۱۷ ویژگی شخصیتی یک ادمین اینستاگرام حرفه‌ای

instagram admin

اغلب افراد زمانی‌که برای اولین بار نام ادمین اینستاگرام را می‌شنوند، واکنش جالبی نشان می‌دهند. حتی باور اینکه کسب‌وکارها برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود شخصی را استخدام کرده‌اند را غیرمنطقی می‌دانند. درواقع همه افراد و کسب‌وکارها تا زمانی‌که در پروژه اینستاگرام خود شکست نخورند، توانایی‌ها و تأثیرگذاری یک ادمین را باور ندارند. اما در دنیای امروزی که سرعت پیشرفت و گسترش تکنولوژی همه را مات و شگفت‌زده خود کرده است، افراد مجبور هستند خودشان را به روش‌های جدید کاریابی مجهز نمایند تا بتوانند در بین رقبای ماهرشان حرفی برای گفتن داشته باشند.

ازطرفی امروزه باتوجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، افراد بدون اینکه از خانه خود خارج شوند در منزل به‌راحتی می‌توانند درآمدی کسب کنند. یکی از فعالیت‌هایی که امروزه به‌عنوان شغلی پرطرفدار و محبوب شناخته شده است و افراد زیادی به دنبال انجام آن هستند، ادمین پیج اینستاگرام است. معمولاً ادمین صفحه اینستاگرامی شغل پردرآمدی شناخته می‌شود که این روزها شرکت‌ها و اشخاص مهم به‌دنبال آن هستند. بسیاری از صفحات اینستاگرام به‌‌واسطه ادمین‌های فعالی که دارند به جایگاه و البته درآمد بسیار خوبی رسیده‌اند.

حتی به‌دلیل حضور برخی ادمین‌ها در این صفحات، آن‌ها توانسته‌اند به مخاطبان بسیاری در تمام دنیا نیز دست پیدا نمایند. به‌طوری‌که این موضوع در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سازمان‌ها و شرکت‌ها به این حقیقت پی برده‌اند که بازاریابی اصولی در شبکه‌های اجتماعی و سرمایه‌گذاری در آن‌ها تاچه‌حد می‌تواند سبب رونق کسب‌وکارشان گردد. بااین‌حال بعضی از کارفرمایان هنوز هم با شغل ادمینی و مهارت‌های آن آشنایی چندانی نداشته و به همین علت خواسته‌های غیرمعقولی از یک ادمین دارند.

 ادمین اینستاگرام چه کسی است؟

امروزه همه افراد جامعه بخش مهمی از زمان روزمره خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. یکی از شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب که بیش از یک میلیارد حساب کاربری در آن باز شده، اینستاگرام است. ازطرفی ادمین بودن جزء مهم‌ترین بخش‌های فعالیت‌ در شبکه اجتماعی اینستاگرام محسوب می‌گردد. بااین‌حال می‌خواهیم بدانیم که ادمین اینستاگرام یا ادمین پیج‌های گوناگون اینستاگرام به چه کسی گفته می‌شود؟ آیا شغل‌های اینستاگرامی می‌توانند به شغل‌های پولسازی تبدیل شوند؟

برای آشنایی بیشتر ابتدا معنی کلمه admin را باید بدانیم. ادمین کلمه‌ای انگلیسی است که مخفف و کوتاه شده‌ی کلمه administrator است که در فارسی به‌معنای مدیر است. به علت بزرگ بودن و سخت بودن تلفظ کلمه administrator این واژه به مرور زمان در بین کاربران شبکه‌ها به کلمه admin تغییر پیدا کرد. معنای هر دو کلمه یکی است و این تغییر فقط برای راحتی در استفاده کردن صورت گرفته است. به‌طورکلی کسی که مالک گوشی، لپ‌تاپ، یا هر وسیله دیگری باشد، به‌نوعی به‌عنوان ادمین یا مدیر آن وسیله شناخته خواهد شد. درمورد پیج‌های اینستاگرامی هم این نکته صدق می‌کند. وقتی صحبت از ادمین اینستاگرامی می‌گردد، منظور شخصی است که وظیفه مدیریت پیج اینستاگرام را برعهده دارد. البته باید بدانیم که ادمین اینستاگرام یعنی مدیر برنامه و سایت اینستاگرام.

بدین سبب بهتر است صحیح‌تر بگوییم و واژه ادمین پیج اینستاگرام را به‌کار ببریم. کلمه ادمین در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز به مدیر صفحه یا کانال یا حساب کاربری مربوطه گفته می‌شود.

instagram admin

۱۷ ویژگی شخصیتی ضروری برای یک ادمین اینستاگرام موفق

مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند به درک بهتر کلمه ادمین در اینستاگرام کمک نماید، اطلاع داشتن از وظایف ادمین اینستاگرام است. هنگامی‌که قصد دارید در اینستاگرام فعالیت کنید و جزء محبوب‌ترین صفحه‌ها شوید، باید طبق اصول معینی عمل نمایید. ما در ادامه برخی از مهم‌ترین اصول را برایتان ذکر کرده و توضیح خواهیم داد که بر اساس آن‌ها بفهمید که ادمین پیج اینستاگرام باید چه مواردی را بلد باشد تا بتواند به بهترین نتایج دست یابد.

۱ـ به محتواسازی حرفه‌ای بپردازید

تولید محتوا یکی از وظایف اصلی ادمین اینستاگرام است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی که شما توسط آن با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنید، محتوای مناسب، جذاب و خلاقانه است. همه ما شاهد هستیم در بستر اینستاگرام محتواهای بسیاری در موضوع‌های مختلف تولید شده‌اند. اما برای داشتن پیجی موفق هرگز به استفاده از محتوای دیگران فکر نکنید و باید تلاش کنید تا محتوای منحصربه‌فرد خودتان را تولید نمایید.

به‌طوری‌که عکس‌ها و فیلم‌های جذاب و خلاقانه در آن به‌کار رفته باشند تا بتوانید نظر افراد را بیشتر به خودتان جلب کنید. محتوای منحصربه‌فرد محتوایی است که توسط خود شما تولید شده باشد. درست است که محتوای جذاب برای مخاطبان و فالوورها بسیار مهم است، ولی باید به این نکته هم توجه کنید که محتواهایی که موضوع‌های یکسانی دارند، نباید پشت سرهم پست شوند. هر چند که محتوای موردنظر جذاب و خلاقانه باشد.

این کار برای مخاطبان جالب نیست و افراد از دیدن محتواهای تکراری پیج شما خسته خواهند شد. باید تلاش کنید که با روش‌های جدید و به‌روز محتواسازی نمایید. به‌طوری‌که محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتوانید علاوه‌بر حفظ فالوورهای فعلی، فالوورهای جدیدی را نیز جذب کنید. ازطرفی به این موضوع هم توجه کنید که محتوایتان نباید محتوای زرد و دارای اطلاعات غلطی باشد. پس برای تولید محتوا باید آگاهی و اطلاعات کافی هم داشته باشید.

تلاش همه‌جانبه، رکن اول موفقیت است.

درواقع، تلاش برای موفقیت به این معناست که فرد نسبت به خود سطح توقع بالایی دارد و تمام تلاشش را برای رسیدن به اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت به‌کار می‌گیرد و بر روی اهدافش متمرکز می‌شود. بر اساس نمره‌ای که شخص در خرده مقیاس تلاش برای موفقیت در تست پنج عامل شخصیت نئو دریافت می‌نماید، ویژگی‌های مثبت و نقاط ضعف مربوط به نمره‌اش به وی ارائه می‌گردد. افرادی که نمرات بالایی در این شاخص دارند، افرادی هدفمند و سخت‌کوش هستند و برای حرفه‌ی خود سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنند.

اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند، امکان دارد تنبل به‌نظر برسند و کمتر بلندپرواز و هدفمند باشند. درنتیجه اگر یک ادمین اینستاگرام دارای نمره پایین در شاخص تلاش باشد، قطعاً نمی‌تواند شغل خود را گسترش داده و اهدافش را عملی سازد.

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی شخصیتی یک بلاگر موفق

۲ـ از گفتن حقیقت طفره نروید

صداقت یا سادگی برای تسهیل روابط بین فردی و شرکت در همکاری‌های مشترک، امری بسیار ضروری به‌شمار می‌رود. حتی در زمینه‌های عدالت و کسب دانش نیز صداقت از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع بدین معناست که فرد به همه مسائل به‌صورت ساده، مستقیم و خطی نگاه می‌کند. افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، علاقمند هستند مسائل را صادقانه و مستقیم و بدون پیچیدگی با دیگران درمیان بگذارند.

اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند، سعی می‌کنند از گفتن حقیقت طفره بروند. حتی در نشان دادن احساسات درونی خود آن را سرکوب کرده و بروز نمی‌دهند. درنتیجه اگر ادمین اینستاگرام دارای نمره پایین در شاخص صداقت باشد، تلاش‌هایش در زمینه شغل و اهداف خود بیهوده خواهد بود.

instagram admin

۳ـ توافق‌پذیری بالا

افراد با ویژگی توافق‌پذیری بالا، احساسات و افکار دیگران را به‌خوبی درک می‌کنند. به‌طوری‌که آن‌ها می‌توانند خود را به‌جای شخص دیگر قرار دهند و موضوع را از دیدگاه وی ببینند. بدین سبب می‌توانند از طریق نسبت دادن حالات ذهنی به دیگران، رفتار آن‌ها را درک و پیش‌بینی نمایند. این کار، امکان گفت‌وگو و ارتباطات خاص اجتماعی را برای یک ادمین اینستاگرام به‌خوبی فراهم می‌کند. افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آوردند، در جهت نیازهای سایرین فعال بوده و بر جنبه‌های انسانی سیاست‌های اجتماعی تأکید دارند. اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص دارند، افرادی سرسخت‌تر از دیگران بوده و دارای ثبات در کار خود هستند. پس اگر شما نمره توافق‌پذیری بالایی در آزمون به دست بیاورید می‌تواند نشانه خوبی برای ادمین شدن شما باشد.

مطلب مرتبط: ۸ پیشنهاد ویژه برای تقویت مهارت همدلی و درک متقابل

۴ـ روحیه انتقادپذیری بالایی داشته باشید.

برای موفقیت در فعالیت ادمینی باید از روحیه انتقادپذیری بالایی برخوردار باشید. به‌طورکلی ادمینی که نقدپذیری نداشته باشد با مشکلات جدی روبه‌رو می‌گردد و حتی ممکن است این کار را کنار بگذارد. برای موفقیت در حرفه ادمین بودن اینستاگرام و فضای مجازی باید بدانید که آرامش خود را دربرابر انواع انتقادهای درست و نادرست حفظ نمایید. شما باید بدانید که محتوایی که تولید می‌کنید توسط افراد مختلفی که ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی گوناگونی دارند، بازدید می‌شود. درنتیجه طبیعی است که این محتوا بازخوردهای مثبت و منفی و نقدهایی را در پی داشته باشد.

بنابراین بسیار اهمیت دارد که بتوانید نقدهای سازنده و مثبت را با نقدهای تخریبی و نادرست جدا کنید و با شناسایی این دو بتوانید با یک تیر دو نشان بزنید. همچنین توجه به نقدهای سازنده و مثبت تأثیر بسیار زیادی در رشد پیجتان خواهد داشت که باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشید. به‌طورکلی با اهمیت ندادن به نقدهای نادرست و توجه به نظرات و نقدهای سازنده بهترین عملکرد را در این زمینه خواهید داشت. در این راستا احتمالا دیده‌اید ادمین‌های پیج‌های پرطرفدار در ابتدای راهشان با دیدن نظرهای منفی تخریب‌ کننده، ناراحت می‌شوند اما با گذر زمان، حتی با این کامنت‌های تخریب‌ کننده محتوای طنز هم درست می‌کنند!

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه‌ای مؤثر به انتقاد دیگران پاسخ دهیم؟

۵ـ ادمین اینستاگرام باید پرجنب‌وجوش و فعال باشد.

 ویژگی‌های خلق‌وخوی هر شخصی در بدو تولد در او به‌وجود می‌آیند. اما بعداً تحت تأثیر عوامل مختلف محیطی، فرهنگی و تجارب خانوادگی و شخصی قرار می‌گیرند و پرورش می‌یابند. سطح فعالیت در تست پنج عامل شخصیت نئو NEO، یکی از ویژگی‌های اساسی خلق‌وخو است. درواقع این شاخص به مقدار فعالیت فیزیکی گفته می‌شود که فرد جهت ارضای نیازهای درونی خود، به آن نیاز دارد. به‌عبارتی مقدار انرژی، حرکت و بی‌قراری رفتاری است که فرد در فعالیت‌های روزمره از خودش نشان می‌دهد.

افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، افرادی هستند که در زندگی ضرب‌ آهنگ سریع در انجام کارهای خود دارند و معمولاً پرانرژی و همیشه مشغول به فعالیت هستند. به‌طوری‌که مدام در حال جنب‌وجوش بوده و زندگی پرتحرکی دارند. بدین سبب یک ادمین اینستاگرام با نمره پایین در شاخص فعالیت هرگز نمی‌تواند کارهایش را هدایت نماید. ازطرفی دنبال‌ کنندگان شما هم می‌خواهند با محتوایی جذاب و پرهیجان روبه‌رو شوند و افراد با سطح فعالبت پایین در پیدا کردن این چنین محتواهایی احتمالا کمتر موفق هستند.

instagram admin

۶ـ گرایش به تجربه هیجان‌های مثبت

این شاخص نشانگر تمایل به تجربه هیجانات مثبت مانند شادی، لذت و عشق است. به‌طوری‌که هدف هیجان‌های مثبت علاوه‌بر ایجاد حس خوب در خود فرد، تکه‌ای از پازل شادی است که زندگی دیگران را معنا بخشیده و باارزش می‌نماید. افرادی که به دنبال تجربه هیجان‌های مثبت‌اند، به‌دنبال شرایطی در زندگی هستند که بتوانند بیشترین تأثیر مثبت را بر روی آن‌ها داشته باشند. چراکه تجربه این هیجان‌ها تأثیرات مثبتی بر روی مغز می‌گذارد و موجب افزایش هشیاری، توجه و حافظه در اشخاص می‌گردد.

این هیجان‌های مثبت به یک ادمین اینستاگرام کمک می‌نماید تا اطلاعات بیشتری دریافت کرده و ایده‌های مختلفی داشته باشد و وی را قادر سازد تا میان آن‌ها ارتباطی منطقی پیدا کند. مثلا تصور کنید شما دنبال‌ کننده یک صفحه هستید. ترجیح می‌دهید محتوای آن صفحه تنوع و جذابیت بیشتری داشته باشد یا یکنواخت‌تر باشد؟ طبیعتا انتخاب شما صفحه‌ای با محتوای جذاب و پرهیجان است! پس یک ادمین بهتر است نمره بالایی در گرایش به تجربه هیجان‌های مثبت داشته باشد.

افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، قطعاً دارای روحیه شاد و خوش‌بینی هستند. اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند، ضرورتاً غمگین و ناشاد نیستند، بلکه صرفاً افراد شلوغ و پرسروصدا و باروحیه‌ای نیستند.

۷ـ شایستگی

منظور از شایستگی، ایجاد این حس در شخص، مبنی بر اینکه توانمند، معقول و موفق است که یکی از عوامل اصلی عزت‌نفس به شمار می‌آید. این شایستگی‌ها به نحوی تحت‌‌تأثیر سایر عوامل شخصی قرار می‌گیرند که برخی از این عوامل، انگیزشی هستند. درحقیقیت، شایستگی به احساسات فرد به توانایی‌ها و عقل و تدبیر و تأثیر بر روی محیط باز می‌گردد. افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، قطعاً این احساس را دارند که برای رویارویی با مسائل و مشکلات زندگی از آمادگی کافی برخوردار هستند و حتی نیازی به کمک دیگران برای انجام کارهای ساده خود نیز ندارند.

اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند از توانایی‌های لازم جهت انجام کارهای روزانه خود برخوردار نیستند و توانایی‌های خود را منفی ارزیابی می‌نمایند. حتی نمی‌توانند در برابر مشکلات راهکارهای لازم را به‌درستی ارئه دهند. درنتیجه اگر یک ادمین اینستاگرام دارای نمره پایین در شاخص شایستگی باشد، در زمینه رسیدن به اهداف خود هرگز عزت‌نفس، اعتمادبه‌نفس و اتکای به خود را نخواهد داشت. این در حالی است که یک ادمین باید بتواند تصمیم‌های زیادی در حیطه کار خود بگیرد. مثلا اینکه چه محتوایی منتشر کند، چه محتوایی را منتشر نکند، چگونه و با چه لحنی جواب دنبال کنندگان خود را بدهد؟

instagram admin

۸ـ قدرتمند در خیال‌پردازی

باز بودن ذهن فرد نسبت به تخیل به‌معنای داشتن توانایی در تصورات روشن و زندگی تخیلی است. این افراد با دنبال کردن خیال، نه به‌عنوان یک سازوکار فرار، بلکه برای ایجاد یک دنیای زیبای درونی و جالب هستند. به‌طوری‌که این افراد تخیلات خودشان را شکل می‌دهند و بر روی آن‌ها تأمل می‌نمایند. حتی بر این باور هستند که تصورات غنای زندگی و خلاقیت عمق و درخشش بیشتری به زندگی می‌بخشند. ولی افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آوردند، دارای افکار عادی‌تری هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند ذهنیت خود را کاملاً تحت کنترل داشته باشند و بر روی وظایف و زندگی روزمره خودشان تمرکز نمایند. بدین سبب اگر یک ادمین اینستاگرام در شاخص تخیل قوی باشد، قطعاً می‌تواند به اهدافش در زمینه شغلش برسد. چون خیال‌پردازی باعث خلاقیت و ایجاد محتواهای جدید و متمایز از بقیه می‌شود و همین موضوع باعث رشد صفحه خواهد شد.

instagram admin

۹ـ تعامل و ارتباط مؤثر با فالوورها داشته باشید.

یکی دیگر از وظایف مهمی که هر ادمینی باید در انجام آن دقت زیادی داشته باشد، برقراری ارتباط با فالوورها و پاسخ‌گویی مناسب به آن‌ها است. ادمین اینستاگرام باید باحوصله و محترمانه و پرانرژی به کامنت‌ها و دایرکت‌های فالوورها جواب دهد. در پیج‌های تجاری پاسخ‌گویی به دایرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. نباید شرایطی پیش آید که مشتری به‌خاطر تأخیر در پاسخ‌گویی از خریدش صرف‌نظر کند.

علاوه‌بر آن ادمین پیج باید بتواند در پاسخ‌گویی به فالوورها به معرفی محصول و جلب‌نظر مشتری برای خرید نیز بپردازد. داشتن تعامل بالا با فالوورها و بهره‌گیری از روش‌ها و مهارت‌های ارتباطی برای متقاعد کردن آن‌ها به‌منظور خرید از پیج، رمز موفقیت ادمین‌های پیج‌های تجاری نیز است. شما باید به‌گونه‌ای با فالوورهایتان در ارتباط باشید که حس اعتماد آن‌ها برای استفاده از خدمات پیج یا خرید از پیج جلب گردد.

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی شخصیتی یک فروشنده موفق

۱۰ـ داشتن روحیه کار تیمی

برای اینکه یک ادمین پیج اینستاگرام فروشگاهی بتواند به‌خوبی از عهده تمامی چالش‌هایی که پیش روی مدیریت اینستاگرام است، بربیاید نیاز دارد تا به‌طور منظم با تیم بازاریابی، فروش، یا دیگر تیم‌های کسب‌وکار خود و همچنین سایر ادمین‌های حاضر در فضای اینستاگرام در ارتباط باشد. به‌همین دلیل هم می‌توان جلساتی را برای بهره‌مندی از تجربیات دیگر اشخاص ترتیب داده و در این جلسات افراد به انتقال تجربیات به همدیگر بپردازند و اطلاعاتی را که در بازه مدیریتی خود به‌دست آورده‌اند را باهم به اشتراک بگذارند.

به‌عنوان مثال تیم‌های فروش، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی می‌توانند به‌راحتی جلساتی را ترتیب دهند که در این گردهمایی‌ها و جلسات در رابطه با نیازهای مشتریان به بحث و گفت‌وگو بپردازند. درنتیجه آنچه از این جلسات به‌عنوان خروجی به‌دست می‌آید، اطلاعات ارزشمندی خواهد بود که هر گروه از تجربیات دیگر گروه‌ها یاد گرفته است.

مطلب مرتبط: چرا در کار تیمی شکست می‌خوریم؟

instagram admin

۱۱ـ مدیریت اضطراب و استرس در شرایط بحرانی

 افرادی که نمرات بالایی در شاخص آسیب‌پذیری در برابر استرس به‌دست می‌آوردند، احساس می‌کنند که نمی‌توانند با مشکلات روزمره خود کنار بیایند و درصورتی که در معرض عوامل استرس‌زا قرار بگیرند، کنترل خود را از دست می‌دهند. در این حالت به‌طور اجبار نیازمند کمک گرفتن از دیگر افراد شده و یا ناامید و پریشان خواهند شد. اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آوردند، توانایی بالایی در کنترل عوامل استرس‌زا دارند. به‌طوری‌که می‌توانند در موقعیت‌های سخت و دشوار به‌خوبی خود را مدیریت نمایند. ادمین بودن هم موقعیت‌های استرس‌زای خودش را دارد. مثلا گاهی بعضی محتواهای منتشر شده باعث ایجاد واکنش‌های منفی بقیه می‌شود یا ممکن است گاهی مشتریان از محصولات ناراضی باشند و ادمین باید توانایی مدیریت کردن این موقعیت را داشته باشد. درنتیجه اگر یک ادمین اینستاگرام در شاخص آسیب‌پذیری دربرابر استرس، بتواند نمره مطلوبی بگیرد، شانس بیشتری برای دستیابی به موفقیت خواهد داشت.

مطلب مرتبط: با استرس شغلی در محیط کار چه‌کار کنیم؟

۱۲ـ دست از پیگیری برندارید.

نظم درونی یا پیگیری عاملی است که می‌تواند به تغییر موفقیت‌آمیز افراد کمک نماید. چراکه فرد باوجود اینکه با شکست و ناکامی روبه‌رو می‌شود، ولی ناامید نشده و به راه خود جهت رسیدن به اهدافش ادامه می‌دهد. در چنین موقعیتی فرد از توان جسمی و روانی خود برای غلبه بر شرایط موجود، استفاده کرده و برای رسیدن به خواسته‌هایش، استمرار و صبر را در پیش می‌گیرد.

یک ادمین تمام پیگیری و مداومت را برای رسیدن به خواسته خود به‌کار می‌گیرد و معمولاً کارهایش را به‌درستی، به‌موقع و بدون اتلاف‌ وقت انجام می‌دهد. افرادی که نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، اشخاصی هستند که خود را وادار می‌نمایند تا کاری را به سرانجام و نهایت برسانند. اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند در شروع کارهای خود تعلل می‌کنند و به آسانی ناامید شده و کارهای خود را متوقف می‌نمایند. بدین سبب یک ادمین اینستاگرام با داشتن نمره پایین در شاخص پیگیری ممکن است آنقدر به‌طور مصرانه درگیر اهداف خاص قرار بگیرد که از سایر اهدافش غافل شود. این در حالی است که یک پیج برای پیشرفت کردنش نیاز به تولید محتوای مداوم و بدون وقفه دارد و اگر ادمین گاهی فعالیت کند و گاهی از فعالیت دست بکشد موفق نخواهد شد.

۱۳ـ قاطعیت لازم را داشته باشید.

قاطعیت به‌معنای قدرت و توانایی نه گفتن به درخواست‌های دیگران و ابراز راحت افکار، احساسات و عقاید خود و ایستادگی در برابر خواسته‌ها، نیازها و ارزش‌های خود است. بدون اینکه حق‌وحقوق دیگران، زیرپا گذاشته شود یا به دیگران، آسیبی وارد گردد. درحقیقت این ویژگی به‌معنای نادیده گرفتن افکار و عقاید دیگران نیست. بلکه به‌معنای ابراز خود به شکلی قاطع و صحیح است. به‌طوری‌که شخص قاطع، هرگز خود و خواسته‌هایش را قربانی نیازها و خواسته‌های دیگران نمی‌کند. ادمینی که چنین ویژگی دارد، قطعاً می‌تواند ارتباطی دوطرفه با دیگران برقرار نماید. ارتباطی که هم خواسته‌های خودش را به‌طور واضح بیان می‌کند و هم به ‌طرف مقابل، گوش می‌دهد.

درنتیجه افرادی که نمره بالایی در این شاخص کسب می‌کنند، به‌راحتی می‌توانند به درخواست‌های نامعقول و غیرمنطقی دیگران نه بگویند. افرادی که نمرات پایینی در این شاخص به‌دست می‌آورند قدرت نه گفتن ضعیفی دارند. بدین سبب یک ادمین اینستاگرام با نداشتن قاطعیت هرگز نمی‌تواند شغل خود را گسترش دهد. چراکه ترجیح می‌دهد به‌جای قرارگیری در متن کارها در حاشیه بماند و به‌جای سخن گفتن تنها شنونده باشد. ازطرفی یک ادمین هر حرفی بگوید توسط عده‌ای مورد قضاوت قرار می‌گیرد پس بهتر است شهامت گفتن حرف‌های خود را داشته باشد.

instagram admin

۱۴ـ وظیفه‌شناس و مسئولیت‌پذیر باشید.

منظور از وظیفه‌شناسی نظارت وجدان بر انجام صحیح کارهاست. یعنی اینکه چقدر قابل اعتماد، سازمان‌یافته و خوددار هستید و تا چه اندازه می‌توانید تمایلات خودتان را به‌خوبی کنترل نمایید. خرده مقیاس وظیفه‌شناسی در تست پنج عامل شخصیت نئو می‌تواند در سه محدوده نمرات بالا، پایین و طبیعی قرار گیرد. یک ادمین اینستاگرام با وظیفه‌شناسی بالا به مواردی همچون برنامه‌ریزی و داشتن جدول زمانی، دقت در جزئیات، انجام کارهای خاص قبل از زمان مقرر و … تمایل بیشتری دارد. همچنین با دقت بالا درنظر می‌گیرد که اقداماتش چگونه می‌تواند بر اطرافیانش تأثیر داشته باشند.

کسانی که با انجام صحیح کارهای خود نمرات بالایی در این شاخص به‌دست می‌آورند، قطعاً به اصول اخلاقی خودشان پای‌بند هستند. وقتی کسی در این مقیاس نمره بالایی می‌گیرد، بیشتر آماده، قابل‌اعتماد و بلندپرواز است. چراکه وظیفه‌شناسی موجب نظم و انظباط در این افراد شده و در رسیدن به اهدافشان نقش بسزایی خواهد داشت. اما افرادی که نمرات پایینی در این شاخص دارند، آسان‌تر با مسائل اخلاقی برخورد کرده و ممکن است تاحدی غیرمسئول به‌نظر برسند. درنتیجه یک ادمین اینستاگرام با نمره پایین در شاخص وظیفه‌شناسی هرگز نمی‌تواند کارهای خودش را به‌خوبی اداره نماید. مثلا شما ترغیب می‌شوید از پیجی خرید کنید که ادمینش توجهی به وظیفه‌شناسی ندارد؟!

پیشنهاد: بلاگر کیست؟ آیا شما فرد مناسبی برای بلاگر شدن هستید؟

۱۵ـ دمدمی مزاج و مودی نباشید.

بعضی‌ها هم هستند که در هر موقعیت زمانی، خلق و خویشان به طور کل تغییر می‌کند. شاخص‌ تکانش‌ورزی که زیرمجموعه‌ای از شاخص‌های روان‌رنجوری در تست پنج عامل شخصیت نئو است، این موضوع را می‌تواند مشخص کند. افراد با شاخص تکانش‌ورزی بالا، چون خیلی زیاد تحت‌ تأثیر هیجاناتشان هستند، خیلی سریع تحت کنترل هیجاناتشان در می‌آیند و نمی‌توانند آن را کنترل کنند. برای همین امکان دارد در ارتباط گرفتن با فالورها دچار مشکل شوند، یا ممکن است درگیر تنوع‌ طلبی شده و از این کار خسته شوند و نخواهند آن را ادامه دهند یا به طور پیوسته دنبال کنند.

۱۶ـ صبور بودن را تمرین کنید.

داشتن یک پیج موفق، صبر زیادی می‌خواهد. نمی‌شود یک شبه تعداد زیادی فالور جمع کرد و موفق شد. حتی اگر هم به وسیله تبلیغات توانستید خیلی زود تعداد فالور زیادی جذب کنید، ماندگاری فالورها در گذر زمان به فعالیت شما بستگی دارد و هیچ اطمینانی به ماندگاری فالورهایتان نیست. پس باید یاد بگیرید صبور باشید تا بالاخره تلاش‌هایتان نتیجه دهد.

۱۷ـ ویژگی‌های برونگرایی را در خودتان پررنگ کنید.

شما قرار است در طول روز با تعداد زیادی آدم در فضای مجازی سروکار داشته باشید، مهم است که انرژی اجتماعی زیادی برای این کار داشته باشید. مخصوصا شاخص صمیمیت و جمع‌گرایی که زیر مجموعه برونگرایی در تست نئو هستند، می‌توانند نشان بدهند که آیا برای این کار مناسب هستید یا نه. همین‌طور افراد با الگوی رفتاری I در تست دیسک هم در این کار موفق‌ترند چون هم برونگرا هستند و هم به مسائل انسانی و تأثیرگذاری روی انسان‌ها علاقه‌مندند.

سخن نهایی

باتوجه به استفاده روزافزون از اینستاگرام، بسیاری از کسب‌وکارها برای رشد کردن و دیده شدن نیاز دارند تا از افراد متخصص کمک بگیرند. بدون شک ادمین اینستاگرام یک شغل دوست‌داشتنی و منعطف است که به آموزش مستمر و به‌روز نیاز دارد. چراکه ادمین پیج اینستاگرام وظایف متنوعی می‌تواند داشته باشد که به‌ تناسب توافقش با صاحب اصلی پیج، تنظیم می‌گردد.

تنها این‌گونه است که می‌توانند با مدیریت حرفه‌ای صفحات خود و انتشار مداوم محتوا در ذهن مخاطب حک گردند. البته بسته به اینکه با چه برندی و به چه شکل کار کنید، وظایفی که به‌‌عنوان ادمین پیج از شما انتظار می‌رود کاملاً متفاوت است. بااین‌حال به‌طورکلی اغلب کسب‌وکارها از شما انتظار دارند تا در مدت‌زمان نه چندان زیادی درآمدشان را به‌شکل مطلوبی افزایش دهید. درنتیجه این موارد چند قدم پایه برای چگونگی ادمین شدن در اینستاگرام است. اما درنظر داشته باشید که خلاقیت و نوآوری می‌تواند وجه تمایز شما و درنتیجه موجب افزایش حقوقتان به‌عنوان ادمین یک پیج اینستاگرامی گردد.

دسته بندی : فرصت شغلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.