن و برچسب خوردن نترسید. نگران نباشید که مدام شما را فردی خجالتی و کم‌حرف خطاب کنند. شما عاشق تنهایی هستید و هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی خلوت و دنیای درونی‌تان نمی‌توانند به شما انرژی دهند. اگر با جراحی زیبایی موافق نیستید، تحت تأثیر نظرات دیگران زیر بار تیغ جراحی نروید. یا به‌طور مثال موی کوتاه و مطالعه کردن برای شما جذابیت دارد. هیچ اشکالی ندارد. شک نکنید و بر طبق اصول و ارزش‌های خودتان عمل کنید.

زمانی می‌توانید با جرئت‌مندی ریسک کنید و برای تحقق اهدافتان در خلاف مسیر رودخانه حرکت کنید که تکلیفتان با خودتان مشخص باشد. باید استعدادتان را به‌عنوان یک دختر جذاب کشف کنید. از نقاط ضعف و کمبودهایتان فرار نکنید. در کنار تقویت نقاط قوت شخصیتتان راهکارهایی را برای از بین بردن ضعف‌هایتان پیدا کنید. تظاهر و خودفریبی چاره‌ی کار نیست. اما چطور می‌توانید به شناخت قابل‌اطمینانی نسبت به خودتان برسید؟

برای ورود به تست شخصیت‌شناسی MBTI اینجا کلیک کنید.

وابسته نباشید

یک دختر جذاب، دختری مستقل است که جسورانه و قدرتمند پای باورهایش می‌ایستد. شما باید بدانید چه هویتی دارید؟ چه باورها و اعتقاداتی هویت شما را شکل می‌دهند؟ باورهای سیاسی، اجتماعی، مذهبی و فرهنگی چه سهمی را در هویت شما به خود اختصاص داده‌اند؟ دختر جذاب به‌روشنی می‌داند چه می‌خواهد و با تمام وجود و به‌تنهایی برای آن تلاش می‌کند. چشم به امکانات مالی و موقعیت دیگران ندوزید. آن‌ها هیچ مسئولیتی در قبال محقق شدن آرزوهایتان ندارند. پای بندی به باورهای شخصی و استانداردهای اخلاقی‌تان در هر شرایطی شما را به جذاب‌ترین دختر جمع تبدیل می‌کند.

درنتیجه بهتر است فارغ از تمام محدودیت‌ها و تبعیض‌های جنسیتی برای رسیدن به خواسته‌های خود تلاش کنید و خود را مجبور به پذیرش چیزی که مطلوبتان نیست یا دون شأن و شخصیت شماست، نکنید.

یک دختر جذاب از زیبایی‌های ظاهری‌اش مراقبت می‌کند

به‌هرحال چه خوشتان بیاید چه نیاید اولین چیزی که نظر دیگران را به شما جلب می‌کند جذابیت‌های ظاهری شماست. شما نمی‌توانید از دیگران چنین انتظار داشته باشید که در ابتدای آشنایی یا با یک نگاه شیفته‌ی شخصیت و منش شما شوند. بی‌تردید آراستگی ظاهری و اندام متناسب هم در زمره‌ی ویژگی‌های یک دختر جذاب به شمار می‌آیند.

دختران جذاب مراقب سلامتی جسمی و روانی خود هستند. همواره تلاش می‌کنند لباسی متناسب با سلیقه و شخصیت خود به تن کنند. برای تناسب‌اندام و سلامت پوستشان اهمیت قائل هستند. بهتر است تحت تأثیر تبلیغات زرد رسانه‌های مختلف قرار نگیرید. هیچ الزامی وجود ندارد که تمام دختران جذاب دنیا لاغر و کمر باریک باشند. آراستگی و تناسب‌اندام در حد معقول منجر به افزایش اعتمادبه‌نفس خودتان نیز می‌شود.

پیاده‌روی و یوگا جزء ساده‌ترین و مؤثرترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید برای داشتن تناسب‌اندام آن را امتحان کنید.

در انتخاب رنگ و نوع لباستان نهایت دقت را به خرج دهید. سعی کنید از رنگ‌های سرزنده و پرانرژی استفاده کنید. در محل کار استایل رسمی با رنگ‌های خنثی می‌تواند گزینه‌ی مطلوبی باشد. استایل شما باید زنانگی و ظرافت را به دیگران منتقل کند.

لطفا غر نزنید

نه‌تنها آقایان بلکه هیچ فردی حاضر به معاشرت با کسی که مدام در حال غر زدن و شکایت کردن است، نیست. یک‌لحظه با خود فکر کنید که واقعا چرا یک فرد باید تمایل داشته باشد بهترین اوقات زندگی‌اش را با دختری سپری کند که هیچ‌چیز راضی‌اش نمی‌کند. از خودش، کائنات و تمام اتفاقات پیرامونش گلایه دارد. مگر چه حس و انرژی مثبتی از شما به آن‌ها منتقل می‌شود که بخواهند به‌پای شما بمانند.

بنابراین بهتر است آرامش خود و پارتنرتان را با عیب‌جویی از دیگران و شرایط موجود خدشه‌دار نکنید. از شرایط و ناملایمات روزگار ناامید نشوید. به‌راحتی دیگران را مورد قضاوت قرار ندهید. سعی کنید با نگرش مثبت ویژگی‌های مثبت هر اتفاق و هرکسی را کشف کنید و به زبان بیاورید.

شاد باشید و از زندگی لذت ببرید

ارزش سلامتی، زیبایی و زندگی‌تان را بدانید. تمام اتفاقات ناخوشایند بخشی از زندگی طبیعی شما هستند که باید با قدرت و هوشمندی از آن‌ها عبور کنید. دختران جذاب شادترند و این حس مثبت را به دیگران القا می‌کنند. از دل‌خوشی‌های کوچک در زندگی غافل نشوید. چشمان شما باید از حس سرزندگی و شوق زندگی برق بزنند. با جریان زندگی همراه شوید و لبخند را فراموش نکنید.

کمی شوخ طبعی چاشنی شخصیت خود کنید

شاید با خودتان بگویید که در پشت این توصیه چه دلیلی می‌تواند نهفته باشد؟ در جواب ما باید بگوییم که شوخ طبعی شما را در نگاه دیگران دختری تصویرسازی می‌کند که:

 • زندگی را راحت‌تر می‌گیرد.
 • می‌تواند روزهای بی‌روح و بی‌مزه‌ی خودش و دیگران را بانمک کند.
 • طنز را می‌فهمد و خودش هم از آن برخوردار است.
 • می‌تواند مفاهیم نو بیافریند و روحیه‌ی خودش و دیگران را بالا ببرد.
 • سرزنده است و شادی پخش می‌کند.
 • می‌تواند در کاهش سختی‌ها و لحظات بحرانی زندگی مؤثر باشد.

شما باشید جذب چنین دختری نمی‌شوید؟

اینجا توجه به این نکته مهم است که شما در خرج کردن میزان شوخ طبعی باید تعادل را حفظ کنید و جوری رفتار نکنید که شیرین عقل یا سبک به نظر بیایید، احترام و ارزشتان پایین بیاید و فرد موردنظرتان از شما دوری کند.

چه کنیم تا شوخ طبع‌تر باشیم؟

 • شجاع باشید و در جمع‌های خودمانی و دوستانه جک و لطیفه‌های بامزه تعریف کنید.
 • از تیکه کلام‌های منحصربه‌فرد خود استفاده کنید.
 • به شوخی‌ها واکنش نشان دهید و لبخند بزنید و سرد و جدی برخورد نکنید.
 • از خجالت کشیدن نترسید و به وسیله‌ی شوخی کردن با اتفاق‌های خجالت آوری که برایتان رخ می‌دهد اعتمادبه‌نفس خود را نشان دهید.
 • خیلی برای بامزه بودن در نظر دیگران تلاش نکنید و طبیعی رفتار کنید و بگذارید بذله گویی خودش در جریان گفتگو و ارتباط پیش بیاید.

منتظر شاهزاده سوار بر اسب سفید نباشید

دختر جذاب دختری است که شخصیت و هویت خودش را به نحوی مطلوب شناخته و برنامه و هدف مشخصی برای زندگی‌اش دارد. زندگی شما نباید تنها به ارتباط با جنس مخالف و ازدواج خلاصه شود. ازدواج یک مرحله‌ی طبیعی از زندگی شماست. قرار نیست کسی وارد زندگی‌تان شود و مسئولیت خوشبخت کردنتان را بر عهده بگیرد.

یک دختر جذاب خودش را دوست دارد و در زمان مناسب ابراز وجود می‌کند

حواستان باشد در این مورد عزت‌نفس را با غرور اشتباه نگیرید. متأسفانه بر اساس باورهای کلیشه‌ای مرسوم در جامعه تواضع بیش‌ازحد یک حسن رفتاری شمرده می‌شود. یک دختر جذاب با توجه به شناختی که نسبت به خودش دارد می‌داند چه زمانی باید خودش را ابراز کند. در خصوص مسائلی که دانش مرتبط با آن‌ها را دارد، اظهارنظر می‌کند. از بیان احساسات و باورهایش نمی‌ترسد. صرفا به دلیل پذیرفته شدن در نظر دیگران فروتنی و تواضع به خرج ندهید. تواضع بیش‌ازحدی که به عیب‌جویی تبدیل شود برای هیچ مردی جذاب نیست. مطمئن باشید شما به‌اندازه‌ی کافی منحصربه‌فرد و جذاب هستید.

اصالت داشته باشید

دختران جذاب هرگز به نقاب زدن احتیاجی ندارند. آن‌ها کاملا نسبت به اشتباهات، کمبودها و ترس‌های خود اشراف دارند. انسان‌های با اصالت از بیان اشتباهات و ترس‌های خود واهمه‌ای ندارند. ممکن است شما هم به‌عنوان یک فرد عادی از تنهایی، رانندگی یا هر چیز دیگری بترسید. یا حتی در انجام برخی کارها مانند آشپزی، معادلات ریاضی، مدیریت احساسات و … ضعف‌هایی داشته باشید. تا زمانی که شهامت به اشتراک‌گذاری احساسات خود را نداشته باشید هیچ پیوندی میان شما و دیگران برقرار نخواهد شد. اشتراک‌گذاری احساسات می‌تواند مقدمه شروع روابط صمیمانه و ماندگار باشد.

قدرت پذیرش و انعطاف‌پذیری خود را به‌عنوان یک دختر جذاب بالا ببرید

اگر تمایل دارید زنی جذاب برای پارتنرتان باشید لطفا کمی قدرت سازش خود را بالا ببرید. اجازه ندهید وسواس کار دستتان بدهد. هنگامی‌که مسئولیتی را به پارتنرتان محول می‌کنید، این فضا را برای او مهیا کنید تا خودش به‌تنهایی از عهده‌ی آن برآید. مردان تمایل دارند با دخترانی در رابطه باشند که بتوانند برای آن‌ها کاری انجام دهند یا چیزی را فراهم کنند. به زبان ساده آن‌ها مایل‌اند در رابطه‌ای باشند که برای قدرت، توانمندی و مهارت‌های آن‌ها احساس نیاز وجود داشته باشد.

اگر می‌خواهید مردی قدرتمند و جذاب را به سمت خود جذب کنید قدرت دریافت‌کنندگی را در خودتان پرورش دهید. البته یادتان باشد که این موضوع را با وابستگی اشتباه نگیرید. از دریافت هدیه و محبت ناراحت نشوید و خودتان را در چنین شرایطی بی‌ارزش ندانید.

دختران جذاب با بوی عطرشان اثری مثبت بر ذهن دیگران می‌گذارند

انتخاب رایحه‌ای خوب که از پوست و لباس‌هایتان متصاعد می‌شود و حس خوشایندی به دیگران منتقل می‌کند، چندان کار پیچیده‌ای نیست. رایحه‌ها قدرت فوق‌العاده‌ای دارند. آن‌ها می‌توانند با قدرت اثرگذاری خود مرد موردعلاقه‌تان را تا مرز دیوانگی ببرند. بنابراین انتخاب عطری با رایحه‌ای روح‌نواز که کاملا مطابق با روحیات زنانه باشد برای جذب مردان کاملا ضروری است.

اما به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال اثرگذاری و مجذوب کردن پارتنرتان هستید بهتر است با توجه به علاقه و سلیقه‌ی او برای خرید عطر تصمیم بگیرید. بدیهی است که یک رایحه مشخص برای جذب آن‌ها وجود ندارد. پس بهتر است با در نظر گرفتن سلیقه و طبع آنان عطر مطلوبتان را انتخاب کنید. البته عطرهای با ماندگاری بالا همراه با رایحه‌ای گرم و سنگین و زنانه می‌توانند در جلب نظر آقایان بسیار تأثیرگذار باشند.

سخن نهایی

برای ایده‌ آل بودن و جذابیت، لازم است به ارتقاء مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی خود توجه داشته باشید. توانایی در گفت‌و‌گو، گوش دادن فعال به دیگران و ایجاد ارتباطات عمیق‌تر می‌تواند شما را به عنوان یک فرد باز و پذیرا نشان دهد. همچنین در دنیای امروز که تنوع فرهنگی و اجتماعی بسیار غنی است، احترام به تفاوت‌ها و فهم اعتقادات مختلف می‌تواند گام مهمی در جلب توجه دیگران باشد.

این انعکاسی از فرهنگ فراگیر و قدرت انعطاف‌پذیری شخصیتی را به تصویر می‌کشد. همچنین نگرانی از رشد شخصی و تعالی بخشی از جذابیت‌های ایده‌ آل بودن است. تلاش برای بهبود مهارت‌های فردی، کسب دانش جدید و توسعه هوش هیجانی به شما کمک می‌کند تا به چالش‌ها با اعتماد بیشتری برخورد کنید و به دیگران نشان دهید که شما یک شخصیت پویا و پیشرفته هستید. درنهایت ترکیبی از این ویژگی‌ها، همراه با انعکاس صادقانه و احترام به دیگران می‌تواند شما را به عنوان یک فرد جذاب و مورد توجه در محیط‌های مختلف قرار دهد.

۴ دیدگاه
دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بعضی ها بهم میگن تو جذاب نیستی در جواب همچنین

  پاسخ
  • قطعا که اینطور نیست و نخواهد بود. معیارهای جذابیت از نظر افراد مختلف می‌تونه متفاوت باشه. بدون شک در شخصیت شما هم ویژگی‌ها و توانمندی‌های منحصربه‌فردی وجود داره که می‌تونن به شدت شما رو از دیگران متمایز کنن. به شرطی که برای شناخت و تقویت کردنشون زمان بذارین.

   پاسخ
 • چه عالی و کاربردی ایکاش بتونم خودم بیشتر ارتقا بدم چه در قالب زن چه اگه بعد ها یکی اومد خواستگاری همسر خوب شم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.