روش های کاهش هزینه نیروی انسانی در سازمان ها

سازمان

یکی از هزینه هایی که در سازمان ها همیشه بسیار چشمگیر است هزینه های مرتبط به منابع انسانی است. دستمزد پرسنل بخش عمده‌ای از هزینه‌های جاری شرکت‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و گاهی این هزینه ها آنقدر زیاد می شوند که سازمان ها مجبور می شوند بخش های مختلف سازمان خود را ادغام کنند و تعداد بسیار زیادی از پرسنل خود را اخراج کنند. اما مساله مهم در این جا این است که آیا این روند در سازمان ها درست است؟ آیا راه های دیگری برای صرفه جویی در این هزینه ها در بخش منابع انسانی وجود ندارد؟

در پاسخ به این سوالات باید بگویم که راه های بهتر و بهینه تری وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید هزینه های منابع انسانی را در سازمان کاهش دهید.

راهکارهای کاهش هزینه:

در تمامی سازمان ها به طور مشخص بیشترین هزینه مربوط به استخدام نیروی جدید، آموزش و بازنشستگی کارمندان است. خوشبختانه روش‌های امتحان شده‌ای وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها و بدون تاثیر منفی بر سوددهی، هزینه‌ی مجموع را کاهش دهید.

استخدام کارمند چند منظوره:

منظور از یک کارمند چند منظوره در سازمان چیست؟ منظور از کارمند چند منظوره، کارمندی است که علاوه بر وظیفه اصلی خود، این توانایی را دارد که وظایف دیگری را برعهده بگیرد. اما کارمندانی که این توانایی را دارند قطعا هزینه ی استخدام بالایی دارند. اگر به عنوان یک مدیر کسب و کار بیشتر فکر کنید، می بینید که این افراد متخصص چند منظوره برای سازمان شما منافع بسیار زیادی دارند. پس ارزش هزینه را دارند.

شما با استخدام یک کارمند چندمنظوره توانمند شاید دستمزد بیشتری را بدهید اما توجه کنید در هزینه های بیمه ای، بازنشستگی و … صرفه جویی کرده اید.

کارمندان چند منظوره برای کسب و کار شما نیز منفعت های بسیاری زیاد دیگری دارند. برای مثال کارمندان توسعه‌ی محصول را به صورت چندمنظوره در بخش پشتیبانی مشتریان نیز به کار گیرید. این کار باعث می شود که تیم تولید محصول دردهای مشتریان را درک کنند، با این کار آن ها می توانند از این دانش در طراحی محصول بهتر بهره بگیرند.

استفاده از ابزارهای مناسب:

شما به عنوان یک مدیر برای این که بتوانید با کارمند خود ارتباط خوبی داشته باشید باید او را بشناسید. همچنین اگر شما بخواهید یک کارمند چندمنظوره برای سازمان خود استخدام کنید باید ابتدا توانایی های فرد را نیز بشناسید. برای تمامی این شناخت ها نیازمند استفاده از ابزارهای مناسب هستید. ابزارهای مناسب با هزینه های مرقون به صرفه. یکی از این ابزارهای مناسب، آزمون های آنلاین شخصیت شناسی است.

شما با استفاده از سامانه آزمون آنلاین می توانید با استفاده از تست های رایگان شخصیت شناسی نظیر: تست دیسک، تست mbti، تست نئو، تست هالند و … شخصیت و توانایی کارمندان خود را بهتر بشناسید.

حفظ کارمندان عالی:

آیا می‌دانستید که هزینه‌های سرسام‌آور استخدام نیروی جدید می‌تواند برای کسب‌و‌کار کوچک شما پرهزینه باشد؟ هزینه‌ی بازیابی پرسنل با معیارهای مختلفی از جمله کاهش تولید با خالی ماندن موقعیت شغلی، هزینه‌ی استخدام و آموزش کارمندان جدید و خلأ و خسارتی که مواجه خواهید شد تا کارمند جدید کار را یاد بگیرد سنجیده می‌شود. خوشبختانه روش‌هایی برای نگه داشتن کارمندان خوب وجود دارد.

مدیرعامل بانک مونترال روش‌های حفظ کارمندان را این‌گونه بیان کرده است:

  • حقوق و مزایای رقابتی پیشنهاد دهید.
  • شرح وظایف و اهداف سازمان را به روشنی مشخص کنید.
  • در آموزش پیوسته‌ی کارمندان اهتمام داشته باشید.
  • مطمئن شوید کارمند فرصت‌های رشد را می بیند.
  • ارتباطات دوطرفه را تشویق کنید.
  • ارتقا و پاداش کارمندان را فراموش نکنید.
دسته بندی : رهبری, منابع انسانی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست