۹ مهارت پولساز برای دانشجویان

Money making skills for students

اگر مهارت‌های پولساز برای دانشجویان را در اینترنت جستجو کرده و مقالات ارائه شده در بسیاری از سایت‌ها را مشاهده کنید، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که انگار نویسندگان این مقالات در جهانی دیگر زندگی می‌کنند. آن‌ها یا ساکن ایران نیستند یا به شعور مخاطب خود ایمان ندارند. داشتن ایده‌ها برای کار پاره وقت به اندازه‌ای زیاد است که می‌توان با آن‌ها یک کتاب نوشت. اما آیا همه این ایده‌ها و شغل‌ها مناسب دانشجویان هستند؟ چگونه باید از دوران دانشجویی استفاده کنیم؟ و اصلا دانشجوی موفق کیست؟ اما به راستی در دوران دانشجویی چیکار کنیم یا به سراغ چه مشاغلی برویم؟ ما در این مقاله قصد داریم درباره مشاغل ۱۰۰% کاربردی و پولساز برای دانشجویان  ایرانی صحبت کنیم. پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

چه مهارت‌هایی برای دانشجویان پولساز هستند؟

 به راستی مهارت‌های پولساز برای دانشجویان کدام‌اند؟ تمایز کار پاره وقت و نیمه وقت مناسب برای دانشجویان کمی نیاز به بررسی بیشتری دارد. اینترنت و مقالات فارسی پر از ایده‌هایی است که یا قابل انجام نیستند و یا انجام آن‌ها بیشتر مناسب برای فرهنگ خارج است. نظافت خانه دیگران، صندوقدار رستوران، گارسون بودن در رستوران، پیک موتوری و مواردی ازاین‌دست دائماً در مقالات فارسی به‌عنوان ایده‌های مناسب برای کار نیمه وقت دانشجویان دست‌به‌دست می‌شوند.

ایده‌هایی که به‌ صورت مستقیم از مقالات خارجی ترجمه شده و نویسنده و مسئول سایت هیچ تفکری هم روی آن‌ها نداشته است. البته منظور ما از این گفته پایین بودن سطح شغلی این حرفه‌ها نیست، هرچند که این موضوع هم می‌تواند برای دانشجویان قابل تأمل باشد؛ اما با نگاه بیشتر به این ایده‌ها متوجه خواهید شد که پول زیادی از آن‌ها خارج نشده که هیچ، ‌وقت زیادی را نیز از فرد می‌گیرند.

این ایده‌ها برای کشورهایی که حقوق مناسبی برای این شغل‌ها در نظر گرفته شده و ارزش پولی ارز ملی آن‌ها بالا است، شاید ایده جالبی به نظر برسند. اما این شغل‌ها در شرایط دائمی و تمام‌ وقت هم در ایران درآمد خیلی مناسبی ندارند. ما در این مقاله قصد داریم مشاغلی متناسب با نیاز جامعه ایران را به شما معرفی کنیم که از درآمد بالایی هم برخوردار هستند و ازطرفی قرار گرفتن در مسیر این حرفه‌ها می‌تواند آینده شغلی شما را نیز دستخوش تغییرات شگرفی نمایند.

ممکن است این روزها از فردی سؤال کنید که کار شما چیست؟ و با پاسخی که بشنوید دقیقا متوجه نشوید که او مشغول به چه کاری است؟ مشاغلی مانند متخصص ارزهای دیجیتال، توسعه دهنده برنامه گوشی، پادکستر و یوتیوبر، بازاریاب محتوایی، متخصص هوش مصنوعی، تحلیل‌گر بلاک‌چین و… همگی جزء مشاغلی هستند که تا ۱۵ سال پیش خبری از آن‌ها نبود و درحال‌حاضر می‌توانند به منبع درآمد خوبی برای دانشجویان تبدیل شوند.

مطلب مرتبط: ۱۵ مهارت شغلی پردرآمد و ثروت‌ساز که باید به سرعت بیاموزید!

Money making skills for students

۱ـ تولید محتوا و ورود اطلاعات آنلاین:

ایده تولید محتوا و ورود اطلاعات آنلاین در سایت‌های اینترنتی یکی مهارت‌های پولسازی برای دانشجویان است. مالکین سایت‌ها برای پیشبرد اهداف خود، حقوق مناسبی برای این دست از افراد در فرآیند کاری در نظر می‌گیرند. از این گذشته چنین کارهایی خیلی محدود به زمان و مکان خاصی هم نبوده و به‌راحتی امکان اجرای آن‌ها برای همه وجود دارد.

۲ـ تدریس زبان خارجی:

آموزش زبان انگلیسی یکی از آموزش‌های پرطرفدار در ایران است که در کنار بازار کار عالی و حقوق مناسب، پرستیژ کاری عالی نیز دارد. البته این ایده مناسب برای دانشجویانی است که سطح زبان خوبی داشته و به دنبال دریافت مدرک زبان‌های معمول مانند تافل یا آیلتس رفته باشند و بتوانند از این مهارت پولساز در دوران دانشجویی استفاده کنند و کار پاره وقتی برای خود داشته باشند.

۳ـ خرید و فروش سهام:

چقدر از بورس و خرید و فروش سهام در آن سررشته دارید؟ ورود به بورس و سرمایه‌گذاری در این بازار به کمترین وقت ممکن نیاز دارد، اما می‌تواند یکی از مهارت‌های پولساز برای دانشجویان باشد. خیلی از افراد با کمترین سرمایه وارد بازار بورس شده و اکنون سرمایه‌های سنگینی را در این بازار مدیریت می‌نمایند. البته برای ورود به این بازار حتماً توصیه می‌کنیم که ابتدا آموزش‌های لازم را پشت سر گذاشته و به‌ صورت حرفه‌ای وارد آن شوید. مطمئن باشید که سپری کردن دوره‌های آموزشی عالی برای این رده شغلی به درد شما خواهد خورد. از این گذشته در آینده در کنار حرفه اصلی می‌توانید از آن به‌عنوان شغل دوم و کار نیمه وقت نیز استفاده کنید.

مطلب مرتبط: با ۲۰ مورد از پردرآمدترین شغل‌های ایران و جهان آشنا شوید!

مهارت‌های پولساز برای دانشجویان

۴ـ برنامه‌نویسی:

همچنین برنامه‌نویسی را می‌توان عضو ثابت شغل‌های پولساز در ایران و جهان دانست. در این شغل که نیاز به حضور در مکان خاصی هم نیست، شما می‌توانید با دریافت پروژه‌های متقاضیان، درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشید. حتی در کنار کار اصلی امکان انجام برنامه‌نویسی به‌صورت نیمه وقت نیز برای دانشجویان وجود دارد.

۵ـ موشن گرافی و تولید انیمیشن:

اگر هنوز از بازار کار موشن گرافی و تولید انیمیشن خبر ندارید، یکی از بهترین بازار کارهای موجود را از دست داده‌اید. تنها کافی است با سپری کردن دوره‌های یکی دو ماهه در این رده شغلی حرفه‌ای شوید. دیگر وقت سر خاراندن هم نخواهید داشت. همچنین به دلیل حرفه‌ای بودن و البته نیاز به حوصله و دقت داشتن، هر کسی هم وارد این بازار نشده و ازاین‌رو رقابت در آن نیز خیلی پیچیده نخواهد بود و با آموزش‌های مبتدی نیز شما می‌توانید درآمد قابل توجهی در این رده شغلی داشته باشید. حتی می‌توانید درآمدهای دلاری کسب کنید و پروژه‌های خارجی برای کار خود بگیرید. به شما توصیه می‌کنیم مهارت‌های پولسازی برای دانشجویان در این زمینه را دست‌کم نگیرید و با صرف وقت و هزینه کم این مهارت را بیاموزید.

۶ـ افیلیت مارکتینگ:

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش یکی از روش‌های جذاب برای بازاریابی است که در سراسر دنیا مرسوم است و طی سال‌های اخیر فراگیرتر شده است. این روش تأثیر خوبی در افزایش فروش مستقیم و توسعه برندسازی و برنامه‌های بازاریابی دارد. این مدل درآمدی، ویژگی‌های جذابی دارد که اگر بتوانید به‌ صورت درست و اصولی از آن استفاده کنید، خروجی مطلوبی خواهد داشت.

افیلیت که از مهارت‌های پولساز برای دانشجویان است در ایران نیز رواج خوبی پیدا کرده و درآمدهای باورنکردنی برای افراد شاغل در این رده شغلی به وجود آورده است. باتوجه به اینکه برای این رده شغلی نیازی به کار زیاد بعد از گذشت مدتی نخواهید داشت، حتی می‌توانید به آن به‌عنوان یک درآمد پایدار برای همیشه نگاه کنید که نیاز به‌ سختی کار زیادی هم ندارد. البته در این رده شغلی باید خودتان عنان کارها را به دست گرفته و به دنبال همکاری با شرکت‌های مختلف نباشید.

مهارت‌های پولساز برای دانشجویان

۷ـ تدریس خصوصی یا آموزش هر مهارتی به صورت آنلاین:

اگر در دوران دبیرستان و راهنمایی شاگرد زرنگ بوده و استعداد تدریس دارید، نباید این فرصت را از دست بدهید. آموزش خصوصی ازجمله شغل‌هایی است که همیشه می‌توانید از آن درآمد مناسبی داشته باشید. یک ایده که امتحان خود را پس داده و همیشه بازار کار خوبی هم دارد. همچنین می‌توانید برای این رده شغلی با آموزشگاه‌های خصوصی نیز همکاری داشته و از این طریق به‌عنوان یک کار نیمه وقت حرفه‌ای با آن روبه‌رو شوید.

مطلب مرتبط: کارآموزی چیست؟ چه مزایایی برای کارآموز و کارفرما دارد؟

کار دانشجویی

۸ـ مشاغل مربوط به اینستاگرام:

شما می‌توانید ادمین صفحات مجازی باشید یا اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ شوید. اگر از کاربران این نرم‌افزار باشید، احتمالاً با چند تن از چنین افرادی در فضای مجازی آشنا بوده و به درآمدهای شگفت‌انگیز آن‌ها نیز پی برده‌اید. این کار پاره وقت یکی از مهارت‌های پولسازی برای دانشجویان است که بسیار محبوب است.

مطلب مرتبط: ۱۴ ویژگی شخصیتی ادمین اینستاگرام حرفه‌ای

۹ـ آرایشگری:

یکی ازمهارت‌های پولساز برای دانشجویان کارهای آرایشگری است. مثل کوتاهی مو ،کاشت ناخن، لیفت ابرو و مژه یا میکرو ابرو و کارهای پاکسازی صورت و ماساژ که می‌تواند درآمدهای بالایی هم برای شما به همراه داشته باشد.

پیشنهاد: شغل مناسب دانشجویان چیست؟ چرا باید در دوران دانشجویی کار کنیم؟

سخن آخر

 دوران دانشجویی را می‌توان نقطه اصلی جدایی از خانواده و کسب استقلال معرفی کرد. در این مرحله دیگر کسی نیست که کارهای ما را انجام دهد و ما باید یاد بگیریم که خودمان مسئولیت خود را به عهده بگیریم. این انتقال مسئولیت در حوزه‌های مختلفی رخ می‌دهد اما اغلب اوقات همچنان یک مورد باقی می‌ماند که ما را شدیداً به خانواده وابسته می‌کند و آن هم نیاز مالی ما است. این نیاز گاهی دانشجویان را با تضادی روبه‌رو می‌کند. درواقع آنان می‌بینند که از خانواده جدا شده‌اند و خودشان دارای استقلال شده‌اند، اما از طرف دیگر همچنان خود را از نظر مالی نیازمند آنان می‌بینند.

درواقع نیازهای مالی اجازه کامل شدن پروسه انتقال مسئولیت را نمی‌دهند. از همین رو دانشجویان همواره علاقه زیادی به پیدا کردن کار مناسب خود دارند و دوست دارند که بتوانند با پیدا کردن کار مناسب نیازهایی مثل استقلال را در خود ارضا کنند. اما همیشه باید شرایط را در نظر گرفت و بدانیم هدف اصلی شما کسب مدرک با نمره بالا از دانشگاه در این مرحله است و اگر توانمندی انجام هر دو کار را دارید پس شروع کنید. مهارت‌های پولساز برای دانشجویان می‌توانند در آینده هم رزومه کار شما را قوی کنند و هم باعث افزایش قدرت شما در ارتباط‌گیری با جامعه و افزایش اعتمادبه‌نفس شما در کار شوند.

دسته بندی : استخدامی و شغلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.